Zawartość dodana przez Lisek
-
Dodatki do oleju napędowego na zimę
> Placebo. Używałem Skydd > U mnie nic nie dawały. Niezależne testy mówią coś zgoła innego ... Ja stosuje latem i zima, różnicy również nie czuję ale czy to znaczy, ze nie działa TEST SKAYDD
-
Nowa OCTAVIA
> od poprzedniego modelu jest dłuższa o 90 mm, szersza o 45 mm, bagażnik jest większy o 5 literków na > 590. > Ogólnie przechodzi o klasę wyżej - jak donosi ww portal Trochę urosła... a na bazie jakiej płyty podłogowej teraz będzie ?
-
Co po Stilo -> do 15tyś.
> Nie chcę Stila 5D bo jak patrze na jego dupę to mam odruch wymiotny porównywalny tylko z Dacią > Logan. SW wygląda jeszcze gorzej. Ja nie miałem takich odruchów przez 4 lata
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> usłyszeć takie coś - bezcenne. Raczej w 2-gą stronę ... Crom jest za mało a Vectry C sa bardzo popularne
-
Mycie Cromy zimą i w ogóle
Myje na myjkach samoobsługowych... do -10C. Mam garaż więc spoko...
-
GITD czy policja
> Powtórzę - chcesz mnie sprawdzić? > Motorowerem jeździłem z prędkościami kodeksowymi. > Do dziś zresztą jeżdżę. A rowerem? I nie pisz ze nie masz licznika w rowerze lub siedzisz na tylnym siodełku
-
GITD czy policja
> A kto mi zabroni jechać 90km/h po autostradzie? Tir jadący 85
-
Dodatki do oleju napędowego na zimę
> najczesciel ludziska uzywaja tego Leje SKYDD i latem i zima ... nic mnie nie zaskoczy
-
GITD czy policja
> nie stoje po stronie osob nie dostosowujacych sie do KD ale nie lubie kiedy urzadzenia pomiarowe > oszukuja sa tunningowane pod oszukiwanie oraz lamana jest zasada praworzadnosci. > moze dodatkowo zrobic przymiar 30 pln od 100 km przejechanych dla puszek. Ja zdecydowanie jestem za wprowadzeniem opłat Viatooli dla osobówek i wyliczanie średniej na danym odcinku i karanie wszystkich i na autostradach i na innych drogach a juz suuuper było by aby prędkość była kontrolowana na podstawie GSM-u każdego obywatela... Skoro masz telefon i jedziesz 100km/h i on loguje się do kolejnych podstacji .... to od razu rachuneczek na konto... a jak jedzie autem 4 osoby to 4 mandaty Quote: Milicjant zatrzymuje kierowcę do kontroli] Kierowca: Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było. Szczupak: Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!!! Kierowca: Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu? Szczupak (do mikrofonu): Halo, tu brzoza, tu brzoza! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu... "Matka siedzi z tyłu!!!" Tak powiedział!!! [Włodarczyk rozmawia z szefem milicji] Włodarczyk: Przede wszystkim nie popadajcie w panikę. Jakiś lepszy cwaniak - matkę po szosie wozi, staruszkę, żeby nas tylko wrobić ! Komisarz: Tak, to nam wskazuje na to, że życie stawia przed nami ciągle coś nowego. I to jest raz. A po drugie, musimy mieć jednak różne warianty. I to jest dwa. I dlatego proponuje wariant następujący: A gdyby tu było nagle przedszkole. W przyszłości! Pisze to mając nadzieję na posadę głównego inspektora Vmax RP
-
Co tańsze w eksploatacji: wolnossący V6+lpg czy tdi.
> Wg. mechaników jest to spowodowane wyższą temperaturą spalania gazu i coraz bardziej gównianymi > głowicami. > Nie twierdzę, że każe auto ale dużo niestety tak. Dlatego są silniki które świetnie znoszą LPG i takie które znoszą ale trzeba dbać o luzy zaworowe i takie które niezależnie co zrobisz i jaki olej dowalisz do LPG to i tak będziesz miał wydatki... Jeśli ktoś szuka auta pod LPG powinien szukać od silnika a nie od modelu .... na przykład 1,6 VW bardzo dobrze znosi LPG
-
Co tańsze w eksploatacji: wolnossący V6+lpg czy tdi.
> V6 pojemności 3,2 pali dużo. > TDI ma za to kosztowne wynalazki. > Co tańsze w eksploatacji uwzględniając naprawy? Osobiście poszedł bym w PB+LPG.... Bo to TDI co kupisz będzie miało trylion kilometrów zrobionych a ty będziesz chciał kolejny kwartylion nim zrobić A ja kocham swoja Cromę
-
Co po Stilo -> do 15tyś.
> Jeżdzę od dwóch lat Stilem 1.6 16V na LPG. Kup nowszego z tym samym silnikiem w wersji 5D lub tak jak piszą Lacetti... Możesz kupić i Cromę z silnikiem 1,8 od GM ale w tych pieniądzach to będzie coś czego pewnie długo nie zapomnisz a i do LPG to delikatnie mówiąc ten silnik tak średnio się nadaje.
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Zima i do mnie zawitała. Sypie noc i dzień non stop, śniegu prawie po kolana W 3-wsi ledwo kilka mm i to miejscami i -6,5C .... Czekam na zimę taką z metrowymi zaspami.... łańcuchy w bagażniku już są jeszcze muszę łopatę dorzucić
-
Dyfer w skrzyni automatycznej... jak to jest zrobione?
> spamisz z jakiegos konkretnego powodu ? > kolega Joki ma YRV i prawdopodobnie o to auto chodzi, > a nawet jesli to przeciez napisal ze marka nieistotna bo i tak nikt nie mial stycznosci Ja nie wiem Jakie auto ma kolega i sie tu nie dowiedziałem... ale zadaje dość precyzyjne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi dotyczące "czegoś" równie dobrze mogę się spytać jaki konkretnie olej do skrzyni ma wlać mój ojciec.... To że 99% nie zna danego modelu nie oznacza, że ten 1% może udzielić konkretnej odpowiedzi ...
-
Przednia szyba zamarza, w środku...
> Stary sprawdzony sposób: > - gazety i regularnie wymieniać na nowe Dobry.... są teraz osuszacze a jak temp pozwala to załączyć klimę aby osuszyć powietrze w środku
-
Ogrzewanie w samochodzie
> Zaobserwowałem dziwną rzecz, Ja Nie ale... Może to wynikać z układu wentylacji danego auta ( brak nawiewu na stopy pasażerów i na tył kabiny lub wyłączony/słabszy nawiew na tył ) oraz tunele na środku kabiny odgradzające kierowce i pasażera. Powstawała by wtedy różnica temperatur między przodem kabiny i tyłem auta i w konsekwencji podczas zmiany kierunku jazdy bezwładność masy powietrza powoduje jego mieszanie. Pamiętajmy, że: 1 m3 powietrza waży w przybliżeniu 1,2 kg a w kombi jest kilka m3 powietrza w kabinie
-
Dyfer w skrzyni automatycznej... jak to jest zrobione?
-
Popyt na paliwa spada
> albo szara strefa się rozrasta, albo i to i to. trochę ze wschodu tego paliwa dopływa a raczej mrówki dowożą
-
Popyt na paliwa spada
> No i jeżdżą wolniej. > Bida panie bida ... To prawda coraz więcej nieoznakowanych i oznakowanych więc poco płacić.. to samo na autostradzie A1 widzę pustki bo wszyscy stara jedynka jada.. wolniej, mniej spala i nie muszą płacić $$$ ale w miastach nie widzę mniejszego ruchu.. Może to również wynikać z umaszynowienia rolnictwa ( nowsze i ekonomiczne cięgniki z turbinami i na CR, to samo inny sprzęt ) oraz w transporcie drogowym nikt już starym starem nie ciągnie tylko nowoczesnymi ciężarówkami.. no i kolej zelektryfikowana.
-
Dyfer w skrzyni automatycznej... jak to jest zrobione?
> Pacjent FWD, silnik poprzecznie, automat klasyczny. Marka nieistotna bo i tak nikt nie miał do > czynienia... Hmmm to zgaduje, że chodzi o to auto:
-
Felgi aluminiowe na zimę.
> Wniosek z tego może być tylko jeden. Fiat się nie nadaje nawet do stania w pokrzywach. Zdecydowanie do tego fiat się nie nadaje... Uno zrobiło mi 260 tys km Brava 299 tys km Stilo 260 tys km Croma ma tylko 110 tys km więc muszę nią jeździć dalej ... Do stania w krzakach to głownie nieoznakowane VW lub pod kościołem również VW
-
Łożysko kolumny mcphersona
> Wiem, że już o tym było ale nie mogę znaleźć. U mnie leżą na półce dwa łożyska ale nie mam czasu wymienić... zresztą stwierdziłem, że nie ma takiej potrzeby... może na wiosnę. ja mam GM-u oryginalne Ja radze wymienić oba... i dobrze je przesmarować - dodać smaru. Na forach Vectry-C są opisane dość dobrze
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Z pewnych doświadczeń wiem, że 2.4 bardzo żadko trzymają parametry fabryczne, na 200 bym raczej nie > liczył. > Ten silnik można fajnie dostroić, wtedy dopiero jest jazda Podobno dla silnika MJTD 2,4 moc najczęściej oscyluje miedzy 165 a 185 KM ... A w MJTD 1,9 150-tce zazwyczaj dochodzi do 160-165 KM... Z momentem jest trochę lepiej ale również 400 Nm nie mają. Ciekawi mnie dlaczego tak bardzo Fiat zawyżył te wartości w katalogach lub raczej dlaczego nie ma to serii
-
Felgi aluminiowe na zimę.
> Bąble częściej wyją od ostrych środków do czyszczenia felg niż od soli Ja się będę upierał, że to wina Piesków... Kiedyś stalowa felga zardzewiała mi tak bardzo, ze musiałem ja zmienic. Kolejne malowanie nic juz nie dawało... a była to felga na która zawsze oddawały mocz pieski... nie wiem dlaczego ale polubiły tylną prawą ... może dlatego że zawsze stawałem pod blokiem w "jodełkę"... inne były jak nowe
-
Felgi aluminiowe na zimę.
> Rok w rok ten sam temat > Ludzie A każda felga aluminiowa inna wykonana w innej technologi z innego stopu z lub bez dodatków magnezu, miedzi, krzemu, manganu i innych tam trocin ... i raz malowana lakierem a raz proszkowo ( pomijam tu felgi wykonane tylko z tytanu lub innego tam magnezu ) do tego raz jeździ w mieście a inne po polnych drogach gdzie chlorków nie widuje... i tak dalej... Quote: Kucie Jedną z nich jest metoda kucia. Polega ona na tym, że aluminium podgrzane do odpowiedniej, wysokiej temperatury (jednak nie zbyt wysokiej, bowiem nie można dopuścić by stop przeszedł w stan ciekły) poddawane jest ogromnym naciskom. Specjalistyczne maszyny, precyzyjne jak ręce garncarza formują i ubijają stop do momentu, w którym swym kształtem zaczyna przypominać felgę. Niewątpliwie największą zaletą wykorzystania tej metody do produkcji obręczy aluminiowych jest ich bardzo duża wytrzymałość, którą zapewnia duża gęstość materiału, osiągnięta dzięki spłaszczaniu aluminium podczas kolejnych etapów produkcji. Podobną metodę stanowi… Rolowanie To bardzo droga metoda, dlatego felgi wyprodukowane przy jej użyciu raczej nie nadają się na każdą kieszeń. Są to jednak uzasadnione koszta, bowiem dzięki rolowaniu również otrzymuje się obręcze o bardzo dużej gęstości materiału, dzięki czemu są one niezwykle wytrzymałe. Sam proces produkcji polega na tym, że specjalne rolki ubijają materiał tak długo, aż nie uzyska on pożądanego kształtu. Metody rolowania zazwyczaj używa się do produkcji obręczy w dużych rozmiarach. Metoda niskociśnieniowa Kolejny sposób produkcji felg aluminiowych to tzw. metoda niskociśnieniowa. To zdecydowanie najbardziej rozpowszechniony model produkcji, stosowany przez renomowanych producentów. Wyróżnia się on stosunkowo niskimi kosztami oraz dobrą jakością felg. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza metoda produkcji „alusków”, bowiem pozwala ona osiągnąć optymalny stosunek jakości do ceny. Pozwala też na produkcję felg w różnych, często bardzo oryginalnych kształtach, co znacząco poszerza gamę oferowanych produktów. Na rynku dostępne są również obręcze, do produkcji których skorzystano z… Metoda grawitacyjna To najprostszy i najtańszy sposób produkcji, który jednak zazwyczaj nie przynosi niestety najlepszych rezultatów w kwestii jakości oferowanych produktów. W tym przypadku stop aluminium wlewany jest do formy przy użyciu siły grawitacji, czyli przyciągania ziemskiego. W efekcie, nawet, jeśli produkt z zewnątrz wygląda właściwie, to częściej niż przy wykorzystaniu pozostałych metod posiada wewnętrzne wady ukryte, które wykryć można wyłącznie przy pomocy prześwietleń promieniami Roentgena. Metoda ta nie wymaga również specjalistycznych urządzeń, jest jednak bardzo „materiałochłonna”.