Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

1Marek1

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez 1Marek1

  1. > Fiat to taka motoryzacyjna Nokia, czyli kulminacja złych decyzji w krótkim czasie. > Pierwszą rzeczą to jest dyskusyjna uroda 500-tki, której pompowanie do różnych rozmiarów jest IMHO > pomysłem totalnie beznadziejnym. Pełna racja, Fiata kupowało się oczami- dla wyglądu. I to umarło.
  2. 1Marek1 odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > zresztą porównywanie daci do VW jest bez sensu, raczej porównywał bym do tanich marek typu fiat, > chevi, kia itp Dla mnie te marki i VW to jeden segment. Porównaj ceny w cenniku- sa podobne.
  3. Zgoda, ale przy zalożeniu że Opel i Chevrolet maja taką samą marżę. Ale w sumie OK.
  4. 1Marek1 odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > A te 29576 nie jest przed odjęciem flot? Tak
  5. 1Marek1 odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > Skąd masz te dane? > Bo tu piszą co innego: > Quote: > A jak wygląda to zestawienie dla poszczególnych marek? Liderująca w Polsce Skody sprzedała w > zeszłym roku 36 410 samochodów, z czego do flot trafiło aż 23 035 pojazdów, czyli niemal 2/3! > Tak wysoka sprzedaż flotowa nie przeszkodziła jednak czeskiej marce utrzymać pozycję lidera > również w rankingu sprzedaży samochodów osobom prywatnym. Jest jakies przekłamanie, bo 2 miejsce zajął VW z wynikiem 29 576 szt. Więc Skoda z wynikiem po odjęciu floty 13 375 nijak nie mogła być pierwsza. Patrząc tutaj http://motofocus.pl/wiadomosci-rynkowe/11354/sprzedaz-nowych-samochodow-w-polsce-w-2013-r to powinna być dopiero 11.
  6. > Ani jeden, a ni drugi. Moja Varta umiera, ma 2,5 roku, najblizszej zimy pewnie nie przetrzyma, bo > problemy byly juz poprzedniej na sam koniec gwarancji. Zywotnosc wyliczyli idealnie Może problem masz gdzie indziej. Ja mam Varte blue 6 letnią w Clio i Varte czarna w Lagunie 3 letnią i nie ma żadnych objawów zadyszki.
  7. 1Marek1 odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > No fakt - Skoda bardzo cieniuje w sprzedaży. Która jest w rankingu? 30? Skoda dobrze się sprzedaje dzięki zakupom flotowym, bo ranking sprzedaży nowych aut podaje sprzedaż razem ludności i firm. A firmy kierują się innymi kryteriami i oferta dealerów jest dla nich inna.
  8. 1Marek1 odpowiedział Michal_O na temat - Motokącik
    > gdzie ja pisze o najtańszym? > Quote: > jezeli dociagamy poziom Nie zrozumiałeś. Koledze chodziło o to że wielu klientów Daci szuka auta słabo wyposażonego ale taniego. I tutaj Skoda przy Daci nie daje rady.
  9. > 12 miesięcy od wykroczenia - bez względu na datę wprowadzenia ich do sytemu. Dla mnie to super wiadomośc. Ma taka sytuacje: w lutym ITD zrobiła mi zdjecie, mandat dostałem i zapłaciłem dopiero w sierpniu (długo mnie szukali). Do mandatu było 6 pkt karnych. Od kiedy te punkty obowiązują? Z tego co piszesz to juz od lutego do stycznia a nie od sierpnia do lipca. Dobrze rozumiem?
  10. Kolega w pracy stwierdził, że podobno data wprowadzenia punktów karnych do systemu jest dość dowolna i nie jest związana z datą wystawienia mandatu. To bym zrozumiał ale 12 miesięcy ich obowiązywania liczy się własnie od daty ich wprowadzenia a nie od daty wystawienia mandatu. I w to mi trudno uwierzyć. Jak z tym więc jest?
  11. > Czy ktoś używał fotelik Romer Baby Safe Plus SHR II lub ogólnie foteliki > Romer? Jak się sprawują w ogólnym użytkowaniu? Ja używałem Romer King Plus 9-18 kg. Są bardzo dobre i mają bardzo przyjazny sposób montażu do auta bez Isofix, co się przydaje jak się fotelik często przepina pomiędzy autami.
  12. > Rozumiem że nie muszę mieć pieca dwufunkcyjnego, jesli będzie miał zasobnik np: 200litrów? > Wystarczy jednofunkcyjny do co i cw? Tak, potrzebujesz jednofunkcyjny z zasobnikiem CO.
  13. 1Marek1 odpowiedział zakrzes na temat - Motokącik
    Mam takie same doświadczenia. Tanie zimowe sa dobre jak sa nowe, ale ich guma szybko twardnieje i juz nie są dobre mimo głębokiego jeszcze bieżnika.
  14. > (niby nie ma konieczności docierania silników bo technologia poszła do przodu, Urban legend. Wiele aut ma w instrukcji zapis o nie przekraczaniu jakiś obrotow przez pierwszy 1000 - 1500 km. na tym forum już to było omawiane.
  15. > Od siebie dodam, że 1.2tsi byłby dobrym silnikiem w Citigo. W Fabia, Rapid, lub co gorsza Octavii > to jest niestety muł przebrzydły. Jeżdże służbowo Rapidem 1,2 105 KM i jest OK. Dynamika, przyspieszenie nawet na górskich drogach naprawdę jest w porządku. Dodatkowy plus, że Rapid z tym silnikiem jest cichy. Przy dynamicznej (ale nie wariackiej) jezdzie zużycie ma średnie 7,5 l/100 km (rozliczając auto służbowe musimy zużycie liczyć z każdego miesiaca). Jedyna obawa to trwałość (czyt: rozrząd) ale na razie nic się dzieje (auta ma dopiero 23 kkm km).
  16. > LOL, a co do rozmiaru roweru ma rozmiar obręczy? Podaj rozmiar ramy a pogadamy. Świat nie kończy > się na MTB. Kolego, spokojnie. Pisałem że faktycznie nie każdy rower na nie każdym aucie będzie miał bezpiecznie w ten sposób.
  17. > W praktyce, takie tablice mają taką samą wartość, jakbyś Dowód rejestracyjny sobie na maszynie > przepisał i okazywał do kontroli. Ale tutaj masz oryginał na miejscu, gotowy do porównania bo przypięty do tyłu auta.
  18. > Dodam do tego, że rowery wystają poza obrys auta i taki montaż znacząco zwiększa hałas w > samochodzie. Zwiększa też spalanie paliwa. W/w. kolega testował ten twór techniki i powrócił > do montażu na dachu - niższe spalanie, mniej problemów i ciszej. > btw. ja wychodzę z założenia że w obrębie 200km od domu wszędzie da się dojechać rowerem w dzień > więc nie wiem po co ten bagażnik ... i samochód Tutaj popłynąłeś. Mój Thule (platforma na hak na 3 rowery) w ogóle nie zwiększa hałasu (ale nie jechałem szybciej niż 130 km/h). Twoja teoria że bagażnik na hak znacząco zwiększa zużycia paliwa a rowery na dachu nie zwiększają spalania jest .......... Z mojego doświadczenia, p zużycie paliwa przy przewożeniu rowerow na haku jest podobne do jazdy bez rowerów (nie widze większego zużycia) bo rower jest zaraz za autem i nie robi oporów powietrza. Jeśli chodzi o wystawanie roweru po bokach to zależy od auta. W lagunie rower MTB 27,5 wystaje po bokach po ok 10 cm- nie więcej. Ale zgodze się że taki transport rowerów w matizie może być kłopotliwy. Podsumowując- tylko platforma na hak.
  19. > gratki > sporo osób przesiada się z fiata bezpośrednio na francę... coś w tym jest magicznego ja jestem tego przykładem, z Punto przeszedłem w Clio II i Lagune. Magia sprowadza się do dobrych aut za rozsądne pieniądze. Auta w dodatku nie rdzewieją.
  20. Dzięki. Ale dlaczego dodano mniej oleju niż ubyło?
  21. Ja ci mogę polecić Husqwarne. Nawet nie chodzi mi o silnik ale o ogólna wytrzymałość. Co tydzień koszę 15 arów i nieraz trafiłem ostrzem w kamień. Nic się nie centruje, nie gnie. Kółka wytrzymują. Nic nie było wymieniane oprócz świecy, oleju i filtra pow. Kosiarka ma już 5 lat. Ale kosztowała 2 100 zł.
  22. Pomóżcie mi ocenić stan klimy w 3 letnim aucie (Laguna). Po przeglądzie dostałem wydruk: odzyskano R134 : 470g, wprowadzono R 134 : 650g olej zużyty 26 cm3, olej dodany 13 cm3 Co powiecie o tej klimie?
  23. > A do czego Ci prawko C? Chyba jak coś holujesz tylko... > Nawet z przyczepą lekką (do 750 kg nei trzeba). > Mam RAMa 1500 i jakoś nie trzeba. OK, nie wiedziałem.
  24. Auto budzi respekt. Ale się zastanawiam czy w PL nie trzeba kat C PJ i viaTola?
  25. > Podobno tez trzeba dobierac odpowiednie gatunki drewna. Drewno musi być liściaste i minimum 2 lata leżakowane.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.