Skocz do zawartości

Pytanie autentycznie od sąsiada.


Lucyfer

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ja nie mam Citroena Picassy. A on ma i jest strasznie zapieniony.

Od kilku dni padaka zaczęła rżnąć głupa, w czasie jazdy nagle sama się włączała i wyłączała klima czy wycieraczki. Żona jakoś zapomniała mu powiedzieć.

Wczoraj jadąc do roboty stanął pod bankomatem wziąć gotówkę i gdy próbował gada odpalić, ten charczał rozrusznikiem, najpierw seria stuków, potem jęczenie i nic. Zapalili go na pych, ale po chwili zdechł, przy okazji nie wiedzieć czemu migając lampką ESP.

No i teraz ciekawostka. Zawiózł go lawetą do serwisu. W czasie jazdy na lawecie w padace zamknęły się drzwi. W serwisie podobno wojowali półtorej godziny (mając kluczyki) i nie byli w stanie otworzyć samochodu.

Co za czort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputery, moduły sterujące... nie wiem co tam jest dokładnie, zwał jak zwał, pewnie tam się coś "komplikuje" w nich.

Mogą być zimne luty, mogą się wieszać przekaźniki, może wchodzić wilgoć i wtedy często takie rzeczy wariują. W sumie to tylko potwierdza to co napisali poprzednicy w postach powyżej.

Mi się zdarzyło dwa lata temu jesienią otwierać szybę pasażera za pośrednictwem przełącznika do kierunkowskazów. Ta anomalia trwała kilka minut, po czym po odłączeniu i ponownym podłączeniu akumulatora zniknęła. Nigdy później się już coś takiego nie zdarzyło. Cuda jakieś grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co za czort?

imho w ktoras bardziej strategiczna wiazke dostala sie woda. Dosc znane w megankach gdzie jak woda trafi pod nogi pasazera z przodu to np spontanicznie zamykaja sie i otwieraja szyby zlosnik.gifzlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma klimatronik?Kostkę stacyjki już robił?Jeśli się nie uda im włamać, to 100-150zł alarmowe otwieranie drzwi i sobie poradzą, potem zacząć od zdjęcia klemy minusowej na parę min, jeśli się nie poprawi, poszukać masy do kompa tak jak tutaj wspominali koledzy, oczyścić, spsikać jakimś kontaktem.Jeśli objawy nie ustąpią, podpiąć pod Lexię, ona prawdę powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma klimatronik?Kostkę stacyjki już robił?Jeśli się nie uda im włamać, to 100-150zł alarmowe

> otwieranie drzwi i sobie poradzą, potem zacząć od zdjęcia klemy minusowej na parę min, jeśli

> się nie poprawi, poszukać masy do kompa tak jak tutaj wspominali koledzy, oczyścić, spsikać

> jakimś kontaktem.Jeśli objawy nie ustąpią, podpiąć pod Lexię, ona prawdę powie.

a nie lepiej zaczac od tego ostatniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przekaż sąsiadowi, żeby poczytał o module BSI. Temat rzeka.

Tak z ciekawości - elektroda. Ciekawe co sąsiad by z tego zrozumiał? zlosnik.gif

Ja za to nie mogę zrozumiec jak nie można otworzyć drzwi samochodu mając oryginalne kluczyki. I elektronika padła i zamek zostal uszkodzony mechanicznie? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ja nie mam Citroena Picassy. A on ma i jest strasznie zapieniony.

> Od kilku dni padaka zaczęła rżnąć głupa, w czasie jazdy nagle sama się włączała i wyłączała klima

> czy wycieraczki. Żona jakoś zapomniała mu powiedzieć.

> Wczoraj jadąc do roboty stanął pod bankomatem wziąć gotówkę i gdy próbował gada odpalić, ten

> charczał rozrusznikiem, najpierw seria stuków, potem jęczenie i nic. Zapalili go na pych, ale

> po chwili zdechł, przy okazji nie wiedzieć czemu migając lampką ESP.

> No i teraz ciekawostka. Zawiózł go lawetą do serwisu. W czasie jazdy na lawecie w padace zamknęły

> się drzwi. W serwisie podobno wojowali półtorej godziny (mając kluczyki) i nie byli w stanie

> otworzyć samochodu.

> Co za czort?

Niech go odstawi do serwisu, ktory sie zna na Citroenach ok.gif

W przeciwnym razie, pewniej wiecej zaszkodza niz pomoga wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko jest pospinane w jeden ukłąd elektryczny jak i u mnie ...

to powiem Ci że mi sie okno otwierało samo ... serwis 1400 za jakieś tam naprawy chciał robić

a jako że żem inżynier to lubie popatrzeć i pokombinować

okazało sie że CB radio podpięte przez gniazdo zapalniczki generowało jakieś zakłócenia w systemie i okna wariowały

wyłączenie cb i jazda 3 dni bez ... spowodowały iż problem zniknął ... miesiac dwa jazdy z cb i znowu sie pojawia ... 2 dni bez ... i wraca do normy .... w sumie przerabiane już z 5-6 razy wiec na 100% o to chodzi

może niech popatrzy czy cos nie ma nakopanego w podobny sposób ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa to dla czego nie może otworzyć drzwi? Zaryglowane, czy nie może wkładki przekręcić?

TO akurat może być banał i wystarczy jakiegoś środka penetrującego we wkładki nalać i poczekać niech odpuści.

U mnie baaardzo pomogło. Pewnie nigdy nie używane "manualne" otwieranie i zamykanie .

Te problemy z elektryką miałem podobne kiedyć. Szyba raz otwierała się to zamykała jak chciała. Panel klimy czasami nie reagował.

Zacząłem grzebać przy klemach- wyczyściłem, spowodowałem, że mocniej siedzą na słupkach akumulatora. Do tego miałem zniszczone koło pasowe i pasek osprzętu.

Jak wymieniłem problemy się pokończyły. Co dziwne nie było komunikatów o słabym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że wystarczy uszkodzenie elektryczne - padnięty akumulator, nie musi być elektroniczne, żebym nie otworzył swojego BMW. Wkładasz do zamka kluczyk, przekręcasz, a blokada drzwi ani nie drgnie alien.gif Na całe szczęście, pomyśleli o tym, żeby zamek bagażnika dał się otworzyć bez prądu, bo w bagażniku jest akumulator cool.gif Co by było gdyby był pod maską? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Informuję, że wystarczy uszkodzenie elektryczne - padnięty akumulator, nie musi być elektroniczne,

> żebym nie otworzył swojego BMW. Wkładasz do zamka kluczyk, przekręcasz, a blokada drzwi ani

> nie drgnie

Też do tego doszedlem, ale dzięki za info ok.gif

Na całe szczęście, pomyśleli o tym, żeby zamek bagażnika dał się otworzyć bez

> prądu, bo w bagażniku jest akumulator Co by było gdyby był pod maską?

Zwykle jest zlosnik.gif Tak sobie pomyślalem że moze Francuzi powinni instalowac jakis dostępny z zewnątrz patent na otwieranie maski (ale np. blokowany kluczykiem), albo przycisk RESET komputera ECU zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne objawy miał kolega w A6. Jak włączał klimę to otwierało się okno, albo bagażnik i takie tam... Okazało się , że auto było najprawdopodobniej po zatopieniu i wariowała instalacja. Po wymianie wiązek i jakichś sterowników wszystko gra. Ale nerwów go to kosztowało i prawie rozwód... zona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ja nie mam Citroena Picassy. A on ma i jest strasznie zapieniony.

> Od kilku dni padaka zaczęła rżnąć głupa, w czasie jazdy nagle sama się włączała i wyłączała klima

> czy wycieraczki. Żona jakoś zapomniała mu powiedzieć.

> Wczoraj jadąc do roboty stanął pod bankomatem wziąć gotówkę i gdy próbował gada odpalić, ten

> charczał rozrusznikiem, najpierw seria stuków, potem jęczenie i nic. Zapalili go na pych, ale

> po chwili zdechł, przy okazji nie wiedzieć czemu migając lampką ESP.

> No i teraz ciekawostka. Zawiózł go lawetą do serwisu. W czasie jazdy na lawecie w padace zamknęły

> się drzwi. W serwisie podobno wojowali półtorej godziny (mając kluczyki) i nie byli w stanie

> otworzyć samochodu.

> Co za czort?

Multipleksy panie kolego....i wrażliwa na wszysto elekltronika.

Nawet na pierdnięcie czy wyladowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.