Skocz do zawartości

jakiej firmy najlepiej kupić wycieraczki szyb przednich


kecyrf

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku umieszczamy zapytania o wycieraczki, chwalimy się swoimi oraz dyskutujemy na temat wyższości jednych nad drugimi.

Zakładane wątki poza tym będą natychmiast usuwane.

na allegro to praktycznie bosch i valeo. valeo co to za firma, nie znam jej i jakie mają towary-wycieraczki. bosch zawsze mówiło się że dobre ale też widzę różne rodzaje. no i czy ktoś miał do czynienia z wycieraczkami firmy champion ? dzięki za pomoc koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktoś miał do

> czynienia z wycieraczkami firmy champion ? dzięki za pomoc

> koledzy.

Ja od ponad 2 lat kupuję do Astry F właśnie Championy, komplet za jakieś 30-40 zł, są ciche, dobrze ścierają, nie rozmazują. Oczywiście jak są dobre smile.gif Komplet wystarcza na niecały rok.

W poprzednim aucie używałem Motgum, były bardzo dobre i tanie, taka też o nich jest powszechna opinia. Z tym, że ostatnio słyszałem także głosy, że i ich jakość czasem pozostawia nieco do życzenia. Wycieraczki Bosch są pewnie OK, ale drogie. Valeo to dobra i znana, chyba francuska firma. Produkują elementy mechaniczne i elektryczne do wielu aut, także lampy itp, więc i wycieraczki pewnie też nie najgorsze. Sam od wczoraj mam ich sprzęgło w Astrze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem:

bosha - takie sobie, cena w normie

champion - w polo dość małe i mimo że ponad 2 lata już ładnie wycierają to potrafią 'pierdzieć' na szybie

jakieś w jasnobłękitnym pudełku (grafitowe) były ok, cenowo też ale po pół roku zaczęły smużyć

Mot-Gum - jak do tej pory najlepszy stosunek cena jakość

Jakiś rok temu założyłem Valeo ze spojlerkami dociskowymi. Ładnie zbierają przy większych prędkościach, trochę smużą przy niskich - ale mam taką 'skłonność' że zakładam sobie wycieraczki nieco większe niż producent zaleca więc może ogólnie przez to jest słabszy docisk (w astrze mam 2x48cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja kupilem 4Max w Intercars za niecale 20 zeta (z rabatem...) i po roku scieraja idealnie, zakupielm również komplet wycieraczek do malucha zony mojej kochanej i na razie jest dobrze. jesli je wymienie za rok, to bilans ekonomiczny jest zerowy, na razie testuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> valeo dalem 30zl i jak narazie jestem zadowolony wczesniej mialem

> bosze i tez byly ok

Ja do Valeo straciłem zaufanie po tym, jak dwa miesiące po zakupie przestały scierać, zresztą od początku idealne nie były. Może jakaś podróba mi się trafiła niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na allegro to praktycznie bosch i valeo. valeo co to za firma, nie

> znam jej i jakie mają towary-wycieraczki. bosch zawsze mówiło

> się że dobre ale też widzę różne rodzaje. no i czy ktoś miał do

> czynienia z wycieraczkami firmy champion ? dzięki za pomoc

> koledzy.

Miałem wycieraczki Boscha za chore pieniądze a po nich przesiadłem się na Mot-Gumy i powiem tyle: tylko Mot-Gum ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za stroną mot-gum'a

Witam

U mnie jest tak: lewa jest szersza od prawej, a prawa poszla na tyl i wszystko jest w porządku, nic nie zaczepia. W Astrze F na pewno lewa moze byc o 10 mm szersza od tego co jest w katalogach. Sprawdzone w trzech Astrach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano właśnie, jak miałem htb to też dawałem na tył 450 mm i chodziło,

> więc dlaczego podają 410 mm??

jest dużo marek/modeli

często takie katalogi (różnych producentów) zawierają nieścisłości

ja zazwyczaj przekładam na tył wycieraczkę zdjętą z przodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zazwyczaj przekładam na tył wycieraczkę zdjętą z przodu

i ja się wtrącę, jeżeli chodzi o tył, ja mam aero 450mm i powiem szczerze, że to chyba najlepszy wybór zeby.GIF

jeżeli chodzi o przód.. nie pomogę, bo dopiero od 2 miesięcy mam nowe wycieraczki, więc niewiele o nich mogę powiedziec ale jak narazie rewelacja (19,99zł Billa zeby.GIF)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja zazwyczaj przekładam na tył wycieraczkę zdjętą z przodu

a ja troche zmienie temat i zapytam czy ktoś w Kombiku ma tak jak ja, czyli przy działaniu wycieraczki (tył) to jakby drapały tą szybę bo tak jęczą smile.gif może jakieś kijowe te moje wycieraczki (2 miesiące użytkowania) no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Wczoraj przy okazji zakupów w IC zostałem niejako "zmuszony" wink.gif do zakupu czegoś takiego. Cena była...hmm wstrząsająca - nie podam jej tak od razu wink.gif

Ktoś używał? Jakie wrażenia? Skuteczność?

Na razie grzecznie czekają na montaż.

283246531-20091230%28001%29.jpg

283246531-20091230.jpg

post-116448-14352505935819_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cikawe.. nikt nie używa wycieraczek ALCA? Tanie i przyjemne, nawet w

> wersji "bezstelażowej".

> Miałem w kilku samochodach i zdecydowanie mogę polecić.

Ostatnio jest ich wysyp na giełdach, mi udało się kupić kilka sztuk po 7 zeta (nie wiem jak ścierają bo nie montowałem ich u siebie).

U siebie mam zaś zamontowane VALEO z przodu model silencio a tyłu jakiś uniwersalny model dedykowany do astry G caravan. Ogólnie nie jestem zadowolony z tych z przodu, mam jed góra trzy miesiące i są smugi a koszt koło 50 za dwie sztuki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając opinie zastanawiam się czy to przypadkiem wszystko nei zalezy nie od producenta i typu wycieraczek (nie mówię oczywiście o no-name") tylko od warunków w jakich ich używamy i jak eksploatujemy? Czy przecieramy czasem pióra czy nie (to apropos porysowania szyby po kilku miesiącach zlosnik.gif)

Podejrzewam że to jest jak z elektroniką i jej określeniem chyba w filmie Armaggedon. Kosmonauta ruski mówi: co za różnica czy to urządzenie ruskie czy amerykański - części i tak są z Tajwanu... czy jakoś tak... devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko od warunków w jakich ich używamy i jak eksploatujemy? Czy przecieramy czasem pióra czy nie (to apropos porysowania szyby po kilku miesiącach )

Ja bym do tego jeszcze dorzucił - jaki płyn do spryskiwaczy jest używany??

Ja powiem szczerze używam w tej chwili wycieraczek z żabki (9,90 za sztukę) te płaskie i się sprawdzają idealnie, płyn też z żadbki (9,99 za 4 L) i jest super, ładnie pachnie, zero smug i wytrzymuje duże morzy (-20) spokojnie wytrzymał, dodam jeszcze naprędce - z przymusu zakupiłem płyn do spryskiwaczy w tesco nie chciałem wydwać fortuny i zapłaciłem chyba 12 pln za 4 litry i katastrofa - śmierdzi, pojawiły się smugi jedyne co w nim dobrego to że mokry. Niedługo planuje zakupić płyn z Selgrosa cena mniej wiecej taka sama jak w żabce i się zobaczy czy się sprawdzi.

Te wycieraczki z żabki używam jakiś miesiąc czasu, ale już teraz wiem że napewno nie wytrzymają tyle samo co wcześniejsze co używałem też płaskie firmy Bonarti czy jakoś tak służyły idealnie prawie 2,5 roku bez smug, powodem wymiany był hałas który z pod koniec ich używania się pojawił.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też płaskie firmy Bonarti czy jakoś tak służyły idealnie prawie

> 2,5 roku bez smug, powodem wymiany był hałas który z pod koniec

> ich używania się pojawił.

> PZDR VEN

Bottari płaskie - ja też je miałem, były tanie i też ok. 2,5 roku je miałem, za grosze w Realu kupiłem, miesiąc temu kupiłem nowe, bo tamte juz czasami pierdziały - gumki stwardniały pewnie.

Musze stwierdzić, że to były najlepsze wycieraczki, jakie miałem (lepsze od Bosch, Alca, na których się zawiodłem).

Teraz mam Unitec płaskie, są ciche i dokładnie wycierają szyby. Jedna wada - poniżej -14*C pierdzą po szybie - gumki twardnieją.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj przy okazji zakupów w IC zostałem niejako "zmuszony" do

> zakupu czegoś takiego. Cena była...hmm wstrząsająca - nie podam

> jej tak od razu

> Ktoś używał? Jakie wrażenia? Skuteczność?

> Na razie grzecznie czekają na montaż.

Ja używam, są doskonałe na zimę waytogo.gif

Mają bardzo grubą gumkę i ładnie zeskrobują lód z szyby zakrecony.gif

A cena faktycznie ciężka do przełknięcia rant.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na allegro to praktycznie bosch i valeo. valeo co to za firma, nie

> znam jej i jakie mają towary-wycieraczki. bosch zawsze mówiło

> się że dobre ale też widzę różne rodzaje. no i czy ktoś miał do

> czynienia z wycieraczkami firmy ? dzięki za pomoc

> koledzy.

asterka śmiga na championach od dawien dawna i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że lepiej kupić tańsze i wymieniać min 1x do roku lub 2 x np po mroźnej zimie i na jesień.

ostatnio kupiłem alca grafit w tesco 10 zł/szt i zapieprzają bez smug aż miło.

z tyłu kupiłem bosha twin (twarda + miękka guma) chodzą do brze, nie polecam do tyłu tych oryginalnych moim zdaniem to niewypały, a cena kosmiczna. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Asterce już ponad rok śmigają jakieś takie, zakupione w tym sklepie -> klik. spisują się dobrze po dziś dzień. Natomiast tyle samo czasu drugi komplet był założony w Lagunie I i tam działają gorzej, już od dłuższego czasu pierdzą/skrzypią na szybie.

Sam na dobrą sprawę nie wiem co to za wyrób, koszt chyba ok 25zł/sztuka. Jak widać, sprawność nie zależy to tylko od samej wycieraczki, ale także od pojazdu w którym jest założona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem w carryfurze najtańsze wycieraczki za uwaga 8zł za komplet w promocji zeby.GIF Powiem szczerze że mam je już 2 rok i sprawują się lepiej niż valeo które po roku używania musiałem wyżucić bo tak stwardniały po zimie że wogóle nie zbierały zeby.GIF

mam w domu jeszcze 2 komplety bo jak kupowałem to stwierdziłem że wolę wydać 24 zł i zużyć 3 komplety w ciagu roku niż kupić valeo za 30zł które po roku też bym musiał wyrzucić zeby.GIF Ku mojemu zaskoczeniu tame 2 komplety nadal leżą nieużywane zeby.GIFzeby.GIFzeby.GIF

Najśmieszniejsze jest to że w porównaniu z valeo one nawet mniej twardnieją zimą i lepiej zbierają po 2latach niż temte po niecałym roku a dokładniej po zimie. (jedne i drugie katuje na zamarzniętej szybie i szronie wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem Unipoint, sprawdziły się, później kupiłem kolejne identyczne i były beznadziejne tak samo jak Unipoint ze spojlerem. Miałem też Alca (ale przeleżały zimę w mrozie) i też do bani. Teraz mam Motgum i są na razie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.