Skocz do zawartości

Allegrowe "webasto"


pondelek

Rekomendowane odpowiedzi

> ale tam jest akumulator , pytanie jest zasadnicze czy zdąży doładowac na drugi dzień .

Quote:

Sprzedawane webasta pochodzą z wyprzdaży magazynowej posiadają uszkodzone akumulatory mimo ładowania akumulator nie trzymie prądu,


hehe.gif

Jednak wsiury wszystko próbują sprzedać, mimo braku języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Trzeba uważać by w nocy nie pozbyć się szyby (złodziej stwierdzi że to wartościowe, bo wygląda jak kasa fiskalna) zlosnik.gif

2. Trzeba uważać na szybę przy hamowaniu jak się odklei.

3. Trzeba uważać by nam się auto nie spaliło od tej technologii

4. Efekt placebo wg mnie, chyba żeby tylko pod remizą +10pkt do respektu zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne cool.gif "Realna moc cieplna 120W jest mocą oddawaną przez urządzenie, a nie pobieraną z akumulatora". Jeżeli z akumulatora pobiera mniej niż 120W, to skąd bierze dodatkową energię? Działa na zasadzie pompy ciepła? A jeżeli bierze więcej niż 120W, to co robi z tym nadmiarem? Emituje w postaci promieni gamma? grinser006.gif

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał ktoś do czynienia ?

> http://allegro.pl/webasto-dmuchawa-odmrazacz-ogrzewacz-120w-z-usb-i2827447739.html

> Wygląda dość ciekawie tylko parkując pod chmurką może rano się okazać że i tak nie ma poco skrobać

> szyby bo jej już nie ma

KUPILEM DOKLADNIE TO" WEBASTO"

AUTA TO TO NIE NAGRZEJE ALE DZISIAJ PRZEZ 10 MINUT CZESC SZYBY ZE SZRONU ODSŁONILO. MAM USTAWIONE 15 MINUT PRZED PRZYJSCIEM DO AUTA I SZYBY NIE MUSZE SKROBAC. JAK BEDIZE CHLODNIEJ PEWNIE USTAWIE NA DLUZEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetne "Realna moc cieplna 120W jest mocą oddawaną przez urządzenie, a nie pobieraną z

> akumulatora".

A jeżeli bierze więcej niż 120W, to co robi z tym nadmiarem?

> Emituje w postaci promieni gamma?

> k.

nie wiem czy wiesz ale raczej na razie nie ma zbyt duzo urzadzen o sprawnosci 100% zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem czy wiesz ale raczej na razie nie ma zbyt duzo urzadzen o sprawnosci 100%

Kosa z fizyki zlosnik.gif Wbrew pozorom jest ich trochę. Jeżeli masz grzejnik elektryczny o mocy 1000W, to ten grzejnik tyle mocy będzie pobierał z sieci energetycznej i dokładnie tyle ciepła wyemituje do otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeżeli bierze więcej niż 120W, to co robi z tym nadmiarem?

> nie wiem czy wiesz ale raczej na razie nie ma zbyt duzo urzadzen o sprawnosci 100%

Opis jest kulawy ale chodzi zapewne o to ze.urzadzenie ladujac sie pobiera np. 12W a podczas pracy zapewnia 120W mocy grzejnej. Tyle ze ladowanie trwa kilka godzin, a praca max. kilkanascie minut.

I juz wszystko zgodne z regulami fizyki.

Co nie zmienia faktu ze te 120W to tyle co pol litra na dwoch. Czyli nic ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kosa z fizyki Wbrew pozorom jest ich trochę. Jeżeli masz grzejnik elektryczny o mocy 1000W, to

> ten grzejnik tyle mocy będzie pobierał z sieci energetycznej i dokładnie tyle ciepła wyemituje

> do otoczenia.

nieprawda.

grzejnik elektryczny lekko brzęczy jak przystawisz do niego blisko ucho. To znaczy, że część energii zamienia na dźwięk 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieprawda.

> grzejnik elektryczny lekko brzęczy jak przystawisz do niego blisko ucho. To znaczy, że część

> energii zamienia na dźwięk

Owszem, ale również ten dźwięk (czyli drgania cząsteczek powietrza) ostatecznie zamienia się na energię cieplną.

A swoja drogą, zawiodłem się, bo link sugerował, że można to naładować przez USB grinser006.gif

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> KUPILEM DOKLADNIE TO" WEBASTO"

> AUTA TO TO NIE NAGRZEJE ALE DZISIAJ PRZEZ 10 MINUT CZESC SZYBY ZE SZRONU ODSŁONILO. MAM USTAWIONE

> 15 MINUT PRZED PRZYJSCIEM DO AUTA I SZYBY NIE MUSZE SKROBAC. JAK BEDIZE CHLODNIEJ PEWNIE

> USTAWIE NA DLUZEJ

Miło by było, gdybyś nie krzyczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Sprzedawane webasta pochodzą z wyprzdaży magazynowej posiadają uszkodzone akumulatory mimo

> ładowania akumulator nie trzymie prądu,

gdzie tak jest napisane? shocked.gif

BTW inne przedmioty sprzedającego telewizor kineskopowy facepalm%5B1%5D.gif

Cwaniaczek widac wyczyścił niemieckie smietniki i szuka frajerów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tam jest akumulator , pytanie jest zasadnicze czy zdąży doładowac na drugi dzień .

12V 7000mAH - czyli 7Ah@12V? Spory ten akumulator jak na takie małe urządzenie. Ciekawe jak to wygląda przy powiedzmy -10*.

Nie wierzę w to - ale przyjmijmy, że to naprawdę da radę uzyskać taką pojemność - zatem możemy ogrzewać 120W przez 42 minuty. Niby całkiem nieźle - tylko co to jest 120W? Suszarka ma z 10x tyle - i coś podobnej mocy miałoby sens.

Co do sprawności - może być większa od 100%. Dla przykładu klimy tak mają. Fajnie by było, jakby samochodowe miały taką opcję, jak wiele stacjonarnych - czyli odwrócenie działania (grzanie w środku, chłodzenie na zewnątrz). To miałoby sens - kilka KW działające na zimnym silniku w kilka minut nagrzałoby auto w środku. Ale że takie "webasto" coś pomoże - to śmiech na sali. 120W to można fotel sobie ogrzewać, a nie wnętrze auta stojącego na mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świetne "Realna moc cieplna 120W jest mocą oddawaną przez urządzenie, a nie pobieraną z

> akumulatora". Jeżeli z akumulatora pobiera mniej niż 120W, to skąd bierze dodatkową energię?

> Działa na zasadzie pompy ciepła? A jeżeli bierze więcej niż 120W, to co robi z tym nadmiarem?

> Emituje w postaci promieni gamma?

> k.

Kolega chyba nie przeczytał, nim skomentował.

W urządzeniu tym jest własny akumulator 7 Ah, skąd pobierana jest energia do grzania.

Akumulator ten ładuje się już po odpaleniu silnika z gniazda zapalniczki.

Zakupiłem jedną szt. z tej aukcji z uszkodzonymi - mam akumulatorek 20 Ah luzem i zamierzam go użyć.

W porównaniu z innymi urządzeniami tego typu to jedynie wydaje się mieć jakiś sens - ma swój akumulator, więc nie rozładowuje akumulatora pojazdu i ma zegarowy włącznik z timerem, więc można ustawić czas włączenia i wyłączenia.

Co do zastrzeżeń małej mocy - 120 W przez 30 min to to samo, co 1200W przez 3 minuty.

Jako, że jest timer, to można sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do zastrzeżeń małej mocy - 120 W przez 30 min to to samo, co 1200W przez 3 minuty.

Miałbyś rację, gdyby samochód był idealnie izolowanym termosem. Ale nie jest. Wręcz przeciwnie - ma bardzo słabą izolację bo w samochodach spalinowych po rozgrzaniu silnika jest całą masa zbędnego ciepła - więc nie ma sensu dobrze izolować aut i zwiększać ich masy ponosząc dodatkowe koszty produkcji i zwiększając zużycie paliwa.

Jeżeli w danym aucie przy różnicy temperatury 1* ucieka na zewnątrz 120W to takim wiatraczkiem możemy sobie w nieskończoność "grzać" i temperatura pozostanie taka sama (o 1* wyższa, niż na zewnątrz).

Za to grzejąc 1200W osiągniemy 10* różnicy zanim ilość ciepła produkowanego przez dane urządzenie zrówna się z tym "uciekającym" na zewnątrz.

Oczywiście dane przykładowe - ale obrazują zasadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałbyś rację, gdyby samochód był idealnie izolowanym termosem. Ale nie jest. Wręcz przeciwnie - ma

> bardzo słabą izolację bo w samochodach spalinowych po rozgrzaniu silnika jest całą masa

> zbędnego ciepła - więc nie ma sensu dobrze izolować aut i zwiększać ich masy ponosząc

> dodatkowe koszty produkcji i zwiększając zużycie paliwa.

> Jeżeli w danym aucie przy różnicy temperatury 1* ucieka na zewnątrz 120W to takim wiatraczkiem

> możemy sobie w nieskończoność "grzać" i temperatura pozostanie taka sama (o 1* wyższa, niż na

> zewnątrz).

> Za to grzejąc 1200W osiągniemy 10* różnicy zanim ilość ciepła produkowanego przez dane urządzenie

> zrówna się z tym "uciekającym" na zewnątrz.

> Oczywiście dane przykładowe - ale obrazują zasadę.

Ale zapominasz, że to właśnie to uciekające ciepło ma rozpuścić śnieg i szron, więc się nie zmarnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zapominasz, że to właśnie to uciekające ciepło ma rozpuścić śnieg i szron, więc się nie

> zmarnuje.

ale nie bierzesz pod uwagę , że 120 W nikt nie zauważy - 10 razy tyle jakoś daje radę

porównaj sobie jeszcze jedną rzecz - postaw koło siebie "farelkę" na prąd i nagrzewnicę na ropę - porównywalne moce i zobacz jak grzeje jedno a jak drugie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zapominasz, że to właśnie to uciekające ciepło ma rozpuścić śnieg i szron, więc się nie

> zmarnuje.

Jeżeli Twoim jedynym celem jest rozmrożenie szyb - to lepiej ją potraktować z zewnątrz zimowym płynem do spryskiwaczy, niż ogrzewać tym wentylatorkiem.

120W - ile czasu trzeba, żeby ogrzać szybę i lód na niej (nawet znowu zakładając, że ciepło nie ucieka od razu do atmosfery po drugiej stronie)? Tak fizycznie - ciepło właściwe, różnica temperatur. Podkreślę - nawet przyjmując, że ogrzewasz tylko te kilka(naście) kilogramów szyby pokrytej lodem - nic nie trafia do atmosfery.

Szybciej woda zamarznie ponownie (bo więcej ciepła odbierze powietrze na zewnątrz), niż się roztopi.

Jedyne co to da, to lekko ogrzane powietrze (o ile jeszcze będzie cieplejsze, jak doleci do szyby) ma mniejszą wilgotność względną i od wewnątrz może i usunie szron/parę nieco szybciej, niż wentylator bez żadnego ogrzewania.

Ale myślałem, że to chodzi o webasto - czyli o ogrzanie wnętrza (np. na postoju czy jak mam zabrać niemowlę na starcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli Twoim jedynym celem jest rozmrożenie szyb - to lepiej ją potraktować z zewnątrz zimowym

> płynem do spryskiwaczy, niż ogrzewać tym wentylatorkiem.

> 120W - ile czasu trzeba, żeby ogrzać szybę i lód na niej (nawet znowu zakładając, że ciepło nie

> ucieka od razu do atmosfery po drugiej stronie)? Tak fizycznie - ciepło właściwe, różnica

> temperatur. Podkreślę - nawet przyjmując, że ogrzewasz tylko te kilka(naście) kilogramów szyby

> pokrytej lodem - nic nie trafia do atmosfery.

> Szybciej woda zamarznie ponownie (bo więcej ciepła odbierze powietrze na zewnątrz), niż się

> roztopi.

> Jedyne co to da, to lekko ogrzane powietrze (o ile jeszcze będzie cieplejsze, jak doleci do szyby)

> ma mniejszą wilgotność względną i od wewnątrz może i usunie szron/parę nieco szybciej, niż

> wentylator bez żadnego ogrzewania.

> Ale myślałem, że to chodzi o webasto - czyli o ogrzanie wnętrza (np. na postoju czy jak mam zabrać

> niemowlę na starcie).

Sprawdzę empirycznie jak dostanę przesyłkę i zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega chyba nie przeczytał, nim skomentował.

> W urządzeniu tym jest własny akumulator 7 Ah,

Ależ przeczytałem. Tylko że ten opis jest tak napisany, że da się go interpretować na wiele sposobów. Jak "Dziady" Mickiewicza grinser006.gif Np. "moc pobierana z akumulatora" - ale którego? A przy okazji - niecierpliwie czekam na recenzję tego cuda. Obstawiam, ze użyje to kolega max 3 razy i wyrzuci tam, gdzie jego miejsce. Ale może się mylę? cfaniaczek.gif

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ależ przeczytałem. Tylko że ten opis jest tak napisany, że da się go interpretować na wiele

> sposobów. Jak "Dziady" Mickiewicza Np. "moc pobierana z akumulatora" - ale którego? A przy

> okazji - niecierpliwie czekam na recenzję tego cuda. Obstawiam, ze użyje to kolega max 3 razy

> i wyrzuci tam, gdzie jego miejsce. Ale może się mylę?

> k.

Planuję wstawiać go wieczorem, aby rano pochodził. Mam wolny akumulator 20Ah, więc spokojnie nawet godzinę może grzać.

Po użyciu aku będę w domu ładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie bierzesz pod uwagę , że 120 W nikt nie zauważy - 10 razy tyle jakoś daje radę

Kilka razy zdarzyło mi się odladzać samochód przy użyciu umieszczonej w środku farelki (1500W, zasilanie po kablu z domu). Przy dużym mrozie grzejnik musiał pracować dłuższą chwilę, żeby był jakiś efekt.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka razy zdarzyło mi się odladzać samochód przy użyciu umieszczonej w środku farelki (1500W,

> zasilanie po kablu z domu). Przy dużym mrozie grzejnik musiał pracować dłuższą chwilę, żeby

> był jakiś efekt.

> k.

dlatego mówie o tym - mam webasto powietrzne o mocy 1700 W - grzeje comajmiej dwa razy lepiej niż farelka 2000W (leci konkretna ilość powietrza o temperaturze 70 stopni) i musi popracować 15-20 minut, żebu coś dało sie odczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.