Skocz do zawartości

złomowanie niekompletnego samochodu


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

> jak to jest teraz ze złomowaniem niekompletnego samochodu?

> jest sobie autko bez silnika, wnętrza i części układu hamulcowego, idzie to jakoś tanio zezłomować

> i wyrejestrować?

zależy jak się ze złomiarzem dogadasz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mówię o sprawdzonych i legalnych sposobach a nie utopienie złomu w sadzawce.....

toć przecież mówię.. seja zezłomowałem, dostając kwitek utylizacyjny, w postaci budy z drzwiami, szybą czołową i z wahaczami, dopłacając kilka niebieskich papierków alien.gif

wszystko zależy od kwoty na jakąś się dogadasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to jest teraz ze złomowaniem niekompletnego samochodu?

> jest sobie autko bez silnika, wnętrza i części układu hamulcowego, idzie to jakoś tanio zezłomować

> i wyrejestrować?

Zapytaj tam gdzie chcesz go zezłomować i wyrejestrować. Właściciele tych punktów wg. ustawy MOGĄ ale NIE MUSZĄ pobierać opłaty za brakujące kg. Nikt Ci nie powie jak jest u Ciebie wink.gif U mnie bez problemu przyjmują samochód bez osprzętu i silnika, samą skorupę z zawieszeniem oddawałem i nie było żadnego problemu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź kilku złomiarzy w okolicy i się dowiesz co i jak, może coś wynegocjujesz. Tak jak przedmówcy napisali złomiarz może ale nie musi naliczyć dopłaty za brakujące kg ale zazwyczaj coś tam doliczają chociaż rozbieżności mogą być spore. Troche nie na temat historyjka ale kolega złomował ostatnio starą omegę, w której zatarł się silnik. Jeden złomiarz chciał dopłaty bo silnik nie działa, drugi za to że auto kompletne dał jeszcze gościowi za nie kilka zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega złomował ostatnio starą omegę, w której zatarł się silnik. Jeden złomiarz chciał > dopłaty bo silnik nie działa,

troszkę OT...

no proszę, to się dowiedziałem, że auto oddawane na złom musi być sprawne i najlepiej z jeszcze aktualnym badaniem technicznym... biglaugh.gifhehe.gifzlosnik2.gifrotfl.gif człowiek całe życie się uczy cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> troszkę OT...

> no proszę, to się dowiedziałem, że auto oddawane na złom musi być sprawne i najlepiej z jeszcze

> aktualnym badaniem technicznym... człowiek całe życie się uczy

I jeszcze zatankowane do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jeszcze zatankowane do pełna.

śmiej się ... norma odzysku mówiła ( nie wiem czy dalej tak jest,nie interesuje się tematem już ) że średnio zbiornik auta złomowanego jest wypełniony w 70%.

grinser006.gif bo to Polska panie ... a nie elegancja Francja ... devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jeszcze zatankowane do pełna.

I oczywiście dokładnie umyte i wywoskowane. A na poważnie do autora - podzwoń po ludziach skupujących samochody. Jak dobrze poszukasz to jeszcze na tym zarobisz. Oni i tak są na tym sporo do przodu bo raz że dostają pieniądze od Państwa a dwa za sprzedaż części/złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to jest teraz ze złomowaniem niekompletnego samochodu?

> jest sobie autko bez silnika, wnętrza i części układu hamulcowego, idzie to jakoś tanio zezłomować

> i wyrejestrować?

U nas biorą 1zł za każdy brakujący kg w samochodzie. Można też do brakującej wagi dołożyć sterte złomu. Jak pytałem po innych autozłomach to chcieli tylko i wyłącznie kompletny samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> śmiej się ... norma odzysku mówiła ( nie wiem czy dalej tak jest,nie interesuje się tematem już )

> że średnio zbiornik auta złomowanego jest wypełniony w 70%.

> bo to Polska panie ... a nie elegancja Francja ...

Mój kumpel jakiś czas temu, żeby się waga +/- zgadzała właśnie oddał z pełnym zbiornikiem, wszystkie zbiorniczki też były pełne ....

... gruzu i uzupełnione pod korek wodą. tapicerka była tak zlana, że pewnie starczyłoby wody, żeby napełnić średnie akwarium.

Ale cóż ... goście z autozłomu nie chcieli się zgodzić przyjąć bez dopłaty złomu bez skrzyni biegów i zawieszenia i, ze waga musi się zgadzać, albo 10 zł dopłaty za kilogram - no to zamiast oryginalnego zawieszenia w bagażniku znalazło się zawieszenie ze starej zastawy, braku skrzyni nie zauważyli, za to złom warzył 60 kg więcej niż masa wpisana w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to jest teraz ze złomowaniem niekompletnego samochodu?

> jest sobie autko bez silnika, wnętrza i części układu hamulcowego, idzie to jakoś tanio zezłomować

> i wyrejestrować?

Dogadaj się z zakładem złomującym auto. Ja jak złomowałem Uno oddałem je bez kilku części i nie robili z tego kłopotu. Wystarczy normalnie pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> toć przecież mówię.. seja zezłomowałem, dostając kwitek utylizacyjny, w postaci budy z drzwiami,

> szybą czołową i z wahaczami, dopłacając kilka niebieskich papierków

> wszystko zależy od kwoty na jakąś się dogadasz

Ale jest jakiś paragraf który mówi o tym, że można zezłomować niekompletny samochód? Mam podobny problem jak autor wątku i szukam rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas biorą 1zł za każdy brakujący kg w samochodzie. Można też do brakującej wagi dołożyć sterte

> złomu. Jak pytałem po innych autozłomach to chcieli tylko i wyłącznie kompletny samochód.

Odprowadzilismy z kumplem Lanosa na zlom, ten akurat twierdzil, ze wezmie co przyprowadzisz, bo inni mowili, ze ma byc na chodzie.

Samochod byl kompletny, tylko aqu padniete i dojechal na holu.

Problem byl taki, ze Panowie stwierdzili, ze ow Lanos za duzo wazy (mniej wiecej tyle co w DR mial) i poszukiwali w nim kamieni czy innych szyn kolejowych.

Kumplowi zalezalo na pozbyciu sie zloma, to zgodzil sie na uciecie prawie 200kg sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak to jest teraz ze złomowaniem niekompletnego samochodu?

> jest sobie autko bez silnika, wnętrza i części układu hamulcowego, idzie to jakoś tanio zezłomować

> i wyrejestrować?

hmm.gif Najlepiej go sprzedaj w cudzysłowu spy.gif(oczywiście), wiem bo takie rzeczy mogę załatwić zlosnik.gif

PS. tylko shhh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odprowadzilismy z kumplem Lanosa na zlom, ten akurat twierdzil, ze wezmie co przyprowadzisz, bo

> inni mowili, ze ma byc na chodzie.

> Samochod byl kompletny, tylko aqu padniete i dojechal na holu.

> Problem byl taki, ze Panowie stwierdzili, ze ow Lanos za duzo wazy (mniej wiecej tyle co w DR mial)

> i poszukiwali w nim kamieni czy innych szyn kolejowych.

> Kumplowi zalezalo na pozbyciu sie zloma, to zgodzil sie na uciecie prawie 200kg

A dziwisz się hmm.gif opony,tapicerka,szyby i wiele innych to niestety nie złom ok.gif, więc powinniście się cieszyć że tylko 200kg ucieli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dziwisz się opony,tapicerka,szyby i wiele innych to niestety nie złom , więc powinniście się

> cieszyć że tylko 200kg ucieli

Najpierw twierdzili, ze placa za kazdy kilogram wagi w stanie w jakim "wjedzie" na wage.

Opony byly na szmelc (no dobra, moze na nalewki by sie nadaly), ale tapicerke, szyby to chyba taka stacja w popularnym aucie jak Lanos ma duze szanse uplynnic na rynku wtornym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jest jakiś paragraf który mówi o tym, że można zezłomować niekompletny samochód? Mam podobny

> problem jak autor wątku i szukam rozwiązania.

Ale co za problem? W tym kraju bezprawia idzie zezłomować nawet same numery wycięte bosikiem i tablice rejestracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co za problem? W tym kraju bezprawia idzie zezłomować nawet same numery wycięte bosikiem i

> tablice rejestracyjne.

Dokładnie. NIe powiem, gdzie dokłądnie, ale jak złomowałem auto, podczas negocjacji, doszliśmy do consensusu, bym rzucił 100zł, kawałęk podłużnicy z nr nadwozia, oraz tablice i papiery. resztę mogłem sprzedać na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jest jakiś paragraf który mówi o tym, że można zezłomować niekompletny samochód? Mam podobny

> problem jak autor wątku i szukam rozwiązania.

jakieś dwa miesiace temu złomowałem auto, wiec jestem na bieżąco.

Nie ma żadnego problemu prawnego w oddaniu niekomletnego pojazdu. Mój zamiast 1200 z dowodu miał koło 850kg i wzięli. Jedyna różnica była w dokumentach. Ja dostałem "Zaświadczenie o przyjeciu do złomowania niekompletnego pojazdu", natomiast ci, którzy nic nie bebeszyli dostawali "Zaświadczenie o p. d. z. komletnego pojazdu".

W Urzędzie komunikacji z ciekawości spytałem i mi powiedzieli, ze nie ważne który z tych dokumentów przyniosę, ważne, zeby jakis był.

Jedyny problem może być ze stacją demontażu (niektóre ponoc chcą nawet za kazdy brakujący kilogram jakąś dopłątę).

JA trafiłem myślę bardzo dobrze, bo dopłaty nie było żadnej, a za to co przywiozłem dostałem jeszcze po 50groszy za kilogram.

I tu taka podpowiedź z mojej strony. Lepiej próbować oddac niekompletne auto na typowym złomie, tam najważniejsze są kilogramy, a nie wyposażenie.

Na wszelkiej maści szrotach zawsze będą sie czepiali, bo z tego co wyciągną sprawne mają przecież największy zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu taka podpowiedź z mojej strony. Lepiej próbować oddac niekompletne auto na typowym złomie, tam

> najważniejsze są kilogramy, a nie wyposażenie.

No tak, ale chyba byle jaki punkt skupu złomu nie wystawi ci kwitka, który przyjmą w wydziale komunikacji?

To chyba uprawniona stacja demontażu musi być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale chyba byle jaki punkt skupu złomu nie wystawi ci kwitka, który przyjmą w wydziale

> komunikacji?

> To chyba uprawniona stacja demontażu musi być?

Ja nie mówię, że każdy złom ma takie uprawnienia, ale część ma (zwykle te większe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.