Zawartość dodana przez kjk
-
dlaczego chlapacze nie sa obowiazkowe
> uwagą o terenówce (w której chlapacze mają w dodatku jeszcze większy sens) Jechałeś kiedyś terenówką w off-roadzie? Ewentualne chlapacze zostałyby gdzieś w błocie już na pierwszej wycieczce. k.
-
Astra - gdzie ASO w Trójmieście?Pilne!
> Tak to sie kończy gdy stajesz w obronie kobiet W Internecie nigdy nie masz pewności, że po drugiej stronie faktycznie jest kobieta
-
Opony całoroczne - how to?
> Nastepna bzdura. > Na dobrych przejedziesz wolno spokojnie kilkanascie km > Matko to lepiej nie wychodz z domu > Wtedy tylko 4x4 z kolcami O ile wiem, PORD zabrania używania łańcuchów na drodze bez śniegu/lodu. Kolców też.
-
Opony całoroczne - how to?
> Są dużo mądrzejsi od nas. Podobnie zresztą jak w kwestii skrzyń automatycznych. I cen paliwa....
-
Opony całoroczne - how to?
> Ok. To z innej beczki czy wcześniej słyszałeś o firmie Kumho? Ja dowiedziałem się o jej istnieniu kilka miesięcy temu. Mimo, że istnieje pół wieku. Wchodzi na nasz rynek. Z tym wchodzeniem Kumho na rynek to trochę mijasz się z prawdą. O ile pamiętam, już ponad 10 lat temu Deawoo sprzedawało w Polsce samochody z Kumho. k.
-
Opony całoroczne - how to?
> Oczywistą oczywistością jest, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego A w USA opony typowo zimowe lub letnie kupują tylko nieliczni ludzie z zacięciem sportowym. Wszyscy pozostali jeżdżą na całorocznych, również w rejonach gdzie zimy są ostrzejsze niż u nas, a z odśnieżaniem na prowincji różnie bywa. Naprawdę Amerykanie są tacy głupi?
-
ogladam sobie wlasnie program uwaga pirat.... DRL
Zmierzch i świt mają > swoje definicje w astronomii i łatwo ustalić o której godzinie mają miejsce danego dnia. Oprócz "zmierzchu astronomicznego" jest jeszcze "żeglarski" i "cywilny". Który wybieramy? Zdaje się, że w okolicy najdłuższych dni zmierzch astronomiczny u nas nie występuje k.
-
Blokowanie parkującego tyłem
> Owszem, ale jak chce cofac, to najpierw powinien wszystkich przepuscic. A przepisy są dla ludzi, żeby nam ułatwiać życie, czy odwrotnie? Jeżeli to drugie, to tak, ślepo przestrzegajmy nawet tych najdbzdurniejszych zapisów i twórzmy nowe, a i tak nie da się prawnie usankcjonować wszystkiego - życie jest zbyt skomplikowane. k.
-
Blokowanie parkującego tyłem
Ten sam problem pojawia się przy parkowaniu równoległym - w małą dziurę da się sensownie wjechać tylko tyłem. Też barany potrafią z tyłu dojechać do samego zderzaka, uniemożliwiając zaparkowanie... k.
-
[G] Regulacja klapy tylnej kombi
> No..., zapomniałem dodać, że po wszystkim musisz gdzieś pojechać, podpiąć się pod kompa, aby > zmierzyli Ci ciśnienie w kabinie i zrobili próbę szczelności powierzchni bagażowej. W razie dekompresji kabiny wypadają maski tlenowe, jak w samolocie? k.
-
Rozterki kołowo-oponowe.
> natomiast 5 lat temu kupiłem nowe frigo w listopadzie, a w styczniu pojechałem do Zakopanego i myślałem, ze zostawie to auto w pobliskim rowie i wrócę po nie na wiosnę. kompletnie sie na tych kołach nie dało jezdzic. tragedia To raczej kwestia braku techniki jazdy w zimie. Dębica Frigo (jeżeli jest w miarę nowa) to opona, która naprawdę nieźle radzi sobie w ciężkich warunkach zimowych. k.
-
Problem z alternatorem/pobór prądu na postoju
Panowie, Orochimaru ma 100% racji. Zakładając że miernik, alternator z dodatkami i akumulator są sprawne, to pomiar DC powinien być w okolicy 14V, natomiast AC blisko zera. Jeżeli przy pomiarze napięcia w przypadku którego jest pewność, że jest stałe (bateria, akumulator) miernik pokazuje AC>0, to miernik do śmietnika. k.
-
Coś terenowego do 10000zł.
> Wóz będzie się przemieszczał czasem po jakiejś polnej drodze lub łące. Nie będę nim jeździł po > jakiś dzikich ostępach. Czyli wcale nie potrzebujesz terenówki. Polną drogą to i 126p przejedzie, jeżeli nie będzie dużych kolein
-
Coś terenowego do 10000zł.
> Dla mnie nie istnieje coś takiego jak "suf". Wszystkie tego typu samochody zaliczam jako terenowe. Różnica jest zasadnicza. W terenie przez który terenówka przemknie bez problemu, typowy bulwarowy suv zagrzebie się już po paru metrach, gubiąc wcześniej elementy zawieszenia i karoserii
-
Coś terenowego do 10000zł.
> Przepasc miedzy SUV'ami a terenowymi jest olbrzymia. Dla mnie akurat SUVy są bez sensu. Zawsze (a parę razy mi się zdarzyło) jeździło mi się tym (po asfalcie) gorzej niż zwykłym płaszczakiem. Z kolei w prawdziwy teren i tak się nie nadają. k.
-
Coś terenowego do 10000zł.
> Nie, to lekka przesada. Czasami będę musiał pojechać przez pół Polski, a to byłaby delikatna > katorga. > Pół biedy gdybym jechał sam ale czasami będę jechał z rodziną. Jesteś pewien, że chcesz terenówkę a nie SUVa? Prawdziwy samochód dostosowany do offroadu kiepsko się nadaje na długie trasy po asfalcie - mało stabilne, buja się, terenowy bieżnik wyje, żłopie dużo paliwa. Terenówka dobra jest jako drugi lub trzeci samochód, chyba że mieszkasz na odludziu. k.
-
Wino własnej produkcji
> jaki duzy gazior/balon kupic 20/25/34/50? Zależy ile wina chcesz zrobić. > z jakich owocow najlepiej? Jak sama nazwa wskazuje, wino produkujemy z winogron k.
-
astra g CZechowice,był ktoś?zna ktoś?
Nawet na tych marnych zdjęciach widać że to bardzo zmęczony pojazd. Przebieg na pewno dużo większy niż podane 160kkm i pewnie jeździł jakiś młody gniewny tuingowiec.... k.
-
Jaki olej 5w-40
> Do swojego starego gracika leję 5w-40 z Lidla. Zdaje się, że ta oliwa nawet całkiem sporo norm spełnia. Ciekawe kto to produkuje... k.
-
Astra II Z14XEP (check engine) Warszawa - serwis
> odepnij obie klemy Wystarczy jedną
-
ZX Auto Grand Tiger - z czym to się je?
> To może kupię sobie od razu helikopter? > Czemu niektórzy nie rozumieją, że jak ktoś potrzebuje pick-upa to suv nie jest dla niego bo NIE MA PAKI Bo w PL pikapami jeżdżą nowobogaccy biznesmeni i taki samochód jest do szpanowania. A w normalniejszych krajach rolnicy, hydraulicy, mechanicy, malarze...
-
Zimowy płyn do sprykiwaczy z Biedronki
> a co sądzisz o tlenku węgla? Czy to jest pytanie podchwytliwe? k.
-
Zimowy płyn do sprykiwaczy z Biedronki
> Było dziesiątki tematów dotyczących tego i wychodzi na to, że absolutnie dla naszego zdrowia te opary nie mają żadnego znaczenia, Zajrzyj do jakiejkolwiek poważnej publikacji i poczytaj o wpływie metanolu na zdrowie. No chyba że eksperci z autokącika wiedzą lepiej... k.
-
Zimowy płyn do sprykiwaczy z Biedronki
> W skrócie chodzi o zakaz sprzedaży detalicznej takich płynów, czyli przykładowa biedronka nie > będzie mogła przeciętnemu 'Kowalskiemu' tańszego płynu (opartego na metanolu) sprzedać. > Także na wcale nie gorszy, ale podobno szkodliwy płyn w cenie Poczytaj sobie o wpływie metanolu na zdrowie. Zimą w długiej trasie nawdychasz się oparów płynu całkiem sporo. Ja nie polecam. k.
-
Elektryczna przyczepka...
> Jak dla mnie bezsensowny pomysł. I bardzo niebezpieczne rozwiązanie. Wątpię, żeby zostało dopuszczone do ruchu. Przypuszczam, że nawet prototyp nie powstanie - to nawet nie jest dojrzała koncepcja, tylko mrzonki jakiegoś marzyciela. k.