Skocz do zawartości

Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano odbył się MikroSpocik Kącikowy zlosnik.gif

mu001.jpg

mu016.jpg

mu017.jpg

Wybraliśmy się z seledynową i MikeAnonimem do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach zlosnik.gif Już dawno planowałem tam pojechać, ale nie było kiedy zlosnik.gif

Interesował mnie głównie Fiat 126 LONG biglaugh.gif Czadowy ok.gif

mu002.jpg

mu003.jpg

mu004.jpg

mu005.jpg

mu006.jpg

Był też drugi maluszyna zlosnik.gif

mu007x.jpg

mu008.jpg

mu009.jpg

mu010.jpg

mu011.jpg

Stał też taki POLSKI FIAT wink.gif

mu012.jpg

mu013.jpg

I syrenka... fajnie przedstawiona w przeciwieństwie do całej reszty "eksponatów" ok.gif

mu014.jpg

Ogólnie rzecz biorąc nie żałuję, że tam pojechaliśmy bo było parę fajnych furek ok.gif a przede wszystkim 126 LONG wink.gif

Mimo wszystko pozostał pewien niesmak icon_rolleyes.gif

3/4 tych samochodów jest w strasznym stanie... ale nie z racji wieku a ze zwyczajnego ZANIEDBANIA no.gif

Szpachla, szpachla, szpachla... i to nieudolnie położona no.gif Jedna Warszawa wyglądała, jak by ją ktoś DOSŁOWNIE WAŁKIEM pociągnął pad.gif

Na fotkach powyżej widać, że w maluchu long fotel pasażera jest luzem wrzucony do auta, nawet pokrowca nie poprawili no.gif Na czerwonym z kolei rozwala sposób mocowania plastikowych osłon wlotów (TAK, jest to pierdoła, TYM BARDZIEJ wkurza, że nikt tego nie poprawi) icon_rolleyes.gif Do tego większość samochodów stoi obok siebie "lusterko w lusterko" a od przodu zastawiona jest stolikami i ławkami, co bardzo utrudnia nawet ich obejrzenie no.gif

Fajnie, że jest takie miejsce, gdzie stoją takie autka, można je pooglądać i nikt ich nie zdemoluje, ale przegięciem jest nazwa "Muzeum", "Szroteum" byla by lepsza ok.gif

A najlepszy okaz został PRZED muzeum ok.gif

mu015.jpg

I tym akcentem kończę zlosnik.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu dawałem zdjęcia tego LONGa w temacie z fotami 126p i napisałem, że większość aut jest w opłakanym stanie. Widzę, że potwierdzasz moje spostrzeżenia na temat tego stanu.

Niedawno oglądałem w TV, że część egzemplarzy z tego muzeum mają przenieść do Wa-wy na Pragę. Podobno po jakiejś starej gorzelni czy czymś takim powstaje centrum kultury i tam ma być część zbiorów z Otrębus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym, ze to nei ejst maluch long, a zwykla wersja przedluzona na potrzeby krecenia filmu, zeby

> wszedl caly niezbedny sprzet z kamerzysta i dzwiekowcem. Wersja long wygladala tak:

Widziałem to foto kiedyś, ale nie znam żadnych szczegółów cfaniaczek.gif Rozwiniesz myśl?

A na longa bardziej wygląda ten z muzeum zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu dawałem zdjęcia tego LONGa w temacie z fotami 126p

pamiętam zlosnik.gifok.gif

Ale z porównania moch i Twoich fot wynika, że go ruszyli cfaniaczek.gif Bo stał w środku a obok niego drugi maluszek.

> i napisałem, że większość aut

> jest w opłakanym stanie. Widzę, że potwierdzasz moje spostrzeżenia na temat tego stanu.

niestety icon_rolleyes.gif

Nawet stan znaczka POLSKI FIAT na tym czerwonym maluchu... - sam w domu mam dużo lepszy palacz.gif

> Niedawno oglądałem w TV, że część egzemplarzy z tego muzeum mają przenieść do Wa-wy na Pragę.

> Podobno po jakiejś starej gorzelni czy czymś takim powstaje centrum kultury i tam ma być część

> zbiorów z Otrębus.

pożyjemy zobaczymy... ale po tym, co dzisiaj widziałem dość długo trzymał mnie nerw ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem to foto kiedyś, ale nie znam żadnych szczegółów Rozwiniesz myśl?

> A na longa bardziej wygląda ten z muzeum

Kiedys z Dori bylismy w Otrebusach i mialem okazje porozmawiac na temat tego malucha z pracownikiem muzeum co to za dziwak, bo takiaej wersji nei znalem. I wlasnie od neigo dowiedzialem sie, ze kiedys byl jakis film (to janei pamietam jaki, ale on powiedzial jaki), na potrzeby ktorego trzeba bylo nakrecic kilka scen w maluchu. No a ze byl problem z pojemnoscia to go wydluzyli. Film nakrecili, malucha oddali do muzeum i stoi tam bez mozliwosci zrobienia z nim czegokolwiek. Probowalem nawet podpytac o mozliwosc wyrwania go z muzemum, ale nie ma takiej opcji, bowciaz ma swojego wlasciciela itede, itepe....

Oczywiscie wiadomosci sa od pracownika, wiec trudno je jakos zweryfikwoac, nie mniej jednak wersja long wygladala jak na focie, ktora wrzucilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żal na to patrzeć jak oni zaniedbują te auta. Ciągle mam ochotę tam jechać , ale patrząc na fotki coraz bardziej się zastanawiam czy warto.. boje się tego że tylko się zdenerwuje widząc to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żal na to patrzeć jak oni zaniedbują te auta. Ciągle mam ochotę tam jechać , ale patrząc na fotki

> coraz bardziej się zastanawiam czy warto.. boje się tego że tylko się zdenerwuje widząc to.

warto chyba tylko dla longa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żal na to patrzeć jak oni zaniedbują te auta. Ciągle mam ochotę tam jechać , ale patrząc na fotki

> coraz bardziej się zastanawiam czy warto.. boje się tego że tylko się zdenerwuje widząc to.

to co wyczyniają mikiciuki zakrawa o pomstę. Bywam tam od 8 lat regularnie i widzę coraz wieksze bagno. Auta niechlujnie wyeksponowane, p chamsku "odrestaurowywane" (do tego stopnia że wrzucają nieorygianlne lampy) , malowane byle jak...dno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio kumpel do ślubu jechał ZISem właśnie od nich. Po rozmowie z kierowcą odechciało mi się

> trochę jechać tam i zwiedzać "muzeum"....

kuzyn byl statystą w jednym z seriali wojennych. Auta wypozyczali od mikiciuków. Szrot , jaki podstawiali wzbudzal ogolną wesolosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuraw, no co Ty!! facepalm.gif

To co pokazałeś na foto to ściema, a nie żaden legendarny LONG...

Tylna klapa to jakaś wydumka na bazie klapy BIS'a...

Rozstaw faktycznie jest większy, ale sam wiesz, że z tym nie ma problemu...

Wg mnie legendarnym LONGiem może być jedno z tych autek (a może to jedno i to samo autko w kolejnym wcieleniu)

1.

prot_maluch%2002b.jpg

2.

longuc1.jpg

Druga fotka to może być fotomontaż. Może na to wskazywać np. podwójna rynienka pod uszczelką, ale może to być także efekt kombinowania z błotnikiem w czasie naprawy blacharskiej...

O LONGu jest więcej legend niż o smokach i hobbitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może takiego widziałeś

O -moja fota - a prawa autorskie to gdzie? Po co ja robilem nawrotke na Wegrzech i gonilem go 10km ryzykujac wjazd na autostrade w prawo nie wiezac gdzie pojechal? No po co? Po to, zebys teraz moje foty sobie wklejal na forum? cfaniaczek.gif

Resize%20of%20Resize%20of%20IMG_9684.JPG

Resize%20of%20Resize%20of%20IMG_9685.JPG

Resize%20of%20Resize%20of%20IMG_9687.JPG

Resize%20of%20Resize%20of%20IMG_9688.JPG

Resize%20of%20Resize%20of%20IMG_9689.JPG

Resize%20of%20Resize%20of%20IMG_9690.JPG

Resize%20of%20Resize%20of%20IMG_9691.JPG

Resize%20of%20Sn%c3%admka0016.jpg

Resize%20of%20Sn%c3%admka005.jpg

Resize%20of%20Sn%c3%admka007.jpg

I dodatkowo 2 fotki z budowy tego kombiaka. Zeby bylo ciekawiej to wszystkie drogi maluchow prowadza do... Ludevita na Slowacji, czyli glownego mieszajacego maluchami w tymze kraju, a jak sie okazuje rowniez na Wegrzech:

h.jpg

h2.jpg

Z ciekawostek - ten bis ma rozsuwany dach z twingo. Wlasciciel zbudowal go poniewaz jego dzieci uzalaly sie na mala ilosc miejsca - wydluzyl go wlasnie dokladnie o 110mm. Jak, widac na zdjeciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi też się bardziej widzi

Ma podstawowa wade - plaskie tylne szyby, ktore nie wspolgraja z otworem okna przez co do wnetrza przedostaje sie woda niestety. Mysle, ze znalezienie profilowanych szyb rozwiazaloby problem, tylko gdzie je znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zuraw, no co Ty!!

> To co pokazałeś na foto to ściema, a nie żaden legendarny LONG...

> Tylna klapa to jakaś wydumka na bazie klapy BIS'a...

> Rozstaw faktycznie jest większy, ale sam wiesz, że z tym nie ma problemu...

> Wg mnie legendarnym LONGiem może być jedno z tych autek (a może to jedno i to samo autko w kolejnym

> wcieleniu)

> 1.

> 2.

> Druga fotka to może być fotomontaż. Może na to wskazywać np. podwójna rynienka pod uszczelką, ale

> może to być także efekt kombinowania z błotnikiem w czasie naprawy blacharskiej...

> O LONGu jest więcej legend niż o smokach i hobbitach.

Troche teraz mi zakreciles historie, ale trudno - bede musial zaktualizowac swoje wiadomosci. Co do fotek, ktore wrzuciles, to druga to chyba jednak nei ten sam samochod co pierwszy. Troche dziwnie wygladalby remont - zmiana blotnikow ze starego na nowy typ, likwidacja listew i zmiana szerokich zderzakow na P4 - troche nie w ta strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O -moja fota - a prawa autorskie to gdzie? Po co ja robilem nawrotke na Wegrzech i gonilem go 10km

> ryzykujac wjazd na autostrade w prawo nie wiezac gdzie pojechal? No po co? Po to, zebys teraz

> moje foty sobie wklejal na forum?

Wiedziałem, że nie omieszkasz skomentować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.

icon_eek.gif pierwszy raz takie coś widzę biglaugh.gif

I to raczej nie jest fotomontaż ok.gif

> Druga fotka to może być fotomontaż. Może na to wskazywać np. podwójna rynienka pod uszczelką, ale

> może to być także efekt kombinowania z błotnikiem w czasie naprawy blacharskiej...

Tak bym raczej obstawiał ok.gif

Poza tym popatrz na gumową osłonkę na... "rancie do otwierania piwa hehe.gif" Kończy się tam, gdzie powinna, jest mała przerwa i dalej jest dosztukowana ok.gif

> O LONGu jest więcej legend niż o smokach i hobbitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem tam, używają nazwy muzeum, a tymczasem to składowisko źle wyeksponownaych, mniej lub bardziej

> atrakcyjnych aut.

> Jak widc bez solidnego dofinansownia tka instytucja nie ma racji bytu.

Popieram , ogolnie zle wrazenie odnioslem bedac tam . Inaczej to sobie wyobrazalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żal na to patrzeć jak oni zaniedbują te auta. Ciągle mam ochotę tam jechać , ale patrząc na fotki

> coraz bardziej się zastanawiam czy warto.. boje się tego że tylko się zdenerwuje widząc to.

Osobiscie nie polecam , auta w byle jakim stanie , czlowiek zostawiony sam sobie i moim zdaniem ogolnie kaszana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w rzeczy samej. I z matką.

A to nie mialem o tym pojecia .

W sumie dziwne , bardzo lubie chlopaka za to jak prowadzi program Legendy PRL-u , wydaje sie byc mocno zaangazowany w to co robi i widac ze robi to z checia i pasja .

Natomiast samo muzeum jest jak dle mnie polaczeniem obrazu smutku , tandety i bylejakosci .

Auta sa zaniedbane , wszsytko wydaje sie jakby bylo przypadkowe bez ladu i skladu .

Domyslam sie ze na to sa potrzebne fundusze , ale z drugiej strony odnioslem wrazenie , ze to wszystko jest stworzone bez pomyslu , a osoba ktora idzie cos zobaczyc jest pozostawiona sama sobie . Jak ja tam bylem to tylko jakis Rosjanin przy wejsciu wzial kase i zywej duszy dalej nie bylo . Nie mozna bylo kogos o cokolwiek zapytac . Przeszedlem sobie przez bardzo slabo oswietlone pomieszczenia i odnioslem wrazenie , ze panuje tam duzy balagan . Same auta sa reanimowane byle jak , czesci czasem przypadkowe , stan blacharki - czy lakieru daja do myslenia , czy nie robil tego ktos przypadkowy z ulicy .

Zycze Im jakiegos pomyslu i dofinansowanie , nowego lokum i zeby to wszystko zaczelo jakos wygladac .

Lubie popatrzec na stara motoryzacje , ale taka zadbana - oprocz tego fajnie jest miec jakies info o danym pojezdzie i mozliwosc pogadania z kims kto sie tym ''opiekuje''

Ogolnie nie polecam , ale moze mimo wszystko warto sie samemu przekonac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Mimo wszystko pozostał pewien niesmak

> 3/4 tych samochodów jest w strasznym stanie... ale nie z racji wieku a ze zwyczajnego ZANIEDBANIA

> Szpachla, szpachla, szpachla... i to nieudolnie położona Jedna Warszawa wyglądała, jak by ją ktoś

> DOSŁOWNIE WAŁKIEM pociągnął

> Na fotkach powyżej widać, że w maluchu long fotel pasażera jest luzem wrzucony do auta, nawet

> pokrowca nie poprawili Na czerwonym z kolei rozwala sposób mocowania plastikowych osłon

> wlotów (TAK, jest to pierdoła, TYM BARDZIEJ wkurza, że nikt tego nie poprawi) Do tego

> większość samochodów stoi obok siebie "lusterko w lusterko" a od przodu zastawiona jest

> stolikami i ławkami, co bardzo utrudnia nawet ich obejrzenie

> Fajnie, że jest takie miejsce, gdzie stoją takie autka, można je pooglądać i nikt ich nie

> zdemoluje, ale przegięciem jest nazwa "Muzeum", "Szroteum" byla by lepsza

> A najlepszy okaz został PRZED muzeum

> I tym akcentem kończę

i znów TV Kłamie...

mówią że w otrębusach jest super spineyes.gif

http://www.tvnwarszawa.pl/1674107,wycieczka_do_muzeum_w_otrebusach,bawsie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musze potwierdzić Twoje obserwacje, w tym "muzeum" auta niszczeją...

totalnie rozwaliła mnie GAZ 13 Czajka stojąca z tyłu za hangarem poza ekspozycją pod furą śniegu sciana.gif

ja rozumiem że nie każdemu podobają się auta z CCCP ale cholera jasna tych aut w PL jest kilkanaście sztuk oslabiony.gif

kilka moich fot:

http://konnieciu.bestspace.pl/gallery.php?gallery=otrebusy_3012009&galpage=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niestety musze potwierdzić Twoje obserwacje, w tym "muzeum" auta niszczeją...

> totalnie rozwaliła mnie GAZ 13 Czajka stojąca z tyłu za hangarem poza ekspozycją pod furą śniegu

> ja rozumiem że nie każdemu podobają się auta z CCCP ale cholera jasna tych aut w PL jest

> kilkanaście sztuk

> kilka moich fot:

> http://konnieciu.bestspace.pl/gallery.php?gallery=otrebusy_3012009&galpage=1

No i co nic nie mówił, że we wawie (pod) będzie cfaniaczek.gif By się spota zrobiło zlosnik.gif

Ja do KRK się z małżonką wybieram za tydzień zlosnik.gif

EDIT: po fakcie zajrzałem do galerii i coś dziwny ten śnieg we wrześniu się wydał clown.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.