Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Oleje Liqui Moly - opinie

Featured Replies

Napisano

Witam,

niedługo szykuje mi się pierwsza zmiana oleju przy 15kkm w silniku VW 1,4 TSI 122KM. Co prawda serwis przewiduje wymianę po 30kkm (tryb Long Life), ale z uwagi na turbosprężarkę wolałbym to zrobić wcześniej. Na kąciku VW ktoś kiedyś zalewał olej Liqui Moly o klasie lepkości 5W 30- takiej jak zaleca serwis i opinie były pozytywne.

Serwis zaleca Carstola (SLX chyba) ale czytałem, że Castrole są stosunkowo często podrabiane, więc nie chcę trafić na trefną bańkę.

Macie jakieś doświadczenia z olejami Liqui Moly? Może słyszeliście coś pochlebnego albo też przeciwnie? Będę wdzięczny za wszystkie opinie.

Aha, olej ma spełniać normę VW 504/507, bańkę kupuję we własnym zakresie w IC (prawdopodobnie). Nie ukrywam, że chciałbym zalać ten olej ze względu na jego małą popularność, co częściowo eliminuje ryzyko podróbek. Jeszcze raz z góry dziękuję, pozdr!

Napisano

> Witam,

> niedługo szykuje mi się pierwsza zmiana oleju przy 15kkm w silniku VW

> 1,4 TSI 122KM. Co prawda serwis przewiduje wymianę po 30kkm

> (tryb Long Life), ale z uwagi na turbosprężarkę wolałbym to

> zrobić wcześniej. Na kąciku VW ktoś kiedyś zalewał olej Liqui

> Moly o klasie lepkości 5W 30- takiej jak zaleca serwis i opinie

> były pozytywne.

> Serwis zaleca Carstola (SLX chyba) ale czytałem, że Castrole są

> stosunkowo często podrabiane, więc nie chcę trafić na trefną

> bańkę.

> Macie jakieś doświadczenia z olejami Liqui Moly? Może słyszeliście

> coś pochlebnego albo też przeciwnie? Będę wdzięczny za wszystkie

> opinie.

> Aha, olej ma spełniać normę VW 504/507, bańkę kupuję we własnym

> zakresie w IC (prawdopodobnie). Nie ukrywam, że chciałbym zalać

> ten olej ze względu na jego małą popularność, co częściowo

> eliminuje ryzyko podróbek. Jeszcze raz z góry dziękuję, pozdr!

od blisko 10lat jezdze tylko na olejach LQ

nigdy nie mialem zadnych uwag.

Napisano

Bardziej bym uwazal na Mobila - tego podrob jest sporo. Na Castrolu Magnatecu 5W40 jezdze od 1999 roku, ani razu problemu nie bylo, moge z czystym sumieniem polecic.

Napisano

> Witam,

> niedługo szykuje mi się pierwsza zmiana oleju przy 15kkm w silniku VW

> 1,4 TSI 122KM. Co prawda serwis przewiduje wymianę po 30kkm

> (tryb Long Life), ale z uwagi na turbosprężarkę wolałbym to

> zrobić wcześniej. Na kąciku VW ktoś kiedyś zalewał olej Liqui

> Moly o klasie lepkości 5W 30- takiej jak zaleca serwis i opinie

> były pozytywne.

> Serwis zaleca Carstola (SLX chyba) ale czytałem, że Castrole są

> stosunkowo często podrabiane, więc nie chcę trafić na trefną

> bańkę.

> Macie jakieś doświadczenia z olejami Liqui Moly? Może słyszeliście

> coś pochlebnego albo też przeciwnie? Będę wdzięczny za wszystkie

> opinie.

> Aha, olej ma spełniać normę VW 504/507, bańkę kupuję we własnym

> zakresie w IC (prawdopodobnie). Nie ukrywam, że chciałbym zalać

> ten olej ze względu na jego małą popularność, co częściowo

> eliminuje ryzyko podróbek. Jeszcze raz z góry dziękuję, pozdr!

kolega Leszcz może napisac kilka słów o czystosci silników BMW, które chyba fabrycznie są zalewane olejem Castrol SLX. Do najczystszych nie należa. SLXa raczej bym nie stosował. Castrol Edge 5W30 powinien być dobry i spełniac normę o której piszesz. Podstawa to dobre sprawdzone źródło zakupu

Napisano

> kolega Leszcz może napisac kilka słów o czystosci silników BMW, które

> chyba fabrycznie są zalewane olejem Castrol SLX. Do

> najczystszych nie należa. SLXa raczej bym nie stosował.

Prawda.

Znam historię nowego auta od początku zalewanego Castrol'em, auto od początku miało jakiś dziwny apetyt na olej i nie dało się tego w żaden sposób zareklamować w serwisie. Przy kolejnej wymianie silnik zalano Aral'em i... zużycie oleju spadło prawie o 1L od wymiany do wymiany. Nie powiem już jak bardzo auta jeżdżące na Castrolu są zaszlamione o czym wspomniał przedmówca.

Z dobrych (nie przereklamowanych jak Motul) olejów mogę polecić Millers XF, spełnia przy tym normę VW 504/507, 5L kosztuje około 165zł.

Napisano

> Prawda.

> Znam historię nowego auta od początku zalewanego Castrol'em, auto od

> początku miało jakiś dziwny apetyt na olej i nie dało się tego w

> żaden sposób zareklamować w serwisie. Przy kolejnej wymianie

> silnik zalano Aral'em i... zużycie oleju spadło prawie o 1L od

> wymiany do wymiany. Nie powiem już jak bardzo auta jeżdżące na

> Castrolu są zaszlamione o czym wspomniał przedmówca.

> Z dobrych (nie przereklamowanych jak Motul) olejów mogę polecić

> Millers XF, spełnia przy tym normę VW 504/507, 5L kosztuje około

> 165zł.

znam zła strone SLXa, z Magnateca byłem zawsze zadowolony a teraz mam zamiar stosowac Edge

Napisano

> Bardziej bym uwazal na Mobila - tego podrob jest sporo. Na Castrolu

> Magnatecu 5W40 jezdze od 1999 roku, ani razu problemu nie bylo,

> moge z czystym sumieniem polecic.

przyglądamy się na etykietę tego oleju i co widzimy? "hydrokrakowany" wink.gif

Napisano

> Serwis zaleca Carstola (SLX chyba)

Nie patrz na to, co serwis zaleca, bo VW nie jest zalewany fabrycznie przez Castrola. Kup dobry olej, spełniający normę producenta i trzymaj się takiego przy kolejnych wymianach.

Napisano

-mialem. nic zlego powiedziec nie moge. ale rewelacji tez nie ma. olej jak olej. teraz uzywam valvoline.

Napisano
  • Autor

> -mialem. nic zlego powiedziec nie moge. ale rewelacji tez nie ma.

> olej jak olej. teraz uzywam valvoline.

Widzisz różnicę na plus w porównaniu do LM? Jeśli tak to w czym się ona objawia?

P.S. Pisaliście, że ważne jest aby olej pochodził z pewnego źródła. Niebardzo wiem gdzie są te "pewne źródła", ale czy myślicie, że InterCars się do nich zalicza?

Napisano

> Niebardzo wiem gdzie są te "pewne źródła", ale czy myślicie, że

> InterCars się do nich zalicza?

w PL nie ma pewnych źródeł , nawet mobila podrabiają, poczytaj sobie o olejach fajny artykuł

jakiś tekst

Napisano

> Widzisz różnicę na plus w porównaniu do LM? Jeśli tak to w czym się

> ona objawia?

> P.S. Pisaliście, że ważne jest aby olej pochodził z pewnego źródła.

> Niebardzo wiem gdzie są te "pewne źródła", ale czy myślicie, że

> InterCars się do nich zalicza?

ja kupuje oleje ktopre nie sa rozlewane w PL

Napisano
Przesiadłem się z Castrola na LM. Zauważalna zmiana zaraz po wymianie to wyciszenie pracy silnika, mimo tej samej klasy lepkościowej ( nie było tak po zalaniu świeżego castrola ). Poza tym zmian nie odnotowałem - spalanie takie samo, oleju spala też tyle samo co wcześniej.
Napisano

> Przesiadłem się z Castrola na LM. Zauważalna zmiana zaraz po wymianie

> to wyciszenie pracy silnika, mimo tej samej klasy lepkościowej (

> nie było tak po zalaniu świeżego castrola ). Poza tym zmian nie

> odnotowałem - spalanie takie samo, oleju spala też tyle samo co

> wcześniej.

LM jest droższy od Castrola z tego co wiem

Napisano

> LM jest droższy od Castrola z tego co wiem

W kraju w którym mieszkam za 4l Magnateca 5w30 trzeba zapłacić prawie 40e, a tyle samo kosztuje 5l LM 5w30.

Napisano

> Widzisz różnicę na plus w porównaniu do LM? Jeśli tak to w czym się

> ona objawia?

lalem to do astry, ktora ma hydrauliczna kompensacje luzu zaworowego. jesli masz gowniany olej slyszysz stukanie zaworow zaraz po odpaleniu. po lq stukanie jakby ucichlo. aczkolwiek jezdzilem na nim przez 25kkm bez wymiany (wymienialem tylko filtry 3x w tym czasie) i pod koniec tych 25kkm slychac bylo wyrazne stukanie po odpaleniu - znak, ze olej stracil juz chyba swoje wlasciwosci i pora na nowy. kupilem valvoline bo byl tanszy niz lq i akurat mialem go pod reka w sklepie.

> P.S. Pisaliście, że ważne jest aby olej pochodził z pewnego źródła.

> Niebardzo wiem gdzie są te "pewne źródła", ale czy myślicie, że

> InterCars się do nich zalicza?

nei sadze, ze ktos podrabia oleje lq lub valvoline - za malo chodliwy towar. podrabaija mobile, castrole bo to glownie kupuje gawiedz zachecona przez reklamy.

Napisano

Witam

Do mojego bolidu wchodzi około 4,5l (do silnika rzecz jasna), wiec kupiłem olej firmy X bańke 4L i ten sam olej ten sam typ 1L, wizualnie i "organoleptycznie" oleje z obu butli się różniły.

Więc nie dziwię się ludziom którzy szukają pewnego źródła. Ja kupiłem tn olej w sklepie z tradycjami.

pzdr.

Napisano
  • Autor

To w zasadzie postanowione- następny olej to będzie Liqui Moly 5W 30, oczywiście syntetyk. Kupie go raczej w InterCarsie, bo inne źródło nie przychodzi mi do głowy. Dziękuję ze wszystkie odpowiedzi, pozdr!

Napisano

> To w zasadzie postanowione- następny olej to będzie Liqui Moly 5W 30,

> oczywiście syntetyk. Kupie go raczej w InterCarsie, bo inne

> źródło nie przychodzi mi do głowy. Dziękuję ze wszystkie

> odpowiedzi, pozdr!

nie wiem jak w Twojej okolicy, ale np. w Krakowie jest sklep firmowy Liqui Moly. Kupowałem w nim kiedyś jakiś dodatek do oleju do czyszczenia popychaczy. Sklepik nieduży, ale mieli chyba wszystko co ta firma produkuje: oleje, dodatki itd. Akurat trafiłem jak sprzedawca miał trochę czasu i nasłuchałem się jakie to te oleje są najlepsze na świecie, a dodatki i uszlachetniacze robią cuda z silnikiem zlosnik.gif

Napisano

> nie wiem jak w Twojej okolicy, ale np. w Krakowie jest sklep firmowy

> Liqui Moly.

Gdzie jest ten sklep?

Napisano

> Gdzie jest ten sklep?

ulica Kotlarska - Klikać (połączone z materiałami budowlanymi smile.gif )

Napisano
  • Autor

> nie wiem jak w Twojej okolicy, ale np. w Krakowie jest sklep firmowy

> Liqui Moly.

O widzisz, ja jeszcze 2 tyg temu na codzień przebywałem w Krakowie. Z tego co widzę to w okolicach Galerii Kazimierz jest. Tylko, kurczę teraz do Krakowa to ja mam z 8000km w jedną stronę, więc chyba osobiście tego nie kupię rotfl.gif Tak więc albo zostaje IC (też nie osobiście icon_rolleyes.gif) albo brata tam podeślę, może będzie niebawem składał papiery na UJ jak mu się pofarci wink.gif

Napisano

> kolega Leszcz może napisac kilka słów o czystosci silników BMW, które

> chyba fabrycznie są zalewane olejem Castrol SLX. Do

> najczystszych nie należa.

282581879-P1010172.JPG

post-24763-14352503103287_thumb.jpg

Napisano
  • Autor

O kurcze icon_eek.gif Wygląda to tragicznie. Jaki przebieg miało auto ze zdjęcia?

Napisano

silnik wyglada koszmarnie. To tylko na SLXie? Czy na Castrolu Edge spotkałes sie z czyms podobnym?

Napisano

> Wyglada jakby go towotem zasmarowali.

> Ale moze tak ma byc?

no jak ma tak byc?

imo to gowniany olej ktos wlal.

Napisano

> O kurcze Wygląda to tragicznie. Jaki przebieg miało auto ze zdjęcia?

~150kkm 745i E65

pozdr.

Napisano

> silnik wyglada koszmarnie. To tylko na SLXie? Czy na Castrolu Edge

> spotkałes sie z czyms podobnym?

na Edgu tez jest taki brazowy "poprzypalany", ale zadnego syfu niema ok.gif

pozdr.

Napisano

> no jak ma tak byc?

> imo to gowniany olej ktos wlal.

auto od nowosci serwisowane tylko i wylacznie w jednym ASO, wiec te gowno to SLX zlosnik.gif

pozdr.

Napisano

O Castrolu zewsząd czytam takie opinie :/ Widziałem też silnik (pod pokrywą zaworów) Hondy Civic VI gen. VTi (1.8 DOHC VTEC) zalewanej Castrolem - szaro-brązowy nagar. Ja jeżdżę na półsyntetycznym Valvoline MaxLife 10W40 (przebieg 240kkm) i silniczek jest czyściutki.

Napisano

> ~150kkm 745i E65

> pozdr.

co jej dolegało, ze pokrywke zdejmowaliście?

odnośnie syfu w silniku, co na to BMW albo Castrol?

Napisano

> co jej dolegało, ze pokrywke zdejmowaliście?

> odnośnie syfu w silniku, co na to BMW albo Castrol?

zdejmowalismy glowice, poszla uszczelka i wywalalo plyn chlodniczy w kanal pomiedzy "blokami" ok.gif

a co do oleju, to przeciez wszystko jest w najlepszym porzadku... icon_rolleyes.gif

pozdr.

Napisano

Skoro Lotos Syntetic (4l za 100zł) spełnia wysokie normy VW (502 i 505) i zapewne mało komu opłaca się go podrabiać, to po co przepłacać?

Napisano
  • Autor

> Skoro Lotos Syntetic (4l za 100zł) spełnia wysokie normy VW (502 i

> 505) i zapewne mało komu opłaca się go podrabiać, to po co

> przepłacać?

Ale ja potrzebuje oleju, który spełnia normę 507.00. Ponadto Lotos kojarzy mi się z tanimi mineralnymi olejami zlosnik.gif Wiem, wiem, to było dawno temu, teraz te oleje na pewno są dobrej jakości. Ale lepiej będę się czuł kupując droższy i równie dobry (może nawet lepszy) olej zagraniczny. Takie moje zboczenie wink.gif Poza tym, Liquy Moly jest produkowane w Niemczech, tak samo jak VW, więc powinny być kompatybilne rotfl.gif

Napisano

> Poza tym, Liquy

> Moly jest produkowane w Niemczech, tak samo jak VW, więc powinny

> być kompatybilne

Jak Trabant hahaha.gif

Napisano

> Witam,

> niedługo szykuje mi się pierwsza zmiana oleju przy 15kkm w silniku VW

> 1,4 TSI 122KM. Co prawda serwis przewiduje wymianę po 30kkm

> (tryb Long Life), ale z uwagi na turbosprężarkę wolałbym to

> zrobić wcześniej. Na kąciku VW ktoś kiedyś zalewał olej Liqui

> Moly o klasie lepkości 5W 30- takiej jak zaleca serwis i opinie

> były pozytywne.

> Serwis zaleca Carstola (SLX chyba) ale czytałem, że Castrole są

> stosunkowo często podrabiane, więc nie chcę trafić na trefną

> bańkę.

> Macie jakieś doświadczenia z olejami Liqui Moly? Może słyszeliście

> coś pochlebnego albo też przeciwnie? Będę wdzięczny za wszystkie

> opinie.

> Aha, olej ma spełniać normę VW 504/507, bańkę kupuję we własnym

> zakresie w IC (prawdopodobnie). Nie ukrywam, że chciałbym zalać

> ten olej ze względu na jego małą popularność, co częściowo

> eliminuje ryzyko podróbek. Jeszcze raz z góry dziękuję, pozdr!

Moim zdaniem rewelacja, rajdowałem maluchem, który z poj. 650ccm miał 54 KM na oleju 10w40 LM z dodatkiem MoS2 i nigdy mnie nie zawiódł smile.gif

  • 2 tygodnie później...
Napisano

> O Castrolu zewsząd czytam takie opinie :/ Widziałem też silnik (pod

> pokrywą zaworów) Hondy Civic VI gen. VTi (1.8 DOHC VTEC)

> zalewanej Castrolem - szaro-brązowy nagar. Ja jeżdżę na

> półsyntetycznym Valvoline MaxLife 10W40 (przebieg 240kkm) i

> silniczek jest czyściutki.

Ja dłuższy czas jeździłem na syntetycznym texaco havoline 5w40 (silniczek beznynowy nissana 2.0 z 1995r jak w primerze), ale przy 150kkm zaczął intensywnie brać olej. Zmieniłem na półsyntetyczny Texaco ale nie pomogło. Po zmianie na Valvoline MaxLife 10W40 jak ręką odjął - oleju nie ubywa, nie przybywa, silnik cichy, sucho u spodu, zbliżam się do 200kkm i kolejnej zmiany. Dla przebiegów +150kkm Valvoline Maxlife rulez!

A B

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.