Skocz do zawartości

Nowa Octavia RS


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

> to chyba pojade do ASO reklamowac to swoje bo pali +25% wiecej...

Nie irytuj się, bo nie ma powodu ok.gif

Tylko po prostu coś tu nie pasuje.

Piszesz:

"

>Sluchaj jak jade z Pragi do Ostravy i mam ustawiony tempomat na 143,

> zwalniam moze przez te 370km ze 3-5 razy to spalanie wychodzi 9.8-10.3

> To jest srednia z prawie 400km na pustej drodze a nie chwilowy odczyt z chwilowego zuzycia gdzie czasaminjest i 4.5:)

>Ps. Diesel pali 5.5 do max 5.8 przy identycznych parametrach.

"

Czyli 2 identyczne Octavie jak rozumiem ? (czy TSI to może Scout lub 4x4 ?)

Tempomat 143 km/h

1.8 TSI 160 KM pali: 9,8-10,3 l

2.0 TDI 140 KM pali: 5,5-5,8 l

Czyli różnica: 4,3-4,5 litra icon_rolleyes.gif

Faktycznie jedź do ASO z tym TSI ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az zszedlem do garazu zeby zczytac licznik 2

TSI: srednie - 8.6l/100, odcinek:4230km, predkosc srednia 48km/h - trasy glownie lokalne wokol Pragi + wycieczki do przedszkola

TDI - srenie 5.9l/100, odcinek 1201km, predkosc srednia 41km/h - glownie miasto Prga

Teraz trzeba nalozyc poprawke na warunki i styl jazdy PL-CZ. W PL bedzie wieksze zuzycie bo w CZ jezdzi sie 10 ponizej dozwolonej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie irytuj się, bo nie ma powodu

> Tylko po prostu coś tu nie pasuje.

> Piszesz:

> "

> "

> Czyli 2 identyczne Octavie jak rozumiem ? (czy TSI to może Scout lub 4x4 ?)

> Tempomat 143 km/h

> 1.8 TSI 160 KM pali: 9,8-10,3 l

> 2.0 TDI 140 KM pali: 5,5-5,8 l

> Czyli różnica: 4,3-4,5 litra

> Faktycznie jedź do ASO z tym TSI

TDI - sedan, TSI - kombi, oba manuale 6 biegowe, naped przod.

Mam wkleic zdjecia z drogi do Ostravy?

TDI-382km, Vavg-128km/h, consumption - 5.5l/100

TDI-425km, Vavg-95km/h, consumption - 5.1l/100

TSI - musze poszukac bo bede miec w innym telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli gdzieś w okolicy wieku mojego teścia - On się wyciąga z auta trzymając za dach.

to Cie bawi? ja nie mam 40-stki i też prawie tak wysiadam, bo mam problemy z kręgosłupem. jakbyś to znał, to byś wiedział co to znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile mają palić? jak zapitalasz to pali, jesździsz jak człowiek pali mało

> 80% miasto bierz benzynę, chyba , że chcesz co chwilę wymieniać filtr cząstek stałych

Co chwilę to co ile? Bo mój dpf ma już 94kkm a auto głównie w mieście używane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to juz jest indywidualna sprawa.

> Jednemu z kolegow (patrz wyzej) "zwisa" czy po 3 latach wartosc auta bedzie 10% czy 50%

> pierwotnej....wiec kto bogatemu zabroni...

poka markę która po 3 latach kosztuje 10% wartości początkowej:) nawet liderzy spadków (alfa itp.) trzymają się miedzy 40-50%. liderzy z przeciwnego bieguna (toyota i hitlerwageny) 55%-60% wartości. wielki mi rozstrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Az zszedlem do garazu zeby zczytac licznik 2

> TSI: srednie - 8.6l/100, odcinek:4230km, predkosc srednia 48km/h - trasy glownie lokalne wokol

> Pragi + wycieczki do przedszkola

> TDI - srenie 5.9l/100, odcinek 1201km, predkosc srednia 41km/h - glownie miasto Prga

> Teraz trzeba nalozyc poprawke na warunki i styl jazdy PL-CZ. W PL bedzie wieksze zuzycie bo w CZ

> jezdzi sie 10 ponizej dozwolonej...

Ja z racji tego, że jeżdżę dużo w trasach (ok. 70% i robię między 50-70kkm rocznie), to Twoje porównanie do mnie dociera.

Niestety nie jestem typem kierowcy, który się "męczy" aby uzyskać niskie spalanie, więc TSI raczej jest nie dla mnie, bo osiągałbym pewnie zbliżone wynik zlosnik.gif Wsiadam i jadę, często właśnie z prędkościami oscylującymi wokół autostradowych.

Porównanie kosztów paliwa w takim zestawieniu pokazuje, że w moim wypadku różnica w cenie diesla i benzyny zwróci się po ok. 1-1,5 roku, a ryzyko awarii (jak pokazuje życie) jest na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> USA ma za sobą długą drogę w tył, ale to nie jest jeszcze jak widać ich ostatnie słowo

smile.gif ja rozumiem "Simply clever" pasuje do Skody. ale litości - RS? w stanach? power?

no troche sodowa smile.gif za chwile wezmą Superba i będą w Autoświecie porównywać z S-klasą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja rozumiem "Simply clever" pasuje do Skody. ale litości - RS? w stanach? power?

> no troche sodowa za chwile wezmą Superba i będą w Autoświecie porównywać z S-klasą

Z E-klasą. I nie będą lecz już to zrobili. OZI kiedyś wklejał lokalną reklamę Superba, gdzie było napisane, że jest to świetna alternatywa do MB E-klasy i BMW 5 w klasie samochodów luksusowych (tak, oni im wmawiają, że Superb to "luxury car").

hehe.gif

Wyobraźnia marketingowców Skody jest imponująca. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyobraźnia marketingowców Skody jest imponująca.

ja się dziwię że nie wpadli jeszcze na to żeby wykupić Tatrę i pchać pod ich szyldem wyzszą klasę - wszak Tatra ma korzenie luksusowe i to znane nawet w USA gdzie trafiło trochę Tatraplanów

tatraplan.usa.jpg

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2.0 tsi - 220km - cena 104tyś - spalanie w mieście 7,8

> 2.0 tdi - 186km - cena 105tyś - spalanie w mieście 5,6

> Moje trasy do 80% miasto, krótki odcinki , co wybrać?

Jeździłeś nimi? Jeśli ważne dla Ciebie spalanie to bierz diesla, mniej wrażliwy będzie na butowanie. Jeśli osiągi to benzyna. Auto masz w ciepłym garażu? Bo jak nie to też bym bene wziął żeby się zimą nie bać czy ropa nie zamarźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się dziwię że nie wpadli jeszcze na to żeby wykupić Tatrę i pchać pod ich szyldem wyzszą klasę -

> wszak Tatra ma korzenie luksusowe i to znane nawet w USA gdzie trafiło trochę Tatraplanów

Mam nadzieję, że nie czytają tego forum. Inaczej niedługo zobaczysz w reklamach Tatrę na podwoziu Fabii jako alternatywę do tego:

THUMB_WIDE_bugatti_16c_galibier_07.JPG

hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już to zrobili. Co prawda nie Superba z S-klasą ale luksusowe SUVy ze Skodą Yeti. Żałuję że nie

> zrobiłem skanu.

cóż, Skoda poprostu bardzo duzo inwestuje w marketing, widac to na kazdym kroku: testy, gazety, filmy, wyscigi, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cóż, Skoda poprostu bardzo duzo inwestuje w marketing, widac to na kazdym kroku: testy, gazety,

> filmy, wyscigi, itd.

Auta nie są złe, ale taki marketing dla idiotów ich ośmiesza w oczach inteligentnych ludzi.

Ale że idiotów jest więcej to chyba jednak się opłaci.

hehe.gif

Mi się ten nowy RS podoba. Tylko mogliby coś zrobić z tą obrzydliwą kierownicą. Skoda ma długą tradycję w produkcji koszmarnie brzydkich kierownic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja się dziwię że nie wpadli jeszcze na to żeby wykupić Tatrę i pchać pod ich szyldem wyzszą klasę -

> wszak Tatra ma korzenie luksusowe i to znane nawet w USA gdzie trafiło trochę Tatraplanów

widoczność do tyłu na pewno nie była mocną stroną tego koszmarka hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.