Skocz do zawartości

Małe toczydło klasy A.


lnk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moja rodzicielka jest na etapie wymiany Micry '96 na nowy samochód. Mimo że auto jeździ sprawnie i bezawaryjnie, ruda schrupała blachy a koszt napraw mocno przekracza wartość auta. Czas więc na zmiany.

Proszę o pomoc w wyborze auta:

- nowy, mały klasa A.

- łatwy do obsługi dla starszej pani (głównie widoczność)

- benzyna, przebiegi dzienne 20-30 km głównie w obrębie wioski, jazda nie dalej niż 20km od domu.

-wyposażenie minimum wspomaganie, ze względu na dystanse klima zbędna (micra ma tylko wspom. i nie narzeka)

- 5 miejsc (aby wnuki na lody można zabrać), wiem że to mocno ograniczy wybór, ale tak musi być.

- budżet 30tys.

Coś poza Pandą /i10/picanto spełnia te warunki. Który proponujecie?

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - 5 miejsc (aby wnuki na lody można zabrać), wiem że to mocno ograniczy wybór, ale tak musi być.

> - budżet 30tys.

> Coś poza Pandą /i10/picanto spełnia te warunki. Który proponujecie?

> Dzięki za rady.

Do zabierania wnuków poleciłbym coś klasy B - tym bardziej, że budżet zacny.

Coś jak Clio, Yaris ok.gif

Dobra, już doczytałem, że ma być nowy - więc może Chevrolet Aveo

http://www.chevrolet.pl/oferta/oferta/promocje-detaliczne-na-samochody-marki-chevrolet-rp-2012.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do zabierania wnuków poleciłbym coś klasy B - tym bardziej, że budżet zacny.

E tam - w i10 na przykład miejsca z tyłu jest więcej niż w 206, z którym mam porównanie hmm.gif

A poręczność dla kobiety (parkowanie i ogólne "mieszczenie się wszędzie") jest z kompletnie innej półki.

Polecił bym właśnie i10, bo niczego nie udaje (choć porównując do francusko/japońskich i niemiecko/czesko/hiszpańskich trojaczków to jest to samochód pełną gębą, nie skuter na 4 kołach), ale ma ono jedną, dla mnie bardzo dużą wadę - brak możliwości zamówienia klimatyzacji automatycznej. Aczkolwiek przy 30 tysiącach i tak niemożliwe było by raczej zmieszczenie się z tym.

Jeśli to nie przeszkadza (jak również głośne zawieszenie) - to i10 czy bliźniak picanto (będzie droższy, bo ładniejszy) będzie bardzo dobrym wyborem.

Za "trojaczkami" przemawia silnik, ponieważ koreańskie konstrukcje są średnio udane.

Edit: doczytałem, że klima w ogóle nie jest obowiązkowa - czyli brać tańsze wersje i10 i reszte przeznaczyć na paliwo, na które apetyt ma smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba najlepszym wyborem będzie Panda Classic 1.2 Widoczność w nim jest doskonała i siedzi się też

> wysoko w porównaniu do reszty. Silnik sprawdzony bo tłuką i tłuką. I zmieniać tej jednostki

> chyba już nie mają zamiaru.

Panda ma nad i10 jedną przewagę - jest wyżej zawieszona (jako samochód - siedzi się tak samo wysoko), przez co trudniej się powiesić na krawężniku (co już nie raz mi się udało smile.gif ). Poza tym same wady (a te malutkie lusterka to już kuriozum). Dla mnie przynajmniej, wybór był prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda III w nowej cenie od 30400 pln ze wspomaganiem poduszkami abeesem i elektryką- łatwość manewrowania, widoczność z wnętrza i prześwit nie do pobicia.

Lub Panda Classic- za podobną kasę ale z klimą ( albo bez ok 3 tys taniej) lecz trzeba się spieszyć - już nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panda ma nad i10 jedną przewagę - jest wyżej zawieszona (jako samochód - siedzi się tak samo

> wysoko), przez co trudniej się powiesić na krawężniku (co już nie raz mi się udało ). Poza

> tym same wady (a te malutkie lusterka to już kuriozum). Dla mnie przynajmniej, wybór był

> prosty.

Zobacz jakie lusterka ma obecnie panda classic i Panda III grinser006.gif - jak z dostawczaka spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To w classicu też zmienili? Panda 3 ma duże, to wiem.

> Tak na boku - w mieście właśnie takie są najlepsze

jeszcze przed przemianowaniem na clasic panda II otrzymala duze lustra - uszy slonia - chociaz wg mnie ... calkiem zbednie ale niech tam... i wiem co mowie bujalem sie panda II z malymi lustrami przez 9 lat a teraz mam pande tzw clasic z duzymi i.... bo ja wiem hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Sandero 1.2 16v?

Aktualnie jest zmiana modelu to podejrzewam, że da się wyrwać dobrą cenę na schodzący model. Poza tym na wioske dobre będzie wysokie zawieszenia, a prostszego auta w obsłudze to chyba nie ma smile.gif No i spokojnie można zamontować foteliki dla wnuków (Sandero jest obszerna).

Stary model

Jakby się uparł to można też kupić nowy model:

Nowa Sandero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co znaczy średnio udane?

Mulaste, niezbyt kulturalne (trojaczki maja 3 cyl - ten argument mozna akurat w tym wypadku pominac smile.gif), paliwozerne.

Moze niezbyt awaryjne, ale całkowicie bezawaryjne tez zdecydowanie nie.

Oczywiscie tragedii nie ma, samochody napedzaja, dlatego napisalem "srednio udane" smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mulaste, niezbyt kulturalne (trojaczki maja 3 cyl - ten argument mozna akurat w tym wypadku pominac

> ), paliwozerne.

> Moze niezbyt awaryjne, ale całkowicie bezawaryjne tez zdecydowanie nie.

> Oczywiscie tragedii nie ma, samochody napedzaja, dlatego napisalem "srednio udane"

przesadzasz, tym bardziej, że powozić tym będzie poważna osoba, a nie małolat zlosnik.gif Za tę cenę i wypas, nie sądzę, żeby konkurencja dawała więcej, także źle nie jest. Do miasta jak znalazł, pomijam to że Mama tym i na urlop w góry wyjeżdża raz do roku. Z nad morza do Zakopca już trochę to jest i żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przesadzasz, tym bardziej, że powozić tym będzie poważna osoba, a nie małolat Za tę cenę i wypas,

> nie sądzę, żeby konkurencja dawała więcej, także źle nie jest. Do miasta jak znalazł, pomijam

> to że Mama tym i na urlop w góry wyjeżdża raz do roku. Z nad morza do Zakopca już trochę to

> jest i żyje.

No to wlasnie idealnie pasuje to użytego przeze mnie "średnio udany" smile.gif

Spełnia zadania i napędza samochód - w mojej opini to właśnie jest "średnie" smile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Precyzując trochę, chodzi o proste, małe auto do jazdy po okolicy więc wchodzenie w klasę B nie ma sensu i będzie tylko utrudnieniem (jest auto ojca na trasy).

Patrząc na ceny to zdecydowanie wygrywa Panda Classic za ok 25tyś. (ma wspomaganie, 2x PP, centralny, el. szyby). i10/Spark to tak z 2 tyś więcej, Picanto kolejne 2tyś.

Jest też to chyba łatwiejsze w obsłudze auto dla kobitki która tylko trochę jeździ (ale codziennie) i nie wnika w szczegóły - liczy się widoczność, ułatwiający manewrowanie kształt, skrzynia, pozycja za kółkiem.

Umówimy się na jazdy i zobaczymy co jej spasuje. Jak macie jakieś inne propozycje to śmiało, ja już nie kojarzę innych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to wlasnie idealnie pasuje to użytego przeze mnie "średnio udany"

> Spełnia zadania i napędza samochód - w mojej opini to właśnie jest "średnie"

tylko, że od tych małych gówien nie ma co oczekiwać szału. Oglądaliśmy Splasha więcej kosztował i goły kompletny golas, cokolwiek więcej byś chciał cena szybko do 40-stu dobijała, aygo i podobne odpadły od razu bo rodzicom na tylnych drzwiach zależało, po za tym po maluchu mieli dosyć gołej blachy, fox łapał się nawet mimo braku drzwi z tyłu ale cena sporo wyższa niż pozostałych.

Jednak dziad chevrolet po upustach z dodatkami wyszedł jakieś 28 tyś. zł. Autko ma klimę manulną, eletryczne lustra, fabryczne radio, 4 bądź 6 airbagów 4x szyby elektryczne, halogeny, asystent nagłego hamowania. Imo tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Moja rodzicielka jest na etapie wymiany Micry '96 na nowy samochód. Mimo że auto jeździ sprawnie i

> bezawaryjnie, ruda schrupała blachy a koszt napraw mocno przekracza wartość auta. Czas więc na

> zmiany.

> Proszę o pomoc w wyborze auta:

> - nowy, mały klasa A.

> - łatwy do obsługi dla starszej pani (głównie widoczność)

> - benzyna, przebiegi dzienne 20-30 km głównie w obrębie wioski, jazda nie dalej niż 20km od domu.

> -wyposażenie minimum wspomaganie, ze względu na dystanse klima zbędna (micra ma tylko wspom. i nie

> narzeka)

> - 5 miejsc (aby wnuki na lody można zabrać), wiem że to mocno ograniczy wybór, ale tak musi być.

> - budżet 30tys.

> Coś poza Pandą /i10/picanto spełnia te warunki. Który proponujecie?

> Dzięki za rady.

Renault Twingo, nowy model, na prawdę bardzo wdzięczny samochód i mało awaryjny. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko, że od tych małych gówien nie ma co oczekiwać szału. Oglądaliśmy Splasha więcej kosztował i

> goły kompletny golas, cokolwiek więcej byś chciał cena szybko do 40-stu dobijała, aygo i

> podobne odpadły od razu bo rodzicom na tylnych drzwiach zależało, po za tym po maluchu mieli

> dosyć gołej blachy, fox łapał się nawet mimo braku drzwi z tyłu ale cena sporo wyższa niż

> pozostałych.

> Jednak dziad chevrolet po upustach z dodatkami wyszedł jakieś 28 tyś. zł. Autko ma klimę manulną,

> eletryczne lustra, fabryczne radio, 4 bądź 6 airbagów 4x szyby elektryczne, halogeny, asystent

> nagłego hamowania. Imo tragedii nie ma.

W tym przypadku nie ma takich oczekiwań. Auto jedzie 2-3 km stoi 1h, później robi 5km itd. Wtedy te wszystkie gadżety są zbędne a bardziej liczy się łatwość obsługi.

Jak pisałem prosta micra K11 spełniała wszystkie oczekiwania, a każde nowe auto będzie przy niej wypasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przesadzasz, tym bardziej, że powozić tym będzie poważna osoba, a nie małolat Za tę cenę i wypas,

> nie sądzę, żeby konkurencja dawała więcej, także źle nie jest. Do miasta jak znalazł, pomijam

> to że Mama tym i na urlop w góry wyjeżdża raz do roku. Z nad morza do Zakopca już trochę to

> jest i żyje.

Wiesz- 4-roosobowe rodziny z psem na wakacje 126 p jeździli i żyli. smirk.gif

Między trojaczkami z kolna a pandą III jest przepaść zarówno w ergonomii jak i jakości wykończenia wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - budżet 30tys.

> Coś poza Pandą /i10/picanto spełnia te warunki. Który proponujecie?

> Dzięki za rady.

nówka za 30pln będzie raczej nierealne.

Uskrobać jeszcze 5-6 tys albo wziąść te 5-6 w kredyt albo wpłacić 50% a drugie 50% po dozbieraniu brakujących 5-6 tys za rok i kupić nową micrę k13 w wersji Visia z wyprzedaży rocznika 2012.

Jestem z nissanem na bieżąco, jest u dealerów sporo jeszcze takich micr, 5 drzwiowe, silniczek 1.2 80KM, 4 poduszki + kurtyny, wspomaganie, klima, centralny zamek, radio +cd, komputer pokładowy, el.szyby przód i jeszcze parę bzdetow. Cena wyprzedazowa to 35900, jak potargujesz to może coś jeszcze zejdą.

Przeswietliłem cenniki wszystkich producentów i powiem Ci tyle, że w tej cenie nie kupisz innego podobnie wyposazonego nowego auta o podobnych rozmiarach. Wszystkie fiesty, clio, corsy itp są o parę tysi droższe a i tak ciut gorzej wyposarzone, a w zbliżonej do micry cenie będą trojaczki C1,Aygo, 107 które są gołe i masakrycznie małe przy micrze (tylna kanapa i bagażnik), podobnie skoda citigo, vw up, hyunday i10.

Mnie udało się kupić bogatszą od Visi wersję Acenta za niewiele więcej i jeszcze kpl. zimówek 15" w cenie wyhaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słowo klucz- klasa A to raz a 5-6 tyś to 20 % wartości samochodu- w skrócie kupa kasy w stosunku do

> założonego budżetu.

klasa to kwestia umowna, obecnie też jeździ micrą więc propozycja chyba odpowiednia.

Wiem, że 5-6 tys to dużo przy tym budżecie ale za 30 tysięcy fabrycznej nówki nie kupi, chyba że jakiś fuks albo wersja super hiper mała bieda. Z kolei micra k13 za te 35-36 to już całkiem fajne auto. Może akurat autor wątku nie rozpatrywał takiej możliwości a będzie ona realna finansowo więc dałem pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klasa to kwestia umowna, obecnie też jeździ micrą więc propozycja chyba odpowiednia.

> Wiem, że 5-6 tys to dużo przy tym budżecie ale za 30 tysięcy fabrycznej nówki nie kupi, chyba że

> jakiś fuks albo wersja super hiper mała bieda. Z kolei micra k13 za te 35-36 to już całkiem

> fajne auto. Może akurat autor wątku nie rozpatrywał takiej możliwości a będzie ona realna

> finansowo więc dałem pomysł.

za 30 kzl kupujesz nowke (rocznik 2012) pande clasic my life czyli z klima z calkiem rozsadnym motorkiem 1,2 69 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytet to auto łatwe w prowadzeniu/manewrowaniu dla kobiety. Żadna klima i inne gadżety nie są potrzebne wiec nie ma sensu przebijać się do klasy B i licytować na wyposażeniu. Po obdzwonieniu dealerów to Pandy Classic są już w b.małych ilościach i trzeba się decydować na już, i10 z wyprzedaży rocznika tak samo. Spark i Picanto jeszcze nie wiem. Zobaczymy jak wyjdzie; na razie któryś z tych 4-ech wchodzi w grę w zależności od dostępności i decyzji matki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie to , żebym się mądrował , ale

> kupi

> oj,kupi

ok, matiza znaczy się sparka wink.gif kupi ale ten i10 to jakieś demo czy coś ale w sumie za te pieniądze to może i warto jeżeli komus się to wizualnie podoba (mnie absolutnie nie).

Normalnie kosztuje tyle co wspomniana przeze mnie micra a to już jakaś pomyłka, te koła to chyba 12" wink.gif

EDIT: co temu i10 stało się ze zderzakami ? fabrycznie mają inny odcień ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Priorytet to auto łatwe w prowadzeniu/manewrowaniu dla kobiety. Żadna klima i inne gadżety nie są

> potrzebne wiec nie ma sensu przebijać się do klasy B i licytować na wyposażeniu. Po

> obdzwonieniu dealerów to Pandy Classic są już w b.małych ilościach i trzeba się decydować na

> już, i10 z wyprzedaży rocznika tak samo. Spark i Picanto jeszcze nie wiem. Zobaczymy jak

> wyjdzie; na razie któryś z tych 4-ech wchodzi w grę w zależności od dostępności i decyzji

> matki

Jak nie musi mieć klimy to kup pandę III- ceny zaczynają się od 30400 pln. Może z rocznika 2012 będzie jeszcze taniej

Auto ma 69 konny silnik dwustopniowe wspomaganie, 4 poduszki, ABS, elektrykę szyb, centralny zamek, dzienne światła 5-drzowie nadwozie no i całkiem spory jak na tą klasę bagażnik i bardzo dobry komfort podróżowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie musi mieć klimy to kup pandę III- ceny zaczynają się od 30400 pln. Może z rocznika 2012

> będzie jeszcze taniej

> Auto ma 69 konny silnik dwustopniowe wspomaganie, 4 poduszki, ABS, elektrykę szyb, centralny zamek,

> dzienne światła 5-drzowie nadwozie no i całkiem spory jak na tą klasę bagażnik i bardzo dobry

> komfort podróżowania

i to wg mnie też rozsądna propozycja, autko jakoś wygląda w stosunku do sparka i tego i10 aczkolwiek 30tys bez klimy to nie mało.

Jeszcze bardziej mnie to utwierdza w przekonaniu, ze micra za 35900 z tym "wypasem" to dobra cena za to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego Splasha to raczej za 30kzł się nie kupi chyba, że jakimś cudem przedliftowy z 2011. Poza tym nie jestem przekonany czy oferuje coś więcej niż Panda 3, no może poza niższą awaryjnością. Mówie o 1.0, bo 1.2 oferuje lepsze osiągi biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez jaj panda też urodą nie grzeszy

Z zewnątrz ujdzie, taki trochę ,,pancer wagen'' wyszedł Fiatowi, ale środek, a zwłaszcza deska nowej Pandy to dramat nad dramaty. Całość uzupełniają dramatycznej urody bym rzekł kwadratowe zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masakrycznie małe przy micrze (tylna kanapa i

> bagażnik), podobnie skoda citigo, vw up, hyunday i10.

Z mała tylna kanapa w i10 to się trochę zapędziłeś - siedziałes tam w ogóle? hahaha.gif

Bagażnik faktycznie mniejszy niż w micrze, tak samo jak i cena - o jakieś 5 tysiecy, jak się postarasz, za 15 litrów bagażnika to całkiem sporo 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.