Skocz do zawartości

Z cyklu "Uwaga pirat" - pseudoksenony.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

> Szkoda, że tak mało eliminuje się samochodów z takimi żarówkami.

Ja bym chętnie zobaczył wyniki ankiety komu to przeszkadza zlosnik.gif, a szczególnie czy jak taki "zenon" jedzie z przeciwka, czy za? Mnie to nieznacznie irytuje, ale daje sobie z tym radę grinser006.gif. Dodam, że kompletnie nie przeszkadzają mi jeżdżący bez świateł, na chińskich dziennych, z niebieskimi ledami w postojówkach czy tylnej tablicy facepalm%5B1%5D.gif itp. Gdybym mógł mieć znowu 18 lat, pewnie był bym jednym z nich grinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, jeżdżąc do roboty, angryfire.gif mijam się z dwoma TIRowcami z takim badziewiem w starych klamotach screwy.gif

Jak z mgły wyjedziesz i zapomnisz p.mgielnych wyłączyć, to aferę fajansy robią i całą elektrownię ci po gałach odpalą, ale sami jak durne głąby oślepiają i mają to w d... czerwona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio, jeżdżąc do roboty, mijam się z dwoma TIRowcami z takim badziewiem w starych klamotach

> Jak z mgły wyjedziesz i zapomnisz p.mgielnych wyłączyć, to aferę fajansy robią i całą elektrownię

> ci po gałach odpalą, ale sami jak durne głąby oślepiają i mają to w d...

Ostatnio zauważyłem, że większość aut na drodze ma NIE ustawione odpowiednio światła oslabiony.gif

I nie mam na myśli starych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie, powinni ganiac za to ile sie da i karac surowo . W nocy na nieoswietlonej drodze

> mijanie sie z takim "zenonowcem" nie nalezy do przyjemnosci

Nie znasz się grinser006.gif- Ma reflektory przerobione na soczewkę i nikogo nie oślepia - tak mu się wydaje lub wie doskonale ze oślepia ale ma to w dalekim poważaniu.

Ostatnio miałem "przyjemność" mijać się z jednym autokącikowiczem mającym w z zwykłym reflektorze "profi" wmontowaną soczewkę z xenonem.

Miałem ochotę wysiąść i mu te lampy młotkiem porozbijać!!

Prawda jest taka - dopóki mamy ograniczonych umysłowo policial.gif sprowadzających dbanie o bezpieczeństwo do polowania w krzakach z radarami i fikcyjne badania techniczne nic się w tym kraju nie zmieni.

Śmiejemy się z Rosjan, Ukraińców czy Białorusinów - a u nas co jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać tematu, ale widziałem raz punto mk2 z zenonem.

Nie pamiętam barwy ale coś ~4300k.

Był na przeglądzie, światła ustawione idealnie. Widać było na ścianie odcięcie światło/cień. Specjalnie sprawdziłem jak to wygląda mijając go, i muszę stwierdzić że nie oślepiał mnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę zaczynać tematu, ale widziałem raz punto mk2 z zenonem.

> Nie pamiętam barwy ale coś ~4300k.

> Był na przeglądzie, światła ustawione idealnie. Widać było na ścianie odcięcie światło/cień.

> Specjalnie sprawdziłem jak to wygląda mijając go, i muszę stwierdzić że nie oślepiał mnie

W autach z soczewkami, w miare nowymi reflektorami i co najwazniejsze poprawnie ustawionymi problem jest marginalny a jezeli kierownik zastosowal 4300K to praktycznie nie do odroznienia od dobrych zarowek.

Niestety znacznie wiekszy problem jest w starszych autach, z ryflowanym szklem i starymi reflektorami tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę zaczynać tematu, ale widziałem raz punto mk2 z zenonem.

> Nie pamiętam barwy ale coś ~4300k.

Miałem taki zestaw, ponad 2 lata jeżdżenia i 40kkm i nikt nie mrugnął zlosnik.gifok.gif

> Był na przeglądzie, światła ustawione idealnie. Widać było na ścianie odcięcie światło/cień.

> Specjalnie sprawdziłem jak to wygląda mijając go, i muszę stwierdzić że nie oślepiał mnie

Założyłem tylko dlatego, że był idealny efekt odcięcia i poblasku nie było oślepiającego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W autach z soczewkami, w miare nowymi reflektorami i co najwazniejsze poprawnie ustawionymi problem

> jest marginalny a jezeli kierownik zastosowal 4300K to praktycznie nie do odroznienia od

> dobrych zarowek.

> Niestety znacznie wiekszy problem jest w starszych autach, z ryflowanym szklem i starymi

> reflektorami

Jak widzę np golfa 3 z zenonami to nie da się jechać za takim,

a mijanie z takim to zerowa widoczność drogi, oraz pobocza crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio zauważyłem, że większość aut na drodze ma NIE ustawione odpowiednio światła

> I nie mam na myśli starych samochodów.

To ci co nie wiedzą do czego jest pokrętło czy przyciski do obniżania reflektorów a wiozą w bagażniku 500kg świniaka od teściów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze zamiast fapac za predkosc, mogli b ysie przerzucc na sprawdzanie oswietlenia o przyciemnionych

> tylnych lampach spray'em nie wspomne.

Przypuszczam, ze im sie nie chce, bo pewnie wtedy maja wiecej roboty papierkowej gdy zabieraja DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym chętnie zobaczył wyniki ankiety komu to przeszkadza , a szczególnie czy jak taki "zenon"

> jedzie z przeciwka, czy za? Mnie to nieznacznie irytuje, ale daje sobie z tym radę.

Jeśli nie oślepia, to mnie nie przeszkadza.

Ale w wielu przypadkach snop światła jest tak duży, że oślepia no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ci co nie wiedzą do czego jest pokrętło czy przyciski do obniżania reflektorów a wiozą w

> bagażniku 500kg świniaka od teściów.

Ja mam takie pokrętło. Tyle, że ja mam hydrokorektor, który po wymianie na nowy działa może z miesiąc, góra dwa i lampy zaczynają opadać w dół.

Gdy wymieniłem trzeci to stwierdziłem, że już nie będę kupował kolejnych. Co jakiś czas jeździłem na stację diagnostyczną ustawiać lampy aż do niedawna kiedy to hydrokorektor ostatecznie padł i lampy mam ustawione na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynanie tematu od nowa...

Mi osobiście:

- w ryflowanych reflektorach przeszkadza

- w soczewkach - nie przeszkadza

Bardziej męczące jest to, że policja się musi zajmować takimi pierdołami, w momencie kiedy na ulicach dzieje się to co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam takie pokrętło. Tyle, że ja mam hydrokorektor, który po wymianie na nowy działa może z

> miesiąc, góra dwa i lampy zaczynają opadać w dół.

Ale Alfi pisał o w miarę nowych autach. Ja w Uno ('99) też takie g00wno miałem i też się psuło. Ale w Uno były też takie pokrętła przy reflektorach którymi można było obniżyć. Nie używałem bo 500kg świniaka nie wchodziło do bagażnika Uno zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ci co nie wiedzą do czego jest pokrętło czy przyciski do obniżania reflektorów a wiozą w

> bagażniku 500kg świniaka od teściów.

Tutaj definitywnie lenistwo kierowcy sick.gif

Jemu jest dobrze bo widzi dalej, nam odwrotnie no.gif

Zawsze wł drogowe jak ktoś tak jedzie i świeci po drzewach strasząc sowy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze na przegladzie sprawdzaja mi w samochodzie ustawienie swiatel

Nie odbieraj tego osobiscie, ale jak mozesz dostac przeglad, jezeli to oswietlenie nie ma homologacji ? ? ? sciana.gif

Nalezalo by sie dowiedziec jakie warunk musi spelniac auto aby modz byc wyposazonym w Xenon'y !

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam takie pokrętło. Tyle, że ja mam hydrokorektor, który po wymianie na nowy działa może z

> miesiąc, góra dwa i lampy zaczynają opadać w dół.

> Gdy wymieniłem trzeci to stwierdziłem, że już nie będę kupował kolejnych. Co jakiś czas jeździłem

> na stację diagnostyczną ustawiać lampy aż do niedawna kiedy to hydrokorektor ostatecznie padł

> i lampy mam ustawione na stałe.

a nie, to w porzadku

jestes usprawiedliwiony i mozesz oslepiac innych uzytkownikow drogi smirk.gif

jednoczesnie mozesz narzekac na innych, ktorzy oslepiaja i nie bedzie to hipokryzja smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie odbieraj tego osobiscie, ale jak mozesz dostac przeglad, jezeli to oswietlenie nie ma

> homologacji ? ? ?

Wtedy przegladu nie powinno sie dostac, a diagnosta ma prawo zatrzymac DR.

U siebie w oswietleniu nic nie przerabialem, jest takie jakie przewidzial producent wink.gif

> Nalezalo by sie dowiedziec jakie warunk musi spelniac auto aby modz byc wyposazonym w Xenon'y !

Ja wiem jakie warunki musi spelniac, ale mnie to nie dotyczy, bo mam zarowki w reflektorach zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobrze

> Jak mijam takiego, to modlę się aby nie było pieszego na drodze Bo jak oślepi po oczach, to nic

> nie widać

Ja w zeszły piatek jechłem koło takiego fantasty w golfie II ,oświetlało to wszystko tylko nie drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wg prawa nie jest

Wg prawa polskiego połowa pojazdów z różnych przyczyn nie ma prawa poruszać się po drogach publicznych oslabiony.gif

To skąd te ..... korki? crazy.gifzlosnik.gif

Może i niezgodnie z prawem, ale nie uciążliwe dla innych użyszkodników drogi, w przeciwieństwie do tych, bez soczewki z "zenonem" wink.gif

Dla jasności, pojazd śmiga od kilku lat na zwykłych żarówkach, więc dalej nie bijemy piany smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie napisałem nigdzie że jest

> Mam na myśli że mijając takie auto, widzę drogę oraz pobocze.

> I zdecydowanie wolę takie mijać niż zenon w zwykłej lampie

Ale nawet miajacac takiego z xononem dolozonym do soczewki halogenowej, a fabrycznym xenonem w soczewce mozna poznac ktory do oryginal, a ktory do chinska rzezba zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę zaczynać tematu, ale widziałem raz punto mk2 z zenonem.

> Nie pamiętam barwy ale coś ~4300k.

> Był na przeglądzie, światła ustawione idealnie. Widać było na ścianie odcięcie światło/cień.

> Specjalnie sprawdziłem jak to wygląda mijając go, i muszę stwierdzić że nie oślepiał mnie

też taki zestaw mialem w punto II - moze i nie oślepiałem. ale jak nie wolno to nie wolno i już - mandat mi sie należał wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg prawa polskiego połowa pojazdów z różnych przyczyn nie ma prawa poruszać się po drogach

> publicznych

> To skąd te ..... korki?

> Może i niezgodnie z prawem, ale nie uciążliwe dla innych użyszkodników drogi, w przeciwieństwie do

> tych, bez soczewki z "zenonem"

> Dla jasności, pojazd śmiga od kilku lat na zwykłych żarówkach, więc dalej nie bijemy piany

Dla mnie powinni ganiac nawet za takie w soczewce. Jak ktos chce miec xenoxy w aucie, to niech sobie kupi samochod taki, ktory wyjechal z tym z fabryki lub zaklada fabryczny homologowany zestaw, a nie robi druciarnie wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie powinni ganiac nawet za takie w soczewce. Jak ktos chce miec xenoxy w aucie, to niech

> sobie kupi samochod taki, ktory wyjechal z tym z fabryki lub zaklada fabryczny homologowany

> zestaw, a nie robi druciarnie .

No nie wiem, nie wiem czy tak się robi śmietankę zlosnik.gif

Mnie strasznie oślepiają np. bmw x5 sick.gif czy vw phaeton itd.

A to jest fabryczne ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę zaczynać tematu, ale widziałem raz punto mk2 z zenonem.

> Nie pamiętam barwy ale coś ~4300k.

> Był na przeglądzie, światła ustawione idealnie. Widać było na ścianie odcięcie światło/cień.

> Specjalnie sprawdziłem jak to wygląda mijając go, i muszę stwierdzić że nie oślepiał mnie

w soczewce zgadzam się...ale jakbyś jechał przed nim albo naprzeciwko po solidnie nierównej drodze to doszedłbyś do wniosku, że samopoziomowanie jest jednak po coś...

a w zwykłej lampie z odbłyśnikiem (nie daj bóg z ryflowaną lampą) jest masakra...ja często zwalniam i takiego buraka puszczam przodem (jak jedzie za mną)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.