Skocz do zawartości

FAQ, spalanie ....


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Totalnie zaskoczony jestem. Ostatni weekend trasa ponad 700 km-jazda ale przedstawiciel handlowy, częste redukcje podczas wyprzedzania do "3" a nawet "2", na dwujezdniówkach z maksymalną prędkością przelotową dla silnika 1.4 kole 180 km/h jak wierzyć licznikowi, a ten zadowolił się tylko 7,5 l/100 km. Jestem w totalnym szoku yikes.gif im mniej go oszczędzam i dbam o niego ten sprawuje się coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w

> totalnym szoku im mniej go oszczędzam i dbam o niego ten

> sprawuje się coraz lepiej.

Ja podobne efekty obserwowałem w Lanosie. smile.gif

Nubira III 1.8 2003, gaz sekwencyjny Necam GSI

11.7 L gazu + jakieś 1.2 L benzyny/100km Najczęściej około 20 kilometrów w jedną stronę (przedmieścia Krakowa), ale obecnie z coraz większymi korkami. Do tego trochę całkiem krótkich odcinków, gdzie silnik ledwo przełącza się na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Epica 2,0 w traktorze.

> 200 km w mieście po 9 km za każdym razem przy obecnych mrozach + 650

> km w trasie bez szaleństw, ale też bez PSJ.

> Średnia 6,89. Ujdzie jak na 150 koni i 1650 masy.

O to to to to... Caly czas zbieram rachunki za paliwo, wpisuje przebieg i licze spalanie. Jak do tej pory rekord to 6.5 ltr/100 km (trasa) food.gif. Z drugiej strony 8.5 ltr/100km (trasa-autostrada) hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie LPG na autostradzie (Słowacja i Austria), przy licznikowej prędkości 130-140 km/h to 10,5 - 11,3 l LPG na 100 km.

Spalanie maksymalne przy bardzo silnym wietrze, trzech osobach na pokładzie i dużej ilości bagażu.

Przy spokojnej jeździe zwykłą drogą, zgodnie z ograniczeniami - 8,2 l LPG na 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez rewelacji, około 8,7l/100km. Najczęściej 20km za KRK i powrót, trochę po mieście i jedna trasa KRK-Zakopiec-KRK. Aha i bez szaleństw!

Na razie to pierwsze 1500km przebiegu, gdzieś tu na forum przeczytałem, że potem spada zużycie - czekam 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Lacetti kombi 2,0 diesel, miasto, dwie osoby na pokładzie, klima, 50% jazd z drabinami na dachu.

> 8,5 l/100km. Test pełnego baku. Nalewane pod korek, 640 km i dolane 54l (tyle weszło pod

> korek).

Dodam teraz Captivę. Miasto 10L/100km, trasa 7,5L/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

> LaceTTi 1,4 HB bez klimy, LPG, przebieg 23 000 km

> w wiekszosci moja trasa to miasto /warszawa/ - srednia 11,5 l/100km LPG

> poza miastem, w trasie srednie spalanie wychodzi 9,0 l/100km LPG

> chyba wychodzi katalogowe spalanie po doliczeniu do benzyny 25-30%

> jestem zadowolony

update:

przebieg 73 000 km

srednie spalanie LPG+NoPb na rozruchy, z ostatnich 15 500km /od momentu zalozenia komputera/ - 10,8 l/100km

283918819-spalaniekondziek.JPG

post-25447-14352508712631_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Epica 2.0 VCDI przebieg 66 000km

Trasa do Chorwacji przez Niemcy-Austria-Słowenia ok 2800 km (w dwie strony) średnie spalanie 6,2l mysle, że nie jest tak źle przy takiej masie.Predkość różna 3 godziny w korkach 20km/h, autobany 140 km/h,odcinki normalne 90 km/h. Epica przejechała trasę bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...

U mnie Lacetti combi 1,6, przebieg 13000km, zima, 12 km do pracy, bez świateł na skrzyżowaniach, droga prze wioski, aktualnie po pomiarze: 10,3 l/100. Więc chyba nieźle jak na porę roku, krótki dystans i mrozy. Jednak kiedy wyjechałem w trasę 600 km, 5 osób na pokładzie, narty na dachu, jazda spokojna, bez przekraczania 120 km/h, niewiarygodne, ale samochód spalił mi 6,7 litra-pomiar z wlaniem paliwa pod korek. Jednak droga powrotna, takie samo obciążenie, ale dużo szybsza jazda ( nawet ponad 140 km/h) niestety Lacetti spaliło mi 9,4l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie Lacetti combi 1,6, przebieg 13000km, zima, 12 km do pracy, bez świateł na skrzyżowaniach,

> droga prze wioski, aktualnie po pomiarze: 10,3 l/100. Więc chyba nieźle jak na porę roku,

> krótki dystans i mrozy....

Nieźle to by było na silnik 2.0 smile.gif, ale taki już jest ten 1.6 - nawet producent nie ukrywa (cykl miejski ponad 10). Oczywiście aura wybitnie nie sprzyja małemu spalaniu. Ja też mam te kombi 1.6, nowy - dopiero przekroczyłem 1500 km. Ostatnie spalanie wyszło mi 9,5 l/100 - z pełnego baku w tym 75% jazda miejska, samochód nie garażowany, na dotarciu, przejazdy krótkie.

Mimo że powinienem się chyba nawet cieszyć, mam drugi samochód - diesel-a no i tam silnik 1.8 spalanie 6,5l/100 (te same warunki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieźle to by było na silnik 2.0 , ale taki już jest ten 1.6 - nawet producent nie ukrywa (cykl

> miejski ponad 10). Oczywiście aura wybitnie nie sprzyja małemu spalaniu. Ja też mam te kombi

> 1.6, nowy - dopiero przekroczyłem 1500 km. Ostatnie spalanie wyszło mi 9,5 l/100 - z pełnego

> baku w tym 75% jazda miejska, samochód nie garażowany, na dotarciu, przejazdy krótkie.

> Mimo że powinienem się chyba nawet cieszyć, mam drugi samochód - diesel-a no i tam silnik 1.8

> spalanie 6,5l/100 (te same warunki).

cholera przez te zimę spalanie w moim cudzie wskoczyło na 12l/100 w mieście, ale wiadomo silnik niedogrzany do roboty 3 km ale dupa się przyzwyczaiła do "luksusu", na trasie ostatnio wyszedł 7,7 l/100 ale ciągle mieszałem dźwignią zmiany biegów i gazem prawie w podłodze. Tak czy inaczej uważam że przy obecnym stylu mojej jazdy to i tak mało jak na ten silniczek i tę budę, a o zagazowaniu przestałem myśleć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

A jakie macie spalanie benzyny do rozgrzania zimą?

Użytkuję samochód we Wrocławiu, dojeżdżam około 6km do pracy (około 1km w korku). Temperatury nie spadły jeszcze nawet poniżej 0 (przynajmniej w momencie jak jechałem), a spalanie teraz wyszło mi 4l/100 benzyny i 11,5 LPG. O ile spalanie LPG jest ok... to spalanie benzyny nieco mnie negatywnie zaskoczyło. Czy jest to w normie czy coś powinienem sprawdzić? Generalnie dość długo się przełącza (jazda po mieście, włącznie z korkami - po około 3-3,5km się przełącza) i nie ma raczej chłodzenia (przewiewu przez chłodnicę, więc powinno być szybciej nawet...) przez co wydaje mi się, że trochę długo. Jest to LR Omegas (temp. przełączania na LPG - 40st - domyślna i minimalna).

Zastanawia mnie termostat, jednak patrząc na wskazanie po ok 4-5 km już wygląda, że temperatura jest w tym miejscu, potem delikatnie jeszcze rośnie, ale nie do połowy, gdzie wychodziłoby 87,5 st:

bccd4e95c6da26fbm.jpg

Czy u Was też jest tak nisko (czyli niedokładność wskaźnika), czy termostatem jednak powinienem się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi 4l/100 benzyny i 11,5 LPG. O ile spalanie LPG jest ok...

> długo się przełącza (jazda po mieście, włącznie z korkami - po około 3-3,5km się przełącza) i

> przez co wydaje mi się, że trochę długo. Jest to LR Omegas (temp. przełączania na LPG - 40st -

Przy takim spalaniu to bym się zastanowił czy to LPG się opłaca ? Bo według mnie drożej Ci to wychodzi niż sama benzyna. yikes.gif

Przyjmując cenę LPG jako połowę ceny paliwa to spalanie u ciebie jest na poziomie 10 litrów paliwa.

U mnie przy obecnej pogodzie spalanie wychodzi około 1l/100km paliwa plus około 10 litrów gazu. Autko na gaz przełącza się po około 1,5 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam średnio (wynik po 10000 km) niecały 1/100 benz. + 10,57/100 gaz, gaz mi się załącza w okolicach 50C (BRC seq), rano włącza się po 1,5km - samochód nie garażowany.

Zimą, owszem spodziewam się ze spalanie benzyny wzrośnie, no ale gazu powinno zmaleć (a na pewno nie wzrosnąć) - w końcu na dwóch paliwach jednocześnie nie jeździmy.

z tym wsklaźnikiem to normalne - u wszystkich nie dochodzi do połowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

odświeżam temat,

co prawda zima w tym roku, jak na razie wyjątkowo łaskawa, ale spalanie już nie to samo co letnią porą, czyli:

no właśnie, gazu mniej, beny więcej, ostatni wynik to (jazda tylko miejska), nawet 7,3 lpg/100 ! - co oznacza, że spalanie beny pewnie gdzies 2,5-3,0/100 - czyli tak jak przewidywałem.

I teraz mam pytanie - czy ktoś wie, czy można zmienić temperaturę startu dla lpg (brc seq 24), np. o jakieś 10 stopni, albo gdzie jest czujnik temp, bo widzę że startuje póżniej niż silnik osiągnie te 50 stopni (wskazówka zacznie isc w góre, na kompie ok 60).

Obecnie na początku jadę 2 km zanim sie przełączy na gaz, ale pewnie bedzie jeszcze zimniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak w temacie wink.gif

Zrobiona trasa z W-wy na Mazury i nazad. Warunki pogodowe średnie - trochę śniegu na drogach, przejazdy przez całkowicie nieodśnieżone odcinki + mokre asfalty 100-120km/h. Ogólnie bez szaleństw raczej płynnie i bezpiecznie waytogo.gif

Wynik? 8,5L/100km ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja też się podzielę moimi spostrzeżeniami. Lacetti 2.0D, 147 tys.

Mierzone tak że tankowanie pod korek, po trasie tankowanie pod korek wink.gif

Miasto 7,5 l /100 Km

Trasa 5,6-5,8l/100 Km

Średnio 6,5 L/100 Km

Od niedawna korzystam z pewnego serwisu gdzie zapisuje wydatki mój samochód możecie śledzić Tutaj Zapisuje tam tylko dłuższe trasy i jazdę po mieście ale z racji ze mało jeżdżę po mieście często nie uaktualniam wpisów 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

spalanie - 5,6l / 100km - tylko po miescie - Warszawa

47037606.jpg

zasieg - do baku wchodzi ~45 litrow ON - ~800km

59321769.jpg

dane z komputera praktycznie sie zgadzaja

zbieralem na poczatku paragony ze stacji zeby zweryfikowac spalanie

blad pomiaru na tym dystansie to ~0,1-0,2 l/100km

niedlugo wyzeruje licznik spalania i sprawdze ile pali w trasie Warszawa -> Hamburg ~850km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moje Lacetti zmniejszyło apetyt - od ostatniej zmiany oleju śr. spalanie spadło do 7,6 przy niespiesznej jeździe miejsko-podmiejskiej.

Jako ciekawostkę dodam, że na ostatnim baku spalanie wzrosło do 9.6, gdzie w tym czasie tylko 200km była ciągnięta przyczepka - niezbyt ciężka, ale gabarytowo duża.

http://rwicik.republika.pl/GM_L.xls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może jakby klimę na dłużej wyłączyć... ale słonko ostro świeciło więc cała trasa na 'auto' -

> wyłączenie klimy na chwilę nic nie dało. 5-ka z przodu nie chciała się pokazać

No nie... icon_eek.gif Toz te R6 pali mniej niz moja byla Epica w klekocie zlosnik2.gifrotfl.gifhahaha.gif

Sprawdz na stacji benzynowej. Toz to nawet mniej pali niz Yariska mojej mulher.gifpad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie... Toz te R6 pali mniej niz moja byla Epica w klekocie

> Sprawdz na stacji benzynowej. Toz to nawet mniej pali niz Yariska mojej

Odniosę się do mojego starego posta:

Quote:

Epica 2.0 R6 benzyna, wersja LT, klima w trybie AUTO na stałe

Spalanie w mieście 12-13L/100km - jazda normalna - raz ostro, innym razem kapelusz. Pokonana droga bardzo powtarzalna, z reguły odcinki ponad 15km.

Spalanie w trasie 7L - jazda spokojna, 12L/100km jazda bardzo dynamiczna

Benzyna noPb 95. Na 98 nie było różnicy w osiągach i spalaniu.

Obserwacja spalania na dystansie ok. 4000km


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odniosę się do mojego starego posta:

> Quote:

> Epica 2.0 R6 benzyna, wersja LT, klima w trybie AUTO na stałe

> Spalanie w mieście 12-13L/100km - jazda normalna - raz ostro, innym razem kapelusz. Pokonana droga

> bardzo powtarzalna, z reguły odcinki ponad 15km.

> Spalanie w trasie 7L - jazda spokojna, 12L/100km jazda bardzo dynamiczna

> Benzyna noPb 95. Na 98 nie było różnicy w osiągach i spalaniu.

> Obserwacja spalania na dystansie ok. 4000km

To juz troche bardziej realne. Moja Epica w klekocie palila srednio 7 ltr/100 km. Na autostradzie przy but.gif i predkosci ok 170 km (nie znam sredniej) wychodzilo ponad 8 ltr/100 km. Wiec nie wyobrazam sobie benzyny R6 palacej 6 ltr/100km. Chyba, ze fotka byla strzelona zaraz po zerowniu licznika i z gorki na zapietym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie

> Zrobiona trasa z W-wy na Mazury i nazad. Warunki pogodowe średnie - trochę śniegu na drogach,

> przejazdy przez całkowicie nieodśnieżone odcinki + mokre asfalty 100-120km/h. Ogólnie bez

> szaleństw raczej płynnie i bezpiecznie

> Wynik? 8,5L/100km

Jedziemy dalej wink.gif

Spalanie w mieście ok. 12L/100km z zastrzeżeniem, że to W-wa szykowana na Euro grinser006.gif

Trasa W-wa - Poznań i nazad 8,7 z uwzględnieniem autostrady ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.