Zawartość dodana przez HelixSv
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
Ten drugi ma złącze CCS. Ważne, w trasie. Pierwszy pewnie też, ale trzeba sprawdzić.
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
W eNiro można otworzyć pilotem albo przyciskiem na klamce.
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
W sumie tak samo, jak z każdym innym hakerstwem czy wirusami komputerowymi. Ciągła walka. Jedynym ostatecznym rozwiązaniem jest rezygnacja z elektroniki.
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
Jak to znikąd? Kiedyś nie było, teraz jest. Skąd wiesz, jak długo ta wersja "gameboya" z tym oprogramowaniem jest już na rynku?
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
Wydaje mi sie, że należy Hyundaiowi/Kia dać trochę czasu na poprawienie tego.
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
Każdy się boi. Będzie dobrze. Nie prowadziłem 500 żadnej generacji. Ale słyszałem, Fiat ją zrobił, bo musiał.
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
Próbowałeś jakiś elektryków? Mam na myśli jazdy próbne. Jeśli nie, to jest szansa, że po przetestowaniu eNiro czy szczególnie TM3, oszczędności nie bedą głównym powodem zakupu EV. Inny świat. Moje bardzo subiektywne zdanie.
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
To jest chyba wersja z baterią 23 kWh. Ciężko tą informację znaleźć (wnioskuję po linku). Jeśli tak, to to coś miało 140 km realnego zasięgu, jak było fabrycznie nowe. Po mieście się nada. Nic więcej. Masz rozstrzał.... Nie tylko cena. Również zasięg, szybkość ładowania, przestrzeń dla pasażerów i bagażnik...
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
Z tego, co zrozumiałem to gameboy działa w ten sposób, że: 1. podchodzi się do auta 2. naciska przycisk na klamce 3. samochód wysyła sygnał i sprawdza, czy w pobliżu jest kluczyk (gameboy hakuje ten sygnał i udaje kluczyk) 4. samochód otwarty 5. samochód jest gotowy do jazdy, bo w samochodzie jest aktywny gameboy Bez tego przycisku na klamce cały misterny plan w... I nie mam na myśli otwierania fizycznym kluczykiem pod zaślepką a normalnie pilotem. Tylko żeby zdezaktywować ten przycisk na klamce, żeby nie było sygnału, którego gameboy się uczy.
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
Chodzi mi o to, czy można wyłączyć działanie tego przycisku na klamce. Tego, którego naciśnięcie sprawdza, czy kluczyk (lub gameboy) jest w pobliżu i otwiera auto.
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
Nie da się tego keyless wyłączyć?
-
Kia e-Niro // ewentualnie coś innego
No to zapomnieć.
-
Karta "elektryczna"
Takie same stawki, jak bezpośrednio?
-
Ile km na elektrycznym ?
To że z Twojego kejsstady tak wychodzi, nie znaczy, że możesz odnosić do wszystkich użytkowników. Ja jestem leniuchem i bałaganiarzem, ale nigdy nie było takiej sytuacji, abym nie podłączył, rozładowanego pheva do gniazdka. Podłączenie i odłączenie zajmowało mi w sumie max 15 sekund.
-
Ile km na elektrycznym ?
Stawiam na: - 50 km przy stałej prędkości 80 km/h na równej drodze - 40 km w średnio zakorkowanym mieście - 30 km na autostradzie przy 120 km/h Wszystko raczej w idealnych warunkach atmosferycznych.
-
Q5 vs XC60
Ja miałem Passata GTE przez 3 lata i 45000 km. Max zasięg na prądzie - 50 km. Przez te 3 lata średnie spalanie to około 2.5 litra. Ale wszystko zależy od tego, jak jest samochód używany, no i czy jest systematycznie ładowany.
-
Q5 vs XC60
No i jeszcze w górach, gdzie jest dużo możliwości odzysku energii. Generalnie, im bardziej ktoś używa hamulca, tym większy sens ma hybryda. Ponadto każdorazowo naładowany phev ma również sens na krótszych dystansach (tak do 100 km) nawet na autostradzie. Hev już nie. Do zastosowań typu: "codziennie wyjeżdżam na pustą autostradę, zapinam tempomat i jadę 1000 km", żadna hybryda nie nadaje się zupełnie. Generalnie zgadzam się z Tobą zupełnie, ale ja również znam phevy z praktyki.
-
Nowe samochody zarejestrowane w Norwegii w sierpniu.
Ja wiem, że Norwegia jest liderem EV i w ogóle. Ale i tak jestem w szoku... Oby tylko nadążali z ładowarkami. https://cleantechnica.com/2021/09/02/tesla-model-y-bestseller-in-norway-plugin-ev-share-hits-record-high-88/
-
Nio ES8, czyli Chińczyki stają się bardzo mocni.
Chyba nie. Ale myślę, że kupę kasy. Wygląda, że jest tyle warte.
-
Nio ES8, czyli Chińczyki stają się bardzo mocni.
- Chiński elektryk z ultraładowaniem
Dla mnie dalekie podróżowanie to 1000 km dziennie. I taki dystans dobry elektryk w cywilizowanym świecie już teraz przejeżdża bez problemu. A będzie tylko łatwiej. 17 lat temu musiałem przejechać ciągiem 2000 km, na szczęście już nigdy to się nie powtórzyło.- PHEV manualna skrzynia
- Ceny paliw... Czym jeździć by było najekonomiczniej?
Trochę off-topic. Ile w Szwecji weterynarze zarabiają... W pale sie nie mieści. Za każdym razem mam stres, jak muszę jechać z psem. Ludzie z pracy tez płaczą przy każdym rentgenie konia. (Konie to popularne hobby tutaj). Więc rozwiązaniem problemów kosztów paliwa będzie nauka szwedzkiego i emigracja- KzAK - EV - MokkaE czy coś innego?
Francuzów jest dwóch: Psa (tera to Stellantis) i Renault. Renault generalnie jest doświadczone i zna się na rzeczy (choć poza Zoe niczego nie mają) i ma pewnie jakiś dostęp do technologi Nissana. Psa dopiero raczkuje ...i ma dostęp do technologii Fiata i Jeepa- KzAK - EV - MokkaE czy coś innego?
eSoul to to samo co eNiro, tylko mniejsze. Przejechałem nim około 1500 km, świetny samochód. Według mnie wygląda lepiej od eNiro. Tylko nie skuś się na mniejszą baterię. Tylko 64 kWh. Z racji tego, że eNiro jest większe i bardziej popularne, będzie pewnie więcej warte przy odsprzedaży. - Chiński elektryk z ultraładowaniem
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.