Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

kjk

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kjk

  1. > uwagą o terenówce (w której chlapacze mają w dodatku jeszcze większy sens) Jechałeś kiedyś terenówką w off-roadzie? Ewentualne chlapacze zostałyby gdzieś w błocie już na pierwszej wycieczce. k.
  2. > Tak to sie kończy gdy stajesz w obronie kobiet W Internecie nigdy nie masz pewności, że po drugiej stronie faktycznie jest kobieta
  3. > Nastepna bzdura. > Na dobrych przejedziesz wolno spokojnie kilkanascie km > Matko to lepiej nie wychodz z domu > Wtedy tylko 4x4 z kolcami O ile wiem, PORD zabrania używania łańcuchów na drodze bez śniegu/lodu. Kolców też.
  4. > Są dużo mądrzejsi od nas. Podobnie zresztą jak w kwestii skrzyń automatycznych. I cen paliwa....
  5. > Ok. To z innej beczki czy wcześniej słyszałeś o firmie Kumho? Ja dowiedziałem się o jej istnieniu kilka miesięcy temu. Mimo, że istnieje pół wieku. Wchodzi na nasz rynek. Z tym wchodzeniem Kumho na rynek to trochę mijasz się z prawdą. O ile pamiętam, już ponad 10 lat temu Deawoo sprzedawało w Polsce samochody z Kumho. k.
  6. > Oczywistą oczywistością jest, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego A w USA opony typowo zimowe lub letnie kupują tylko nieliczni ludzie z zacięciem sportowym. Wszyscy pozostali jeżdżą na całorocznych, również w rejonach gdzie zimy są ostrzejsze niż u nas, a z odśnieżaniem na prowincji różnie bywa. Naprawdę Amerykanie są tacy głupi?
  7. Zmierzch i świt mają > swoje definicje w astronomii i łatwo ustalić o której godzinie mają miejsce danego dnia. Oprócz "zmierzchu astronomicznego" jest jeszcze "żeglarski" i "cywilny". Który wybieramy? Zdaje się, że w okolicy najdłuższych dni zmierzch astronomiczny u nas nie występuje k.
  8. > Owszem, ale jak chce cofac, to najpierw powinien wszystkich przepuscic. A przepisy są dla ludzi, żeby nam ułatwiać życie, czy odwrotnie? Jeżeli to drugie, to tak, ślepo przestrzegajmy nawet tych najdbzdurniejszych zapisów i twórzmy nowe, a i tak nie da się prawnie usankcjonować wszystkiego - życie jest zbyt skomplikowane. k.
  9. Ten sam problem pojawia się przy parkowaniu równoległym - w małą dziurę da się sensownie wjechać tylko tyłem. Też barany potrafią z tyłu dojechać do samego zderzaka, uniemożliwiając zaparkowanie... k.
  10. kjk odpowiedział lenyyy na temat - Opel
    > No..., zapomniałem dodać, że po wszystkim musisz gdzieś pojechać, podpiąć się pod kompa, aby > zmierzyli Ci ciśnienie w kabinie i zrobili próbę szczelności powierzchni bagażowej. W razie dekompresji kabiny wypadają maski tlenowe, jak w samolocie? k.
  11. > natomiast 5 lat temu kupiłem nowe frigo w listopadzie, a w styczniu pojechałem do Zakopanego i myślałem, ze zostawie to auto w pobliskim rowie i wrócę po nie na wiosnę. kompletnie sie na tych kołach nie dało jezdzic. tragedia To raczej kwestia braku techniki jazdy w zimie. Dębica Frigo (jeżeli jest w miarę nowa) to opona, która naprawdę nieźle radzi sobie w ciężkich warunkach zimowych. k.
  12. Panowie, Orochimaru ma 100% racji. Zakładając że miernik, alternator z dodatkami i akumulator są sprawne, to pomiar DC powinien być w okolicy 14V, natomiast AC blisko zera. Jeżeli przy pomiarze napięcia w przypadku którego jest pewność, że jest stałe (bateria, akumulator) miernik pokazuje AC>0, to miernik do śmietnika. k.
  13. > Wóz będzie się przemieszczał czasem po jakiejś polnej drodze lub łące. Nie będę nim jeździł po > jakiś dzikich ostępach. Czyli wcale nie potrzebujesz terenówki. Polną drogą to i 126p przejedzie, jeżeli nie będzie dużych kolein
  14. > Dla mnie nie istnieje coś takiego jak "suf". Wszystkie tego typu samochody zaliczam jako terenowe. Różnica jest zasadnicza. W terenie przez który terenówka przemknie bez problemu, typowy bulwarowy suv zagrzebie się już po paru metrach, gubiąc wcześniej elementy zawieszenia i karoserii
  15. > Przepasc miedzy SUV'ami a terenowymi jest olbrzymia. Dla mnie akurat SUVy są bez sensu. Zawsze (a parę razy mi się zdarzyło) jeździło mi się tym (po asfalcie) gorzej niż zwykłym płaszczakiem. Z kolei w prawdziwy teren i tak się nie nadają. k.
  16. > Nie, to lekka przesada. Czasami będę musiał pojechać przez pół Polski, a to byłaby delikatna > katorga. > Pół biedy gdybym jechał sam ale czasami będę jechał z rodziną. Jesteś pewien, że chcesz terenówkę a nie SUVa? Prawdziwy samochód dostosowany do offroadu kiepsko się nadaje na długie trasy po asfalcie - mało stabilne, buja się, terenowy bieżnik wyje, żłopie dużo paliwa. Terenówka dobra jest jako drugi lub trzeci samochód, chyba że mieszkasz na odludziu. k.
  17. kjk odpowiedział Danielo na temat - Zrób to sam
    > jaki duzy gazior/balon kupic 20/25/34/50? Zależy ile wina chcesz zrobić. > z jakich owocow najlepiej? Jak sama nazwa wskazuje, wino produkujemy z winogron k.
  18. Nawet na tych marnych zdjęciach widać że to bardzo zmęczony pojazd. Przebieg na pewno dużo większy niż podane 160kkm i pewnie jeździł jakiś młody gniewny tuingowiec.... k.
  19. kjk odpowiedział arek_m na temat - Motokącik
    > Do swojego starego gracika leję 5w-40 z Lidla. Zdaje się, że ta oliwa nawet całkiem sporo norm spełnia. Ciekawe kto to produkuje... k.
  20. > odepnij obie klemy Wystarczy jedną
  21. > To może kupię sobie od razu helikopter? > Czemu niektórzy nie rozumieją, że jak ktoś potrzebuje pick-upa to suv nie jest dla niego bo NIE MA PAKI Bo w PL pikapami jeżdżą nowobogaccy biznesmeni i taki samochód jest do szpanowania. A w normalniejszych krajach rolnicy, hydraulicy, mechanicy, malarze...
  22. > a co sądzisz o tlenku węgla? Czy to jest pytanie podchwytliwe? k.
  23. > Było dziesiątki tematów dotyczących tego i wychodzi na to, że absolutnie dla naszego zdrowia te opary nie mają żadnego znaczenia, Zajrzyj do jakiejkolwiek poważnej publikacji i poczytaj o wpływie metanolu na zdrowie. No chyba że eksperci z autokącika wiedzą lepiej... k.
  24. > W skrócie chodzi o zakaz sprzedaży detalicznej takich płynów, czyli przykładowa biedronka nie > będzie mogła przeciętnemu 'Kowalskiemu' tańszego płynu (opartego na metanolu) sprzedać. > Także na wcale nie gorszy, ale podobno szkodliwy płyn w cenie Poczytaj sobie o wpływie metanolu na zdrowie. Zimą w długiej trasie nawdychasz się oparów płynu całkiem sporo. Ja nie polecam. k.
  25. > Jak dla mnie bezsensowny pomysł. I bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Wątpię, żeby zostało dopuszczone do ruchu. Przypuszczam, że nawet prototyp nie powstanie - to nawet nie jest dojrzała koncepcja, tylko mrzonki jakiegoś marzyciela. k.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.