Skocz do zawartości

jakiej firmy najlepiej kupić wycieraczki szyb przednich


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

A ja założyłem na stronę pasażera nową valeo a na strone kierowcy nową motgum. Ja widzę wszystko pasażer się skarży że brudna szyba:)

Polecam motgum radzą sobie bardzo dobrze. Na tyle dobrze sciagaja że nie trzeba za duzo używać płynu. wystarczy chlapa z ulicy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym wątku umieszczamy zapytania o akumulatory, chwalimy się swoimi

> oraz dyskutujemy na temat wyższości jednych nad drugimi.

> Zakładane wątki poza tym będą natychmiast usuwane.

> na allegro to praktycznie bosch i valeo. valeo co to za firma, nie

> znam jej i jakie mają towary-wycieraczki. bosch zawsze mówiło

> się że dobre ale też widzę różne rodzaje. no i czy ktoś miał do

> czynienia z wycieraczkami firmy champion ? dzięki za pomoc

> koledzy.

Valeo są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

> W tym wątku umieszczamy zapytania o wycieraczki, chwalimy się swoimi oraz dyskutujemy na temat

> wyższości jednych nad drugimi.

> Zakładane wątki poza tym będą natychmiast usuwane.

W nawiązaniu do zamkniętego wątku ,który zamknął kolega Lelek chciałem tylko powiedzieć że wiedziałem że istnieje oddzielny wątek dotyczący wycieraczek ale ze względu że 95 procent wypowiedzi w nim jest od użytkowników Astry F,chciałem dowiedzieć się czegoś więcej od użytkowników Astry G choćby ze względu na inny kształt szyby wycieraczki płaskie mogą się inaczej zachowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem płaskie Unipoint'y w Astrze G, teraz mam tej samej firmy w Corsie C. Wytrzymałość równa 2 lata, w tym czasie zero problemów tj. skakanie po szybie, piszczenie, niedokładne zbieranie itd.

Jeśli masz ustawiony prawidłowy kąt pomiędzy ramieniem wycieraczki a szybą to nie będzie problemów czy to z płaskimi wycieraczkami czy ze zwykłymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>,chciałem dowiedzieć się czegoś więcej od

> użytkowników Astry G choćby ze względu na inny kształt szyby wycieraczki płaskie mogą się

> inaczej zachowywać

a ja czytając różne wypowiedzi kolegów dot. piór wycieraczek mam wrażenie, że wszystkie są najlepsze bo są najmojsze o_O

nie wiem o co chodzi z piórami ale to jest jak z piwem każdy uważa że tylko 'to' jest najlepsze i koniec spineyes.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem o co chodzi z piórami ale to jest jak z piwem każdy uważa że tylko 'to' jest najlepsze i

> koniec

Nie do końca zlosnik.gif

"Przerobiłem" wycieraczki Bosch, Alca, Motgum i Valeo

I Najbardziej zadowolony byłem z Motgumów, potem Valeo ale ich cena powala. Więc ze swojej praktyki polecam Motgumy.

Co do samych piór to raz się skusiłem (motgum) i więcej mi się nie chce bawić z przekładaniem samych gumek do stelaży i wzmocnień przy cenie kompletnej wycieraczki ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Unipoint'y uważam za dobre wycieraczki, ale Unitec'i mimo iż podobnie się nazywają i podobnie wyglądają uważam za najgorsze ścierwo z jakim miałem do czynienia. Stanowczo odradzam ich zakup. Innych nie miałem, więc się nie wypowiadam swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja czytając różne wypowiedzi kolegów dot. piór wycieraczek mam wrażenie, że wszystkie są

> najlepsze bo są najmojsze o_O

To może ja napiszę coś na "nie". Raz skusiłem się na Boscha. Były rewelacyjne, ale już po jakichś 2 miesiącach przestały pracować tak, jak powinny. Postanowiłem więcej nie kupować wycieraczek tej firmy. Oryginały GM były zazwyczaj ok, chociaż wydaje mi się, że ostatni komplet posypał się trochę za szybko. Nie miałem nigdy zastrzeżeń do Motgumów i Championów (niewykluczone, że GM to też Champion). Raz kupiłem jakiś chiński badziew i wywaliłem po pierwszym deszczu. Od paru dni mam przypadkiem coś niedrogiego, firmowanego przez Carrefoura i na razie jest nieźle. Raz testowałem wycieraczki z Lidla - dość kiepskie i nietrwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowa o wycieraczkach i jak to pięknie zbierają po 1,5 roku to brzsens. Są ludzie którzy używają wycieraczek tylko kiedy pada deszcz. Ja np codziennie szyby rano śmignę wycieraczkami (oczywiście z dobrym płynem) po prostu dla komfortu widzenia - no i ja wycieraczki zmieniam na jesień i na wiosnę. i znowu dla jednego czysta szyba to dla mnie bywa syfiasta szyba. Aczkolwiek uważam że generalnie rozmowa na każdy temat coś daje. Ja dzięki jednemu koledze pozbyłem się problemu pierdzącej i piszczącej wycieraczki tylnej w AII - wystarczyło zakupić pióro dedykowane m.in do corsy B. cool.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej poprzedniej eFce używałem Unipointy i byłem z nich bardzo zadowolony. Rewelacyjny stosunek jakość/cena. Po kupnie G chciałem kupić Unipointy ale okazało się, że w markecie gdzie je kupowałem już ich nie ma są tylko Unitec. Zakupiłem dwie tradycyjne o tej samej długości i byłem z nich zadowolony. Ostatnio pokusiłem się o zakup Uniteców płaskich i tak pierwsza para skakała po szybie, druga przez jakiś miesiąc była ok potem zaczęła pozostawiać maziaje. Okazało się, że guma się poprostu powyszczerbiała. Tak więc płaskie Unitec to porażka. Teraz używam MotGum z tym, że od kierowcy 51cm a od pasażera 48cm i niestety ta od kierowcy gdy wraca lubi mazać szybę.

Co do tylnej szyby to najlepszym zakupem okazała się oryginalna GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozmowa o wycieraczkach i jak to pięknie zbierają po 1,5 roku to brzsens. Są ludzie którzy używają wycieraczek tylko kiedy pada deszcz.

Niby racja, ale jeżeli napiszę, że wycieraczki GM przetrwały u mnie dwie zimy, a lidlowe, przy podobnym użytkowaniu wyrzuciłem po 3 miesiącach (nawet nowe nie zbierały idealnie), to chyba jest to jakiś materiał doświadczalny?

> pozbyłem się problemu pierdzącej i piszczącej wycieraczki tylnej w AII - wystarczyło zakupić

> pióro dedykowane m.in do corsy B.

Dało się ją zamontować? O ile pamiętam, tylna wycieraczka w Corsie B ma system montażu taki jak przednie w Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby racja, ale jeżeli napiszę, że wycieraczki GM przetrwały u mnie dwie zimy, a lidlowe, przy

> podobnym użytkowaniu wyrzuciłem po 3 miesiącach (nawet nowe nie zbierały idealnie), to chyba

> jest to jakiś materiał doświadczalny?

jasne ale łatwo to przewidzieć, chociaż z drugiej strony niektóre produkty w lidlu bywają ostatnio dobrej jakości.

> Dało się ją zamontować? O ile pamiętam, tylna wycieraczka w Corsie B ma system montażu taki jak

> przednie w Astrze.

mi się udało po zdemontowaniu "przejśćiówki" z pióra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jasne ale łatwo to przewidzieć, chociaż z drugiej strony niektóre produkty w lidlu bywają ostatnio

> dobrej jakości.

Akurat te wycieraczki, jak na supermarketowe, wcale nie były tanie. Jestem natomiast bardzo zadowolony z lidlowych żarówek H7 (Tesla +50%).

> mi się udało po zdemontowaniu "przejśćiówki" z pióra

Aha. Ja właśnie kupiłem tylną Valeo Silencio, dedykowaną do AII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> za stroną mot-gum'a

Dopinam wątek o długości niesymetrycznej przednich wycieraczek - akurat szukałem bo zmieniam moje kondomiki po dwóch! - TAK PO DWÓCH sezonach zimowych. Zaczynają się mechanicznie lekko rozpadać, a wycierają jak szalone nadal, aż żal całych tych 5zł smile.gif

Dyskusja o długości przednich wycieraczek dla Astry F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> Ktoś ma, używa?

> Może napisać czy się nadają, bo muszę wymienić już swoje...

> Dzięki za odp.

Trzeci rok już pracują, cicho i bez smug. W poprzednim aucie też miałem ALKI. Jestem z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
10 godzin temu, Fabiano napisał(a):

Mi się sprawdzają wycieraczki oximo bardzo dobrze zbierają 

Promotor marki?

Mam i nowe były ok.

Ale szybko się zużyły, smużą. W dodatku w plastiku osłony ułamał się ząbek trzymający gumę, więc trzeba zmienić na nowe. Ale już innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 tyg temu kupiłem Valeo Silencio. Jak dla mnie - po różnych rozczarowaniach - rewelacja. 

Nareszcie na starej, 8-letniej szybie i 14-letnich ramionach jest cicho i jest dobrze zbierana każda ilość deszczu. 

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.