Zawartość dodana przez 71mordor
-
Coz to za kontrolka?
> Pewnie ja wymyslili faceci, bo z kobieta ta kontrolka jednak nie dziala > Ja sie zastanawiam jak 2 lata mozna jezdzic samochodem i nie wiedziec co za kontrolka sie zapala - > zreszta, zainteresowana stwierdzila, ze skoro nie swieci sie na czerwono to chyba nic > powaznego dzwoni żona do męża! " - Kochanie zapaliła mi się taka czerwona konewka..... - ...aaaa, to olej! -dobra, olewam! "
-
Nowy Nissan X-trail tylko jeden silnik?!?!
> panie, 12 sek w pake.... nic tylko kupowac X-trail to nie wyścigówka. Nikt tym na ćwiartkę ścigał nie będzie. Poza tym jak ktoś potrafi wykorzystać możliwości, to spokojnie daje radę z wyprzedzaniem nawet teoretycznie szybszych i mocniejszych aut. Moje auto jest niewiele mniejsze,mam 120KM i znacznie mniej niutków. I jakoś problemów z wyprzedzaniem nie mam jeżdżąc prędkościami w granicach rozsądku (zazwyczaj w trasie krajówką to jest 90-120km/h). Jadących szybciej nie mam potrzeby wyprzedzać, z resztą takich jest niewielu.
-
Auto bez zamków.
> a jak nie to można odpalić bez niczego odpowiednio udziwniona procedurą U mnie w aucie (s-cross) nie stwierdziłem żadnej tajemniczej procedury poza telefonem do asistance.
-
Szpilki w kole
> Sprawa następujaca > Instalacja alufelg do Fiat Panda > Alufelgi pasują tylko gdy na kole nie ma szpilek: > Zaznaczone na czerwono > I teraz pytanie, co dają te szpilki?? > Czy moge założyć alufelgi na koło bez założonych szpilek i jeździć bezpiecznie ? Możesz olać te szpilki one ułatwiaja tylko założenie koła. Nie wszystkie samochody to mają i jeżdżą.
-
Akumulator - jak sprawdzić ??
> Na przyszłość - polecam coś takiego Takie coś to co najwyżej napięcie jakie jest w instalacji. Taka pseudotjuningowa zabawka. Musi podjechać do elektryka samochodowego, żeby sprawdził akumulator miernikiem z obciążeniem. Poza tym to może nie wina akumulatora. Może nie ładuje alternator wystarczająco. Może coś w instalacji rozładowuje akumulator. Dobrym tropem może być niesprawny alarm, bądź radio. Rozrusznik może brać zbyt duży prądd podczas rozruchu. Raczej nie sprawdzałbym akumulatora w punkcie sprzedaży, bo tu chęć sprzedania towaru może być silniejsza od uczciwości.
-
samochód dla dziadków
> Bo z benzyn najwięcej 1.4 i 1.6 jest, które są również udanymi silnikami. I on chyba właśnie ma 1,4 jak sie nie mylę! Rakieta podobno nie jest ale ogólnie auto OK
-
samochód dla dziadków
> Z tego co pamiętam, to wersja z silnikiem 1.25i zbierała bardzo dobre opinie nt. swojej > niezawodności oraz umiarkowanego apetytu na paliwo. Może nie jest to demon szybkości,a le > domyślam się, że nie jest to główne kryterium wyboru. A taki Fordzik potrafił być całkiem > przyzwoicie wyposażony i można go kupić za fajny pieniądz. No właśnie kolega w pracy kupił takiego dla swojego teścia. Judzie w wieku emerytalnym. Wyjazdy na działkę czasem 150-200km nad morze z wnukami. Auto idealne.
-
Naprawa czy na śmieci?
> po to jest forum żeby pytać... Dokładnie! Szkoda tylko, że niektórym "alfom i omegom" brakuje kultury i taktu, żeby merytorycznie odpowiedzieć.
-
samochód dla dziadków
FOrd fusion! Całkiem fajne i niedrogie w utrzymaniu.
-
Naprawa czy na śmieci?
> Od wewnętrznej strony chyba nie ma z tym problemów Od zewnętrznej jak najbardziej można > przykleić, jak ktoś taki esteta Estetyka to jedno ale bardziej mnie interesowało uszkodzenie lakieru i erozja felgi w miejscu ciężarka. Gdyby to był jakiś stary gruchot, to bym scen nie robił ale nówka sztuka i mnie bardzo raziło, na tyle, że pojechałem wyważyć na nowo klejonymi.
-
Naprawa czy na śmieci?
> Mądry, a nie udający mądrego - felgi aluminiowe są w różnych wydaniach i jak najbardziej są felgi > (jak ta) do których stosuje się ciężarki na rant (inne niż do stalowych). Dokładnie! Jak kupowałem nowe Renault, to też miałem na alu fabrycznie nabite ciężarki. Ale nie powiem żeby to było estetyczne rozwiązanie.
-
co lepiej do aku woda czy elektrolit?
> No i tu chyba może być problem Wylać resztę i zalać akumulator świeżym elektrolitem.
-
Alufelgi
> Jeśli chodzi o cene tych felg, to ja bym na jego miejscu szukal oryginalnych, używanych. Nowe felgi > imho nie maja sensu (chyba ze dostajemy je w salonie razem z autem) , bo prędzej czy później > się pojawi jakas rysa.. niejedna. Tylko, że czasami ciężko dostać coś sensownego w używce. Zwłłaszcz jak auto krótko na rynku. W moim przypadku ori Suzuki 16' miały kosztować 650/szt plus czujnik 375pln Co z tego że ładne? O 17' nawet bałem się zapytać. Po rozmowie z kilkoma oponiarzami zaprzyjaźnionymi, usłuszałem dobre opinie o felgach DEZENT. Nawet w ASO mi doradzali je jako zamienniki.
-
Alufelgi
> Chińskie to zło znaczy bardzo złej jakości (miękkie, odbarwiają się, krzywe, nie dadzą się wyważyć > po pewnym przebiegu?) Z tym to jest różnie. Z felgami jak z wszystkim u kitajców. "Naś klient naś pannnn..." Jak zamówisz felgi za 30$ za sztukę to zrobi i jak zmówisz za 100$ za sztukę, też zrobi. Różnica będzie widoczna. Wystarczy porównać smartfon, np. Sony Z3 i jakiś My Phone. Różnica w cenie kosmiczna i w jakości też, a nie zdziwiłbym się gdyby z tej samej fabryki były. A'propos tych feg, cena jakoś tyłka nie utrąciła. Poszukaj sobie na Oponeo albo innym serwisie internetowym. Można znaleźć ładniejsze i pewnie nie drożej. Ja ostatnio 16' znalazłem poniżej 400pln. Więc sądzę, że 15' znajdziesz tańsze. Do tego masz gwarancję nawet 3 lata.
-
Naprawa czy na śmieci?
> Jak to mozliwe, ze nie dalo sie kupic 1 sztuki, a 2 juz tak? Sory! Skrót myślowy taki Chodziło mi że musiałem kupić 2 szt. innego modelu.
-
Naprawa czy na śmieci?
> ledwo co kupilem i znowu wydatki miałem takie samo uszkodzenie w oponach z przebiegiem 2kkm! do tego nie zdołałem dokupić 1 szt. Musiałem kupić 2szt!
-
Wygłuszenie wnętrza
> Wykleiłem - szału nie ma a użyłem do tego maty dekarskiej z filcową podbitką Ja wyklejałem tylko żeby lepiej grały wymienione głośniki. Przy okazji zrobiło się nieco ciszej i drzwi się zaczęły zamykać jak w aucie o klase wyżej, a nie jak pusta puszka. Używałem dynamat bitumicznych i piankowych. Gdybym miał wyciszać, to oddałbym auto specjalistom. Fachowcy potrafią poprawić nawet merca s-klasse
-
Stop/Go opinie
> A co będzie ekonomiczniejsze? Wcześniejsza wymiana akumulatora, rozrusznika czy tegoż łożyska? Wymiana łożyska oporowego to sporo roboty i zazwyczaj wymiana kompletnego sprzęgła. Ja by raczej poszukał sposobu na wyłączenie tej funkcji. Czytałem , że w niektórych autach S&G się nie włącza gdy włączona jest klimatyzacja. Poza tym stanie z nogą na pedale sprzęgła jest niewygodne. Może w kompie samochodu to się da wyłaczyć albo ustawić żeby w czasie działania klimy nie działało?
-
Wygłuszenie wnętrza
> bawić w wyciszenie można się przy starych konstrukcjach z gołą blachą - we współczesnych > wynalazkach zbyt dużo nie zwojujesz > oczywiście innego zdania będą fani bitumicznych wyklejanek pod "karałdio" To chyba zależy od konkretnego modelu. Segment premium bym odpuścił. W Sedici wyklejałem tylko drzwi bo fabryczne audio to dramat i już efekty był. Gdybym wykleił jeszcze ścianę grodziową i nadkola (bardzo słyszalna nawet woda była) byłoby lepiej. Ale zgadzam się, że w Saabie cudów się nie osiągnie.
-
Stop/Go opinie
> Przy normalnej jeździe trzymam auto na sprzęgle, Nie szkoda ci łożyska oporowego. Z doświadczenia wiem, że to najlepszy sposób na jego zabicie.
-
prośba o doradzenie autka....
> przecież nie ma zadnej różnicy czym się jeździ po mieście , ja na co dzień poruszam się busem i nie > widzę różnicy w porówaniu do nissana micra czy vectry > jakieś debile stwierdzenie przyczepiło sie, że miejskie to małe musi być, jeszcze dla kobietki to > najlepiej smart na pedały , a dużo wygodniej po mieście jeździ się np Trafikiem albo Caravellą Ja służbowo po mieście jeżdżę MANem 8.180 i też daję radę. Prywatnie Suzuką z podpisu, ale jak mam w sobotę jechać do galerii handlowej to wolę jechać żony 500tką. Dużo łatwiej o miejsce parkingowe i nie wspomnę o średnicy zawracania ok. 9m.
-
Stop/Go opinie
> Nie. > jakiś tekst > Sama ,,maszynka'' varty kosztuje około 8 tys do wymiany tych akumulatorów.Musi sczytać kod i potem > go wprowadzić w skrócie. Jak ja się cieszę, że tego cudactwa nie mam i jeszcze mam "normalny" ręczy na wajchę i wskazówkowy wskaźnik temperatury...
-
Czy policja zajmuje się ściganiem za niewłaściwe parkowanie?
> to masz odważną żone, bo u mnie na osiedlu wracałaby z [kurza twarz] na czole ja bym tego odwagą nie nazywał, co raz mniej gentelmenów po ulicach chodzi... Taki własnej matki nie zawaha się uderzyć, a co dopiero obcą babkę...
-
Czy policja zajmuje się ściganiem za niewłaściwe parkowanie?
> Taktycznie - wzywać podejrzanego jako świadka, żeby nie mógł uchylać się od odpowiedzi? Może się uchylić w prosty sposób. Odmówić nie może ale jak najbardziej może zapomnieć wszystko od godziny wstecz. I nic nie mogą zrobić
-
Philips WhiteVison 4300K
> a skorygowałeś ustawienie świateł? bo jeśli nie to nie dziwie się że "dalej" mogą świecić. > Wystarczy że żarnik w bańce w porównaniu do poprzedniej będzie przesunięty o 1mm (czego nie > zauważysz gołym okiem) a już po odbiciu wiązka idzie w lekko innym kierunku i pada troche > inaczej na 20-30m przed autem gdyby świecenie "dalej" wynikało z podniesienia strumienia światła, to bym oślepiał nadjeżdżających (ale uspokoję cię, sprawdzam ustawienie świateł po każdej wymianie żarówek, zazwyczaj przy przeglądzie) Lepsze świecenie wynika, nie z tego że lampy wyżej świecą ale z tego, że oświetlany obszar oświetlany jest dużo jaśniejszym światłem do samej granicy świecenia, gdzie zwykłe żarówki tylko nieznacznie rozpraszają mrok. Osram nightbreaker, są oczywiście homologowane, a co najważniejsze duuużo trwalsze niż wszystkie inne żarówki "premium" Ja na nich przejeżdżałem ok 30kkm.