Skocz do zawartości

Czarny olej po wymianie


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

W moim nowym wynalazku BMW silnik n42 wymieniłem olej bo poprzedni nie wiadomo ile mial kkm za sobą. Przed wymiana dodałem specyfik do czyszczenia silnika zlalem stary olej (czarny jak smoła) dałem nowy filtry i nowy olej full syntetyk 5w30

Po 50km nowy olej jest już ciemno brazowy...

Dla porównania ten sam olej w subaru po 7,5kmil olej jest jak miód

Silniki n42 są bardzo wrażliwe na "zly" olej co więc robić. A w szczegolnosci kiedy auto nie będzie normalnie traktowane tylko non-stop "do odcinki"

Zostawić jak jest i zrobić kolejna wymianę jak wcześniej zakładałem po 5kkm

wymienić jeszcze raz tym razem bez płynukanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moim nowym wynalazku BMW silnik n42 wymieniłem olej bo poprzedni nie wiadomo ile mial kkm za

> sobą. Przed wymiana dodałem specyfik do czyszczenia silnika zlalem stary olej (czarny jak

> smoła) dałem nowy filtry i nowy olej full syntetyk 5w30

> Po 50km nowy olej jest już ciemno brazowy...

> Dla porównania ten sam olej w subaru po 7,5kmil olej jest jak miód

> Silniki n42 są bardzo wrażliwe na "zly" olej co więc robić. A w szczegolnosci kiedy auto nie będzie

> normalnie traktowane tylko non-stop "do odcinki"

> Zostawić jak jest i zrobić kolejna wymianę jak wcześniej zakładałem po 5kkm

> wymienić jeszcze raz tym razem bez płynukanki?

Szkoda, że od razu zalałeś docelowy. Ja bym zalał najtańsze gówno 5w40 (chyba, że 5w30 mają w normalnej cenie) z jakiegoś orlenu czy innego lotosa, zrobił ze 100-200km, załał znów płukankę i zmienił na docelowy.

Kupiłeś używkę, w której tak naprawdę nie wiesz co było lane. I ta jedna płukanka mogła nie starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że od razu zalałeś docelowy. Ja bym zalał najtańsze gówno 5w40 (chyba, że 5w30 mają w

> normalnej cenie) z jakiegoś orlenu czy innego lotosa, zrobił ze 100-200km, załał znów płukankę

> i zmienił na docelowy.

> Kupiłeś używkę, w której tak naprawdę nie wiesz co było lane. I ta jedna płukanka mogła nie

> starczyć.

olej 5w30 nie jest drogi - 90zł/4L wiec nie majatek

pytanie czy teraz jeszcze raz zapodac plukanke i nowy olej czy "wrocic" do temtu za 5kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, że od razu zalałeś docelowy. Ja bym zalał najtańsze gówno 5w40 (chyba, że 5w30 mają w

> normalnej cenie) z jakiegoś orlenu czy innego lotosa, zrobił ze 100-200km, załał znów płukankę

> i zmienił na docelowy.

> Kupiłeś używkę, w której tak naprawdę nie wiesz co było lane. I ta jedna płukanka mogła nie

> starczyć.

Te najtańsze gówna z Orlenu czy Lotosa często spełniają bardziej restrykcyjne normy niż tzw. "markowe" oleje. Dla kilku firm te gówniane firmy leją własne oleje i naklejają metkę "markowego" producenta, np. Orlen robił dla Seleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co piszesz wygląda na to, że w silniku jest niezły gnój.Ja bym skrócił interwał do 2-3 kkm, znowu płukanka i znowu nowy olej.Ten dystans pozwoli nowemu olejowi jeszcze poczyścić "starocie" a nowa płukanka dopełni dzieła, wydłużenie interwału może spowodować że nowy olej zacznie bardzo szybko tracić swoje właściwości i znowu się zacznie robić gnój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja to robiłem tak w silniku po sporym przebiegu. Pełen przegląd filtry świece itp,płukanku do chłodzenia i do oleju i po 100 kilometrach zmiana na coś taniego bp coś tam. Dolana płukanka 200 kilometrów, to samo chłodnica ale układ zalewany najtańszym płynem z tesco.

Zrobione 3 cykle płukania, przy trzecim zdjęta myska i pokrywa zaworów, obydwie wyszorowane z osadów, złozone, zalany nowe dobry olej i silnik chodzi do dzisiaj u szwagra w autku. Na płukanki, płyn chłodniczy i 14 litrów oleju, uszczelki miski i pokrywy poszło 450 złotych. Aha teraz silnik jest zalany jakimś max life coś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego ja to robiłem tak w silniku po sporym przebiegu. Pełen przegląd filtry świece itp,płukanku

> do chłodzenia i do oleju i po 100 kilometrach zmiana na coś taniego bp coś tam. Dolana

> płukanka 200 kilometrów, to samo chłodnica ale układ zalewany najtańszym płynem z tesco.

> Zrobione 3 cykle płukania, przy trzecim zdjęta myska i pokrywa zaworów, obydwie wyszorowane z

> osadów, złozone, zalany nowe dobry olej i silnik chodzi do dzisiaj u szwagra w autku. Na

> płukanki, płyn chłodniczy i 14 litrów oleju, uszczelki miski i pokrywy poszło 450 złotych. Aha

> teraz silnik jest zalany jakimś max life coś tam

A co to za płukanka na 200 km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy od silnika/konstrukcji/stanu.

> W Fabii mam czarny chwila moment.

> W Subaru po 1000 km ostrej jazdy jest miód,

> znajomy w Megane 2.0 170 KM po 15kkm ma dalej żółty.

> W Ducato jest czarny chwila moment.

Wszystko benzyna? Po diesel barwi na czarno, ale to wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieprecyzyjnie napisałem, 200 km zrobione i zgodnie z ulotką wtedy płukanka. chodzi o to że dawałem

> czas silnikowi na wymycie syfu

Ok. bo np. Xado dopuszcza jeżdżenie z płukanką coś ok. 20 km.Płukanek jest masa, ale jak wszędzie są lepsze i gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok. bo np. Xado dopuszcza jeżdżenie z płukanką coś ok. 20 km.Płukanek jest masa, ale jak wszędzie

> są lepsze i gorsze.

Kolego problem był taki że silnik byłsportowy a właściciel autka jeździł nim jak emeryt. Nagaru było od wuja wszedzie ale laliśmy dodatki do paliwa te do czyszczenia w dolot i potem oglądaliśmy kanałem świecy. Doczyściło ładnie ale minęło parę tygodni i pare baków paliwa ale obyło się bez kapitalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja beemka "robiła" czarnego elfa 5w30.

Wlalem valvoline 5w50 i byl przez caly okres czerwoniutki

Teraz mam wlanego 5w40 lotosa i tez nie traci koloru

Widac z tego ze za to odpowiedzialna jest ta druga cyferka w oznaczeniu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, za to odpowiedzialna jest ilość środków czyszczących w oleju...jak ich mało to i olej będzie

> czysty, bo nic nie wypłukają.

Czyli ze elf jest mocno czyszczący, a lotos i valvoline prawie nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli ze elf jest mocno czyszczący, a lotos i valvoline prawie nie ?

Są dwie opcje:

1. Elf lepiej czyści silnik

2. Elf bardziej się spala (koksuje) niż lotos i valvoline

Chyba opinie, który olej bardziej czyszczący można wyciągnąć tylko po czystości silika icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te najtańsze gówna z Orlenu czy Lotosa często spełniają bardziej restrykcyjne normy niż tzw.

> "markowe" oleje. Dla kilku firm te gówniane firmy leją własne oleje i naklejają metkę

> "markowego" producenta, np. Orlen robił dla Seleni.

ale i tak tego niektórym nie przetlumaczysz, taki nasz wielki patriotyzm ze co jest produkowane w polsce to musi byc najwieksze gówno...no nic dobrze ze przynajmniej za granica Nas doceniaja wink.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po TBM - "liczbie zasadowej". W karcie produktu.

To jest jeden z czynników. Ale właściwości myjące to nie tylko samo TBN, ponieważ dodatki te różnią się pomiędzy producentami olejów

Czy ten olej mineralny klasy API SG będzie dobrze myjącym silnik, bo ma TBN=9,6 zlosnik.gif

Liczy się też dyspersja oleju, a tego parametru juz się nie podaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest jeden z czynników. Ale właściwości myjące to nie tylko samo TBN, ponieważ dodatki te różnią

> się pomiędzy producentami olejów

> Czy ten olej mineralny klasy API SG będzie dobrze myjącym silnik, bo ma TBN=9,6

> Liczy się też dyspersja oleju, a tego parametru juz się nie podaje

Tak jak kolega napisał, TBN to nie wszystko i przy olejach niskopopiołowych z normami ACEA CX nie ma już takiego znaczenia. Te oleje posiadają zupełnie inne pakiety dodatków i te najnowsze z normami z roku 2010 i nowszymi bardzo dobrze radzą sobie z ochroną i czystością w silnikach mimo niskiego TBN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.