Skocz do zawartości

"Czarne" blachy...


slavo88

Rekomendowane odpowiedzi

> sytuacja rzeczywiście inna ,ale podobna w przypadku gdy "dopisany" został współwłaściciel, to

> formalnie zmienia się własność , właścicielami zostają 2 osoby, nie jest to dopisanie np.

> długopisem na ostatniej stronie , w/g WK zmienia się właściciel i wymieniają dowód.

ja się dopisywałem do dowodu - tzn. dostałem umową 50% własności i JESTEM DOPISANY na ostatniej stronie - bez wymiany dowodu. icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, ze boli oplata za te tablice, stare juz sa = nie kosztuja.

A czasem ktoś jest związany "sentymentalnie" ze starymi tablicami - z różnych względów. I co za różnica - pytanie było o to, czy da się zostawić i owszem - da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz może i tak, DO musiałem wymienić z zielonego na nowy i za to płaciłem, PJ również musiałem wymienić ze starego na nowy i płaciłem. Poza opłatą dochodzą jeszcze wizyty w urzędach w godzinach ICH pracy, musiałem się "urywać ze swojej" zdjęcia i inne problemy np. po PJ chodziłem do urzędu kilka razy bo zdjęcie było "nie takie" i musiałem iść do fotografa robić nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne dla mnie jest ,że piszą nieprawdę na stronie Urzędu Miasta wystawiając się na oczywisty

> strzał.

Proszę - kolejny przykład:

UM Opole

Wśród dokumentów wymaganych jest pozycja:

-dowód osobisty potwierdzający zamieszkanie na terenie miasta Opola (właściciela lub właścicieli)

Tymczasem rejestracji, jak wiadomo z PoRD dokonuje się według miejsca zamieszkania i adres z dowodu osobistego nie ma tutaj nic do rzeczy...

Wracając do tematu - potwierdzam stanowisko kolegów co do braku konieczności wymiany tablic. Wielokrotnie sprawdzane w praktyce ok.gif

Tak jak już wcześniej ktoś wspominał kasa, kasa, kasa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak już wcześniej ktoś wspominał kasa, kasa, kasa....

I nic więcej - no może poza wygodnictwem - łatwiej jest zrobić według wzoru, niż uruchomić myślenie i zastosować się do przepisów, które obowiązują obie strony. Ale (to już OT wink.gif ) - przecież tak jest ze wszystkim - przykładem jest choćby przedłużanie umów z operatorami, gdzie człowiek po "tamtej stronie" wie mniej, niż klient, który wiedzę czerpie z ulotek rozdawanych w salonach firmowych facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cokolwiek jest poza utartym schematem (choć w zgodzie z przepisami) to dla urzędnika zazwyczaj jest problem. Tak miałem w zeszłym roku gdy kupiłem samochód i przed upływem 30 dni podarowałem go innej osobie. Po fakcie poszedłem do urzędu z umowami. Urzędnik zapytał się mnie co ma z tym faktem zrobić skoro ja nie rejestruję tego pojazdu na siebie i był oburzony jak mu odpowiedziałem że nie mam pojęcia, bo nie muszę znać ich wewnętrznych procedur, natomiast zgodnie z prawem muszę zarówno o nabyciu jak też zbyciu pojazdu ich powiadomić, co właśnie próbuję zrobić i zależy mi na pisemnym potwierdzeniu tego faktu że zostali poinformowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porozmawiaj z dyrektorem WK - bo panienka z okienka uważa, że ją obowiązuje to, co jej koleżanki

> powiedziały a nie Ustawa PoRD. Poza tym - priv

Nie miałem zbytnio czasu na szarpanie się z nimi dlatego odpuściłem temat w tym przypadku. icon_rolleyes.gifirked.gif

Dziwni ludzie tam pracują i dziwna jest tam atmosfera jak się tam wchodzi.Zerowe podejście do człowieka facepalm%5B1%5D.gif

Na dniach znowu będę przerabiał temat "czarnych" blach w WK to się z nimi poszarpie bo będę miał więcej czasu.

Dzięki za priv piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż tak was to boli, ze zmienią wam tablice na aktualnie obowiązujące?

Nie lubię marnotrawstwa nono.gif

Szanuję swój pieniądz grinser006.gif

Po co wymieniać coś co jest jeszcze w bdb stanie i nadaję się do użytku.

Poza tym zmienia się tylko właściciel auta,a adres pozostaje taki sam.

> Zmieniły się przepisy, wprowadzili wszystkim jednakowe białe tablice, a i tak znajdzie sie kilku co

> za wszelką cenę chcą mieć czarne.

Trzeba być oryginalnym lizak.gif

> Biorąc nowy dowod dostajesz naklejki homologacyjne, a jak masz stare tablice to wymieniasz na nowe,

Przy starych tablicach wymieniając dowód dostajesz nowy typ (brak miejsc w dowodzie na przeglądy). Tablic nie trzeba wymieniać.

> żeby się wszystko w papierach zgadzało.

Co ma się nie zgadzać? niewiem.gif

> Czy to trudno pojąć?

Niektóre rzeczy ciężko pojąć bo brak w nich logiki. mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w interesie WK jest wymiana tablic, DR itp. bo z tego mają kasę. Urzędnik będzie twierdził że

> "trzeba" wymienić, nawet jak nie trzeba ... na zasadzie " nie mamy pańskiego płaszcza i co pan

> nam zrobi"...a "petent" odpuści sobie spór z WK, bo za 180 zł "nie ma sensu się użerać"...

> podobne tematy : DR stary miał 8 miejsc na badania techniczne, nowy 6... , stary dowód osobisty

> (zielony) był bezterminowy, nowy jest na 10 lat, PJ - też jest projekt przepisu żeby wymieniać

> co 15 lat.... kasa, kasa, kasa.....

W całej rozciągłości się z Tobą zgadzam claps.gif

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę old.gifshhh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to źle Ci wiadomo

dobrze mi wiadomo. Odpowiadam koledze na pytanie. Nowy właściciel auta z czarnymi blachami = nowe blachy.

Tak samo nie ma możliwości pozostawienia białych blach z flagą. Nowy właściciel = nowy wzór tablic.

Dopisywanie współwłaścicieli to inna historia tak jak kończący się dowód i wymiana na nowy z zachowaniem oczywiście starych tablic czy są czarne czy białe z flagą czy też z gwiazdkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze mi wiadomo. Odpowiadam koledze na pytanie. Nowy właściciel auta z czarnymi blachami = nowe

> blachy.

Uzupełniłeś o "czarne blachy", bo ja przerejestrowałem na siebie nie zmieniając blach.

> Tak samo nie ma możliwości pozostawienia białych blach z flagą. Nowy właściciel = nowy wzór tablic.

A tu już niech się koledzy wypowiedzą, bo moje blachy zdaje się mają gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam. W 2010 kupilismy auto z flagami na blachach. Ten sam WK. Pani tylko nalepki zmienila.

Jak parę lat temu "przemeldowywałem" auto pomiędzy WK w tym samym mieście to tylko miałem update hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam. W 2010 kupilismy auto z flagami na blachach. Ten sam WK. Pani tylko nalepki zmienila.

a widzisz w 2010 roku przerejestrowywałem auto i w 2011 też i było jak mówiłem wyżej - zmiana tablic z flagą na z gwiazdką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a widzisz w 2010 roku przerejestrowywałem auto i w 2011 też i było jak mówiłem wyżej - zmiana

> tablic z flagą na z gwiazdką

Ale to, że Ty dałeś się zrobić w konia i wbrew logice oraz stanowi prawnemu wydałeś niepotrzebnie pieniądze nie stanowi precedensu obowiązującego w Rzeczypospolitej wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to, że Ty dałeś się zrobić w konia i wbrew logice oraz stanowi prawnemu wydałeś niepotrzebnie pieniądze nie stanowi precedensu obowiązującego w Rzeczypospolitej

no tak ale gdy urzędnik mówi, Ci, iż obowiązuje taki a nie inny wzór tablic i nie można i pokazuje Ci przepis gdzie widnieje taki a nie inny wzór tablicy to co miałem robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak ale gdy urzędnik mówi, Ci, iż obowiązuje taki a nie inny wzór tablic i nie można i pokazuje

> Ci przepis gdzie widnieje taki a nie inny wzór tablicy to co miałem robić?

Wytłumaczyć i pokazać w tym samym rozporządzeniu, że nowy wzór tablic obowiązuje w przypadku nowej rejestracji - czyli rejestracji nowego samochodu, zmiany powiatu (i co za tym idzie - wyróżnika literowego) lub wymiany tablic (nawet jednej - nie można jeździć z jedną flagową i jedną gwiazdkową) na nowe z powodu zniszczenia lub utraty smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wytłumaczyć i pokazać w tym samym rozporządzeniu, że nowy wzór tablic obowiązuje w przypadku nowej

> rejestracji - czyli rejestracji nowego samochodu, zmiany powiatu (i co za tym idzie - wyróżnika literowego) lub wymiany tablic (nawet jednej - nie można jeździć z jedną flagową i jedną gwiazdkową) na nowe z powodu zniszczenia lub utraty

Ignorantia iuris nocet - chętnie bym teraz pojechał do wk i powalczył o zwrot kasy za naciągactwo angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ignorantia iuris nocet - chętnie bym teraz pojechał do wk i powalczył o zwrot kasy za naciągactwo

Następna razą poproś o odpowiedź na piśmie. Składasz wniosek o rejestracje i jeśli odmówia przyjęcia wołaj piszącego, znaczy kierownika, niech wydaje decezję odmowną na która przysługuje odwołanie (masz pouczenie na decyzji o rejestracji pojazdu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.