Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

TomekD000

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez TomekD000

  1. > Pisałem ,że w stilonach ori akusy były 62Ah i takie starczały u mnie było 70ah....
  2. > To lepiej sprawdź sobie układ, bo tej różnicy nie powinieneś czuć. Piszę całkiem poważnie i niech > się inni userzy diesli wypowiedzą. Jako były user fiata stilo jtd (10lat), twierdzę, że przy 0st jeździł sprawniej niż przy 25st, nie widzę miejsca na polemikę, tak było koniec i kropka Różnica również mocno zauważalna przy bravo t-jet w zależności od temperatury. przy 1.6tdi nie mam zdania, może jest różnica może nie ma, nie stwierdziłem
  3. TomekD000 odpowiedział alien na temat - Stilo
    > Mysle ze nieunikniona jest wizyta w serwisie, nie mniej jednak czyszczenie przepustnicy sie > nalezało... też tak myśle > Pytanie teraz , które wężyki moga byc nieszczelne i jaki będzie ewentualny koszt naprawy...? ile > Ciebie to kosztowało? tutaj nie pomogę, ja auto podstawiłem i odebrałem a koszt naprawy... wręcz symboliczny 100zł, nie ASO oczywiście, oni za tyle podłączają do kompa ale tak jak pisałem podjechałem, kazali wkręcić na obroty, pomacali rurki, jakąś "gruszke" po czym zgasiłem, zatelepało silnikiem i usłyszałem "musimy poszukać podciśnienia" widocznie szybko je znaleźli
  4. TomekD000 odpowiedział alien na temat - Stilo
    > tak więc myslisz, że węzyki podciśnienia sa nieszczelne? przepatrzyłem co moglem i co wiedziałem, > EGR wyczyściłem ( choc nie był zasyfiony) przepustnice wyczyściłem ( sporo było szlamu, > przeziernośc była taka połowiczna) jest ciut lepiej ale to nadal nie to...chyba nie ominie > mnie wizyta w ASO... sprawdzaj i naprawiaj jeszcze co chcesz a ja dalej twierdzę, że to problem z nieszczelnością lub podciśnień przy tych samych objawach, mechanik ogarniających jtd postawił diagnozę w minute, o egr i overboost nawet nie chciał rozwawiać
  5. TomekD000 odpowiedział alien na temat - Stilo
    > Witam, > Od niedawna mojemu samochodowi nie chce się jeździć...Strasznie wolno wkręca się do tych magicznych > 2 tys obrotów kiedy to turbo zaczyna się kręcić...Od niedawna równiez występuje inny objaw, > mianowicie przy wyłączaniu silnika. Jest to dośc trudne do opisania ale mniej więcej wygląda > to tak, że wyłączam silnik kluczykiem a silnik powraca do spoczynku tak nagle, czemu > towarzyszy szarpnięcie poduszkami zawieszenia silnika. Czasem jest normalnie ale w większości > przypadków jest właśnie to nagłe zastopowanie silnika. Oba objawy( ten i turnodziura) zaczeły > występować mniej więcej w tym samym czasie, dlatego też zastanawiam sie czy oba objawy nie > mają tego samego powodu...? Samochód ma 133 kkm przejechane, EGR nie zaślepiony i nigdy nic w > osprzecie silnika nie było ruszane. Do tej pory wszystko sprawowało się bez zarzutu...Zaczyna > mnie to już denerwować bo aby samochód jechał, musze go trzyać na wyższych obrotach...Z góry > dzięki za wszelkie sugestie. Pozdrawiam Bez diagnostyki kogoś w temacie się nie obejdzie... ale polecam mój wątek z kiedyś link Być może u Ciebie będzie to samo, trzeba sprawdzić sterowanie turbosprężarką, u mnie objawy były identyczne jak u Ciebie, szczególnie to gaszenie silnika wskazuje na problemy z podciśnienie. Powodzenia
  6. > Póki co wlasnie słyszę w kółko ze to nie moze być egr... jeśli Ci to coś pomoże, to potwierdzam, to jak najbardziej może być zablokowany EGR
  7. > W tym, że to jest upierdliwe, nic więcej. Auto na tempomacie nie przyspiesza z naciśnięciem gazu > do końca i takie przyspieszanie po prostu długo trwa. hmm ja mam wrażenie że przyspiesza wtedy z gazem do "końca", ale racja przyspieszanie o 40km/h w ten sposób jest upierdliwe, osobiście mało z tego korzystam bo + i - to naciśniecie/puszczenie pedału gazu a nie przyspieszenie o konkretną prędkość * ilość naciśnięć, chyba że w fabii działa to inaczej set res i cancel + "pedał" mi wystarczają
  8. > Rozglądam się za Octavią 2 fl kombi z silnikiem 1.6 mpi , ale silnik ten sam montowano w Golfie 6. > Silniki te same, auta zapewne na tej samej płycie podłogowej. Czy auta te różnią się tylko > jakością plastików/materiałów w środku? Gabarytowo bagażnik w Octavii chyba większy , nie wiem > jak z resztą. > Zakładając że są takie oto dwa auta w podstawowych wersjach wyposażenia i podobnych > rocznikach/cenach które będzie lepszym wyborem? Golf6 w przeciwieństwie do O2 z tym silnikiem to perełka, bardzo mało ich jest. Ja szukałbym jednego i drugiego i kupiłbym to co by się trafiło w dobrym stanie. O2fl ma trochę gorsze plastiki i widać te kilka lat różnicy między G6, wydaje mi się, że jest lepiej wyciszony ale znowu ten z którym mam do czynienia do hatchback a moja O2 to kombi więc stąd też hałas. Bagażniki w jednym i drugim są spore, więc zależy czy potrzebujesz takiej "szafy" jak w O2 (580L) Tak czy inaczej obawiam sie, że jeśli nie zmienisz założeń co do silnika pozostanie Ci zakup O2FL.
  9. Tanio/drogo rzecz względna, ciekawsze jest, że ceny liftback i spaceback są takie same... kupujący będą mieć spory dylemat co wybrać, możemy z zrobić quiz co będzie sie lepiej sprzedawało
  10. > A nie możnaby tak jak w Fiatach, na wajsze od kierunkowskazów przełącznik, > przy czym po wyjęciu kluczyka ze stacyjki światła gasną i nie ma możliwości > ich uruchomić? Dzięki temu jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się rozładować aku > światłami, natomiast w innych autach ludzie to robią - co rusz na korporacyjnej > liście maile, że taki i taki samochód stoi z włączonymi światłami. Tyle lat, a zero > doświadczenia koncerny nie zebrały? Tylko Fiat myśli? ale to dokładnie takie działa w nowych VAG'ach, różnica w stosunku do fiata to lokalizacja włącznika, po wyłączeniu silnika światła gasną swoją drogą przesiadłem się z fiata do skody i nijak nie przeszkadza mi lokalizacja tego pokrętła, więc jak dla mnie połowa wątku jest z gatunku
  11. > To bardzo źle Ci wygląda > Ten wątek jest odpowiedzią na wieczne dyskusje na temat spalania TSI i braku informacji jak zachowa > się przy dużych prędkościach itd. > Zresztą zainteresowani więdzą o co chodzi. wiedzą, wiedzą ale do mojego tdi nie porównam bo 220km/h nie pojedzie bardzo fajny wynik w dalsze dyskusje się nie wdajemy, już wszystko zostało napisane
  12. TomekD000 odpowiedział Qulek na temat - Volkswagen
    a jazda jednym i drugim była? ja wybrałbym ten który jest cichszy/lepiej wygłuszony, pamiętaj że o3 ma z tyłu belkę skrętą a jetta wielowahacz przez co powinna się lepiej prowadzić, na octaviaclub userzy o3 mocno narzekają a hałasy tylnego zawiasu o3 przez to że to liftback jest jak dla mnie funkcjonalniejsza
  13. > w tym roku w odstępie miesiąca w i30 miałem dwukrotnie wypalanego dpf-a > w 2013 w sumie juz 3 razy > przejechane miedzy wypalaniami 6 tysi wiekszosc dosc ostro, z pewnoscią nie dziadkowo po mieście. > uzbierane kolo 11-12 jednostek > KUPA serwisowe dopalanie robiłeś? wywaliło konrolkę dpf? i30 jakoś objawia wypalanie dpf? (podwyższone obroty, wyższe spalanie, inny głoś pracy silnika, inna reakcja na gaz itd) w tdi wypala mi się co 500-600km i cała historia polega na nie przerywaniu zainicjowanego procesu dopalania sadzy w filtrze dowiedz się co i jak działa, żeby choć nie szkodzić autu a najlepiej mu ułatwiać prace
  14. Ty wiesz swoje, Twoje prawo ja wiem że i 1.9jtd i 1.6tdi robiłem spalanie katalogowe na trasie bez problemów jeśli tylko mam na to ochotę, a Ty twierdzisz że się nie da bo Tobie się nie udało, tylko w jedynym słusznych tsi da się, dyskusja na średnim poziomie nie odzywałem się w wątku dopóki nie poruszyłeś fabii tdi, a może była jednak zepsuta? jak tsi kolegów którym dużo palą?
  15. > Ciekawe w sumie. > Osobiście mam ciekawe spostrzeżenie odnośnie diesla 1.6 TDI w Fabii. > Na bardzo dobrze mi znanej trasie dom-praca, jadąc umiejętnie (kilka różnych prób) nie byłem w > stanie się zbliżyć do katalogowego spalania w trasie, gdzie w Fabii z TSI nie stanowi to > problemu. > W zasadzie problemem było zrobienie średniego spalania > Może w dieslach jest jakiś większy cwancyś z tym spalaniem > Wykluczam zmianę stylu jazdy, warunki na drodze itd., bo po prostu każdego dnia jest z grubsza tak > samo. Już Ci pisałem kiedyś, diesla trzeba się nauczyć, bez problemów robię 3.8-4.0 (oczywiście w spokojnej trasie) w sporo cięższej octavii kombi (od fabii tdi) z tym silnikiem, warunek rozsądna jazda z przelotową w zakresie 70-90km/h, i temp poniżej 20st przy 30st klima już pożera trochę paliwa. edit. kiedyś jechał mój brat i mocno się starając nawet jadąc wolniej niż ja nie zszedł poniżej 4.5, na codziennie jeździ benzyną
  16. > ok, ale bramki powinny byc na zjazdach a nie w ciagu glownym. To bez sensu i z punktu widzienia > bezpieczenstwa i zachowania ciaglosci ruchu. pomysł idealny ale nie realny przykład A4, między Gliwicami a Mysłowicami jest ona darmowa a dodatkowo A mają innych właścicieli
  17. TomekD000 odpowiedział Marcin79 na temat - Motokącik
    > Octavia II 2.0 TDI 170 KM - 6,53 l/ 100 km > Octavia II 1.8 TSI 160 KM - 8,20 l / 100 km > 1,70 litra różnicy średnio > Kłamstwo, kłamstwo 6,35 l/ 100 km, mowa była o wersji 140KM
  18. TomekD000 odpowiedział Marcin79 na temat - Motokącik
    > Może jednak porównaj te dane katalogowe to wiele Ci wyjaśni. porównałem... pojechali mocno z tym spalaniem, O2 RS w mieście 10.2 O3 RS: 7,7 podsumuje krótko, pożyjemy zobaczymy, wg pierwszych cenników o3 1.4t i 1.6d też mniej paliły niż w obecnych > Przy prędkości 140 km/h taka różnica jest po prostu nierealna. > Jeśli by to było przy 200 km/h to jestem w stanie uwierzyć. > Coś jest na pewno nie tak. skoro tak mówisz... napisz do Kiwal'a że ma popsute auto > A czy ja piszę, że mi masz wierzyć, w d00pie to mam. > I znów, zajrzyj w dane katalogowe, zobacz ile producent przewidział dla Fabii ile dla Octavii. > Producent kłamie, ja kłamie, kto jeszcze kłamie ? czekam na to spalanie katalogowe O3 RS TSI w mieście 7.7 i 5.2 na trasie, jak dla mnie rewelacja > W mieście i przy ciężkiej nodze jak najbardziej. > Poza tym cały czas temat idzie do przodu i 180 KM Fabia średnio katalogowo pali tyle samo co 220 KM > 2.0 TSI w Octavii i tyle. idzie do przodu, ale RS pali 2.5L mniej do poprzednika? jak dla mnie rewelacja, ale nie słyszałem o jakichś przełomowych technologiach > Poza tym 2.0 TDI 184 KM katalogowo pali ok. 1,5 l mniej niż 2.0 TSI, więc w praktyce wyjdzie ok. > 1,5-3 litrów i tyle. Zależy kto gdzie i jak jeździ. > Ale nie 4-4,5 litra przy spokojnej jeździe 140 km/h na tempomacie. > To jaka by była różnica przy 200 km/h, 15 litrów ? > Wystarczy porównać dane na spritmonitor.de, autocentrum itd. + przeanalizować dane producenta i już > jakiś rzetelny i obiektywny pogląd jest. nie ma żadnych danych o spalaniu O3 RS poza fabrycznymi, więc co tu porównywać > I jak chcesz dyskutować merytorycznie to nie ma problemu, a jak chcesz trollować to źle trafiłeś tylko merytorycznie
  19. TomekD000 odpowiedział Marcin79 na temat - Motokącik
    > Daj już spokój z tą Fabią, bo to się nudne robi > Sprawdź sobie dane katalogowe dla Fabii RS 1.4 i OIII RS 2.0 wiesz... mnie nudzi czytanie o fabii w każdym wątku, o czym by nie był, może jednak będzie filmik? > i napisz wszystkim jaki to producent jest głupi, że w przypadku Fabii zaniża, > a w przypadku Octavii zawyża albo odwrotnie, jak wolisz nie porównywałem wagi ani osiągów tych aut > Czytam i albo ma jakiegoś Scouta albo niesprawne auto, > albo jeszt jakiś inny "myk", bo to spalanie jest za duże. czyli to co nie wygodne, nie potwierdza Twojej tezy zrzucamy na zepsute auto? > Czyli wierzysz, że przy 140 km/h na tempomacie, wg. Ciebie różnica będzie ok. 4-4,5 litrów > Zejdź na ziemię ! a czemu Tobie mam wierzyć? gość ma 2 auta jeździ nimi zamiennie czyli według mnie potrafi i ma możliwość rzeczowo porównać, a nie na podstawie zastępczaka na 2 dni. edit. kiedyś Yarek pisał że pozbył się 1.8TSI bo za dużo paliło...
  20. TomekD000 odpowiedział Marcin79 na temat - Motokącik
    > Nie będę wklejał filmiku, bo obiecałem kol. jimbo22 mocne postanowienie poprawy , > ale jadąc na tempomacie 130-140 km/h, w TSI będziesz miał ok. 7-7,5 litra. > Jadąc przelotowo 130-140 km/h będzie ok. 6,5-7 litrów. > 9-10 litrów to będzie przy ŚREDNIEJ 140 km/h z przejazdu całej Europy. > Czyli nie raz i nie dwa trzeba będzie zaglądać w okolice 2xx, żeby taką średnią mieć. > i wtedy spalanie ok. 10 litrów będzie. dodaj że w fabii 1.4 a wątek jest o octavii 2.0, czytasz posty kolegi Kiwal i jego wyniki spalania dwóch takich samych aut z różnymi silnikami? zacytuję: Quote: Sluchaj jak jade z Pragi do Ostravy i mam ustawiony tempomat na 143, zwalniam moze przez te 370km ze 3-5 razy to spalanie wychodzi 9.8-10.3 To jest srednia z prawie 400km na pustej drodze a nie chwilowy odczyt z chwilowego zuzycia gdzie czasaminjest i 4.5:) Ps. Diesel pali 5.5 do max 5.8 przy identycznych parametrach.
  21. > Jak tak czytam to mi się przypomniał ten wątek; > jakiś tekst > Też nikt nie wierzył, że chłopaki rąbią Octavią tysia dziennie 6 dni w tygodniu... Swoją drogą > ciekawe ile to auto ma teraz. Wątek na OCP niestety wymaga rejestracji, kiedyś nie wymagał to > się to całkiem fajnie czytało... ta octavia przejechała od 19.10.2012 do 25.04.2013 155kkm, niestety człowiek który to opisywał zmienił prace i wątek się zakończył, a szkoda to fabia to pikuś przy tej octavii, octa miała w planie zrobić w rok 300kkm a nie marne ~80kkm
  22. > Jest i daje edekt dokłądnie taki jak napisałeś - generalnie wiele szybciej zaczyna grzać niż > benzyniak bez tego ustrojstwa. Warunkiem (bynajmniej w Altei) załączenia tego jest włączona > klimatyzacja (oczywiście sama klima nie działa). Wydaje mi się że musi miec też określone > obroty silnika, bo zwróciłem uwagę że jak obroty przekroczą ok 1100rpm to słychać jak klikają > jakieś przekaźniki (zimą oczywiście). w o2 grzeje cały czas, ale podwyższa obroty biegu jałowego do około 1k jeśli grzałka jest włączona, i działa nie zależnie od włączenia sprężarki klimy, musi być tylko pokrętło temperatury powyżej LOW
  23. > A powiedzcie mi proszę czy w autach grupy VAG jest coś takiego zakładane w standardzie? Gdzieś > słyszałem taką opinię, że jest jakieś dodatkowe ustrojostwo montowane, tyle że jest bardzo > prądożerne. W moim aucie wydaje się, że mogę mieć coś takiego, ponieważ de facto w zimie już > chwilę po ruszeniu zimnym autem z nadmuchu lecie ciepłe powietrze. Nie wiem czy wszystkie mają to ustrojstwo, ale moje auto (1.6tdi vag'a) ma i to jest super sprawa, po 500metrach leci bardzo ciepłe powietrze, benzynowy t-jet w bravo mocno się chowa, grzałka ma chyba kilka trybów bo słychać przekaźniki. Więc argument o marznięciu w dieslu jest słaby
  24. > Powiedzmy taka dla której A6 jest za duze, Impreza w sam raz s60 to bardziej a4 s80 to wymiary a6
  25. > Szyb nigdy nie miałem po odpaleniu sposobności włączać, ale wspomaganie startuje gdzieś po 3-4 > sekundach. nie wiem jak w 1.4, ale jtd startuje dokładnie w momencie odpalenia silnika, bez żadnej zwłoki

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.