Skocz do zawartości

JRowy 126p


Rekomendowane odpowiedzi

> Na okres jesienno-zimowy kupię ładniejsze, bo te są straszne Poza tym w zimę w miarę możliwości

> będę starał się mało go używać

Gratulacje claps.gif...co do plastików osłaniających wloty, to mój ojciec w 126p miał pojedyńczy długi na 2 wloty z bardzo delikatnym spojlerem...założone to było od jesieni do wiosny i wyglądało super.Jak będę u rodziców, to zeskanuje fotę i wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratulacje ...co do plastików osłaniających wloty, to mój ojciec w 126p miał pojedyńczy długi na 2

> wloty z bardzo delikatnym spojlerem...założone to było od jesieni do wiosny i wyglądało

> super.Jak będę u rodziców, to zeskanuje fotę i wrzucę.

Kojarzę o jaki chodzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O jaką ramkę się rozchodzi?

Tutaj jest tak jak u ciebie:

http://imageshack.us/f/88/00007061ek.jpg/

Zwróć uwagę na obramowanie kontrolek i ikonkę od paliwa i ciśnienia w kołach

Większość Maluchów miała takie:

http://imageshack.us/f/252/malar091.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj jest tak jak u ciebie:

> http://imageshack.us/f/88/00007061ek.jpg/

> Zwróć uwagę na obramowanie kontrolek i ikonkę od paliwa i ciśnienia w kołach

> Większość Maluchów miała takie:

> http://imageshack.us/f/252/malar091.jpg/

No już widzę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie ten, bo to klasyka też już jest

> p.s. nie patrzeć na adres zdjęcia, chodziło mi tylko o wlot

he he mam taki w garażu, został mi po moim malcu, dostałem go od poprzedniego właściciela, ale nigdy nie zamontowałem bo kojarzył mi się właśnie z WT biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj jest tak jak u ciebie:

> http://imageshack.us/f/88/00007061ek.jpg/

> Zwróć uwagę na obramowanie kontrolek i ikonkę od paliwa i ciśnienia w kołach

> Większość Maluchów miała takie:

> http://imageshack.us/f/252/malar091.jpg/

ale jaja, ja byłem przekonany, że jedyna różnica to ta zielona kreska pokazująca zakres najbardziej ekonomiczny zlosnik.gif

jak mieliśmy malucha, to mieliśmy taki jak u JR zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo gratuluję waytogo.gif

Właśnie taką wersje miała moja mulher.gif kolor pewnie podobny w oryginale. Piszę podobny, bo ktoś wcześniej go zapaskudził jakim szajzem też w kolorze czerwonym ale jakość tego lakieru była na tyle kiepska ze jak usuwałem ogniska korozji to zmywałem nitro lakier który był na wierzchu sciana.gif . Fabryczny się trzymał . Myślę że dobrze trafiłeś z wyborem i oby zakup słuzył Tobie/Wam przez dłuuugie lata jako fanowi starej polskiej motoryzacji.

Jeszcze raz gratuluję claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluje jeszcze raz

> Autko naprawde się prezentuje super

zlosnik.gif20.GIF

> Czy na tylnej kanapie masz jakies pasy?

Nie planuje wozić nikogo z tyłu, Kanapa pełni funkcję "półeczki" grinser006.gif

> Jaki to to ma przebieg?

40.000 zlosnik.gif

> Bo felgi wyglądają jak z fabryki

Aż tak ładne nie są, ale faktycznie wyglądają bardzo dobrze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje smile.gifok.gif

Wygląda dobrze i oby tak się sprawował.

Ehh, wspomnienia. zlosnik.gif

Dokładnie taki jak moje 2 maluszki które miałem w latach dziewięćdziesiątych. Oba czerwone, w tym na pewno jeden w kolorze nr 854.

Pierwszy z 1988r w bogatszej wersji z odpalaniem z kluczyka, bezwładnościowymi pasami i uchylnymi tylnymi szybami. Mój pierwszy własny pojazd, kupiony na giełdzie za swoją kasę, wtedy sześcioletni. Niestety cieszyłem się nim tylko pół roku, ponieważ taki jeden w DF 125 kombi postanowił stanąć mi na drodze wyjeżdżając z parkingu i blokując pas. Auto po oględzinach rzeczoznawcy z PZU poszło na szkodę całkowitą a wrak sprzedałem. Przejechałem nim z 5 tys. km.

Drugi z 1989r niby nowszy, ale w wersji bida. Pasy zwykłe, odpalany jeszcze na linkę. Pamiętam, że za cholerę nie można było tak ustawić zapłonu, by nie dzwoniły zawory. Wielu mechaników próbowało i w końcu mówili TTTM. Poza tym sprawował się bez zarzutu jak na malucha. Miałem go ze 3 lata i przejechałem około 45 tys.km. do przebiegu 105 tys.km.Blacha była jeszcze w świetnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki, ja miałem swego czasu identyczny aczkolwiek z lepszym wypasem, tylne szyby uchylne, jak go kupiłem to miał 33 000 km przebiegu i 8 lat, gdy sprzedawałem miał coś około 160 000 bez żadnego remontu. Oby służył jak najdłużej.

P.S. Sąsiad ma takiego, już nim nie jeździ (starość nie radość), jakbym miał kasę i miejsce tobym spróbował z nim pogadć czy by nie sprzedał, w tej chwili jest tylko przepalany i ujeżdżany raz na jakiś czas przez syna sąsiada, jakby ktoś preferował to mogę podpytać czy by go nie sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> codziennie oblewam

To teraz skladaj go w calosc, jak go rozlozyles i jedziesz z nami wszystkimi na zlot do Lodzi. Ze tez przyszlo ci fdo glowy pugiem sie tam wybrac facepalm%5B1%5D.gif Ogarnij sie chlopaku, popraw i staw czola rzeczywistosci - po to sa zloty maluchow, zeby wlasnie na nie jezdzic, a nie samochod do garazu odstawiac w tym czasie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To teraz skladaj go w calosc, jak go rozlozyles i jedziesz z nami wszystkimi na zlot do Lodzi. Ze

> tez przyszlo ci fdo glowy pugiem sie tam wybrac Ogarnij sie chlopaku, popraw i staw czola

> rzeczywistosci - po to sa zloty maluchow, zeby wlasnie na nie jezdzic, a nie samochod do

> garazu odstawiac w tym czasie....

boje_sie.gifhehe.gifbiglaugh.gif

1) jedziemy JUTRO do teściów zlosnik.gif I zostajemy do Niedzieli wink.gif

2) jedziemy na dwa samochody bo musimy wywieźć trochę rzeczy

3) Maluch będzie gotowy dopiero po weekendzie zlosnik.gif

Ale o 14:00 pod Manu będę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak tak masz rację, dla mnie to klasyka tamtych lat i nie uważam tego za wiejski tjun.

> Stara szkoła i tyle

Dokładnie. Pamiętam jak rodzice mieli malucha to na zimę zawsze kratki w tylnej klapie były zasłaniane folią (była przeplatana przez kolejne żeberka) lub jakimś innym elastycznym tworzywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Pamiętam jak rodzice mieli malucha to na zimę zawsze kratki w tylnej klapie były

> zasłaniane folią (była przeplatana przez kolejne żeberka) lub jakimś innym elastycznym

> tworzywem.

A dlaczego? Poniewaz chlodzenie powietrzem komory silnika jest od dolu, czyli powietrzem wtloczonym pod samochod, ktore uchodzi na koncu podlogi i ktore leci do gory wylatujac wlasnie przez kratki. Zasloniecie ich na zime powoduje spowolnienie tego przeplywu czyli nagrzewanie sie powietrza w samej komorze. Od tego lepiej nagrzewa sie silnik, ktory pracuje bardziej wydajnie. Tyle teoria. Z praktyka bywa roznie. Jedno jest pewne - najlepiej w ogole kratek nie zaslaniac, ale zajac sie elementami tunelu, ktorym leci cieple powietrze do wnetrza samochodu, w szczegolnosci sprawdzic szczelnosc tzw. nerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo ogrzewanie auta to ja miałem tjuna u siebie.

Dodatkowa kratka z Poldoszczota przy tylnej kanapie w tunelu i było dużo szybciej ciepło w kabinie.

Do tego plastikowe osłonki na kratki w klapie i było git ok.gif

Normalnie łezka się w oku kręci crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spędziłem trochę czasu przy Malcu zlosnik.gif Kurde juz zapomniałem co to prace przy samochodzie zlosnik.gif

Tak to wygląda po rozebraniu wink.gif

Tylko pod nogami kierowcy są resztki maty wygłuszającej, trzeba to wyczyścić wink.gif Reszta git zlosnik.gif

p001k.jpg

p002m.jpg

p003b.jpg

Próg i kawałek podłogi wink.gif

p004w.jpg

No i wyleciały już plastikowe osłony z klapy zlosnik.gif

Choć wrażenie jest, jak by dalej tam były 893goodvibes.gif

p005h.jpg

Niestety w kilku miejscach pod nimi uszkodził się lakier, ale coś się z tym zrobi ok.gif

p006ln.jpg

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maluszyna stał sobie rozebrany od zeszłego czwartku clown.gif

Część została zrobiona, część jeszcze do zrobienia... więcej info i fotki dopiero hmm.gif pod koniec przyszłego tygodnia 893goodvibes.gif

Ale póki co nie wyrobiłem i wziąłem sobie go na weekend i zrobiliśmy z żonką jakieś +/- 80 km 270635636-JUMP2.gif

rossov.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chodzi o samo ogrzewanie auta to ja miałem tjuna u siebie.

> Dodatkowa kratka z Poldoszczota przy tylnej kanapie w tunelu i było dużo szybciej ciepło w kabinie.

> Do tego plastikowe osłonki na kratki w klapie i było git

> Normalnie łezka się w oku kręci

Kolega montował wentylator od nadmuchu na tej trójkątnej blasze na tunelu i w zimie jeździł bez kurtki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zanabyłem nówki amorki na przód i nówki (regenerowane) zwrotnice biglaugh.gif

amoryn.jpg

Jutro odbieram Maluszka ze "spa" i zawożę na montaż nowych fantów 893goodvibes.gif

Jak dobrze pójdzie to już po weekendzie będzie wszystko zrobione i będzie bajerancki Maluszyna food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lozyska juz masz?

Pan w sklepie Maluchowym pytał o łożyska, mechanior z kolei o łożyskach nic nie mówił, więc... nie mam zlosnik.gif

W razie czego będę dowozić ok.gif I tak przed weekendem nie będzie poskładany a w weekend nas nie ma 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pan w sklepie Maluchowym pytał o łożyska, mechanior z kolei o łożyskach nic nie mówił, więc... nie

> mam

> W razie czego będę dowozić I tak przed weekendem nie będzie poskładany a w weekend nas nie ma

Nas tez nei ma, wiec looz. Dokonczymy w przyszly weekend, zapewnedo tego czasu juz go dokonczysz waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łeee.. ja to myślalem, że bile kupiłeś do niego

Absolutnie nie ma takiej potrzeby wink.gif

Padła w międzyczasie decyzja, że pomijając kilka drobnych detali Maluszyna pozostanie seryjny i w fabrycznym kolorze wink.gif

> Nie no żart, fajnie, że się coś dzieje

Dzieje się cały czas od dnia zakupu zlosnik2.gif Nie mam czasu się nacieszyć boje_sie.gif

Już stoi na zimówkach 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.