Skocz do zawartości

Omijanie węzła Mysłowice - Brzęczkowice ZNAKI DLA NIEPOZNAKI


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem wczoraj z Krakowa, standardowo przez Trzebinie omijałem bramki, jedne i drugie.

Zawsze zjeżdżałem na Jaworzno i w zalezności od humoru jechałem przez miasto lub obwodnicą po znakach sobie nawet.

Jakież było moje zdziwienie jak znaki pokierowały mnie z powrotem na płatny odcinek ...

Powiedzcie mi, kto zezwolił na nie umieszczanie na znakach dopisku "płatna". Znalazł się on dopiero po zjechaniu z ronda przy wjeździe na autostradę .... Wcześniej znaki kierowały na Mysłowice, tak aby ominąć A4 płatną i dostać się na S1, teraz wręcz przeciwnie, znaki spychają prosto na bramki.

Czy to nie absurd?

Pojechałem tak:

http://goo.gl/maps/cG2Ve

Wychodzi 9 zł za 8 km, czy to jest legalne? icon_rolleyes.gif

PS. Nie, nie dałem się, wycofałem ze zjazdu, który był pusty, bo tylko turyści się chyba na tym łapią i wróciłem przez Jeleń na Mysłowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokąd jechałeś?

Najlepiej jest jechać po prostu drogą 79 po jej przebiegu. Zjeżdżasz na Jaworzno i jedziesz cały czas prosto (w tym momencie jest jedna zwężka przy budowie nowego przejścia podziemnego - w miejscu starego) - przez całe Jaworzno, aż do Sosnowca i tam dojedziesz do zjazdu na S1 - którą wracasz na A4.

A że autostrada jest drogą priorytetową, to tak oznakowanie jest stawiane sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dokąd jechałeś?

W stronę Katowic.

Myślałem, że dobudowali jeszcze coś do obwodnicy i że kierowanie się na A4 Katowice, doprowadzi mnie do Mysłowic i dalej do Katowic jak zawsze, jak widać budowanie dróg, żeby nikt po nich nie jeździł i jak już pojedzie płacił 9 zł opłaca się dla Państwa. Co to są za chore układy ze Stalexportem to się w pale nie mieści sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Narysujcie mi proszę, jak omijać Brzęczkowice w obie strony z Krakowa i do Krakowa.

Od Krakowa już napisałem, do Krakowa - z A4 zjazd na S1 - Warszawa / Sosnowiec, potem obok FashionHouse (jakieś 2 km za węzłem A4 - S1) zjazd na Jaworzno i prujesz cały czas prosto - za drogą, aż wyjedziesz z Jaworzna i na pograniczu Jaworzna i Chrzanowa zobaczysz pod sobą A4 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brawo, zasłużyłeś na miano polaczka

> Dla dosłownie paru złotych ryzykujesz zdrowie i życie innych uczestników ruchu

Tak zaryzykowałem hehe.gif

Przez 2 km nie spotkałem żywej duszy i wolałem zawrócić niż jechać ciemnicą nie wiadomo gdzie. Tam nikt nie jeździ! Poza tym jest to zjazd z małego ronda i choćbyś chciał się rozpędzić super szybkim swoim autem i tak miałbyś max 30 km/h hehe.gif

Może jestem polaczkiem, ale nie frajerem w takim razie jak Ty ok.gif

Nie po to człowiek sobie jedzie spokojnie żeby zaoszczędzić i pokazać znajomemu jak można omijać bezpiecznie 0,40 gr - km zwykłej dwupasmowej autostrady żeby pod koniec przejechać się nią 8 km i zapłacić prawie 10 PLN.

Pomyśl zanim napiszesz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brawo, zasłużyłeś na miano polaczka

> Dla dosłownie paru złotych ryzykujesz zdrowie i życie innych uczestników ruchu

Nie pochwalam cofania zjazdem, ale ryzyka tam nie ma praktycznie żadnego. Wjazd jest z minirondka, prędkość (maksymalna) z którą da się pokonać oscyluje wokół 30 km/h. Widoczność jest idealna, bo nie ma krzaków, barier czy nawet podniesionej centralnej wyspy ronda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, zwracam honor

> Jesteś po prostu skąpy

Prędzej oszczędny. I rozsądny, bo skoro mam czas to nie daje zarobić złodziejom, bo inaczej nie umiem nazwać Stalexportu.

Autostradą A4 Gliwice - Wrocław jeżdżę regularnie, bo tam jest po prostu tyle ile trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prędzej oszczędny. I rozsądny, bo skoro mam czas to nie daje zarobić złodziejom, bo inaczej nie

> umiem nazwać Stalexportu.

> Autostradą A4 Gliwice - Wrocław jeżdżę regularnie, bo tam jest po prostu tyle ile trzeba.

A ja wolę żeby drogowskazy prowadziły mnie szybszą, niż tańszą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla dosłownie paru złotych ryzykujesz zdrowie i życie innych uczestników ruchu

Skoro to tylko parę złotych, to dlaczego koledze nie pozostawiono wyboru na zasadach fairplay, stosując oznakowanie PŁATNA TU---> DARMOWA TAM---> ?

Ale nie, lepiej nagonić sobie klientów i to tak, by nie mogli się legalnie wymknąć (tutaj: wycofać) z pułapki screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a krakoskie bramki też omijacie?

Da się bez problemu, ale nie jest już tak wygodnie jak te w Brzęczkowicach smile.gif Szczerze mówiąc - jeżeli jadę w stronę Katowic, to bliżej mam pojechać tak, jak pisałem, niż cofać się w stronę A4 i jeszcze za nią płacić. W drugą stronę nie chce mi się, bo i tak nie jadę do Krakowa, tylko dalej na wschód, więc nie chce mi się kluczyć i całkiem zjeżdżać z autostrady po to, żeby zaoszczędzić 9 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da się bez problemu, ale nie jest już tak wygodnie jak te w Brzęczkowicach Szczerze mówiąc -

> jeżeli jadę w stronę Katowic, to bliżej mam pojechać tak, jak pisałem, niż cofać się w stronę

> A4 i jeszcze za nią płacić. W drugą stronę nie chce mi się, bo i tak nie jadę do Krakowa,

> tylko dalej na wschód, więc nie chce mi się kluczyć i całkiem zjeżdżać z autostrady po to,

> żeby zaoszczędzić 9 złotych.

słyszałem, że da sie na Alwernię, nigdy nie zjeżdżałem w tamtą stronę bo nie wiedziałem takiej potrzeby, ale starzy wyjadacze ponoć dają radę, albo na Alwernię i Kraków, albo do Krzeszowic i też dalej na Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze rozumiem to szczycisz się tym że zaoszczedziłeś kilka zł i korzystasz z autostrady nie

> płacąc za nią, tak ? I dodatkowo dumny jesteś że cofałeś na wjezdzie na autostrade ?

Tak, właśnie tak takich jak Ty napisałem PSke.

Nie szczycę się tym, ale jeżeli zobaczyłbyś tą drogę sam bałbyś się po niej jechać, bo nie spotkałem na niej ani jednego auta przez ostatnie kilka km. To jak droga widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dobrze rozumiem to szczycisz się tym że zaoszczedziłeś kilka zł i korzystasz z autostrady nie płacąc za nią, tak ? I dodatkowo dumny jesteś że cofałeś na wjezdzie na autostrade ?

Z tą drogą omijającą bramki to dłuższa historia. Ona powstała dokładnie w tym celu - żeby Stalexportowi utrzeć nosa - ze względu na to, że poprzez decyzję o zamknięciu bramek na A4 (istniejących - są postawione szlabany) zablokowane zostały tereny inwestycyjne w Jaworznie - Jeleniu. Prezydent miasta (człowiek IMHO mało rozsądny, chociaż w tym przypadku claps.gif) nie zgodził się na zatrzymanie prac w związku z zapisami tajnego aneksu do koncesji (bo jest tajny, więc de facto Stalexport może powiedzieć co chce - jeżeli ktokolwiek, w tym odpowiedni minister - ujawni zapisy - Stalexport wystąpi o odszkodowanie). Stąd powstała (jest wykańczana w tym momencie) droga, którą można bez problemu ominąć bramki, przy okazji zjeść coś i zatankować auto w normalnej cenie a przy tym nie stracić zbyt wiele czasu (droga w dużej części jest dwupasmowa, dodatkowo w części z pasem awaryjnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Narysujcie mi proszę, jak omijać Brzęczkowice w obie strony z Krakowa i do Krakowa.

Jechać pociągiem lub PKS-em zlosnik.gif

Debilne, niedouczone palanty z jaworznickiego magistratu wybudowały obwodnicę przez miasto dla A4 i S1. Jest to jeden z elementów walki ze Stalexportem, który nie chce pozwolić na udostępnienie wszystkich wjazdów i zjazdów z A4 w dzielnicy Jeleń. Efekt jest taki, że stada samochodów zjeżdżają z A4 i jadą przez Jaworzno, bo da się ominąć bramki na węźle Brzęczkowice i w efekcie są takie dni, zwłaszcza w poniedziałki rano, że z Jaworzna do Mysłowic jedzie się godzinę. Ale dla wielu kierowców jest punktem honoru, żeby zaoszczędzić kilka złotych i nieważne, że przejazd przez miasto zajmie mu 5 razy więcej czasu. Ale cóż - taka jest ludzka natura - przekroczyłem prędkość - kombinuję jak nie zapłacić mandatu, mam w domu ogrzewanie na olej opałowy, więc kupuję rzęcha diesla i śmieję się z tych co tankują na stacji benzynowej a jak jest możliwość ominąć bramki - pojadę o wiele dłuższą i wolniejszą, zakorkowaną trasą, ale nie zapłacę na bramkach.

Jak kogoś nie stać na to, żeby ponosić wszystkie koszty eksploatacji samochodu (w tym także mandaty, opłaty za autostrady, itp.) to niech sprzeda auto i jeździ środkami komunikacji publicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale dla wielu kierowców jest punktem honoru, żeby zaoszczędzić kilka złotych i

Dziękuję, że o mnie wspomniałeś, na prawdę miło mi, czuję się wyróżniony... skromny.gif:]cfaniaczek.gif

Ilekroć jadę do Krakowa - za punkt honoru stawiam sobie, by nie płacić za przejazd A4. Nie odpowiada mi cena i to taki mój mały, osobisty protest. Jednak jeśli nie płacę, to też i nie korzystam i jadę przez Olkusz.

> Jak kogoś nie stać na to, żeby ponosić wszystkie koszty eksploatacji samochodu (w tym także

> mandaty, opłaty za autostrady, itp.) to niech sprzeda auto i jeździ środkami komunikacji

> publicznej.

Pozwolisz, że o skorzystaniu, bądź nie - z autostrady płatnej sam zdecyduję? Bo dla mnie koszt eksploatacji to coś, co ponieść muszę (OC, olej, filtry, BT itp.)

Jest jakaś granica, powyżej której zrezygnujesz z płatnych autostrad w PL? Albo też (jak to jest z zakupem auta "żeby sąsiedzi widzieli") powiesz: co, mnie nie stać? Mnie!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechać pociągiem lub PKS-em

> Debilne, niedouczone palanty z jaworznickiego magistratu wybudowały obwodnicę przez miasto dla A4 i

> S1. Jest to jeden z elementów walki ze Stalexportem, który nie chce pozwolić na udostępnienie

> wszystkich wjazdów i zjazdów z A4 w dzielnicy Jeleń. Efekt jest taki, że stada samochodów

> zjeżdżają z A4 i jadą przez Jaworzno, bo da się ominąć bramki na węźle Brzęczkowice i w

> efekcie są takie dni, zwłaszcza w poniedziałki rano, że z Jaworzna do Mysłowic jedzie się

> godzinę. Ale dla wielu kierowców jest punktem honoru, żeby zaoszczędzić kilka złotych i

> nieważne, że przejazd przez miasto zajmie mu 5 razy więcej czasu. Ale cóż - taka jest ludzka

> natura - przekroczyłem prędkość - kombinuję jak nie zapłacić mandatu, mam w domu ogrzewanie na

> olej opałowy, więc kupuję rzęcha diesla i śmieję się z tych co tankują na stacji benzynowej a

> jak jest możliwość ominąć bramki - pojadę o wiele dłuższą i wolniejszą, zakorkowaną trasą, ale

> nie zapłacę na bramkach.

> Jak kogoś nie stać na to, żeby ponosić wszystkie koszty eksploatacji samochodu (w tym także

> mandaty, opłaty za autostrady, itp.) to niech sprzeda auto i jeździ środkami komunikacji

> publicznej.

rozumiem że jak ktoś nie chce jechac autostradą to od razu jest screwy.gif itp? gratuluje myslenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kogoś nie stać na to, żeby ponosić wszystkie koszty eksploatacji samochodu (w tym także

> mandaty, opłaty za autostrady, itp.) to niech sprzeda auto i jeździ środkami komunikacji

> publicznej.

a kim Ty jesteś że uzurpujesz sobie prawo do mówienia innym co mają robić? spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, zwracam honor

> Jesteś po prostu skąpy

No dobra, 8 zł nie majątek, ale nie uważasz, że jeśli ktoś nie ma ochoty płacić za przejazd (z dowolnej przyczyny) to powinien mieć prawo wyboru a nie być zmuszany do regulowania daniny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kogoś nie stać na to, żeby ponosić wszystkie koszty eksploatacji samochodu (w tym także

> mandaty, opłaty za autostrady, itp.) to niech sprzeda auto i jeździ środkami komunikacji

> publicznej.

Słusznie. Dodam jeszcze, że jeśli kogoś nie stać na odrobinę pomyślunku, empatii i szacunku dla świętego prawa do dysponowania swoim majątkiem powinien mieć zakaz wypowiadania się na naszym forum. Byłoby dobrze cool.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, 8 zł nie majątek, ale nie uważasz, że jeśli ktoś nie ma ochoty płacić za przejazd (z

> dowolnej przyczyny) to powinien mieć prawo wyboru a nie być zmuszany do regulowania daniny?

mi sie wydaje że według kol. Mabz skoro autostrada zostala wybudowana to trzeba po niej jezdzic i koniec, inaczej jestes skąpcem i dusigroszem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję, że o mnie wspomniałeś, na prawdę miło mi, czuję się wyróżniony... biglaugh.gif

> Ilekroć jadę do Krakowa - za punkt honoru stawiam sobie, by nie płacić za przejazd A4. Nie

> odpowiada mi cena i to taki mój mały, osobisty protest. Jednak jeśli nie płacę, to też i nie

> korzystam i jadę przez Olkusz.

Nie zamierzam kontynuować dalej tej dyskusji, ponieważ nie jest to HP, gdzie przez tydzień 500 osób dyskutuje zażarcie na temat czy golić jajka, czy nie hehe.gif ale wyjaśnię, że nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie jestem zagorzałym fanem autostrad, a zwłaszcza A4, natomiast jeśli decyduję się jechać autostradą, to po prostu jadę i nie kombinuję. Jadąc np. do Tarnowa i jeśli się nam nie spieszy, to jedziemy DK 79 przez Chrzanów, Trzebinię, Krzeszowice, w Zabierzowie skręcamy w prawo kierunku lotniska (bardzo fajna trasa widokowa), przy parkingu obok lotniska wylatuje się na A4, bo dalej nie żadnej innej drogi, którą normalnie da się jechać. Śmieszą mnie natomiast "kierowcy", którzy w zasadzie jadą autostradą, ale gdy trzeba zapłacić za przejazd, są w stanie kombinować i przejechać dodatkowo 20 km po dziurach, wąskich drogach i zakorkowanych pipidówach ze średnią prędkością 20 km/h. Przypomina mi to zachowanie panienki, która chciałaby być w ciąży, ale tylko trochę hehe.gif

> Pozwolisz, że o skorzystaniu, bądź nie - z autostrady płatnej sam zdecyduję? Bo dla mnie koszt

> eksploatacji to coś, co ponieść muszę (OC, olej, filtry, BT itp.)

> Jest jakaś granica, powyżej której zrezygnujesz z płatnych autostrad w PL? Albo też (jak to jest z

> zakupem auta "żeby sąsiedzi widzieli") powiesz: co, mnie nie stać? Mnie!?!?

Oczywiście, że każdy może sobie jeździć dowolnymi trasami, czy też nawet kupować auta tylko po to żeby sąsiadom podnieść ciśnienie, ale trzeba przy tym zachować trochę logiki i zdrowego rozsądku. Dziwisz się, że czasami cholera człowieka bierze gdy na przejechanie 12 km odcinka do pracy potrzeba ponad godzinę czasu, tylko dlatego, że stado lajkoników, czy innych nowosądeckich nizinnych górali bierze sobie za punkt honoru aby ominąć bramki. Z Katowic da się dojechać autostradą do Krakowa i dalej tak żeby ominąć bramki na węźle Brzęczkowice i w Balicach, tylko że taka kombinowana jazda trochę autostradą i trochę przez cicibory jest moim zdaniem bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słusznie. Dodam jeszcze, że jeśli kogoś nie stać na odrobinę pomyślunku, empatii i szacunku dla

> świętego prawa do dysponowania swoim majątkiem powinien mieć zakaz wypowiadania się na naszym

> forum. Byłoby dobrze

Zgadzam się w pełni ok.gif

Temat nie był o szastaniu czy nie szastaniu kasą a o Stalexporcie i Wiejskiej tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słyszałem, że da sie na Alwernię, nigdy nie zjeżdżałem w tamtą stronę bo nie wiedziałem takiej

> potrzeby, ale starzy wyjadacze ponoć dają radę, albo na Alwernię i Kraków, albo do Krzeszowic

> i też dalej na Kraków.

Tak ale ten objazd działa tylko w stronę Krakowa, bo zjazdy na tym wężle są tylko na jezdni w stronę Krakowa. W stronę Katowic najbliższy zjazd jest dopiero w Trzebini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak ale ten objazd działa tylko w stronę Krakowa, bo zjazdy na tym wężle są tylko na jezdni w

> stronę Krakowa.

Zgadza się w Nieporazie ok.gif

W stronę Katowic najbliższy zjazd jest dopiero w Trzebini.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jadąc od Jaworzna pod Łapczycę A4 a jadąc przez obwodnicą Jaworzna, Krzeszowice, Pyrzowice zajmuje mi to 15min więcej, a za 15min nie zapłacę 16zł icon_rolleyes.gif

Koszt benzyny liczę taki sam, więc po co wydawać 16zł 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry ale jadąc od Jaworzna pod Łapczycę A4 a jadąc przez obwodnicą Jaworzna, Krzeszowice,

> Pyrzowice zajmuje mi to 15min więcej, a za 15min nie zapłacę 16zł

> Koszt benzyny liczę taki sam, więc po co wydawać 16zł

zależy w jakich godzinach. W porannym szczycie np. masz szansę na DK79 przez sam Zabierzów do wjazdu do Krakowa jechać tyle czasu, w jakim byś przejechał od Katowic do Krakowa A4. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry aparat z Ciebie - każdy światopogląd inny niż Twój jest gorszy hehe.gif

ja tam jednak mimo wszystko omijam bramki na A4 kiedy mogę - nie dlatego że mnie nie stać, ale jak ktoś już to pisał - jest to "mój mały protest" przeciw Stalexportowi.

BTW policz ile Cię kosztują te bramki jak jeździsz codziennie do pracy - 8złx20dni roboczych - 160zl co miesiąc za sam szlaban...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy w jakich godzinach. W porannym szczycie np. masz szansę na DK79 przez sam Zabierzów do

> wjazdu do Krakowa jechać tyle czasu, w jakim byś przejechał od Katowic do Krakowa A4.

Zgoda ok.gif

Ja jeżdżę tę trasę od 5-7h lub 19-21 i jeszcze ani razu korka nie spotkałem, po prostu trzeba wiedzieć kiedy jechać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry ale jadąc od Jaworzna pod Łapczycę A4 a jadąc przez obwodnicą Jaworzna, Krzeszowice,

> Pyrzowice zajmuje mi to 15min więcej, a za 15min nie zapłacę 16zł

> Koszt benzyny liczę taki sam, więc po co wydawać 16zł

a konkretnie to 18 PLN smile.gif Jedna bramka kosztuje 9 PLN...

Niestety A4 zarządzana przez Stalexport ma jeszcze jedną podstawową wadę. Jest nią szybciej o ile nie jest to piątek albo inny dzień o dużym natężeniu ruchu. Bo niestety bramki na tej pseudo autostradzie są niewydolne.

pozdr.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgoda

> Ja jeżdżę tę trasę od 5-7h lub 19-21 i jeszcze ani razu korka nie spotkałem, po prostu trzeba

> wiedzieć kiedy jechać

Ta i które fotopstryki działają ! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgoda

> Ja jeżdżę tę trasę od 5-7h lub 19-21 i jeszcze ani razu korka nie spotkałem, po prostu trzeba

> wiedzieć kiedy jechać

W godzinach szczytu jak jeździłem tam kilka razy w tygodniu raz na 5-6 razy wybrałem sobie że pojadę A4, i trafiłem na 40 minutowy korek w Balicach, od tamtego czasu omijam jak wroga. Nawet jak nie ma korka to przejazd zajmuje mi niewiele dłużej, trzeba sprawnie jeździć i spokojnie można omijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a konkretnie to 18 PLN Jedna bramka kosztuje 9 PLN...

> Niestety A4 zarządzana przez Stalexport ma jeszcze jedną podstawową wadę. Jest nią szybciej o ile

> nie jest to piątek albo inny dzień o dużym natężeniu ruchu. Bo niestety bramki na tej pseudo

> autostradzie są niewydolne.

> pozdr.

> M.

Aha no to podnieśli to ja już całkowicie podziękuję za jazdę A4 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta i które fotopstryki działają !

Akurat są tylko w Zabierzowie na odcinku 1km więc ten odcinek można kulturalnie przejechać 50km/h zlosnik.gif

Rok temu wracaliśmy z kumplem na dwa auta z Krakowa i była umowa że on jedzie A4 ja 79 i kto wcześniej będzie w Jaworznie, godzina była około 18.00 był przede mną o 7min zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat są tylko w Zabierzowie na odcinku 1km więc ten odcinek można kulturalnie przejechać 50km/h

Jeszcze Wola Filipowska ok.gif

> Rok temu wracaliśmy z kumplem na dwa auta z Krakowa i była umowa że on jedzie A4 ja 79 i kto

> wcześniej będzie w Jaworznie, godzina była około 18.00 był przede mną o 7min

Ale jechałeś przez Chrzanów czy za Trzebinią na A4 ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podnieśli na wiosnę o ile dobrze pamiętam i budują nowe większe punkty poboru opłat i mają być

> sprawniejsze od obecnych.

> pozdr.

> M.

A wystarczyłoby zrobić taki system jak od Gliwic do Wrocławia ! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.