Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

HelixSv

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez HelixSv

  1. Ten drugi ma złącze CCS. Ważne, w trasie. Pierwszy pewnie też, ale trzeba sprawdzić.
  2. W eNiro można otworzyć pilotem albo przyciskiem na klamce.
  3. W sumie tak samo, jak z każdym innym hakerstwem czy wirusami komputerowymi. Ciągła walka. Jedynym ostatecznym rozwiązaniem jest rezygnacja z elektroniki.
  4. Jak to znikąd? Kiedyś nie było, teraz jest. Skąd wiesz, jak długo ta wersja "gameboya" z tym oprogramowaniem jest już na rynku?
  5. Wydaje mi sie, że należy Hyundaiowi/Kia dać trochę czasu na poprawienie tego.
  6. Każdy się boi. Będzie dobrze. Nie prowadziłem 500 żadnej generacji. Ale słyszałem, Fiat ją zrobił, bo musiał.
  7. Próbowałeś jakiś elektryków? Mam na myśli jazdy próbne. Jeśli nie, to jest szansa, że po przetestowaniu eNiro czy szczególnie TM3, oszczędności nie bedą głównym powodem zakupu EV. Inny świat. Moje bardzo subiektywne zdanie.
  8. To jest chyba wersja z baterią 23 kWh. Ciężko tą informację znaleźć (wnioskuję po linku). Jeśli tak, to to coś miało 140 km realnego zasięgu, jak było fabrycznie nowe. Po mieście się nada. Nic więcej. Masz rozstrzał.... Nie tylko cena. Również zasięg, szybkość ładowania, przestrzeń dla pasażerów i bagażnik...
  9. Z tego, co zrozumiałem to gameboy działa w ten sposób, że: 1. podchodzi się do auta 2. naciska przycisk na klamce 3. samochód wysyła sygnał i sprawdza, czy w pobliżu jest kluczyk (gameboy hakuje ten sygnał i udaje kluczyk) 4. samochód otwarty 5. samochód jest gotowy do jazdy, bo w samochodzie jest aktywny gameboy Bez tego przycisku na klamce cały misterny plan w... I nie mam na myśli otwierania fizycznym kluczykiem pod zaślepką a normalnie pilotem. Tylko żeby zdezaktywować ten przycisk na klamce, żeby nie było sygnału, którego gameboy się uczy.
  10. Chodzi mi o to, czy można wyłączyć działanie tego przycisku na klamce. Tego, którego naciśnięcie sprawdza, czy kluczyk (lub gameboy) jest w pobliżu i otwiera auto.
  11. Nie da się tego keyless wyłączyć?
  12. No to zapomnieć.
  13. HelixSv odpowiedział Kiwal na temat - Infrastruktura
    Takie same stawki, jak bezpośrednio?
  14. To że z Twojego kejsstady tak wychodzi, nie znaczy, że możesz odnosić do wszystkich użytkowników. Ja jestem leniuchem i bałaganiarzem, ale nigdy nie było takiej sytuacji, abym nie podłączył, rozładowanego pheva do gniazdka. Podłączenie i odłączenie zajmowało mi w sumie max 15 sekund.
  15. Stawiam na: - 50 km przy stałej prędkości 80 km/h na równej drodze - 40 km w średnio zakorkowanym mieście - 30 km na autostradzie przy 120 km/h Wszystko raczej w idealnych warunkach atmosferycznych.
  16. HelixSv odpowiedział kilohaszu na temat - Motokącik
    Ja miałem Passata GTE przez 3 lata i 45000 km. Max zasięg na prądzie - 50 km. Przez te 3 lata średnie spalanie to około 2.5 litra. Ale wszystko zależy od tego, jak jest samochód używany, no i czy jest systematycznie ładowany.
  17. HelixSv odpowiedział kilohaszu na temat - Motokącik
    No i jeszcze w górach, gdzie jest dużo możliwości odzysku energii. Generalnie, im bardziej ktoś używa hamulca, tym większy sens ma hybryda. Ponadto każdorazowo naładowany phev ma również sens na krótszych dystansach (tak do 100 km) nawet na autostradzie. Hev już nie. Do zastosowań typu: "codziennie wyjeżdżam na pustą autostradę, zapinam tempomat i jadę 1000 km", żadna hybryda nie nadaje się zupełnie. Generalnie zgadzam się z Tobą zupełnie, ale ja również znam phevy z praktyki.
  18. Ja wiem, że Norwegia jest liderem EV i w ogóle. Ale i tak jestem w szoku... Oby tylko nadążali z ładowarkami. https://cleantechnica.com/2021/09/02/tesla-model-y-bestseller-in-norway-plugin-ev-share-hits-record-high-88/
  19. Chyba nie. Ale myślę, że kupę kasy. Wygląda, że jest tyle warte.
  20. Dla mnie dalekie podróżowanie to 1000 km dziennie. I taki dystans dobry elektryk w cywilizowanym świecie już teraz przejeżdża bez problemu. A będzie tylko łatwiej. 17 lat temu musiałem przejechać ciągiem 2000 km, na szczęście już nigdy to się nie powtórzyło.
  21. Nie ma.
  22. Trochę off-topic. Ile w Szwecji weterynarze zarabiają... W pale sie nie mieści. Za każdym razem mam stres, jak muszę jechać z psem. Ludzie z pracy tez płaczą przy każdym rentgenie konia. (Konie to popularne hobby tutaj). Więc rozwiązaniem problemów kosztów paliwa będzie nauka szwedzkiego i emigracja
  23. Francuzów jest dwóch: Psa (tera to Stellantis) i Renault. Renault generalnie jest doświadczone i zna się na rzeczy (choć poza Zoe niczego nie mają) i ma pewnie jakiś dostęp do technologi Nissana. Psa dopiero raczkuje ...i ma dostęp do technologii Fiata i Jeepa
  24. eSoul to to samo co eNiro, tylko mniejsze. Przejechałem nim około 1500 km, świetny samochód. Według mnie wygląda lepiej od eNiro. Tylko nie skuś się na mniejszą baterię. Tylko 64 kWh. Z racji tego, że eNiro jest większe i bardziej popularne, będzie pewnie więcej warte przy odsprzedaży.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.