Skocz do zawartości

Mini test:Kia Optima 2.4l GDI-wersja bieda-z dedykacja dla..


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec text dedykowany dla Twins zlosnik.gif...

zoqw.jpg

Twins twierdzi, ze drive.gif autem o pojemnosci 1x butelka Coke jest wystarczajaca...

IMVHO potrzebujemy ok 4x wiecej.

Czy obaj sie mylimy?

Otoz IMVHO punkt widzenia zalezy od punktu widzenia...

Dwa rozne swiaty... W ktorych zyjemy...

Ludzie jedza fast food. Ale jesli stac nas na porzadny obiad to oceniamy, ze fast food jest guana...

Mozna ugotowac porzadny obiad, ale mozna tez isc do ***** restaurant-cji...

Jak rozne sa nasze swiaty w ktorych zyjemy... Sa te ikonka_photo2.gif...

ql8p.jpg

Oto "the burbs", czyli typowa dzielnica w Western Australia. Akurat obserwuje to miejsce od ladnych 10 lat. Ta czesc powstala w ciagu ostatnich dwoch. Mamy standardowe domy, wiekszosc z wlasnym parkingiem na ...lodz.

Ach, HP powie bogaci ludzie. HP powie zlodzieje... Otoz nie, tacy sami ciezko pracujacy ludzie jak ja, ktorzy chca sie cieszyc zyciem, miec jakies hobby.. ot co.

Podobnie bedzie z autami, to na ci skazana jest EU przez podatki,reszta swiata ma generalnie w gleboko, aaaaaaasssss ..

A wiec nie sadze, ze sie mylimy - ot rzeczywistosc jest inna.

So... Let's go...

Po kilkunastu Falcon, Commodore, Camry w tym roku zapragnalem jakiegos powiewu swiezosci... Dostalem ladnie opakowana zdechla rybe ...

Wyglad

Jednego Optima nie mozna odmowic - pieknegi wygladu...

khe8.jpg

Oto wersja bieda, rental, na ktore prywatny kupiec nie spojrzy... Brak chromu, LED, Kia spoiler tez ukradla...

s7fm.jpg

Mimo tego ksztalt urzeka...

9maw.jpg

Zachowana jest przy tym funkcjonalnosc, drzwii otwieraja sie szeroko... tak, ze nikt nie powienien miec klopotu z wskoczeniem do srodka

ubl0.jpg

Srodek...

Zaczniejmy od stylu... tego rowniez w srodku nie mozna Optima odmowiczlosnik.gif[...]

Deska jest skierowana w strone kierowcy pod katem prawie 90 stopni.

wnei.jpg

kelz.jpg

Calosc IMVHO dosc ladnie wkompowanaok.gif[...]

Ale...old.gif

Jesli wezmiemy standardowy papier A4 i polozymy na desce..panic.gif, to to jest najmniejsza deska jaka w zyciu widzialemconfused.gif[...]

6zqt.jpg

Zaraz ktos zapyta foch.gif, co to ma do rzeczy...

Otoz mapanic.gif[...]. siedzi sie twarza w szybielizak.gif = to auto jest ciasnepanic.gifpad.gif[...]

Po prostu Kia nas oszukalafoch.gif, sprzedala nam z wygladu wiecej miejsca niz mazlosnik.gif[...]

eur6.jpg

Srodek wiec ma ladny styl, ale nie lubie nie dostawac resztynono.gif, na napiwek nalezy zasluzyclizak.gif[...]

Plastic is fantastic

Generalnie IMVHO sa dwa auta, gdzie dotykajac plastic mozna poczuc sie klase wyzej:

-VeeDud Golf 7 Gen - szkoda tylko, ze jakosc plastiku deski nie idzie w parze z Q wykonania i niezawodnosciahahaha.gif[...]

-New Honda Accord waytogo.gif - az sie plastic chce food.gif[...]

Powiedzmy sobie szczerze, to co oferuje Optima...facepalm%5B1%5D.gif, to nawet nie jest smietnikowy stnadard, plastic jest cienkibuu.gif, dziwny, powoduje ze nasze lapki lepia sie od jego dotyku...panic.gif[...]

Do tegoold.gif jest go tak malo, ze aby wygodnie oprzec reke na drzwiach podczas drive.gif[...] nalezy[...] otworzyc oknozlosnik.gif[...]

Ludzie! Srodek zimy, lapka mi zmarlafoch.gif[...]

Najlepiej "Q" tego plastic is fantastic oddaje schowekzlosnik.gifwink.gif[...]... Blesick.gif

tdcl.jpg

Co ciekawe jesli chodzi o funcjonalnosc, to Kia nie mozna nic wpysk.gif[...] Nie ma do czego sie przyczepic...

Ilosc schowkow wystarczaja IMVHO - nawet w wersji bieda...

pw5j.JPG

Kierownica ladnie wyglada, ale mniej IMVHO funkcjonalna - ot ciut przekombinowana ... zanim sie na przyciski popatrzy w czasiedrive.gif, mozna na najblizszym drzewie wyladowaclizak.gif[...] a jesli takiego nie ma, mozna Golf-a wpysk.gif - ot przysluga dla VeeDudzlosnik.gif - jeden do pozwu zbiorowego mniejwink.gif[...]

chsu.jpg

Niestety Kia w wersji bieda pokazuje juz swoj wiekbeksa.gif[...]

Czerwono,lizak.gif... czerwono jak w burdello270747800-sex.gifzlosnik.gif[...] i mimo, ze mi to nie przeszkadzalo...

rrpz.jpg

...ale np wersja dla kupca prywatnego ma 7' (jesli dobrze pamietamlizak.gif) display... tu brak001.gif[...]

Przez takie skapstwo ... Kia wlozyla np kamere cofania w lusterko...

azil.jpg

Lepsze takie rozwiazanie niz zadnewaytogo.gif - bezpieczenstwo przede wszytkimwaytogo.gif[...]

Z plusow ...ok.gif

Drzwii mieszcza standardowe butelki Cokeok.gif...

x09u.jpg

Mimo, ze przednia szyba probuje nas zgniescnono.gif, to nawet przy fotelach odsunietych na max jest IMVHO dosc wygodne miejsce z tyluok.gif - nie zebym mial zamiar kiedys sprawdzaczlosnik.gif[...]

c6pq.jpg

gwwd.jpg

Z osobistych preferencji - foot brakewaytogo.gif

4iq0.jpg

Podejrzewam, ze po lift bedzie juz elektryczny001.gifwaytogo.gif[...]

Lusterka o dosc ciekawym ksztalcie... jajazlosnik.gif... Jaja emu001.gif, ale zadziwiajaco o dbrym polu widzeniaok.gif[...]

lpqt.jpg

Stosujac moja ulubiona zasade wyciagnietej reki - auto na szerokosc jest ok. Lewego cycka nie dosiegniezlosnik.gif270747800-sex.gifwink.gif

kqc.JPG

Silnik i wrazenia z drive.gif[....]

I tu dochodzimy do najslabszego punktubuu.gif[...] a dokladniej zdechlej rybypad.gif[...]

Auto ma 2.4l 4 cylinder silnik o papierowej mocy 148kW, lub jak kto woli na EU $$$ 201 KM i 250Nm...

2rq9.jpg

Powiem tak, pad.giffacepalm%5B1%5D.gif, glowa mnie boli -aaaaaaaaaaaapanic.gif[...] dlugi dzien 4:00am do 6:30pm, zmiana czasu, 5h na samolocie ...pad.gif i teraz to, to, to ...cosfacepalm%5B1%5D.gif[...]

Fizyki sie nie da po prostu oszukac001.gif, masa, masa, masa i jeszcze raz masa.... Teraz juz pamietam, dlaczego ucieklem od auta dealer-a jakies 3 lata temupanic.gif[...] po 40km...

39ve.png

Wciskamy but w podloge i mamy... 4.5-6 rpm ... duzo ruku, zero akcji, moze kondom spadlniewiem.gif[...]

To auto po prsotu nie jedziebeksa.gif[...]

ae32.jpg

Wiec te 148kW gdzies chyba wyparowalo... 001.gif[...]

Co ciekawe, - cruze z V 100km/h - nie GPS - powoduje, ze auto jest tak ciche, ze slychac tylko szum toczenia oponok.gif[...] rpm spadaja do ok 2,200...

jvrm.jpg

Wiec auto jest wyciszone IMVHO jak nalezy, ot po prostu silnik nie radzi sobie z masa...

W ruchu miejskim przyprawia jednak o podwujna dawke Panadol Expresspad.gif

ds6y.jpg

Ewentualnie auto dobre, dla starego dziadka - tez keidys bede staryzlosnik.gif - ciut przygluchawego. Jemu juz nie zaszkodzilizak.gif[...]

Niestety u mnie jest to jedyny silnik, i dopiero w tym roku, po dwoch latach krytyki zarowno kupcow jak i pszelkich pismakow moto - Kia zdecydowala, ze czas na 2.0l Turbo001.gif 200kW, to czytajac US Automag podobno drive.gif o wiele lepiejwaytogo.gif[...]

Krotko sumujac...

IMVHO przerost formy nad trescia001.gif, ladne waytogo.gif, ale taniono.gif.

Stylok.gif, ale mechanicznie slabobeksa.gif

5 lat gwarancji od zderzka do zderzaka ok.gif

tqqt.jpg

[...] ale pelno tego u dealer-a lezy...001.gif[...]

Ci co kupili styl, juz kupili, co co chca forme...hmm.gif, nawet cena ich nie skusihmm.gif

g5rb.jpg

ile

Za srednia roczna pensje mozna miec 3idea.gif, albo dwie i kupic sobie lodzzlosnik.gif[...] i postawic obok[...]

Ewnetualnie jedna + lodka + nowy basenwink.gif[...]

x6r4.jpg

Dwa rozne swiaty... skromny.gif ... dwa rozne spojrzenia...

The End

Ozi

Ps. 5 dni meczarnihahaha.gif[...]

ltws.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZI, po pierwsze powinna być skrzynia ręczna, to by niedostatyki mocy pewnie

zniosło, ale pomyśl sobie że moje auto ma fabrycznie 120 KM/88 kW i ja tym

jeździłem po wszelakich polskich górskich serpentynach, wyładowany po dach

i nie było problemu z uzyskaniem powiedzmy nawet 90 km/h pod górę, gdzie się

dało. Zresztą, 70 starcza, a gdzie się nie da to i tak jedzie się 40...

Ludzie po Polsce jeżdżą wypakowani po dach po tychże samych serpentynach

autami które mają 55KM!! I JEŻDŻĄ! Więc ja chyba wiem o co Tobie chodzi.

O komfort, który nie wiem dlaczego jest dla Ciebie najważniejszy i oceniasz

auto wg takich kryteriów, że ja bym nawet o tym nie pomyślał. Przy określonych

możliwościach finansowych Polaków, wielu z nas po prostu godzi się na to,

by obciąć wymagania i nagle okazuje się, że starcza, że TEŻ SIĘ DA. I to bez

automatycznej skrzyni. W tym sensie europejska oszczędność na pojemnościach

i liczbie V ma sens, bo pokazuje że się da. Ty mówisz guano. Bez przesady, ja

trzymam w aucie względną czystość.

Jakby mnie było stać, to wiesz co bym kupił tak na pierwszy rzut oka? Ot tak,

Mazdę 6 z lat 2003-2007 z silnikiem o takim: 2.0 MZR-CD 143KM 2005-2008.

I by starczyło, na życie całe. Byle błotniki zakonserwować.

A jakby paliwo w Polsce było po 1 zł / litr, to bym może wtedy pomyślał

o jakimś VW Phaeton V8 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za srednia roczna pensje mozna miec 3, albo dwie i kupic sobie lodz[...] i postawic obok[...]

> Ewnetualnie jedna + lodka + nowy basen[...]

u nas za średnią roczną pensję można kupić nową KIA PICANTO, zostanie trochę na ubezpieczenie

EHx0IOJ.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie po Polsce jeżdżą wypakowani po dach po tychże samych serpentynach

> autami które mają 55KM!! I JEŻDŻĄ!

W sobotę jadąc do Warszawy widziałem rodzinę z dziećmi jadącą wypakowaną po dach Pandą która w dodatku ciągnęła przyczepkę "niewiadówkę". Jakoś po minach tych ludzi nie widziałem żeby krzywda im się działa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego Ozi napisał, ze punkt widzeniea zależy od punktu siedzenia. Napisał też, że to dwa inne światy.

Murzyn z plemienia mieszkającego w buszu pewnie po przejażdżce FSO 1500 powiedziałby, że to super fura i nic mu do szczęścia nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego Ozi napisał, ze punkt widzeniea zależy od punktu siedzenia. Napisał też, że to dwa inne

> światy.

> Murzyn z plemienia mieszkającego w buszu pewnie po przejażdżce FSO 1500 powiedziałby, że to super

> fura i nic mu do szczęścia nie potrzeba.

Ale mnie się wydaje, że OZI gdzieś chce przemycić twierdzenie,

że jakbym przybył do Australii i chciał sobie kupić auto, to bym wybrał

to co on, lub coś zbliżonego. A ja twierdzę że nie i pewnie byłoby

to coś z silnikiem zbliżonym do tego, do czego się przyzwyczaiłem.

I pewnie lokalni byliby w szoku, że autem wielkości Stilo/Golfa, można

przewieźć kanapę, szafę czy łóżko smile.gif Albo 3 rowery smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sa ludzie, ktorzy sobie utrudniaja zycie jak sie da. Tylko po co to robic? Skoro bez wysilku finansowego mozesz miec spore auto i nie wydasz majatku na paliwo? Z racji wiekszych odleglosci i mniejszej ilosci ludzi na 1m2 zlosnik.gif szybko zmienilbys zdanie. Zamiast szarpac sie z pakowaniem auta po dach kupilbys po prostu przyczepke. A do ciagniecia przyczepy dychawiczne auto to nie jest dobra sprawa. Owszem mozna ale po co?

Jakbym sie dobrze czul za granica to pewnie juz bym dawno pracowal gdzies w normalniejszym kraju. Z moim fachem to nie bylby problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiec text dedykowany dla Twins ...

czyli jak dla mnie powinno to być idealne auto dla przedstawicieli handlowych: tanie, funkcjonalne, tanie, duże, pakowne, tanie, wygodne, ładne, dużo wszystkiego za stosunkowo mało $$$.

czyli coś jak w PL takie auta jak:

new_skoda_octavia_paris_16.jpg

Skoda Octavia II

0.medium.jpg

Focus II kombi

czy Astra III kombi

opel_astra_3_kombi_0.jpg

(tylko że to niższe klasy biglaugh.gif ale w PL wszystko jest o co najmniej poziom niżej biglaugh.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto ma 2.4l 4 cylinder silnik o papierowej mocy 148kW, lub jak kto woli na EU $$$ 201 KM i

> 250Nm...

> Powiem tak, , glowa mnie boli -aaaaaaaaaaaa[...] dlugi dzien 4:00am do 6:30pm, zmiana czasu, 5h na

> samolocie ... i teraz to, to, to ...cos[...]

Dziwi mnie to trochę. 200KM powinno jednak jechać.

Może skrzynia jakoś dziwnie zestopniowana hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwi mnie to trochę. 200KM powinno jednak jechać.

> Może skrzynia jakoś dziwnie zestopniowana

Wynająłem identyczne na wycieczkę po górach w North Carolina i rzeczywiście z tym jechaniem było tak sobie - jak chciałeś jechać pod górkę 140 km/h to automat zrzucał bieg na jakiś niski tak że silnik wył na 4000 obrotów. Samochód przyspieszał, osiągał zadaną prędkość, zrzucał bieg na szóstkę, obroty do 2000, prędkośc gwałtownie spadała, samochód znowu zmieniał na niski bieg, znowu ryk silnika i tak w kółko. Miałem dość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czerwono,... czerwono jak w burdello[...] i mimo, ze mi to nie przeszkadzalo...

Zupełnie jak w Audi smile.gif

Swoją droga jak dla mnie najładniejsze podświetlenie jest chyba jednak białe (LCD też jako negatyw) Np najnowsze VW tak mają całe liczniki wykonane - wygląda super w przeciwieństwie do tego co mieli jeszcze kilka lat temu - pedalski niebieski (chociaż to chyba jeszcze zostało na konsoli środkowej... hmm.gif ) aczkolwiek w innych markach niebieski jakiś jest normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wynająłem identyczne na wycieczkę po górach w North Carolina i rzeczywiście z tym jechaniem było

> tak sobie - jak chciałeś jechać pod górkę 140 km/h to automat zrzucał bieg na jakiś niski tak

> że silnik wył na 4000 obrotów. Samochód przyspieszał, osiągał zadaną prędkość, zrzucał bieg na

> szóstkę, obroty do 2000, prędkośc gwałtownie spadała, samochód znowu zmieniał na niski bieg,

> znowu ryk silnika i tak w kółko. Miałem dość...

Czego sie spodziewac? Skrzynia kiepska silnik nie powala. Mialem taki rental i tez mi sciagala. W PL jezdzilem dieselm i to jest dopiero porazka. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mnie się wydaje, że OZI gdzieś chce przemycić twierdzenie,

> że jakbym przybył do Australii i chciał sobie kupić auto, to bym wybrał

> to co on, lub coś zbliżonego. A ja twierdzę że nie i pewnie byłoby

> to coś z silnikiem zbliżonym do tego, do czego się przyzwyczaiłem.

Może na początku, ale jakbyś zobaczył, że nie trzeba się ze wszystkim szarpać tylko za kilka wypłat kupić normalny duży samochód z mocnym silnikiem i nie patrzyć ile wypił to byś zmienił zdanie.

> I pewnie lokalni byliby w szoku, że autem wielkości Stilo/Golfa, można

> przewieźć kanapę, szafę czy łóżko Albo 3 rowery

Pewnie, że można, ale jak masz kasę to po co sobie życie utrudniać. Ja mam teraz mini vana, tylko dlatego, aby sobie życie mniej utrudniać i nie chciałbym już więcej mieć małej popierdółki jak kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czego sie spodziewac? Skrzynia kiepska silnik nie powala. Mialem taki rental i tez mi sciagala. W

> PL jezdzilem dieselm i to jest dopiero porazka.

Ale za to samochód z zewnątrz jest bardzo ładny - jedna z najładniejszych sylwetek na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można było stale jechać na 4000 wyjących obrotów.

Zakładam że tam nie ma CVT, więc taki lock przydałby się też

dla wyższych biegów. Nie da się? W manualu się da. Albo turbosprężarka

dopompuje, albo się samemu zrzuci bieg. IMO pod tym względem,

w tym konkretnym przypadku, błogosławiłbyś manuala smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam że tam nie ma CVT, więc taki lock przydałby się też

> dla wyższych biegów. Nie da się? W manualu się da. Albo turbosprężarka

> dopompuje, albo się samemu zrzuci bieg. IMO pod tym względem,

> w tym konkretnym przypadku, błogosławiłbyś manuala

Ale to był silnik wolnossący i ani na 6 ani na 5 ani na 4 biegu nie był w stanie utrzymać żądanej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale mnie się wydaje, że OZI gdzieś chce przemycić twierdzenie,

> że jakbym przybył do Australii i chciał sobie kupić auto, to bym wybrał

> to co on, lub coś zbliżonego. A ja twierdzę że nie i pewnie byłoby

> to coś z silnikiem zbliżonym do tego, do czego się przyzwyczaiłem.

> I pewnie lokalni byliby w szoku, że autem wielkości Stilo/Golfa, można

> przewieźć kanapę, szafę czy łóżko Albo 3 rowery

Wiesz co? Spróbuj może tak: Wyjedź do Australii, zamieszkaj tam, przeżyj parę lat, zacznij zarabiać tyle co np. OZI a potem usiądź i popatrz jak Ci się perspektywa zmienia...

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakładam że tam nie ma CVT, więc taki lock przydałby się też

> dla wyższych biegów. Nie da się? W manualu się da. Albo turbosprężarka

> dopompuje, albo się samemu zrzuci bieg. IMO pod tym względem,

> w tym konkretnym przypadku, błogosławiłbyś manuala

A co Ci da manual? Jak auto nie ma z dołu mocy to co za różnica czy automat czy Ty sam będziesz go musiał na wysokich obrotach piłować? Beznadziejne oprogramowanie automatu (niepotrzebne wrzucanie wyższego biegu) jest tu tylko wisienką na torcie (zbyt słabego silnika).

sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co? Spróbuj może tak: Wyjedź do Australii, zamieszkaj tam, przeżyj parę lat, zacznij zarabiać

> tyle co np. OZI a potem usiądź i popatrz jak Ci się perspektywa zmienia...

Zapewniam Cię, że bycie Polakiem takim od zera, powoduje że oszczędzasz,

nawet jak masz kupę kasy. Pewnie kupiłbym VW 1.6 i tak sobie

jeździł po tych "urbiach" grinser006.gif 1.6 dlatego, żeby nie kupować diesla

bo pewnie nie wszędzie jest, a benzyna na każdej stacji. No i 1.6

spala mniej niż V8 3.0 czy coś w tym stylu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewniam Cię, że bycie Polakiem takim od zera, powoduje że oszczędzasz,

> nawet jak masz kupę kasy. Pewnie kupiłbym VW 1.6 i tak sobie

> jeździł po tych "urbiach" 1.6 dlatego, żeby nie kupować diesla

> bo pewnie nie wszędzie jest, a benzyna na każdej stacji. No i 1.6

> spala mniej niż V8 3.0 czy coś w tym stylu

Nieprawda. Wszyscy tutaj niemal są Polakami. I wielu ma gdzieś oszczędzanie.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to był silnik wolnossący i ani na 6 ani na 5 ani na 4 biegu nie był w stanie utrzymać żądanej

> prędkości.

Żeby auto tej wielkości po prostej jechało 140km/h to ile potrzeba mocy? Ze 60KM chyba styknie zlosnik.gif

To musiała być jakaś solidniejsza górka grinser006.gif

W 200KM Alfie nie spotkałem górki która by spowodowała zwalnianie na tempomacie przy prędkości autostradowej. A tam była skrzynia ręczna, więc biedny sterownik nie mógł zrzucić biegu. Był zapięty 6 zlosnik.gif

Pamiętam że gdzieś pod Wrocławiem było całkiem solidne wzniesienie na A4, ale gdzie to było to nie powiem dokładnie hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, charakterystyka momentu jest inna

Nie wiem czy tutaj nie bredzę, ale im większy tłok, tym moment na dole lepszy.

Więc takie R4 będzie miało lepszy pod tym względem wykres momentu niż V6 o tej samej pojemności.

No niech ktoś naprostuje, bo nie założyłbym się nawet o 1PLN o to czy to prawda zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam że gdzieś pod Wrocławiem było całkiem solidne wzniesienie na A4, ale gdzie to było to nie

> powiem dokładnie

Góra św. Anny. Dość spore. Na tempomacie, na V biegu, gdy

jadę ok. 130 km/h licznikowo, a jest to 2500 obr/min, nie zwalnia

mi auto do samego szczytu. Bo i jak miałoby? Ale obserwuję, że

benzyniaki puchną, jedyne auta które mnie tam wyprzedzają,

to przedstawiciele handlowi z pedałem w podłodze, oraz wszelkie

transportery i inne sprintery, które mają silniki identyczne z moim,

tylko pedał w podłodze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewniam Cię, że bycie Polakiem takim od zera, powoduje że oszczędzasz,

> nawet jak masz kupę kasy. Pewnie kupiłbym VW 1.6 i tak sobie

> jeździł po tych "urbiach" 1.6 dlatego, żeby nie kupować diesla

> bo pewnie nie wszędzie jest, a benzyna na każdej stacji. No i 1.6

> spala mniej niż V8 3.0 czy coś w tym stylu

To nie jest prawda, co potwierdzasz sam swoją osobą. Polacy nie są oszczędni z natury, ale oszczędni z przymusu.

Polak jak może wydac kasę, to wyda to co ma i jeszcze pożyczy. Ale to temat na HP.

Co do posiadania takich aut tam, to ja się już kiedyś dopytywałem o pick-upy, tak popularne w OZ i w niektórych rejonach US.

Nie należy zakładać że ludzie tam są debilami. Skoro takimi autami jeżdżą, to znaczy tylko że ma to sens. Tak samo jak mniejsze auta w Europie. Jazda autem nietypowym dla swojego regionu, to ekstrawagancja/masochizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Pamiętam że gdzieś pod Wrocławiem było całkiem solidne wzniesienie na A4, ale gdzie to było to nie

> powiem dokładnie

Góra św. Anny. Ale przy niektorych drogach w Europie to jest jakaś popierdułka a nie górka. Mi nigdy prędkość na tempomacie nie spadała, a jeździłem po bardziej stromych autostradach. Ale diesel ma duzo siły z dołu. Warto popatrzeć na wykresy tej Kii, bo może przy 2krpm to tam nawet tych 60KM nie ma?

Albo to wina wyłącznie głupio oprogramowanego automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy tutaj nie bredzę, ale im większy tłok, tym moment na dole lepszy.

> Więc takie R4 będzie miało lepszy pod tym względem wykres momentu niż V6 o tej samej pojemności.

> No niech ktoś naprostuje, bo nie założyłbym się nawet o 1PLN o to czy to prawda

To nie takie proste, moment zależy od powierzchni i ilości tłoków = silnik o dużym skoku bedzie miał mniejszy moment niz silnik o takiej samej pojemności i tej samej licznie cylindrow a krótkim skoku (bo w tym drugim tłoki maja większa powierzchnie). Do tego im wiecej masz cylindrow, tym wiecej z nich pracuje jednocześnie = powierzchnia tlokow sie dodaje. Ostatnia sprawa to konstrukcja silnika - coraz częściej stosuje sie silniki pracujące mniej lub bardziej w cyklu Atkinsa - zmniejsza to znacząco zużycie paliwa ale także moment obrotowy na niskich obrotach. Do tego pozwala na wykorzystanie mozliwosci najlepszej benzyny a jednoczesnie prace na najgorszej. Więc to nie jest wszystko takie proste i nie znając szczegółów konstrukcyjnych danego silnika trudno coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zupełnie jak w Audi

Oba maja tego samego ojcazlosnik.gif, Peter S...

> Np najnowsze VW tak mają całe liczniki wykonane - wygląda super w przeciwieństwie do tego co

> mieli jeszcze kilka lat temu - pedalski niebieski (chociaż to chyba jeszcze zostało na konsoli

> środkowej...

Ale zobacz nebieski Hyundai vs niebieski VeeDub. Jest roznicazlosnik.gif, tenod Hyundai wypala oczypanic.gif.

W ix35 jezdzilem z kurtka na konsoli bo mnie tak w nocy drazniloangryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwi mnie to trochę. 200KM powinno jednak jechać.

> Może skrzynia jakoś dziwnie zestopniowana

Ostatnim 4 cyl jaki mialem byl Nissan Altima, ba nawet MarekF go widzial zlosnik.gif... Auto mimo, ze 4 cyl - calkiem przyjemnie przejechalismy Cali...ok.gif..

Optima, niezaleznie jakie rebiew poczytasz, US, CA, Oz.. Kazdy pisze to samo,,, auto nie jedziefoch.gif... Wiec moze cos w tym jest.

Skrzynia jest nastawiona na eco, ale im eco nie wyszlo...001.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jak dla mnie powinno to być idealne auto dla przedstawicieli handlowych: tanie, funkcjonalne,

> tanie, duże, pakowne,[...]

Zostalbys skazany na RAV4 u mnie lub Toyota Kluger V6, Hyundai Santa Fe.

ostatnio jest wysyp Camry Hybrid.001.gif

> (tylko że to niższe klasy ale w PL wszystko jest o co najmniej poziom niżej )

Inny styl zycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...], obroty do 2000, prędkośc gwałtownie spadała, samochód znowu zmieniał na niski bieg,

> znowu ryk silnika i tak w kółko. Miałem dość...

Identycznie, tylko tu gor nie mazlosnik.gif. Plasko, poddalem sie, cruse na 100km/h i niech jedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u nas za średnią roczną pensję można kupić nową KIA PICANTO, zostanie trochę na ubezpieczenie

I dlatego to napisalem, bo dwa rozne poglady nie moga byc byc teoretycznie tak diametralnie roznehahaha.gif, jesli chodzi o ten sam obiekt, ale jak wezmiesz pod uwage w warunki w jakich funkcjonuje to juz mamy powod...001.gif..

Picanto nigdy na zywo nie widzialem, nie ma... Tj u mnie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OZI, po pierwsze powinna być skrzynia ręczna,[...]

> Ludzie po Polsce jeżdżą wypakowani po dach po tychże samych serpentynach

> autami które mają 55KM!! I JEŻDŻĄ! Więc ja chyba wiem o co Tobie chodzi.

Oczywiscie, ze drive.gif, ale znow dochodzimy do tego samego punktu. Jak jezdza, komfortowo?

drive.gif bezpiecznie?

Ludzie fdzies tez mieszkaja- jedni w jednym pokoju, drudzy maja dom z 6 sypialniami.

Obaj "zyja", tylko z punktu widzenia tego z domu to ci w jednym pokoju, marnie egzystuja...buu.gif.. I to jest wlasnie roznica001.gif.,

> O komfort, który nie wiem dlaczego jest dla Ciebie najważniejszy i oceniasz

> auto wg takich kryteriów, że ja bym nawet o tym nie pomyślał. Przy określonych

> możliwościach finansowych Polaków, wielu z nas po prostu godzi się na to,

Ja sie zgadzam, ale widzisz, wezmy np ten stary post o VeeDud... Napisalem..., a moze komus sie przyda, i pomysli dwa razy zanim kupi... A tu lud, ktory nawet nie jest na kupnie nowego auta od razu chaja.gif - jak ja smiem cos na VW powiedziechahaha.gif...

Mozliwosci finansowe to raz, a byc swiadomym konsumentem, ze cie w 270747800-sex.gif robia to dwa...

> by obciąć wymagania i nagle okazuje się, że starcza, że TEŻ SIĘ DA. I to bez

> automatycznej skrzyni. W tym sensie europejska oszczędność na pojemnościach

> i liczbie V ma sens, bo pokazuje że się da. Ty mówisz guano. Bez przesady, ja

> trzymam w aucie względną czystość.

Ja uwazam, ze to miejsce pracy- wiec pod wzgledem czystosci moje jest bardziej guana niz twojehahaha.gif = nie sprzatam. 033102bebe_1_prv.gif

Jest guana, bo jak ja postawisz obok konkurencji to cie pieknymi oczami oczaruje, a tu 270747800-sex.gif zerooopad.gif... To po prostu np patrzac na Accord, Camry, Mazda 6 - ta sama klasa, ta sama pojemnosc, ten sam typ silnika, sie w ogole nie odpychapad.gif.

Dlaczego? Mnie nie pytaj, tylko engineering department co zawalili...

> Jakby mnie było stać, to wiesz co bym kupił tak na pierwszy rzut oka? Ot tak,

> Mazdę 6 z lat 2003-2007 z silnikiem o takim: 2.0 MZR-CD 143KM 2005-2008.

> I by starczyło, na życie całe. Byle błotniki zakonserwować.

Pokazujesz znow inne myslenie.hmm.gif

A dlaczego bys nowego auta nie kupil?

> A jakby paliwo w Polsce było po 1 zł / litr, to bym może wtedy pomyślał

> o jakimś VW Phaeton V8

To nie Dubaizlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]y. Pewnie kupiłbym VW 1.6 i tak sobie

> jeździł po tych "urbiach" 1.6 dlatego, żeby nie kupować diesla

> bo pewnie nie wszędzie jest, a benzyna na każdej stacji. No i 1.6

> spala mniej niż V8 3.0 czy coś w tym stylu

Nie kupilbys, bo takiego auta w ogole nie mazlosnik.gif, wersja bazowa to 118TSI, to jest najmniejszy silnik jaki mozesz miec... Jako opcje masz 2.0l Diesel lub 3.6l V6...

Passat oferuje 3 silniki, konieczlosnik.gif..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest guana, bo jak ja postawisz obok konkurencji to cie

> pieknymi oczami oczaruje, a tu zerooo... To po prostu np

> patrzac na Accord, Camry, Mazda 6 - ta sama klasa, ta sama

> pojemnosc, ten sam typ silnika, sie w ogole nie odpycha.

Załóżmy taką teoretycznę sytuację, że biorę to moje paściate

włoskie Stilo, które skrzypi i żadnego komfortu nie daje i powyżej 120 km/h

nie da się w nim rozmawiać, do Australi przywożę. Jedziemy po lewej,

ale ja prowadzę i siedzisz po prawej jako pasażer. Umarłbyś z nudów,

bo po mieście jadę 50 km/h, a poza nim jak się nigdzie nie spieszę,

90.

I przyspieszam wieki. Udowodniłbym Ci szybko i prosto, że naprawdę

nie trzeba się odpychać. Na marginesie tematu: kiedyś w moim

bloku w Zabrzu, na Śląsku były windy, które jeździły bardzo szybko.

Miały co prawda dodatkowe zamykane od wewnętrz drzwi, które

zwierały stycznik i mogłeś jechać. Zapitalała ta winda tak szybko,

że nie wiem czy 10 sekund się nie jechało z mojego 8 na parter.

Potem przyszły przepisy i inne bzdury, które zredukowały szybkość

wind, windy wymieniono. Teraz na dół jedzie się chyba 30-40 sekund.

Ale mnie to nie przeszkadza. Ty byś nie był zadowolony grinser006.gif

Stare = V8, nowe = Europa.

> Pokazujesz znow inne myslenie. A dlaczego bys nowego auta nie kupil?

Bo w moich oczach, wszytsko to co prezentujesz nie jest mi potrzebne.

Trochę jest jest z myślenia mojego ojca (71 l.), który wciąż ma

Fiata 126p i nie chce nic innego, dla niego to jest auto doskonałe.

Tak jak i dla mnie będzie Stilo, chociaż może będę nowocześniejszy

od ojca i będę je zmieniał, ale zawsze w zakresie potrzeb. A nie

możliwości. ok.gif

Polacy (tacy jak ja), mają wbite w genach prawie, że trzeba

oszczędzać i jeśli dostępne jest małe wiadro to ja przeniosę wodę

z bajora do bajora małym wiadrem, zamiast dużym, albo zamiast

poprosić o to kogoś.

To są te różne światy, pewnie powiesz - idź do psychiatry/psychologa.

Ale ja jestem uparty i jeśli otrzymam kiedyś taką szansę życiową

by mieszkać i pracować gdzięś tam w Australii czy Nowej Zelandii,

to w imię moich przyzwyczajeń i fobii - a nawet koszmarnym kosztem,

ale sprowadzę swoje ulubione auto z Europy, bo tak się przyzwyczaiłem ok.gif

A Ty, to uszanuj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]i 2.0L TDI 140

> km. Ten ostatni sie zupełnie nie sprzedaje.

Nie wiem jak procentowo, ale VeeDub byl tym co zapaczatkowql rewolucje w Diesel,na rynku jakies 4-5 lat temu. Chyba to bylo ok 2008 GFC, gdzie 8% ogolenej sprzedazy byl Diesel, jak dotad najlepszy rok.

Ale zarlo i zdechlo, po ostatnich wypadkach sprzedaz 20% w dol.. Mam nadzieje, ze beda mieli nastepny dobry miesiachahaha.gif.. Na kolana i przeprosic klientalove_4.gif...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare = V8, nowe = Europa.

Ja to widze inaczejzlosnik.gif.

Stare = V8, nowe= ulepszone V8 AFM, V6, 4 cylindry etc

EU = idiotyzm, karanie ludzi za posiadanie pojemnosci...

Przyklad, u mnie w stanie placisz roczna rejestracje od masy auta, proste jestes ciezszy niszczysz wiecej drogi, w EU karaja was za posiadanie pojemnosci- dlaczegoniewiem.gif???

> Bo w moich oczach, wszytsko to co prezentujesz nie jest mi potrzebne.

Eee, mowiszzlosnik.gif, a o nowych Android kto piszezlosnik.gif, ja? Na co ci telefon, budka na ulicy jestzlosnik.gif

> Polacy (tacy jak ja), mają wbite w genach prawie, że trzeba

> oszczędzać i[...]

Czyli sobie przeczyszzlosnik.gif - Passat kosztyje cie jakies $2.5k sam service do 60,000 km, Camry na 60,000 km kosztuje cie $780lizak.gif

Z PL mozna sie nabijac z ich religijnosci, zlosnik.gif i obludy, ale to nie ma tu nic znaczenia... wiec zapytam takwink.gif...

Czy ty Twins, dalbys $1.8k wiecej, aby jezdzc VW, produktem, gdzie firma oklamuje klienta i sama przyznaje, ze ma problem z q w imie "oszczedzania" i zachowania swojej filozofii zyciowejzlosnik.gif...

...czy polecialbys do pierwszego salnonu, i powiedizal, ta camry, ten kolor z placuzlosnik.gif... Jak 90% ludzi wokol ciebie? hmm.gifzlosnik.gif

Well?

.

> To są te różne światy, pewnie powiesz - idź do psychiatry/psychologa.

A dlaczego masz isc do psychologazlosnik.gif... niewiem.gif? Ot masz inne podejscie do zycia....hmm.gif

[..]swoje ulubione auto z Europy, bo tak się przyzwyczaiłem

> A Ty, to uszanuj

Alez ja to szanujeskromny.gif, co nie znaczy, ze rozumiemwink.gif..

Ale jestem gotowy sie z toba publicznie zalozyc o $100, ze jesli sie tak stanie , i gdizes wyjedziesz, zmienisz swojj poglad calkowicielizak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyklad, u mnie w stanie placisz roczna rejestracje od masy auta, proste jestes ciezszy niszczysz

> wiecej drogi, w EU karaja was za posiadanie pojemnosci- dlaczego???

U Ciebie tez idiotycznie - u mnie jest po prostu stała opłata za rejestrację niezależnie czy masz Smarta czy Ferrari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli sobie przeczysz - Passat kosztyje cie jakies $2.5k sam service do 60,000 km, Camry na 60,000

> km kosztuje cie $780

Ja oszczędzam na serwisie i nie jeżdżę wtedy kiedy jest w książce.

I nie robię w ASO (tylko wtedy, gdy musiałem bo był leasing).

Tylko robię u pana Ziutka za 1/10 tej ceny co w ASO. I też TYLKO

wtedy, jak coś się popsuje. Owszem, olej zmieniam i filtry. Ale

z błędem świec żarowych, który jest albo go nie ma jeżdżę od zimy

i nie zamierzam tego zrobić, dopóki chociaż 1 świeca będzie grzała smile.gif

> Czy ty Twins, dalbys $1.8k wiecej, aby jezdzc VW, produktem, gdzie firma oklamuje klienta i sama

> przyznaje, ze ma problem z q w imie "oszczedzania" i zachowania swojej filozofii zyciowej...

> ...czy polecialbys do pierwszego salnonu, i powiedizal, ta camry, ten kolor z placu... Jak 90%

> ludzi wokol ciebie?

> Well?

Moje doświadczenia są takie: VW to doskonałe auto wyprodukowane

w Niemczech, nadal solidne i nowe daje gwarancję, że nic się

Tobie złego nie stanie. W Europie nic się nikomu nie dzieje, a użytkują

VW w milionach pewnie. A że się auta psują? Corolla też pewnie

się psuje, ale pewnie mydlą Ci oczy i wierzysz w statystyki podawane

na jakichś stronach. Mniej zaufania do rządu i statystyk, oraz

do portali i różnych instytucji OZI. Mniej zaufania do sąsiada,

mniej zaufania do... a dobra, to na HP już będzie grinser006.gif

A co do zakłaadu, to ja wiszę Ci piwo za opis i zdjęcia, a Ty mnie

$100 jak się gdzieś przeprowadzę i pokażę Ci fotę czym będę

jeździć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.