Skocz do zawartości

Jakie klocki do miasta w moim DD czyli Xsarze VTS...


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegos albo typowo ulicznego ale dajacego rade, albo lekko lepszego od zwyklego ulicznego klocka??

Znam juz cene OMP R&S ~370zl komplet. czym ew. sie jeszcze zainteresowac?? ATE, Brembo, TRW, Ferrodo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> waham sie miedzy klockiem standardowym a czyms mocniejszym... z mocniejszych to tylko EBC, OMP...

EBC zielone to zaden szal, wymienialem kiedys zwykle Ferodo Premier na Greeny i nie widzialem roznicy. Za to wymiana na FDS dala wyrazna poprawe acz trzeba pamietac ze pierwsze hamowanie jest nieco (ale naprawde nieco) slabsze.

Bylo to na tylnej osi dla scislosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Saxo VTSie miałem takie klocki jak Galfer. Jakiś totalnie najtańszy zamiennik, w Polsce chyba w ogóle niedostępny, ale hamowało nie gorzej od Ferodo DS Performance, z Textarami które też miałem to nawet nie ma co porównywać. Minus tych Galferów taki, że dość mocno jedzą i niszczą tarcze (zawsze gładkie Brembo miałem) ale wytrzymują 2 razy dłużej od innych klocków czyli w moim wypadku jakieś 15 tys km zrobiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos albo typowo ulicznego ale dajacego rade, albo lekko lepszego od zwyklego ulicznego

> klocka??

> Znam juz cene OMP R&S ~370zl komplet. czym ew. sie jeszcze zainteresowac?? ATE, Brembo, TRW,

> Ferrodo ??

Kup te ceramiczne ATE, poużywaj i zdaj relację. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jedyne sportowe Ferodo ktore znalazlem dostepne to FCP1063H w cenie 384zl troche drogo jak na

> klocki na ulice...

Muzyk ty nie patrz na katalog ok?

Wyśli jmaila do leszka z hamulcy.net i poproś o dobrą cenę bo kolega ze Stalowej Woli ci mówił że coś dobrego zaproponuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam czegos albo typowo ulicznego ale dajacego rade, albo lekko lepszego od zwyklego ulicznego

> klocka??

> Znam juz cene OMP R&S ~370zl komplet. czym ew. sie jeszcze zainteresowac?? ATE, Brembo, TRW,

> Ferrodo ??

Wsadzic 4 tloczek z jakimkolwiek klockiem i tarcze z XM 3.0 V6 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to możesz się wrażeniami pochwalić? Czy wolisz się pożalić?

Kupiłem zarówno na przód i na tył, wymieniłem razem z tarczami ATE Power Disc.

Poprawa hamowania względen std bardzo zauważalna.

Można zdecydowanie polecić. ok.gif

Dodatkową zaletą jest fakt, że nie pylą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poniewaz je mialem w roznych furach i wiem.

> Greeny rozpadly mi sie w CTR, Red spisywal sie beznadziejnie w Evo (auto juz bylo na nich jak

> kupilem). W pierwszym przypadku przesiadka na DSPerformance, w drugim na DS2500 - w obu

> niewiarygodna roznica po zmianie.

Rozpadły się w jakiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Slabo hamowaly wiec zostaly wyjete...kruszyly sie w rekach.

> Wiadomo, ze samochod byl uzywany zgodnie z przeznaczeniem ale bez przesady, takie rzeczy dziac sie

> nie powinny. Zwlaszcza, ze wcale nie hamowaly lepiej niz OEM Honda.

hmmm, czyżby były przereklamowane? Niedługo czeka mnie wymiana tarcz i klocków z przodu i myślałem o jakiś zwykłych gładkich tarczach + klocki green stuff. Z tym że ja jeżdżę raczej spokojnie, po prostu potrzebuję jakieś dobre, solidne klocki do normalnej jazdy, sporo jeżdżę autostradą i czasem jak ktoś wyjedzie, zajedzie, to trzeba mocniej zahamować i tyle. Na tył niedawno założyłem tarcze EBC standard i klocki green i jest ok. Ale to tylko tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm, czyżby były przereklamowane? Niedługo czeka mnie wymiana tarcz i klocków z przodu i myślałem

> o jakiś zwykłych gładkich tarczach + klocki green stuff. Z tym że ja jeżdżę raczej spokojnie,

> po prostu potrzebuję jakieś dobre, solidne klocki do normalnej jazdy, sporo jeżdżę autostradą

> i czasem jak ktoś wyjedzie, zajedzie, to trzeba mocniej zahamować i tyle. Na tył niedawno

> założyłem tarcze EBC standard i klocki green i jest ok. Ale to tylko tył

Naprawde poszedlbym w DSPerformance jezeli wystepuja do Twojego auta. Na pewno sie nie zawiedziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawde poszedlbym w DSPerformance jezeli wystepuja do Twojego auta. Na pewno sie nie

> zawiedziesz...

występują, ale są 2x droższe od green'ów. Już nie pierwszy raz czytam o nich dobre opinie. No nic, mam jeszcze jakieś 4 tys. km na przemyślenia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> występują, ale są 2x droższe od green'ów. Już nie pierwszy raz czytam o nich dobre opinie. No nic,

> mam jeszcze jakieś 4 tys. km na przemyślenia

DS-P działa odrobinę lepiej do EBC green.

W jednym i drugim pierwsze hamowanie po postoju czasami jest drętwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muzyk ty nie patrz na katalog ok?

> Wyśli jmaila do leszka z hamulcy.net i poproś o dobrą cenę bo kolega ze Stalowej Woli ci mówił że

> coś dobrego zaproponuje

I powiedz, że masz Xsarę VTS po Tomcacie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe, leszek to znajomy mechanika mojego i daje zawsze rabaty

Ja od 12 lat biorę hamulce i oleje od Leszka i zawsze było tanio, dobrze i byłem pewny, że to oryginały anie podróbki Ferodo, których swojego czasu sporo było.

A do tego zawsze masa porad co, jak i dlaczego warto dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

zobaczymy co warte, promocja byla taka ze grzechem bylo nie skorzystac, a w rece wpadlo to:

6522_10200756649950738_428778191_n.jpg

Montaz pewnie na poczatku lipca z regeneracja zaciskow, wiec mam nadzieje ze cos tam sie poprawi wink.gif

aha, nie polecam tanich klockow, pala sie na potege, szybciutko puchna, generalnie nie ma hamowania w mocniejszych autach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.