Napisano 11 Marca 201016 lat > Odkrecic dolna blache oslaniajaca skrzynie i kluczem na wale krecic > pomalu silnikiem, moze wypadnie no wlasnie sucz niechce
Napisano 11 Marca 201016 lat > no wlasnie sucz niechce W obie strony kreciles czy tylko tak jak wskazowki zegara? Moze sproboj do tylu powoli tylko potem sprawdz sobie rozrzad
Napisano 11 Marca 201016 lat > W obie strony kreciles czy tylko tak jak wskazowki zegara? > Moze sproboj do tylu powoli tylko potem sprawdz sobie rozrzad rozrzad mam rozebrany Cos mi sie zdaje ze poszla ta plytka w strone skrzyni nie w strone silnika
Napisano 11 Marca 201016 lat > mam takie oznaczenie plytek: > ...1.........2.........3..........4.........5.........6.......7........8 > 4,15....4,25....4,07....4,12....4,25...4,10....--....4,15 > wg suwmiarki wiadomo jest 4mm i teraz jakich plytek potrzebuje ? > 0,35.....0,3....0,35....0,3....0,3....0,35.....--....0,15 > dobrze to licze ? > i teraz najwazniejsze pytanie: > wpadla mi plytka w kolo zamachowe przez dziurke od ustawiania > rozrzadu, jak jak wyciagnac najlepiej ? jeszcze musisz podać jaki jest luz zaworowy bo jak chcesz to obliczyć ?
Napisano 11 Marca 201016 lat > jeszcze musisz podać jaki jest luz zaworowy bo jak chcesz to obliczyć > ? .....1.......2.......3.......,,.4........5........6.......7........8 0.35...0.20..0.35..0.20.....0.20....0.35...0.20...0.25
Napisano 16 Marca 201016 lat tak czytam ten watek caly juz ktorys raz z kolei i niemoge znalesc odpowiedzi na moje pytanie. Zakladajac, ze sterojone bedzie na ecumasterze III z wbudowanym mapsensorem i bedzie zamontowany blow - jak, lub czym wyregulować żądane ciśnie doladowania? Czy potrzebny bedzie MBC polaczony z WG? Czy da się to zrobić za pomocą BLOWa?
Napisano 16 Marca 201016 lat > tak czytam ten watek caly juz ktorys raz z kolei i niemoge znalesc > odpowiedzi na moje pytanie. > Zakladajac, ze sterojone bedzie na ecumasterze III z wbudowanym > mapsensorem i bedzie zamontowany blow - jak, lub czym > wyregulować żądane ciśnie doladowania? Czy potrzebny bedzie MBC > polaczony z WG? Czy da się to zrobić za pomocą BLOWa? doładowanie możesz w pewnym zakresie ustawić na WG ale pełną regulację uzyskasz montując MBC lub EBC, blow służy tylko do upuszczania nadmiaru ciśnienia po odpuszczeniu pedału gazu i jest sterowany podciśnieniem a regulowany śrubką pzdr
Napisano 17 Marca 201016 lat na jakich średnicach wydechu śmigacie/śmigaliście w T ? fi 50, fi 60 , 2,5 cala...??? ja mam fi 50 i nie bardzo chyba to jedzie powyzej ~5.5tys .. tzn słabo się wkręca;/ moc idze płasko...
Napisano 17 Marca 201016 lat > na jakich średnicach wydechu śmigacie/śmigaliście w T ? fi 50, fi 60 > , 2,5 cala...??? > ja mam fi 50 i nie bardzo chyba to jedzie powyzej ~5.5tys .. tzn > słabo się wkręca;/ moc idze płasko... pisali że jeździli na fi 60 i że na takim jest najlepiej. Jakbyś kiedy sprzedawał swój wydech to jestem chętny na przyganięcie go bo mi 50tka w zupełności wystarczy. Masz go z nierdzewki?
Napisano 17 Marca 201016 lat > pisali że jeździli na fi 60 i że na takim jest najlepiej. Jakbyś > kiedy sprzedawał swój wydech to jestem chętny na przyganięcie go > bo mi 50tka w zupełności wystarczy. Masz go z nierdzewki? nie zwykła stal;p.. ale pewnie DP będziesz musiał se przerobić;p
Napisano 17 Marca 201016 lat > nie zwykła stal;p.. ale pewnie DP będziesz musiał se przerobić;p DP to jest mały pan pikuś naczy sie to jest stal ale aluminizowana co nie? o takie cuś jak to na przykład? http://www.allegro.pl/item947712179_rura_aluminiowana_aluminizowana_na_wydech_fi_55.html
Napisano 17 Marca 201016 lat > DP to jest mały pan pikuś naczy sie to jest stal ale aluminizowana > co nie? o takie cuś jak to na przykład? > http://www.allegro.pl/item947712179_rura_aluminiowana_aluminizowana_na_wydech_fi_55.html dokłądnie
Napisano 17 Marca 201016 lat > dokłądnie e no to cosik by pojeździł zanim by zgniło jak byś miał jakieś fotunie to moze byś mi podesłał żeby sobie zobaczył noi jak to chodzi czy nie jest zbyt głośne Mi sie nie pali bo zimno i nawet nie mam czasu żeby grzebać przy aucie ale w maju/czerwcu może coś zaczne kombinować
Napisano 17 Marca 201016 lat Autor > na jakich średnicach wydechu śmigacie/śmigaliście w T ? fi 50, fi 60 > , 2,5 cala...??? > ja mam fi 50 i nie bardzo chyba to jedzie powyzej ~5.5tys .. tzn > słabo się wkręca;/ moc idze płasko... fi 50 w zupełności wystarczy... problemem może być turbina, kolektor, przepustnica, wtryski albo program.... podaj konfiguracje to sie pomyśli....
Napisano 17 Marca 201016 lat > fi 50 w zupełności wystarczy... problemem może być turbina, kolektor, > przepustnica, wtryski albo program.... > podaj konfiguracje to sie pomyśli.... hmm kolektor spi + flansza z noviteca turbina IHI rhb5 5vl przepustnica rozwiercona fi42 cooler pGT orurowanie jak w noviteku fi45 wtryski z 1.8t 240ccm ecumaster II
Napisano 17 Marca 201016 lat Autor > hmm kolektor spi + flansza z noviteca > turbina IHI rhb5 5vl > przepustnica rozwiercona fi42 > cooler pGT > orurowanie jak w noviteku fi45 > wtryski z 1.8t 240ccm > ecumaster II wykres?
Napisano 18 Marca 201016 lat > na jakich średnicach wydechu śmigacie/śmigaliście w T ? fi 50, fi 60 > , 2,5 cala...??? > ja mam fi 50 i nie bardzo chyba to jedzie powyzej ~5.5tys .. tzn > słabo się wkręca;/ moc idze płasko... fi50 mi stykało pzdr
Napisano 27 Marca 201016 lat > jezeli w środku wygląda tak jak na zewnątrz.... to będziesz potrzebował kolejny komplet flansz No i zrobiłem, jak na razie chyba nie będę jednak potrzebował drugiego kompletu flansz Zrobiłem regulację na WG, ustawiłem na minimum i pokazało 0.3 bar. Przejechałem kawałek i podniosłem na 0.4, przy 2 kprm pokazywało już 0.3 bar a niewiele ponad 2kprm był max. Teraz dałem 0.5 bar ale uszkodziłem niechcący manometr... i muszę się wstrzymać z regulacjami chwilkę aż kupię nowy. Kręci się płynnie i bezproblemowo do 6kprm, dalej jakoś nie cisnąłem bo nie czuję takiej potrzeby Nie grzeje się (co prawda nie mam egt ale po zmianach temp. wody mniej więcej wnioskuję). Nie ma spalania stukowego. Na początku nie chciał w ogóle chodzić na LPG bo miałem zwykły parownik z dołożoną kompensacją ale założyłem dzisiaj nowy parownik specjalny pod T i śmiga jak ta lala. Benzynę zrobię też ale to niebawem. Mając pospawany kolektor i wszystkie składniki zanurkowałem w garażu o 17-tej i o 6-tej rano odpaliłem. Wszystko poszło gładko, zero problemów. Co prawda wyszedł trochę drut z wężykami podciśnienia itp ale mechanicznie starałem się to zrobić solidnie. Spostrzeżenia. Auto ucichło, zero buczenia, pierdzenia i rezonansów w kabinie od wydechu (żona się ucieszy). Nie muszę kręcić powyżej 6kprm żeby był fun Na razie nie wiem jak spalanie ale ... to już nie jest ważne Teraz czekam aż wydmucha uszczelkę to się odpręży i dmuchnie konkretniej
Napisano 27 Marca 201016 lat > No i zrobiłem, jak na razie chyba nie będę jednak potrzebował drugiego kompletu flansz > Zrobiłem regulację na WG, ustawiłem na minimum i pokazało 0.3 bar. > Przejechałem kawałek i podniosłem na 0.4, przy 2 kprm pokazywało już 0.3 bar a niewiele ponad 2kprm > był max. > Teraz dałem 0.5 bar ale uszkodziłem niechcący manometr... i muszę się wstrzymać z regulacjami > chwilkę aż kupię nowy. > Kręci się płynnie i bezproblemowo do 6kprm, dalej jakoś nie cisnąłem bo nie czuję takiej potrzeby > Nie grzeje się (co prawda nie mam egt ale po zmianach temp. wody mniej więcej wnioskuję). > Nie ma spalania stukowego. > Na początku nie chciał w ogóle chodzić na LPG bo miałem zwykły parownik z dołożoną kompensacją ale > założyłem dzisiaj nowy parownik specjalny pod T i śmiga jak ta lala. > Benzynę zrobię też ale to niebawem. > Mając pospawany kolektor i wszystkie składniki zanurkowałem w garażu o 17-tej i o 6-tej rano > odpaliłem. Wszystko poszło gładko, zero problemów. Co prawda wyszedł trochę drut z wężykami > podciśnienia itp ale mechanicznie starałem się to zrobić solidnie. > Spostrzeżenia. > Auto ucichło, zero buczenia, pierdzenia i rezonansów w kabinie od wydechu (żona się ucieszy). > Nie muszę kręcić powyżej 6kprm żeby był fun o widzisz i to mi sie podoba zazdraszczam nisko wstającej turbiny, u mnie pomimo małej turbinki fun niestety zaczyna się od 3krpm ale za niedługo będzie totalna rozpierducha i przebudowa tego dziadostwa
Napisano 27 Marca 201016 lat > o widzisz i to mi sie podoba > zazdraszczam nisko wstającej turbiny, u mnie pomimo małej turbinki fun niestety zaczyna się od > 3krpm ale za niedługo będzie totalna rozpierducha i przebudowa tego dziadostwa Aż nie wierzę, słowa pocieszenia i uznania tutaj miło mi
Napisano 27 Marca 201016 lat > o widzisz i to mi sie podoba > zazdraszczam nisko wstającej turbiny, u mnie pomimo małej turbinki fun niestety zaczyna się od > 3krpm ale za niedługo będzie totalna rozpierducha i przebudowa tego dziadostwa czyli za długi dolot lub zły wydech no i strojenie pzdr
Napisano 28 Marca 201016 lat > czyli za długi dolot lub zły wydech no i strojenie > pzdr dolot jest nie dłuższy niż był u Ciebie, ale napewno wine tu ponosi kolektor wydechowy bo jest zbyt pojemny i rozprężają się spaliny i może troche intercooler jest za duży. Co do strojenia to nie wiem wydaje mi się że jest ok. wstawać to mi wstaje od 2 tys ale co z tego jak to tak powoli rośnie do tych 0.6 jakbym miał jakiegoś dużego ślimoka a nie małego. A ja bym chciał żeby od razu był strzał i przy ponad 2 tys mieć ful bost.
Napisano 28 Marca 201016 lat Autor > dolot jest nie dłuższy niż był u Ciebie, ale napewno wine tu ponosi kolektor wydechowy bo jest zbyt > pojemny i rozprężają się spaliny i może troche intercooler jest za duży. Co do strojenia to > nie wiem wydaje mi się że jest ok. wstawać to mi wstaje od 2 tys ale co z tego jak to tak > powoli rośnie do tych 0.6 jakbym miał jakiegoś dużego ślimoka a nie małego. A ja bym chciał > żeby od razu był strzał i przy ponad 2 tys mieć ful bost. i zbierać żelazny deszcz jak przekroczysz 0.8bara lag jest zdrowy dla wału i napędu więc jak bym się tak nie napinał żeby miec full przy 2tyś, poza tym jak przy 2tyś będziesz miał full boost to skączy ci się na jakiś 4.5tyś a to już lipa.... doładowanie dobrze jest budować a nie mieć odrazu pierd*&^%$#@e 1. nie utrzymasz kiery w łapach 2. długo nie polatasz bo zawsze coś pier&^%$#e
Napisano 28 Marca 201016 lat Dzisiaj był pierwszy test na kresce. Przeciwnik - honda civic 1.8 140 koni - przyspieszenie wg producenta 9s do 100km/h Objechałem go czyli jak na uno i taki "z dupy" kolektor i pół bara to chyba jak dla mnie zadowalająco
Napisano 28 Marca 201016 lat > i zbierać żelazny deszcz jak przekroczysz 0.8bara ale ja nie przekraczam narazie > lag jest zdrowy dla wału i napędu więc jak bym się tak nie napinał żeby miec full przy 2tyś, no tu masz racje niestety > poza > tym jak przy 2tyś będziesz miał full boost to skączy ci się na jakiś 4.5tyś a to już lipa.... no właśnie tylko że ja codziennie jeżdże od 1,5 do 4,5 tys i by mi to nawet pasiło, bo na niskich obrotach na których ja lubie jeździć dalej jest mulaste jak zwykłe 1.1 sporadycznie jak się ścigam no to ciagne do 6 tysi ale to naprawde bardzo rzadko sie ścigam. Po to chciałem małą turbinę żeby się elegancko i dynamicznie dołem jeździło a tu kupa niby mała franca a szał robi dopiero od 3 do 6 tys obr > doładowanie dobrze jest budować a nie mieć odrazu pierd*&^%$#@e > 1. nie utrzymasz kiery w łapach teraz też ciężko utrzymać ale dopiero od 3 tys rpm > 2. długo nie polatasz bo zawsze coś pier&^%$#e To nie wiem kufa albo wychodzi sie przyzwyczaić i zmienić styl jazdy albo kupić dizla i się delektować elastycznością
Napisano 30 Marca 201016 lat W zasadzie wszystko zawarłem w temacie. Mam sprężarkę, która może wypluć z siebie max 0.9 bar i tyle chciałbym mieć. Jaki muszę zrobić stopień sprężania żeby to śmigało na co dzień bezproblemowo i żeby za bardzo nie zmulić dół? No i pytanie drugie - jak już ktoś poda właściwy CR - jak go fizycznie uzyskać? (2 stalówki + przekładaka xxx mm?)
Napisano 30 Marca 201016 lat Autor > W zasadzie wszystko zawarłem w temacie. > Mam sprężarkę, która może wypluć z siebie max 0.9 bar i tyle chciałbym mieć. > Jaki muszę zrobić stopień sprężania żeby to śmigało na co dzień bezproblemowo i żeby za bardzo nie > zmulić dół? > No i pytanie drugie - jak już ktoś poda właściwy CR - jak go fizycznie uzyskać? (2 stalówki + > przekładaka xxx mm?) zostaw serie
Napisano 30 Marca 201016 lat > zostaw serie Mówisz? Wszyscy mi tu bębnią że max 0.5 no w porywach do 0.6 bo wyżej wydmuchuje UPG. U mnie uszczelka i tak jest do wymiany bo strasznie puszcza płyn na zewnątrz silnika i chcę od razu to zrobić jak należy.
Napisano 30 Marca 201016 lat Autor > Mówisz? > Wszyscy mi tu bębnią że max 0.5 no w porywach do 0.6 bo wyżej wydmuchuje UPG. > U mnie uszczelka i tak jest do wymiany bo strasznie puszcza płyn na zewnątrz silnika i chcę od razu > to zrobić jak należy. zabiel blok, zabiel głowice, zasadź dobrą uszczelkę i ładuj te 0.9bara
Napisano 30 Marca 201016 lat > zabiel blok, zabiel głowice, zasadź dobrą uszczelkę i ładuj te 0.9bara Żeby zabielić blok muszę go wymontować? Zabielenie samej głowicy nie wystarczy? Ktoś już tak jeździł? Jak długo?
Napisano 30 Marca 201016 lat Autor > Żeby zabielić blok muszę go wymontować? nieeeeee możesz na aucie bez zdejmowania głowicy > Zabielenie samej głowicy nie wystarczy? może i wystarczy ale jak chcesz raz a dobrze to zabiel i blok > Ktoś już tak jeździł? Jak długo? tak, ja.. przy 1.2 bara wydmuchało dopiero
Napisano 30 Marca 201016 lat > nieeeeee możesz na aucie bez zdejmowania głowicy Zakładam, że mówisz serio więc napisz jak > może i wystarczy ale jak chcesz raz a dobrze to zabiel i blok Ok. > tak, ja.. przy 1.2 bara wydmuchało dopiero Wiesz, ja też jeździłem najpierw z 0.3, potem z 0.4 a teraz z 0.5 tylko że zmieniałem ciśnienie co kilka km więc tak na prawdę nie wiadomo czy wcześniej by nie wykitrało uszczelki gdybym dłużej i ostrzej pojeździł. Powiedz mi, czy z tym 0.9 bez odprężenia można pojeździć na co dzień z przebiegami kilkadziesiąt tys rocznie?
Napisano 30 Marca 201016 lat To jest totolotek Albo będzie działało dobrze albo gdzieś coś wie wyjsra
Napisano 30 Marca 201016 lat > Mówisz? > Wszyscy mi tu bębnią że max 0.5 no w porywach do 0.6 bo wyżej wydmuchuje UPG. stare dobre powiedzenie mówi, ze to nie ciśnienie wywala uszczelke a dupne strojenie
Napisano 31 Marca 201016 lat Autor > stare dobre powiedzenie mówi, ze to nie ciśnienie wywala uszczelke a dupne strojenie Święte słowa
Napisano 31 Marca 201016 lat Autor > Zakładam, że mówisz serio więc napisz jak nie od dziś jesteś na AK a dalej nie wiesz co złośnik oznacza? żeby zabielić blok trzeba go zdemontować > Wiesz, ja też jeździłem najpierw z 0.3, potem z 0.4 a teraz z 0.5 tylko że zmieniałem ciśnienie co > kilka km więc tak na prawdę nie wiadomo czy wcześniej by nie wykitrało uszczelki gdybym > dłużej i ostrzej pojeździł. > Powiedz mi, czy z tym 0.9 bez odprężenia można pojeździć na co dzień z przebiegami kilkadziesiąt > tys rocznie? jeździłem bez problemu codziennie do pracy ~10 km przez jakieś pół roku, potem yebłem turbiną w krawężnik, przygniotłem WG i siem dołądowanie za duże zrobiło że był nie strojony pod takie doładowanie to i wydmuchało uszczelkę podstawa to dobre wystrojenie
Napisano 31 Marca 201016 lat > Święte słowa No dobrze, ale jeśli dla świętego spokoju lekko odprężę to na czym stracę?
Napisano 31 Marca 201016 lat > nie od dziś jesteś na AK a dalej nie wiesz co złośnik oznacza? > żeby zabielić blok trzeba go zdemontować Wiesz, jeśli da się wyważać koła na samochodzie to... pomyślałem że > jeździłem bez problemu codziennie do pracy ~10 km przez jakieś pół roku, potem yebłem turbiną w > krawężnik, przygniotłem WG i siem dołądowanie za duże zrobiło że był nie strojony pod takie > doładowanie to i wydmuchało uszczelkę > podstawa to dobre wystrojenie Ale za to jakiego buta miał
Napisano 31 Marca 201016 lat Autor > No dobrze, ale jeśli dla świętego spokoju lekko odprężę to na czym stracę? na kieszeni i na mocy
Napisano 31 Marca 201016 lat > No dobrze, ale jeśli dla świętego spokoju lekko odprężę to na czym stracę? nie zmieniając boosta to moc i przyspieszenie - jak ja nie lubię mówić rzeczy oczywistych pzdr
Napisano 31 Marca 201016 lat > nie zmieniając boosta to moc i przyspieszenie - jak ja nie lubię mówić rzeczy oczywistych > pzdr Takie to dla Ciebie niby oczywiste a nie zauważyłes chyba, że ja właśnie chcę zmienić boosta i dlatego mam dylemat, czy odprężyć i mieć spokój na pełnej szmacie kosztem dołu (chyba dołu, tego nie wiem i dlatego pytam!), czy zostawić CR seryjne i drżeć o UPG i inne skutki negatywne
Napisano 31 Marca 201016 lat > na kieszeni i na mocy Dzisiaj się to i owo wyjaśniło. Miałem małą nieszczelność w dolocie to raz. Po drugie, popsułem manometr i myślałem że idzie pół bara a było 0.4 (nowy manometr). Podniosłem do 0.5 (tyle daje ta turbina bez ingerencji w WG) i jest znaczna poprawa osiągów. Rozpędziłem się (dość szybko) do 190km/h i po 2km zrobiło się gorąco chociaż sonda lambda pokazywała prawie 1V Coś jest nie tak z gazem, bo przy pedale w podłodze, przy rozpędzaniu spada mi strasznie napięcie na sondzie aż czuć że nie jedzie, odpuszczam natychmiast oczywiście. Jak butuję delikatnie (nie do podłogi) to jest ok, ale wiadomo - nie wykorzystuję max możliwości wtedy. Może to filterek gazu zapchany (dzisiaj zmienię) albo parownik niewyrabia choć niby miał być powyżej 250 koni
Napisano 31 Marca 201016 lat > Dzisiaj się to i owo wyjaśniło. Miałem małą nieszczelność w dolocie to raz. > Po drugie, popsułem manometr i myślałem że idzie pół bara a było 0.4 (nowy manometr). > Podniosłem do 0.5 (tyle daje ta turbina bez ingerencji w WG) i jest znaczna poprawa osiągów. > Rozpędziłem się (dość szybko) do 190km/h i po 2km zrobiło się gorąco chociaż sonda lambda > pokazywała prawie 1V > Coś jest nie tak z gazem, bo przy pedale w podłodze, przy rozpędzaniu spada mi strasznie napięcie > na sondzie aż czuć że nie jedzie, odpuszczam natychmiast oczywiście. > Jak butuję delikatnie (nie do podłogi) to jest ok, ale wiadomo - nie wykorzystuję max możliwości > wtedy. > Może to filterek gazu zapchany (dzisiaj zmienię) albo parownik niewyrabia choć niby miał być > powyżej 250 koni moze poprostu brakuje Ci Lpg w momęcie pełnego otwarcia przepustnicy i przez to tak sie dzieje
Napisano 31 Marca 201016 lat > moze poprostu brakuje Ci Lpg w momęcie pełnego otwarcia przepustnicy i przez to tak sie dzieje No właśnie, wiadomo że brakuje ale co jest wąskim gardłem?
Napisano 31 Marca 201016 lat > No właśnie, wiadomo że brakuje ale co jest wąskim gardłem? Jak dla mnie to jest zła regulacja parownika. Rozkręć go bardziej i jeszcze raz wyreguluj blosa.
Napisano 31 Marca 201016 lat > Jak dla mnie to jest zła regulacja parownika. Rozkręć go bardziej i jeszcze raz wyreguluj blosa. A jak parownik i blos już są na max maxów?
Napisano 31 Marca 201016 lat > Jak dla mnie to jest zła regulacja parownika. Rozkręć go bardziej i jeszcze raz wyreguluj blosa. z tego co wiom to parownik sie wykreca na maksa i z nim sie nic nie robi już rególacja pozostaje juz tylko na blosie może w nim masz za małą dysze bo tam też było pare rodzajów i nie zaśmiecajmy gadaniem o blosie tego tematu
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.