Skocz do zawartości

Jakie Assistance na wyjazd do Chorwacji


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

> Hellou!

> Pytanko, gdzie polecacie wykupic assistance które objeło by przejazd Polska

> Im większy wypas assistance tym lepiej

polecam Ci w M-banku. Tam też kupisz w dobrej cenie ubezpieczenie zdrowotne (pamiętaj, że to nie Unia Europejska i karty EKUZ nie działają.)

Uważaj na złodziei na stacjach benzynowych!!! Pod żadnym pozorem nie zostawiaj samochodu bez opieki. Mnie okradli pod kamerami monitoringu w Słowacji w zeszłym roku!!! Całe szczęście szkody były na tyle małe, że pojechałem dalej, ale Laptop służbowy poszedł w pizz...u (ukradli z bagażnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> polecam Ci w M-banku. Tam też kupisz w dobrej cenie ubezpieczenie zdrowotne (pamiętaj, że to nie

> Unia Europejska i karty EKUZ nie działają.)

>

czy Chorwacja nie ma wejść do Unii w lipcu?

ja mam z pakietem w Avivie. Holują do 500km za granicą, w PL bez ograniczeń...nie wiem, czy ktoś daje więcej km za granicą, bo przecież o to chodzi...w mBanku jest limit 1000 PLN na holowanie w max wariancie, a za granicą to pewnie nie za wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy Chorwacja nie ma wejść do Unii w lipcu?

> ja mam z pakietem w Avivie. Holują do 500km za granicą, w PL bez ograniczeń...nie wiem, czy ktoś

> daje więcej km za granicą, bo przecież o to chodzi...w mBanku jest limit 1000 PLN na holowanie

> w max wariancie, a za granicą to pewnie nie za wiele...

Nie wiem czy ma wejść. Oni od dłuższego czasu się starają.

Ja w zeszłym roku miałem chyba jakieś lepsze warunki na holowanie, włącznie z kierowcą, gdybym miał wypadek i nie mógł sam prowadzić do domu. Poczytaj i wybierz co Ci odpowiada.

A na marginesie, to Chorwacja jest zajebista, a jak lubiz jeździć to pokochasz ich autostrady. polecam też lekturę http://www.cro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hellou!

> Pytanko, gdzie polecacie wykupic assistance które objeło by przejazd Polska

> Im większy wypas assistance tym lepiej

a gdzie masz OC/AC? moze cos w zestawie dobierzesz. Ja dostalem w pakiecie z PZU i IMHO daje rade - nie probowalem w sumie, ale gleboko wierze ze da rade w razie co smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwieredzam, bylem w bulgarii hiszpani egipcie turcji tunezji w poprzednim roku chorwacja, zakochalem sie <3 i jak niechce mi sie nigdzie wracac po raz 2, to wiem ze tam chce! a moze kiedys zamieszkam kto wie smile.gif tylko polacy troche wioche robią

jak w restauracji koles po polsku tłumaczyl kelnerowi - BEeeez- MuuuuSztaaardyyy to yebłem grinser006.gif nie wiem, myslal ze jak wydłuzy słowa to na chorwacki, albo ang one sie przetłumaczą ? grinser006.gif ale pomoglismy i nie bylo tak strasznie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam też kupisz w dobrej cenie ubezpieczenie zdrowotne (pamiętaj, że to nie

> Unia Europejska i karty EKUZ nie działają.)

działa , może przypadek jednostkowy , ale w zeszłym roku spytali mnie o kartę i wszystko poszło gratis włącznie z mega zniżką na leki w aptece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hellou!

> Pytanko, gdzie polecacie wykupic assistance które objeło by przejazd Polska

> Im większy wypas assistance tym lepiej

w tamtym roku wertowałem forum CRO>pl aby znaleść rozwiązanie.

wybrałem polecane Generali. za wypas assitance na 20 dni zapłaciłem coś kolo 50 pln

tylko nie załatwiaj tego w Generali direct tylko normalnie u agenta.

wtedy było to najlepsze co oferowali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja dostalem w pakiecie z PZU i IMHO daje rade -

> nie probowalem w sumie, ale gleboko wierze ze da rade w razie co

Dostałeś gratis, czy płaciłeś ? Bo jeśli masz pakiet Komfort, który jest gratis, to assistance masz tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tamtym roku wertowałem forum CRO

> wybrałem polecane Generali. za wypas assitance na 20 dni zapłaciłem coś kolo 50 pln

> tylko nie załatwiaj tego w Generali direct tylko normalnie u agenta.

> wtedy było to najlepsze co oferowali..

Byłem dziś u agenta i już nie można wykupic tego wypasu na 20 dni tylko na rok, w tamtym roku kupowalem na 14 dni i placilem ok.40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałeś gratis, czy płaciłeś ? Bo jeśli masz pakiet Komfort, który jest gratis, to assistance masz

> tylko w Polsce.

cos napewno doplacalem, bo mam wersje na europe i polske od samego domu. Przy cenie AC to jakies 'grosze' byly wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy ma wejść. Oni od dłuższego czasu się starają.

> Ja w zeszłym roku miałem chyba jakieś lepsze warunki na holowanie, włącznie z kierowcą, gdybym miał

> wypadek i nie mógł sam prowadzić do domu. Poczytaj i wybierz co Ci odpowiada.

> A na marginesie, to Chorwacja jest zajebista, a jak lubiz jeździć to pokochasz ich autostrady.

> polecam też lekturę http://www.cro.pl

nie potrzebuje lektury bo ten kraj zjechałem od Istrii po Montenegro zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że to nie

> Unia Europejska i karty EKUZ nie działają.

Awaryjnie możesz liczyć na bezpłatną opiekę zdrowotną na podstawie polskiego paszportu, na DO nie działa.

Niemniej i tak polecem się ubezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pamiętaj, że to nie

> Awaryjnie możesz liczyć na bezpłatną opiekę zdrowotną na podstawie polskiego paszportu, na DO nie

> działa.

> Niemniej i tak polecem się ubezpieczyć.

dokładnie, zwłaszcza że europejska karta zdrowia jest bezpłatnie wydawana.

Ja w tym roku już 4ty raz pojadę na chorwację, tak mi się tam podoba, tak że polecam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy Chorwacja nie ma wejść do Unii w lipcu?

> ja mam z pakietem w Avivie. Holują do 500km za granicą, w PL bez ograniczeń...nie wiem, czy ktoś

> daje więcej km za granicą,

Warta daje. Jaki koszt roczny w tej Avivie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Warta daje. Jaki koszt roczny w tej Avivie?

około 300 PLN - assistance maksymalny

no fakt, w warcie 800km, to super wariant...ile kosztuje i czy można go kupić jako oddzielna oferta czy tylko w pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> około 300 PLN - assistance maksymalny

> no fakt, w warcie 800km, to super wariant...ile kosztuje i czy można go kupić jako oddzielna oferta

> czy tylko w pakiecie?

Nie wiem. Mam złoty+ (stwierdziłem, że mi wystarczy no i kosztuje połowę tego co napisałeś) kupiony razem z całą resztą ubezpieczeń ale przy najbliższej okazji zapytam agenta ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hellou!

> Pytanko, gdzie polecacie wykupic assistance które objeło by przejazd Polska

> Im większy wypas assistance tym lepiej

Jeżeli masz AC to sprawdź czy nie masz tego w pakiecie. Jak jechałem do Cro, to też zacząłem się rozglądać za assistance na Bałkany, ale się okazało, że te co mam w allianz obejmuje basem Adriatyku wink.gif

Teraz szukam nowego pakietu Oc/AC i w Proamie jest dość bogaty assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... pojadę na chorwację, ...

offtopic.gif

facepalm%5B1%5D.gif Proszę Was... bo już kolejny raz widzę ten kwiatek mowy

"polskawej" i za każdym razem mnie odrzuca.

Jeździmy DO CHORWACJI, a nie na Chorwację!

Na Chorwację może ewentualnie najechać łupieżca ... Germański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem. Mam złoty+ (stwierdziłem, że mi wystarczy no i kosztuje połowę tego co napisałeś) kupiony

> razem z całą resztą ubezpieczeń ale przy najbliższej okazji zapytam agenta

Jednym z lepszych ass jest "platyna" Warty jednakże całkiem sporo kosztuje, a w razie ubiegania się o refundację kosztów z ass w Warcie, to jest masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednym z lepszych ass jest "platyna" Warty jednakże całkiem sporo kosztuje, a w razie ubiegania się

> o refundację kosztów z ass w Warcie, to jest masakra.

Korzystałem wiele razy i ani razu nie musiałem się prosić ani o złotówkę niewiem.gif Zresztą nie musiałem musieć bo wszystko było bezgotówkowo zawsze załatwione ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W warcie platynowy w pakiecie kosztuje 239 zł , a jesli nie naprawią na miejscu to holuja 800 km w

> kierunku domku i zostawią na parkingu- to juz chyba na Słowacji

Hmm.. a gdyby mieć wtedy kolejne assistance (na przykład to dołożone do OC/AC) to może można by ich na dalszy transport wezwać.. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hellou!

> Pytanko, gdzie polecacie wykupic assistance które objeło by przejazd Polska

> Im większy wypas assistance tym lepiej

Dwa lata temu korzystałem przymusowo z assistance. Miałem opcję premium z PTU (holowanie coś do 900km). Jadąc ze Splitu około 50km od Szybenika padł czujnik położenia wału. Laweta do ASO. Tam musiałem zostawić samochód, bo raz: było po 15:30 (a połudiowcy wiadomo), dwa nie mieli części do tego silnika...obiecali na drugi dzień. Więc nocleg na miejscu. Spokojnie przyjechał po nas rezydent, zawiózł do pensjonatu, warunki trzy gwiazdkowe, więc OK. Ubezpieczyciel dzwonił i informował o rozwoju sprawy. Na drugi dzień po 12:00 samochód był sprawny. Zapłaciłem 400 złotych za naprawę (wiem, u nas byłoby może mniej - 2 diagnozy + część + robocizna) i pojechałem dalej. Nie miałem żadnych przygód i kłopotów z tym assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm.. a gdyby mieć wtedy kolejne assistance (na przykład to dołożone do OC/AC) to może można by ich

> na dalszy transport wezwać..

Ten platynowy jest tylko w pakiecie lub z oc a zawsze mozesz dokupic w innym towarzystwie jesli dają solo. A Platynowy ma niestety oraniczenie auto nie moze miec wiecej niz 6 lat.. frown.giffrown.giffrown.giffrown.giffrown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hellou!

> Pytanko, gdzie polecacie wykupic assistance które objeło by przejazd Polska

> Im większy wypas assistance tym lepiej

Ja odpowiem przewrotnie. Kup nowe auto z gwarancja oraz assistance europejskim producenta i sie o nic nie martw. Wszystko w ramach gwarancji mikolaj.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.