Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Lisek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Lisek

  1. Zmień koła
  2. > Witam, ponieważ nie mogę uzyskać spalania jak niektórzy , mam prośbę czy ktoś mógłby podać jakie > ma chwilowe spalanie w l/h na wolnych obrotach. 0,54 przy nagrzanym silniku i wyłączonej klimie, oświetleniu
  3. > Zakładam, że to zostało sprawdzone/zrobione Moje osobiste zdanie jest takie, że regeneracja turbin o zmiennej geometrii to ZŁO .. szkoda na to $$$$ części zamienne sa chińskiej produkcji i niskiej jakości a Garrett wyraźnie informuje, że nie sprzedaje i nie rekomenduje napraw turbin. > Jeżeli faktycznie się przycinają ponownie - a jest to możliwe, bo świst jest ten sam, ale > zdecydowanie rzadziej - to przy przeładowaniu powinno być więcej niż 1,37bara. A tu nawet > kiedy pojawia się świst, w dalszym ciągu jest 1,37bara A jak mierzysz to doładowanie? masz manometr podłączony do kolektora - te szpilki sa szybkie i krótkie... Zacinające się łopatki mogą spowodować przeładowanie do ponad 2,5 Bara ... W mojej ocenie problem tkwi albo w żxle ustawionym siłowniku po regeneracji - cięgno gruszki albo problemem z układem elektroniki.. pomiar ciśnienia lub sterowanie cięgnem - brak podciśnienia w układzie sterowania, źle pracujący zaworek, zatkany zaworek
  4. Lisek odpowiedział kubapies na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > chyba nie zaglądałeś pod osłonę jak i do eper-a > pasek "naciągasz na 3 koła : pompa CR wałek rozrządu i wał , przechodzi przez pompę wody i napinasz > napinaczem , nie jest to klasyczne 16 V z 2 wałkami rozrządu Pompa CR nie ma znacznika więc się nie liczy możesz sobie ustawić jak ci wyjdzie.. podobnie pompa wody napinacz z rolką pośrednią możesz olać bo to jest jak w każdym innym silniku .... O banalnych sprawach nie pisze bo z tego co wyżej wyczytałem między wierszami kolega już zmieniał sam rozrząd w JTD i nie rozwalił silnika skoro chce w Cromie próbować więc podstawy zna Oczywiście można wymienić rozrząd bez tych przyrządów... wystarczy policzyć zęby na pasku - jeśli moduł paska jest identyczny to rozrząd będzie identycznie ustawiony.... ważne aby się nie pomylić nawet o jeden ząb i zaznaczyć zęby na kołach zębatych rozrządu i kole wału Nie święci garnki lepią
  5. Lisek odpowiedział gsz4 na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Satelit mam 7-8. Generalnie całość niby działa ale ciągle się gubi. Efekt jest taki jakby jechało > się nową trasą, której nie ma jeszcze na mapie. Nawigacja próbuje z dużym opóźnieniem > przypisać jakąś trasę do kierunku przemieszczania się samochodu i jego pozycji. Wić coś jest nie tak... 7 satelit to mało...
  6. Lisek odpowiedział kubapies na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Witam , po pierwsze klakson nie dziala , gdzie znajduje sie to uztrojstwo. Po zdjęciu osłonki z lewej strony zderzaka - koło lampy halogenu - są dwa klaksony > Listwy ozdobne na drzwiach korozja zjada , wymiana czy malowanie . Hmmm ciekawe... może polerowanie pastą do chromu > Czy rozrzad da sie wymienic samemu jak w JTD 115 . Wszystko da się samemu... ale tu są dwa koła zaworowe a nie jedno.... są specjalne blokady do wałków i znacznik dla koła korbowodu Coś takiego...
  7. Nie widziałem w mapie aby EGR pełnił rolę zaworu upustowego... W przypadku turbin z zmienną geometrią ma to robić zawór lub serwo-napęd sterujący położeniem łopatek w turbinie zmniejszając ciśnienie doładowania. Zatkanie EGR-a oczywiście wpływa na żywotność turbiny nie pozwalając jej na schładzanie podczas pracy na biegu jałowym i przy niewielkim obciążeniu silnika... Głośny Świst turbiny może świadczyć o "nadpalonych" uszkodzonych lub nieprawidłowych łopatkach po stronie gorącej lub pracy wirnika turbiny w górnych obrotach ( może się kręcić nawet 200 tyś obr/min ). Może się tak dziać w przypadku przeładowania gdy dochodzi do zacinania się kierownic
  8. Lisek odpowiedział gsz4 na temat - Tipo, Croma, Tempra
    > Witam, > Mam problem z nawigacją z cromie z 2005. Warto zerknąć na listę z liczbą satelit która w danym momencie widzi navi... Jeśli jest około 10 lub więcej jest dobrze jeśli mniej niż 6 to
  9. > Dzięki za foto... Faktycznie dostęp lipny > Ale bez zdjęcia conajmniej lustra, niedowiem się co mu dolega. I tak sie nie dowiesz... nie rozbierzesz tego. Jeśli sie składa ale nie może to zalej to naftą... tak naftą zostaw na 30 minut potem znowu zalej i znowu i samo sie naprawi.... szkoda roboty
  10. > Jak się dostać do wnętrza/mechanizmu/prowadnic? Najprościej zdjąć szkiełko lub/i osłonę tylną lusterka... Ale i tak za wiele tam nie zrobisz... równie dobrze możesz zalać WD-40 lub innym silikonem lusterko przez szparę między szkiełkiem a obudową w okolicy mocowania
  11. Kurka w Gdyni dzisiaj +33 a klima powiedziała Paaa ... już syczała od zimy więc wiedziałem, że mało jest czynnika ale teraz to makabra... musze znowu do drugiej mojej Pani się uśmiechnąć
  12. > Tak mnie naszło na rozmyślanie ile Croma ma rezerwy paliwa. Z moich zapisków wynika że najwięcej zatankowałem 59,46 litra po 1000 km tankuje zawsze do pierwszego odbicia... ( najwięcej przejechałem na 1 tankowaniu 1085 km ) Tak więc jeśli zapali się kontrolka to spoko masz jeszcze dużo paliwa... około 11-14 litrów jeśli wskazówka opadnie na same dno to już czas zatankować nigdy mi paliwa nie zabrakło więc tak naprawdę nie wiem czy mamy zbiornik 60 litrowy czy tak jak podają 62 czy może 68 litrowy
  13. > Przyśpieszenie do 100km/h to jakiś żart... dla mnie to auto jest niebezpieczne. Na terenie niezabudowanym istnieje ograniczenie do 90 km/h więc 100 km/h nie jest komuś kto nie jeździ po ekspresówkach i autostradach potrzebne ..
  14. > Nie zgodzę się. > W zeszłym roku, kupiłem przypadkowo Matiza i postanowiłem pojechać nim z Katowic na Pomorze, > właśnie na zasadzie "ciekawe, czy da się jeszcze autem z mocą 51 KM jeździć po Polsce". > I wiesz co? I nico matiz waży niespełna 800 kg ... i ma moc 51 KM więc to tak jakbym w swojej Cromie miał 101 KM .... Da się przeżyć gorzej jak będziesz miał auto o masie np 1200 kg i taki silniczek
  15. > Ale przeczytałeś wątek że w 2006r miał już 160 tys? I kierownicą nie ma co się sugerować w Nie nie czytałem... > przypadku merca bo ma dobre plastiki i czy ma 100 , 200 czy 300 i więcej tysięcy przebiegu to > wygląda ona ok. Poniżej masz foto kierownicy z samochodu co ma prawie pół miliona, powiedz czy > jest gorzej zniszczona od tej z linka założyciela wątku? Tak jak pisze mam w203 po lifcie i powiem, że Mercedes w C klasie nie szokuje jakością wykończenia.. - plastykami... Mercedes zaczyna się od E-klasy co do kierownicy to jej stan wskazuje na 250 tyś km... ja mam 300 i z jednej strony jest już gładka a z 2-giej ma jeszcze wzór... zresztą jeśli ktoś kupi auto i założy pokrowiec na siedzenia i kierownicę to nawet po 1 milionie km będzie idealna ... a jak jeszcze oklei auto folią w kolorze majonezu to nawet nadwozie będzie jak nowe... no ale te silniki sa naprawdę trwałe i jeśli ma mniej niż 400 tyś km nadal bym go kupił....
  16. > Po lifcie tez tak rdzewieją czy już nie? Tylna podłoga... reszta dużo dużo lepsza... ale znajdź w Polsce W203 z grubością lakieru poniżej 200 um Poza tym te modele choć nie widać na pierwszy rzut oka dużo dzieli
  17. > Bidule pewnie nie stać nawet na za-mszowe buty Eeee kto go tam wie... może tylko nalepkę ma TDI a pod maską jakieś 400 KM drzemie
  18. > Witam, > http://otomoto.pl/mercedes-benz-c-220-oryginalny-lakier-igielka-oplacony-C33132679.html > Ojciec chce kupić ten samochód... > Dajcie mi proszę ewentualne uwagi na jego temat (tyle ile można na podstawie tylko ogłoszenia...) > Wielkie dzięki! Przebieg raczej oryginalny - o ile to jego oryginalna kierownica. Auto jak auto... zapewne jest lakierowane bo w tym modelu przed liftem ( 2004/4 ) rdzewieją na potęgę i z tym nie wygrasz... Sprawdzić czy sprężyny w zawieszeniu nie są popękane ( jesli nie były wymieniane to na 100% są ), czy nie ma luzów na wahaczach i wycieków od dołu z tylnego mostu, czy biegi nie wyskakuję - częsta przypadłość , czy silnik pracuje równo,czy pasek się nie ślizga na alternatorze- napinacz paska nie szarpie ... , czy ręczny działa... i kupować... Mam W203 po lifcie 2,2 CDI....
  19. > Pomyślą że to na pewno nie jest auto księdza Ksiądz VW w Pasku i TDI-ku kombi srebrne ma więc utożsamia się z 99% wiernymi
  20. > Nie myj tak często , Ja muszę swoja w końcu umyć i nawoskować bo moje zażyczyły sobie, że do kościoła do komuni musza jechać Fiatem bo do auta z gwiazda nie będa się wciskać Do kościoła to ja mam Mercedesa a nie fiata co ludzie pomyślą jak fiatem podjadę
  21. > U mnie zrobiło się to samo. Znalazłeś sposób na uciszenie wentylatora? Pewnie dolne łozysko... zbiera się tam woda i szlak go trafia... Oplarze wiercą od dołu otwory aby miała ujście
  22. > Powiem tak - hydroaktywne zawieszenie Cytrynki, rozkłada wszelkich rywali na łopatki. Obyś się tylko choroby morskiej się nie nabawił
  23. Croma 2008 z silnikiem 150 lub 200 KM CR
  24. Lisek odpowiedział tom111 na temat - Tipo, Croma, Tempra
    Masz jakąś wiertarkę zamiast rozrusznika Do przeglądu jak nic...
  25. > kurcze mi w cyklu mieszanym nie chce zejść mniej niż 7,4 w manualu , > podajcie jakie macie spalanie przy 150 kucykach . Masz zepsute Stilo

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.