Skocz do zawartości

100kkm w Lexusie GS 460


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

> Faktycznie, jakiś czas temu KvM coś pisał na ten temat że serwis ma prawie darmo

no mozna powiedziec, ze to darmowa opcja wink.gif

mozesz z niej zrezygnowac i miec troche taniej auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mercedesy nie rdzewieją przypadkiem?

Nie zlosnik.gif

> Może Toyota? Nie będzie to święty spokój i niskie koszty serwisu?

Ale toyota to nie marka premium.

> Może jest jakaś marka z darmowym serwisem w okresie grarancji? Coś jak kiedyś Daewoo?

BMW ma to w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawi mnie teoria o padaniu akumulatorów przez wysoką temperaturę

Totalny pad akumulatora - taki, że wieczorem przyjechałem normalnie a rano nie świeciły się nawet kontrolki - miałem (dwukrotnie) latem - raz w lipcu, raz w sierpniu. Zimą dwukrotnie zaniedbałem sprawę pt. "jak dbasz, tak masz" i musiałem samochody odpalać starterem (assistance...) lub na kable. Natomiast zimą nigdy nie padł mi akumulator tak, żeby nie dało się go np. naładować prostownikiem i przywrócić do eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.chevrolet.com/content/chevrol...mg_stage._0.jpg

> U nas jest skóra?

> Wygląda że jest skóra:

> http://www.chevrolet.com/content/chevrol...mg_stage._0.jpg

To jest plastik. Cały bok drzwi to jest twardy plastik. Ma tylko kolor i fakturę taką jak reszta wnętrza.

sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wy w USA radzicie sobie z wózkami dziecięcymi i sedanami? Szkoda ze LEX/Malibu nie ma kombi i

> raczej nie będzie pewnie

Wózek wchodzi do sedana bez żadnego problemu. Spakowanie na wakacje całej rodziny, wózka, łóżeczka turystycznego i całej tony różnych rzeczy nie sprawia żadnego problemu. Moim zdaniem przy małym dziecku sedan jest wręcz lepszy niż inne typy nadwozia.

Chyba tylko w Polsce ludziom wydaje się, że do transportu małego dziecka potrzebny jest dostawczak z przyczepą.

yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie, jakiś czas temu KvM coś pisał na ten temat że serwis ma prawie darmo

U nas BMW daje 3 lata serwisu za darmo i obejmuje to prawie wszystko. Chyba tylko opony trzeba samemu kupować, a klocki są w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest plastik. Cały bok drzwi to jest twardy plastik. Ma tylko kolor i fakturę taką jak reszta

> wnętrza.

Szkoda, bo samochod jest ładny. Z drugiej strony to na tyle siedzą tylko dzieci = może i plastik lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okropny w dotyku. A mogli zrobić chociażby tak:

Cóż, ktoś uznał ze tak jest lepiej/klienci bedą woleli. W nowym GS na tyle przednich siedzeń nie ma skory, nie ma nawet sztucznej skory ale jest plastik. Podobnie jest w nowym CT i ES - próbowałem sie dowiedzieć dlaczego i twierdza ze to dlatego ze dzieci kopaly i właściciele narzekali na porozrywane tylny siedzeń. A teraz bedą porysowane.mi sie to wcale nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drogo. W moim ASO jest 100 netto za godzinę. Zawsze uda się wytargować jakiś rabat. Cena imho

> przyzwoita

No tak ale jak sie widziało fakturę za przegląd okresowy Lexusa w wysokości kilkunastu tys zł to już inna sprawa yikes.gif....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym oba w rankingach niezawodnosci są daleko w tyle. A o utracie wartości to lepiej ne

> wspominać.

Mowisz o utracie wartosci w PL? To jest bardzo mala. A awaryjnosci nei sposob porownac opniewaz lexus ma mniej silnikow i mniej opcji wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, ktoś uznał ze tak jest lepiej/klienci bedą woleli. W nowym GS na tyle przednich siedzeń nie ma

> skory, nie ma nawet sztucznej skory ale jest plastik. Podobnie jest w nowym CT i ES -

> próbowałem sie dowiedzieć dlaczego i twierdza ze to dlatego ze dzieci kopaly i właściciele

> narzekali na porozrywane tylny siedzeń. A teraz bedą porysowane.mi sie to wcale nie podoba.

Jeśli się przyjrzysz mojej fotce, to zauważysz że też mam prawy fotel skopany przez dziecko. I co z tego - skórę wystarczy przetrzeć i ślady znikają.

Mi się wydaje, że to są oszczędności - robione tak, żeby na pierwszy rzut oka nie było widać. A ja w Malibu zauważyłem kilka elementów gdzie ewidentnie oszczędzano i nawet względem Epiki jest taniej/gorzej. Szkoda, bo to bardzo psuje fajne przecież auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiednikiem IS bedzie nowa seria 3 i Mercedes C. BMW ma pakiet serwisowy Merceded bedzie ciut

> drozszy.

no f... Way!

jako posiadacz dwoch nowych BMW powiem jedno, q wykonania, to nie jest to. Zaluje, ze nie kupilismy Lexus-abuu.gif.

Z reszta co tu mowic auto ma 50kkm i [...]

- deska jak sie tlucze tak sie tlucze, rozbierana i skladana przez service 3 x na gwarancji, pomaga na 5 k km lizak.gif,

- 3 lata i lakier schodzizlosnik.gif,

Owszem obsluga swietna, ale oczekiwalem czegos wiecej z auta Aus Deutschland marki Premiumlizak.gif.

Q BMW to qpalizak.gif, wystarczy popatrzyc na raporty awaryjnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no f... Way!

> jako posiadacz dwoch nowych BMW powiem jedno, q wykonania, to nie jest to. Zaluje, ze nie kupilismy

> Lexus-a.

W PL kupno lexusa jest pozbawione sensu. Mala siec serwisowa, drogie auta i mala mozliwosc konfiguracji.

> Owszem obsluga swietna, ale oczekiwalem czegos wiecej z auta Aus Deutschland marki Premium.

> Q BMW to qpa, wystarczy popatrzyc na raporty awaryjnosci...

hmm.gif W EU to optymalny wybor IMO. Poza tym gdzie robia BMW na rynek australijski?

Wiesz znajomy w Belgi ma Mercedesa C i tez jestem zawiedziony/zaskoczony jakoscia materialow. Co nie zmienia faktu, ze sa lepsze od KIA grinser006.gif I chcialbym takie auto.

U Ciebie rozwazylbym zakup lexusa w EU, PL nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W PL kupno lexusa jest pozbawione sensu. Mala siec serwisowa, drogie auta i mala mozliwosc

> konfiguracji.

Nie. Chodzilo mi o jakas specyfikehmm.gif, nie znam sie, wiec na 100% masz racke, ale ty piszesz z pocycji " widz kinoman" wink.gif, ja pisze z pozycji 270747800-sex.gif user-a.

Pod wzgledem Q BMW to kiepskie krotkoterminowe qpapad.gif. Po prostu inne sa oczekiwania klienta, na auta ktore zwa sie "premium001.gif, za znaczek sie placi, ale i od znaczka sie oczekuje.idea.gif

> W EU to optymalny wybor IMO. Poza tym gdzie robia BMW na rynek australijski?

Zalezy ktore. Od South Africa do Deutschland. Generalnie Made in South Africa znane byly z problemow, ale zona.gif jest najlepszym dowodem, ze reguly nie ma.pad.gif

> Wiesz znajomy w Belgi ma Mercedesa C i tez jestem zawiedziony/zaskoczony jakoscia materialow. Co

> nie zmienia faktu, ze sa lepsze od KIA I chcialbym takie auto.

Co nie zmienia faktu, ze KIA kosztuje 1/2zlosnik.gif i nie musisz jej rozbierac co 5 k km,zeby sie deska nie tluklazlosnik.gif

> U Ciebie rozwazylbym zakup lexusa w EU, PL nie.

Nie traktuje aut jak pomnikowhmm.gif, BMW ma jedna zalete, finasowa, jest ogromnym odpisem od podatkuzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Chodzilo mi o jakas specyfike, nie znam sie, wiec na 100% masz racke, ale ty piszesz z pocycji

> " widz kinoman" , ja pisze z pozycji user-a.

U mnie firmie jest spora flota IS. Fakt nie psuja sie tak jak Volvo ale ogarnia je jeden dosc drogi serwis.

> Pod wzgledem Q BMW to kiepskie krotkoterminowe qpa. Po prostu inne sa oczekiwania klienta, na auta

> ktore zwa sie "premium, za znaczek sie placi, ale i od znaczka sie oczekuje.

To dziwne.

> Zalezy ktore. Od South Africa do Deutschland. Generalnie Made in South Africa znane byly z

> problemow, ale jest najlepszym dowodem, ze reguly nie ma.

> Co nie zmienia faktu, ze KIA kosztuje 1/2 i nie musisz jej rozbierac co 5 k km,zeby sie deska nie

> tlukla

Ale szumu wiatru nie sa w stanie zlikwidowac. Malo tego serwis KIA jest drozszy od BMW.

> Nie traktuje aut jak pomnikow, BMW ma jedna zalete, finasowa, jest ogromnym odpisem od podatku.

To duzy plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie firmie jest spora flota IS. Fakt nie psuja sie tak jak Volvo ale ogarnia je jeden dosc drogi

> serwis.

I dlatego mowisz o roznicy miedzy PL a Oz czu UShmm.gif

> To dziwne.

Co dziwnezlosnik.gif? Ze placisz i wymagaszconfused.gif. ?? Czy, ze te z Deutschland tez sie sypiazlosnik.gif?

> Ale szumu wiatru nie sa w stanie zlikwidowac. Malo tego serwis KIA jest drozszy od BMW.

I co tak jest nawet jak Kia jest klepana lokalnie w EUhmm.gif???

Jaki Kia ma udzial w rynku w PL? Sa juz dane za 2012?

> To duzy plus.

to jedyny pluszlosnik.gif i to az taki, ze przedluzylismy lease do 2014zlosnik.gif Moze do yego czasu sie nie rozleci i jakos zrobi nastepne 50k kmshhh.gifganja.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak calkiem za friko nie ale doplacal do auta raptem kilka stowek chyba .

z tego co napisał mi KvM - istnieje możliwość rezygnacji z tego pakietu i redukcji wyjściowej ceny samochodu o 1-2kzł - no ale to chyba trzeba by upaść na głowę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego mowisz o roznicy miedzy PL a Oz czu US

PL vs OZ i US.

> Co dziwne? Ze placisz i wymagasz. ?? Czy, ze te z Deutschland tez sie sypia?

Tez sie sypia.

> I co tak jest nawet jak Kia jest klepana lokalnie w EU???

> Jaki Kia ma udzial w rynku w PL? Sa juz dane za 2012?

looknij jakiś tekst

Sa ale w pracy jestem. Ceed marnie. Duzo Sportage sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Tez sie sypia.

No coz, pierwsze jezdzilo na 3 cylindrachzlosnik.gif, wymienione i dlatego mowie o dwoch.

Mnie dosadnie mowiac wq jak to jest poskladane. pad.gif. Toyota Made in Thailand gdzie ktos bierze $3/h vs BMW gdzie ktos bierze EURO 50angryfire.gif. Tego sie nie da nawet porownac001.gif.

Na plus trzeba dodac, ze tym sie swietnie jezdziwaytogo.gif, ale gdyby to umieli poskladac jakos do kupy to bylby jeszcze wiekszy pluszlosnik.gif.

Ba, to daje taka frajde z jazdydrive.gif, ze mozliwe, ze wydamy $$$ na nastepna001.gif, ale jak narazie chlodna kalkulacja mowi mi NIE, uczucia dodrive.gif mowia takwink.gif

> Sa ale w pracy jestem. Ceed marnie. Duzo Sportage sprzedali.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W PL kupno lexusa jest pozbawione sensu. Mala siec serwisowa, drogie auta i mala mozliwosc

> konfiguracji.

Nie jestem na czasie z cenami, ale imho na tle konkurencji cena Lexusa w Polsce jest stosunkowo korzystna. Wydaje mi się, że w tym samym wyposażeniu, cena samochodów BMW, Audi, czy Mercedesa była wyższa.

Odnośnie małej możliwosci konfiguracji zapewne masz na myśli dostępne silniki. Zgadza się, ale trudno to uznać za braku sensu kupowania samochodu, jeśli potencjalnemu użytkownikowi dostępna konfiguracja odpowiada.

Co do małej sieci serwisowej, to pełna zgoda. Tylko na szczęście przy tym samochodzie korzysta się z serwisu tylko przy przeglądach wink.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jestem na czasie z cenami, ale imho na tle konkurencji cena Lexusa w Polsce jest stosunkowo

> korzystna. Wydaje mi się, że w tym samym wyposażeniu, cena samochodów BMW, Audi, czy Mercedesa

> była wyższa.

Bo taką politykę cenową ma Lexus - cena bazowa jest wyższa niż ceny bazowej Mercedesa czy BMW w tym samym segmencie, ale Lexus nie sprzedaje "golasów" i jak to niemców dołożysz to co w Lexusie przychodzi w standardzie, to okazuje się że jest on zdecydowanie tańszy. U nas zazwyczaj conajmniej 10-15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, moj kolega wywalil niedawno ponad 40k funtow na "trojke" i navi obsluguje tylko pokretlem -

> o dodtykowej navi jeszcze tam nie slyszeli chyba

wole pokretlo. Przy dotykowej caly ekran jest w paluchach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz, moj kolega wywalil niedawno ponad 40k funtow na "trojke" i navi obsluguje tylko pokretlem -

> o dodtykowej navi jeszcze tam nie slyszeli chyba

W nowych Lexusach jest super fajna myszka do poruszania się po ekranie, ale nadal dotykowy mi bardziej pasował bo było szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wymian sprężyn zaworów i czegoś w mocowaniu tylnych kół nie liczysz jako awarii? Chyba nie są to normalne czynności serwisowe tego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego wymian sprężyn zaworów i czegoś w mocowaniu tylnych kół nie liczysz jako awarii? Chyba

> nie są to normalne czynności serwisowe tego samochodu.

Liczę wink.gif Tyle że jedna i druga czynność nie wyszła ode mnie w sensie że coś było nie tak tylko sama firma zdecydowała się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu bym polemizował.

hmm.gif,niewiem.gif jak w PL, - pewnie mowisz o cruise control, ale siedze przy swoim biurku i robie papiery dla swojego ksiegowego. I tak patrzac na stary quote od dealera BMW

- tylna camera $769,

- sun protective glazing $615

- skorahahaha.gif $2,307

-sun roof $2,245

- plastikowa listwa przed pasazerm $308pad.gif,

- a slynny lakier metallic $1,415

Juz masz $5 k wiecej, gdzie is250 ma to w standardzie.

Z pamieci, series 1, cena byla $39k, skora $2.5, sunroof $2.5, ,metallic, pakiet podswietlania, lepsze radio - btw wymieniane na gwarancji i druga sztuka jjuz tez zdechla od sloncazlosnik.gif, total wyszlo $58kzlosnik.gif zeby wyjechac na ulice...

Do Lexus idziesz placisz $49 k i masz liste dluga jak papier toaletowy...zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady

Polecam sprawdzenie na własnej skórze zlosnik.gif

> W Polsce nie jest czymś nienormalnym jak temperatura jest 35-40 stopni.

Chwilowa owszem zlosnik.gif

>ale nie sądzę (tak, teoretyzuję ), żeby na lądzie prawie całym otoczonym morzem,

> temperatura była dużo wyższa

Ocean jest bardzo ciepły. Latem jest gorąco jak cholera, uwierz wink.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego wymian sprężyn zaworów i czegoś w mocowaniu tylnych kół nie liczysz jako awarii? Chyba

> nie są to normalne czynności serwisowe tego samochodu.

akcje serwisowe to awarie? Raczej ich zapobieganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - deska jak sie tlucze tak sie tlucze, rozbierana i skladana przez service 3 x na gwarancji, pomaga

> na 5 k km ,

> - 3 lata i lakier schodzi,

odrobinę trzeszczącą deskę na dużych dziurach i wżery na lakierze od ptasich kup to mam też ja... tylko że moja beemka ma 20 lat icon_eek.gif

Słyszałem o drastycznym spadku jakości, widziałem przykłady, ale nie aż tak drastyczne jak schodzący lakier w 3 letnim aucie.

To nawet (TFU!) Fiat nie ma takich historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.