Skocz do zawartości

2013 Subaru Forester - juz oficjalne dane ...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najgorzej trzymana tajemnicazlosnik.gif[...]

Juz oficjalnieold.gif

2013subaruforester2.jpg

Platforma ta sama co Subaru XV i Imprezaidea.gif[...]

4595mm dlugosci 1796mm szerokosci, 1732mm wysokosciidea.gif[...]

[...] czylizlosnik.gif 35mm dluzsze270747800-sex.gif[...], 24mm szersze, i 1 mm wyzszehahaha.gif[...], dlugosc miedzy kolami wzrosla o 32mmhahaha.gif jak tu nie lubiec marketinguwink.gif[...]

Odleglosc od ziemi dalej ta sama 220mm

Silnik podstawowy niezmieniony [...]

2.5l Boxer 126kW z 235Nm z CVT, manual jako opcjalizak.gif[...]

Jako opcja 2.0l Turbo 186kW @ 5600rpm & 350Nm pomiedzy 2000-4800rpm wylocznie z CVT i manual mode 6s lub 8shmm.gif. To wiecej biegowzlosnik.gif i 17kW wiecej niz obecna wersjawaytogo.gif[...]

2013subaruforester1.jpg

Turbo Diesel ma dolaczyc pod koniec 2013 tym razem wyposazony w automatic.

Cena: jesli ma byc jakims EU wyznacznikiemniewiem.gif -auto ma byc $1,000 tansze od obecnej wersji - $29,990 czyli jakies 99,404.12 PLN

Australian Dollar ↔ Polish Zloty

1 AUD = 3.31458 PLN 1 PLN = 0.301698 AUD

Przewidywana sprzedaz ok 1,500-1,800 sztuk na miesiaclizak.gif[...]

Pozyjemy, zobaczymy001.gif[...]

Source:admin.gif Subaru Ozlizak.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba najgorzej trzymana tajemnica[...]

> Juz oficjalnie

> Platforma ta sama co Subaru XV i Impreza[...]

> 4595mm dlugosci 1796mm szerokosci, 1732mm wysokosci[...]

> [...] czyli 35mm dluzsze[...], 24mm szersze, i 1 mm wyzsze[...], dlugosc miedzy kolami wzrosla o

> 32mm jak tu nie lubiec marketingu[...]

> Odleglosc od ziemi dalej ta sama 220mm

> Silnik podstawowy niezmieniony [...] j

> 2.5l Boxer 126kW z 235Nm z CVT, manual jako opcja[...]

> Jako opcja 2.0l Turbo 186kW @ 5600rpm & 350Nm pomiedzy 2000-4800rpm wylocznie z CVT i manual

> mode 6s lub 8s. To wiecej biegow i 17kW wiecej niz obecna wersja[...]

> Turbo Diesel ma dolaczyc pod koniec 2013 tym razem wyposazony w automatic.

> Cena: jesli ma byc jakims EU wyznacznikiem -auto ma byc $1,000 tansze od obecnej wersji - $29,990

> czyli jakies 99,404.12 PLN

> Australian Dollar ↔ Polish Zloty

> 1 AUD = 3.31458 PLN 1 PLN = 0.301698 AUD

> Przewidywana sprzedaz ok 1,500-1,800 sztuk na miesiac[...]

> Pozyjemy, zobaczymy[...]

> Source: Subaru Oz[...]

Czyli 2.0 DiT bedzie dostepny poza japonia brawo. Oby byl tylko rownie bezawaryjny jak stare 2.0T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli 2.0 DiT bedzie dostepny poza japonia brawo. Oby byl tylko rownie bezawaryjny jak stare 2.0T

Z tego co pismaki mowia, i czytam, to ma byc ten sam Diesel co obecnie, ale wreszcie udalo im sie automatic do tego tak spasowac, ze czesci w gore nie latajazlosnik.gif[...] I to ma byc automatic a nie CVT AFAIKhmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pismaki mowia, i czytam, to ma byc ten sam Diesel co obecnie, ale wreszcie udalo im sie

> automatic do tego tak spasowac, ze czesci w gore nie lataja[...] I to ma byc automatic a nie

> CVT AFAIK

Ale ja mowie o turbo benzynie z bezposrednim wtryskiem DiT. A do diesla dadza pewnie 5eat , skoro w sti wytrzymuje to pewnie z dieslem pewnie tez sobie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja mowie o turbo benzynie z bezposrednim wtryskiem DiT.

a czytam dalejzlosnik.gif[...] EU ma dostac 110kW 2.0lno.gif[...]

Podobno 2.5l jakis tam EU norm nie spelniascrewy.gif[...]

A do diesla dadza pewnie 5eat , skoro w

> sti wytrzymuje to pewnie z dieslem pewnie tez sobie poradzi

Jak narazie niehmm.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli 2.0 DiT bedzie dostepny poza japonia brawo. Oby byl tylko rownie bezawaryjny jak stare 2.0T

Pamietaj, ze dla japonczykow latwiej jest dostosowac auta na rynek Oz niz do EU. Fakt, ze predzej czy pozniej pewnie ten silnik wejdzie, pytanie czy zastapi 2,5 czy bedzie dobrym uzupelnieniem.

Silnik D z auto ... w koncu ok.gif

Tylko czemu te Subaru z modelu na model coraz brzydsze sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamietaj, ze dla japonczykow latwiej jest dostosowac auta na rynek Oz niz do EU. Fakt, ze predzej

> czy pozniej pewnie ten silnik wejdzie, pytanie czy zastapi 2,5 czy bedzie dobrym

> uzupelnieniem.

> Silnik D z auto ... w koncu

e tam D to historia zlosnik.gif

> Tylko czemu te Subaru z modelu na model coraz brzydsze

nie gadaj, jest lepiej niż obecny forek. Wywalić tą chromowaną poprzeczną z grila, ta co idzie do znaczna, i będzie całkiem fajnie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamietaj, ze dla japonczykow latwiej jest dostosowac auta na rynek Oz niz do EU. [...]

W liczbie sprzedanych sztuk silazlosnik.gif[...] Oz jest trzecim pod wzgledem wielkosci dla Subaruhmm.gif, AFAIK w calej EU schodzi w ciagu roku mniej niz 50,000 sztukhmm.gif, chyba poza CH to w zasadzie Subaru nie widzialem (ilosciowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Norwegia nie jest w Unii. To też może mieć wpływ.

Z ciekawosci, dlaczegohmm.gifniewiem.gif?

Poza tym ten samochód świetnie pasuje do tamtych

> warunków. A to praktyczni ludzie.

AFAIK, moge sie mylic, w N bylo najdluzej jezdzone Subaruhmm.gif - 3,000,000 km od nowegowaytogo.gif

Sprzedaz za 10/2012

1 VW Golf 483

2 Toyota Yaris 460

3 VW Passat 391

4 Toyota Prius 351

5 VW Tiguan 341

6 Ford Focus 319

7 Volvo V60 295

8 Toyota Avensis 286

9 Nissan Leaf 277

10 Volvo V70 276

11 Ford Mondeo 262

12 Skoda Octavia 255

13 Nissan Qashqai 239

14 Toyota Auris 224

15 Subaru XV 212[/ib]

Czyliu pierwsze Subaru na 15 miejscuhmm.gif i 200 sztuk na miesiachmm.gif, patrzac na liczbe luda i to, ze to EU, to % nie zleidea.gif,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprzednik wygląda o wiele lepiej.[..]

Trzeba by na zywo zobaczychmm.gif, a nie chcialo mi sie na Sydney Motor Show isc, wiec dopiero w salnonieidea.gif, ale IMVHO wyglada lepiej niz obecny001.gif, ulubione auto firmowezlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzeba by na zywo zobaczyc, a nie chcialo mi sie na Sydney Motor Show isc, wiec dopiero w salnonie,

> ale IMVHO wyglada lepiej niz obecny, ulubione auto firmowe[...]

Mi się Legacy podoba. A właściwie, to mi się nie podoba bo jest brzydki ( spineyes.gifhehe.gif), ale i tak zastanawiam się, jakby to było takiego mieć.

2010-subaru-legacy-europe-0.jpg

hmm.gifhmm.gifhmm.gif

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi się Legacy podoba.

Bylem fanem Subaru, po pierwszym myslalem, ze zawsze je bede mialwaytogo.gif[...]

Pierwsze wziela ex zona.gifzlosnik.gif[...]

Drugiehmm.gif - panic.gif - Camry kosztuje $6k mniejzlosnik.gif i jest ladniejsza[...]

Subaru stracilo wielu klientow, [...] przez styl, od momentu 30.GIF z Roo, kupilem 3 nowe auta, ani $1 nie poszedl do nich ... wiec moze, jakby ktos tam pomyslal, ze ludzie tacy jak ja chca zaplacic, za szyby bez ramek, chca zaplacic za lepsze wnetrze, a nie chca placic za Camry [...] to pewno kalkulacja by wyszla, ze extra pare milionow $$$ ktore spedzili na oszczedzaniu, zwrociloby sie 2 lub 3 x 001.gif[...]

A takto 033102bebe_1_prv.gif, $$$ idzie do innych producentow - (uffspineyes.gif - juz mi lepiejclown.gif[...]

A właściwie, to mi się nie podoba bo jest brzydki ( ), ale i tak zastanawiam

> się, jakby to było takiego mieć.

Jakies dwa lata temu mielismy do wyboru, przerzucic flote na Subaru Forester czy RAV 4. Nie mialem na to wplywuzlosnik.gif, ale mialem jednego Forester do testow... facepalm%5B1%5D.gif, to tak jak jezdzic RAV4, tylko taniej placiczlosnik.gif[...]

Wiec Liberty to tak jak Camry, tylko $$$ ci w kieszeni zostajezlosnik.gif[...]

[...] a szkoda ... buu.gif bo drogi dobrze sie dalej trzymawaytogo.gif[...]

779d2a86c489d1f166d67131396adfbd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bylem fanem Subaru, po pierwszym myslalem, ze zawsze je bede mial[...]

> Pierwsze wziela ex [...]

> Drugie - - Camry kosztuje $6k mniej i jest ladniejsza[...]

Ja się zastanawiam nad czymś 4WD bo u mnie czasem pada śnieg, a podjazd pod domem mam z górki. A że leń jestem to odśnieżać mi się nie chce.

I tak oglądam różne auta - bez specjalnego pomysłu. Niestety u nas rynek zwykłych samochodów 4x4 jest bardzo ubogi. Więc albo kupujesz SUVa albo masz wybór zaledwie kilku marek.

A ja nie jestem pewien czy chcę SUVa bo lubię sedany.

A że nie chcę premium to mam do wyboru tylko Opel, Subaru, Skoda i VW. Skoda to właściwie nie sedan, Opel jest ciasny a VW daje 4x4 z silnikiem, który mi się nie podoba (2.0TDI).

crazy.gif

> (...)

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Norwegia nie jest w Unii. To też może mieć wpływ. Poza tym ten samochód świetnie pasuje do tamtych

> warunków. A to praktyczni ludzie.

Dokladnie chodzi o warunki. Jestem teraz w Brazyli i ... Widzialem tylko raz starego Forestera, no bo w sumie po co grinser006.gif. Co ciekawe BMW ani jednego, Audi jedno stare.

Za to podwyzszonych Fiatow ala Outback bardzo duzo.

W Szwajcari za to cala masa Subaru jezdzi, tam ma to zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie dlatego że nie muszą się trzymać tej całej Unijnej ekologii. I mogą oferować szerszą gamę

> silników. Ale to takie moje gdybanie

hmm.gif myslalem, ze mimotego, ze nie sa w EU to i tak sa czescia ich wspolnej polityki, ale moge sie mylic. Dwa, rynek za maly zeby im wersje robic, wiec pozostaja tylko te EUniewiem.gif.

Tez gdybamzlosnik.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

> Nie ma turbo, nie ma kurnika!

> Na zdjęciach jest pewnie wersja NA.

Nie ma, bo nie ma. Wpisz sobie Forester 2014 XT w grafiki googla...

Cytujac jakiegos typka z Subaru z review w YT: "zlikwidowalismy, bo sie nie podobal klientom". KTORYM KUZWA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> model z silnikiem 2.0 XT (240KM/350NM) wygląda całkiem ciekawie...

Ale 2.5l dalej jest masowkahmm.gif, zobaczymy my mamy znow dostac S Edition, silnik z WRX i ma byc ok 200kW. Stary sie dosc donrze sprzedawal w tej wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.