Skocz do zawartości

126 BIS - project 1.2 MPI central - moge sie pochwalic?


Rekomendowane odpowiedzi

> [LiNK] i tabela "Układy zapłonowe w róznych samochodach".

> jak podlaczy pod sygnal z kompa, to ok, ale jak podlaczy sie w inny

> spodob, to juz bedzie mialo znaczenie, jaki kwarc.

gdzieś widziałem już tego manuala ale w przypadku przerabiania dechy od sportka do malarii i był identyko zlosnik.gif był na fiaf&furious chyba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> elegancko do tego idealnie pasowałyby przednie od yankee

Yankiego mi jakos nie leza ze wzgledu na pochylenie krawedzi nadkola (ku dolowi schodza sie do nadwozia). Przez to caly syf wylatujacy spod kola uderza w drzwi i tylny blotnik. Ja chce zrobic takie, zeby krawedz szla rowno z kolem do samego dolu - tak jak z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Cos sie ruszylo. Jutro spotykam sie z rzeczoznawca w sprawie

> dopuszczenia do ruchu. Jestem dobrej mysli, ale zobaczymy co

> powie. Napisze o wnioskach po spotkaniu.

No i po spotkaniu. Przyjechal, popstrykal, zamienilismy pare zdan i pismo dopuszczaajce do ruchu zostanie przygotowane yay.gif

Musze tylko zrobic opis zakresu przerobek i dostarczyc rzeczoznawcy do pisma, A potam BT i mozna bedzie zaczac jezdzic (jesli ktos mi pospawa poszerzenia) food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i po spotkaniu. Przyjechal, popstrykal, zamienilismy pare zdan i

> pismo dopuszczaajce do ruchu zostanie przygotowane

I tyle? Wiela taka przyjemnosc?

> Musze tylko zrobic opis zakresu przerobek i dostarczyc rzeczoznawcy

> do pisma, A potam BT i mozna bedzie zaczac jezdzic (jesli ktos

> mi pospawa poszerzenia)

Gratki claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tyle? Wiela taka przyjemnosc?

> Gratki

Musze podjechac do PZMotu i zaplacic urzedowa cene, wiec jeszcze nie wiem, ale bede wiedzial.

Temat numer dwa, ktory mnie wczoraj wyprowadzil z rownowagi. Kupilem na allegro nowa wiazke przednia bisa. Wywalilem z niej co zbedne, wplotlem co potrzebne i wczoraj zalozylem do samochodu. Jakiez bylo moje zdziwienie, jak w 5 sekund po odpaleniu silnika czesc wiazki poszla z dymem furious.giffurious.giffurious.gif

Zwarcie pojawialo sie na masie po podlaczeniu wiazki stacyjki. I nie mialo znaczenia czy bezpieczniki byly w skrzynce czy nie - odpiecie stacyjki eliminowalo problem.

Wzialem ta wiazke do domu, polozylem obok stara i rozkminilem co jest grane. Mianowicie jakis osiol, ktory skladal nowa wiazke i majac obok siebie zlaczki od stacyjki i przelacznikow pod kierownica zamienil miedzy wtyczkami wsuwki z czarnymi przewodami. Problem tylko w tym, ze jedna wtyczka jest masowa, a druga pradowa i stad zwara w wiazce sciana.gifsciana.gifsciana.gif

I wez kup cos na allegro.... W kazdym razie przewody, ktore stracily izolacje juz wymienilem i pojutrze jade zakladac ja powtornie. I mam nadzieje, ze wiecej takich niespodzianek nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sluchajcie - potrzebuje waszego wsparcia w robocie. Probuje sie jakos zmobilizowac do pracy, ale totalnie mi to nie idzie - nie czuje potrzeby choc z drugiej strony chcialbym samochod miec juz gotowy, zeby moc wyjechac nim na ulice. Nie da sie jednak tego zrobic bez porzadnego zakasania rekawow i pociagniecia prac.

Maie jakies sposoby na zmobilizowanie sie i znalezienie sil na dalsze prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sluchajcie - potrzebuje waszego wsparcia w robocie. Probuje sie jakos

> zmobilizowac do pracy, ale totalnie mi to nie idzie - nie czuje

> potrzeby choc z drugiej strony chcialbym samochod miec juz

> gotowy, zeby moc wyjechac nim na ulice. Nie da sie jednak tego

> zrobic bez porzadnego zakasania rekawow i pociagniecia prac.

> Maie jakies sposoby na zmobilizowanie sie i znalezienie sil na dalsze

> prace?

ja od poczatku wiedzialem ze nie dasz rady!! tak to jest zapalu troche bylo, zrobiles co prostrza rzecz wink.gif a teraz jak juz trzeba troszeczke popracowac to sie nie chce grinser006.gif

tak to kazdy potrafi wink.gif Zuraw nie ukrywajmy poprostu nie miales tego czegos zeby skonczyc projekt wink.gif rzuciles troche fotek, narobiles smaka, wszyscy stracili czas na och ach jak to fajnie a teraz wstyd na cala okolice wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja od poczatku wiedzialem ze nie dasz rady!! tak to jest zapalu

> troche bylo, zrobiles co prostrza rzecz a teraz jak juz trzeba

> troszeczke popracowac to sie nie chce

> tak to kazdy potrafi Zuraw nie ukrywajmy poprostu nie miales tego

> czegos zeby skonczyc projekt rzuciles troche fotek, narobiles

> smaka, wszyscy stracili czas na och ach jak to fajnie a teraz

> wstyd na cala okolice

a jaki wstyd przed Ryśkiem biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaki wstyd przed Ryśkiem

Nie bedzie wstydu przed Ryskiem - na drzewo kurka tuk.gif

Wczoraj z blacha troche podzialalem - nadkola wewnetrzne porobilem - Rysiek nie bedzie sie wstydzil. Dzisiaj chcialem z drugiej strony podzialac, ale cos zonka jakies plany inne dla mnie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzialem sie troche do roboty jak slonce wyszlo - nadkola wewnetrzne wlasciwie zrobione i przygotowane do pospawania. Jak sie je w niedziele pospawa to biore sie docelowo za poszerzenia, papiery do rzeczoznawcy i na badanie. Moze uda mi sie w tym miesiacu to ogarnac, zeby moc nim jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunalem pozostalosci blach po wycinaniu otworow na kolumny, oczyscilem wszystko, wycialem stare wewnetrzne nadkola, dorobilem nowe pod obecny stan, pospawalem i dzisiaj dorobilem nowe poszerzenia z balchy 1,5mm i nowe ich wykonczenia. W piatek beda pospawane i zabieram sie papierologie, czyli dostarczenie wszystkich niezbednych dokumentow do badania technicznego.

BTW - jak myslicie, czy jesli na badanie techniczne pojade z nieoslonietym silnikiem to mnie puszcza czay kaza spadac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Usunalem pozostalosci blach po wycinaniu otworow na kolumny,

> oczyscilem wszystko, wycialem stare wewnetrzne nadkola,

> dorobilem nowe pod obecny stan, pospawalem i dzisiaj dorobilem

> nowe poszerzenia z balchy 1,5mm i nowe ich wykonczenia. W piatek

> beda pospawane i zabieram sie papierologie, czyli dostarczenie

> wszystkich niezbednych dokumentow do badania technicznego.

> BTW - jak myslicie, czy jesli na badanie techniczne pojade z

> nieoslonietym silnikiem to mnie puszcza czay kaza spadac?

KAŻĄ SPADAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze slowem pare nowych fotek. Nadkola wewnetrzne juz na swoim miejscu czesciowo niezabezpieczone jeszcze, bo w sobote bedzie spawanie poszerzen. Poszerzenia zrobilem od nowa z grubszej blachy i beda one mialy wykonczenia jak na pierwowzorze pare stron wczesniej. Na razie zlapane sa srubami - do soboty. Po spawaniu dalsze prace - zapewne oslona silnika.

P1010015.JPG

P1010016.JPG

P1010017.JPG

P1010018.JPG

P1010020.JPG

P1010022.JPG

P1010023.JPG

P1010024.JPG

P1010025.JPG

P1010026.JPG

P1010028.JPG

P1010029.JPG

P1010030.JPG

P1010031.JPG

P1010033.JPG

P1010034.JPG

P1010035.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.