Skocz do zawartości

Mini test:Kia Optima 2.4l GDI-wersja bieda-z dedykacja dla..


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> Posłużę się przykładem z życia. [..]

to ja tez dam taki przyklad z zycia. raz na jakis czas wsiadam sobie po poludniu do samochodu i ... jade gdzies bez celu ot dla samej frajdy z jazdy. nie, to nie kwestia kasy, bo nie trzeba zarabiac nie wiadomo ile zeby przejechac sie 50 czy 150km za miasto, tylko czerpania przyjemnosci z prowadzenia samochodu i odkrwania nowych miejsc. moze gdybys wybral samochod ktory daje choc odrobine frajdy z jazdy tez bys tak robil ? wink.gif

... tak tak , przedszkole... ćwicz wyobraznie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i super. Ja też coś oszczędzam żeby wydać gdzie indziej - jak każdy. Ale skala może być inna.

> I u OZIego pewnie jest. On na paliwie zaoszczędzie tak śmieszną kwotę, że nie ma sensu wysiłek. To

> tak jakby u nas chcieć oszczędzać paliwo przy pomocy świateł dziennych.

W pełni się zgadzam. Szkoda tylko, że OZI odebrał to jako zaglądanie w jego portfel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz, że Fabia 1.2 TSI nie daje frajdy? Format był tym na Bałkanach,

na odpowiednich podforach są filmy i zdjęcia, sądzisz że to nie daje frajdy?

A już IMO na pewno większą, bo on może tak 'bez celu' jak napisałeś jeździć

pewnie i codziennie, a Tobie kto wie czy nie skończy się wtedy kasa na paliwo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym roku w wakacje regularnie jeździłem E12 535i (podobny silnik jak masz w E9) na co[...]

Zaraz sie dowiesz, ze jestes marnotrawcanono.gif[...] Ja tego nie potepiam, a ja to rozumiem. skromny.gif.

. Teraz porównaj to sobie z przeciętnym polskim wynagrodzeniem i [...]

Nigy sie z HP nie dowiedzialem dokladnie ile wynosi. Ale widzisz koNik, ja nawet o zadnych $$$ nie pomyslame, piszac to - przykro mi sie zrobilo - jak zobaczylem post kogos, kogo wielce lubie i szanuje jak sprowadzil wszystko do IMVHO $$$.

Potrafie cie zrozumiec, ze kochasz stae auta ... bo maja dusze... bo nie ma plstiku... i tak, oczwscie, nie ma nic za darmo ... ale sam powidz, nie cieszysz sie, ze uratowales tle dobrych rzeczy od prawdopodobnie pewnej zaglady? hmm.gif

I sam dobrze wiesz, ze $$$ nie ma znaczenia. Ja chce BMW odnowic jak wyjechalo z fabryki, niestety - nie boje sie tego powiedziec - od wali mnie to - nie mam na to $100,000 a szkoda... Nie widze jednak powodu, aby malymi kroczkami calkowiecie projektu nie zaczac... i co z tego, ze pewnie z 10-12lat zajmie001.gif[...]

7,5-8 litrów w tych

> samych warunkach, poczułem się jakbym jeździł za darmo

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego twierdzisz, że Fabia 1.2 TSI nie daje frajdy? Format był tym na Bałkanach,

> na odpowiednich podforach są filmy i zdjęcia, sądzisz że to nie daje frajdy?

nie wiem czy zrobil to dla frajdy czy z oszczednosci, bo na razie jedyny punkt widzenia jaki przedstawia to oszczedzanie, oszczedzanie, oszczedzanie .. to w sumie trzy punkty grinser006.gif ale to juz sie nam zbyt persnonalne robi, wiec EOT odnosnie Fromata ok.gif

> A już IMO na pewno większą, bo on może tak 'bez celu' jak napisałeś jeździć

> pewnie i codziennie, a Tobie kto wie czy nie skończy się wtedy kasa na paliwo

no niestety, ale jazda Fabią nikomu nie przynosi frajdy .. chyba ze RS grinser006.gif a o moj portfel nie powinienes sie martwic, jako ze z nazwy jest moj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gwarant jak się pokuma to co?

Nie pokumał się, musiałby przyjechać z Warszawy i porównać z fabryczną mapą, wtedy by się pokumał że jest coś namodzone, w innym przypadku po podpięciu pod kompa zmian nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ja tez dam taki przyklad z zycia. raz na jakis czas wsiadam sobie po poludniu do samochodu i ...

> jade gdzies bez celu ot dla samej frajdy z jazdy. nie, to nie kwestia kasy, bo nie trzeba

> zarabiac nie wiadomo ile zeby przejechac sie 50 czy 150km za miasto, tylko czerpania

> przyjemnosci z prowadzenia samochodu i odkrwania nowych miejsc. moze gdybys wybral samochod

> ktory daje choc odrobine frajdy z jazdy tez bys tak robil ?

Cóż, nie pozostaje nic innego jak przyznać rację. Twój samochód jest lepszy od mojego. Bardzo żałuję, że zamiast 20-letniego 4.0 kupiłem nową skodę z małym litrażem... Ponadto, masz też dużo lepszą wyobraźnię, rozmach i gest ok.gif

Jesteś też super ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cóż, nie pozostaje nic innego jak przyznać rację. Twój samochód jest lepszy od mojego.

akurat w kontekscie Fabii 1.2 to kazdy jest od niej lepszy grinser006.gif

> Bardzo

> żałuję, że zamiast 20-letniego 4.0 kupiłem nową skodę z małym litrażem...

na dalsze wycieczki jezdze Fiatem, nie 20-letnim i z malym litrazem ... wciaz bede rownie fajny i czy wciaz bedziesz bardzo zalowal?

> Ponadto, masz też

> dużo lepszą wyobraźnię, rozmach i gest

> Jesteś też super

dziekuje za uznanie, tylko po co te osobiste wycieczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZI ale co Ty w ogóle porównujesz.

Sam piszesz że za średnią roczną pensję masz 3 takie auta.

U nas jest dobrze jeśli takie auto spłaci w 3 lata. hahaha.gif

GDYBY u nas był taki poziom życia te małe turbawki nie miałbyby prawa bytu.

Zauważ jeszcze coś, ile razy tutaj ktoś pyta o jakiś duży silnik a potem pierwsze pytanie to gdzie założyć lpg. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pełni się zgadzam. Szkoda tylko, że OZI odebrał to jako zaglądanie w jego portfel.

Wątek poszedł w złym kierunku. IMO niepotrzebnie poszliśmy w dygresję finansową w wątku o silnikach.

Ja lubię z OZIm dyskutować o samochodach, bo u nich niby wszystko inaczej, a jednak sporo aut które mnie interesują jest dostępnych. Ot, choćby ta Kia Optima.

Lubię też z nim dyskutować o pieniądzach, podatkach, systemach społecznych itd. bo się bardzo różnią i wiele można się dowiedzieć na temat jak powinno funkcjonować to, co u nas raczkuje.

Jednak jak widać - nie powinno się tych dwóch płaszczyzn łączyć w jednym wątku.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wątek poszedł w złym kierunku. IMO niepotrzebnie poszliśmy w dygresję finansową w wątku o silnikach.

No bo jednak z silników do aspektu ekonomicznego jest jednak krótka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawiedzony tak samo jak ci co

> patrza na spalanie

aś mnie podsumował haha wpysk.gifhehe.gifgrinser006.gif

poza tym nie zrozumiałeś jak widać o co mi chodziło w tamtym wątku, a chodziło o koszt utraty wartości przy niewielkich przebiegach. I tak, skoro robisz swoim Fiacikiem 15kkm rocznie to patrząc na całkowity koszt km jesteś bogaty ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie dla jednych jest sufit, dla innych jest podłoga. OZI, podobnie zresztą jak MF jest taki

> super, że poniżej 300HP w segmencie C/D nie schodzi, bo to zwyczajnie nie jedzie i ma czasy do

> stówy powyżej 7 sekund. Szczególnie interesujące jest, że obaj żyją w krajach, gdzie na

> drogach panuje policyjny zamordyzm.

U nas nie ma tych idiotycznych fotoradarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U nas nie ma tych idiotycznych fotoradarow.

Fotoradar dla każdego człowieka wyposażonego w telefon nie stanowi żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigy sie z HP nie dowiedzialem dokladnie ile wynosi. Ale widzisz koNik, ja nawet o zadnych $$$ nie

> pomyslame, piszac to - przykro mi sie zrobilo - jak zobaczylem post kogos, kogo wielce lubie i

> szanuje jak sprowadzil wszystko do IMVHO $$$.

przeciętne polskie wynagrodzenie to ok 3000 zł na rękę

> Potrafie cie zrozumiec, ze kochasz stae auta ... bo maja dusze... bo nie ma plstiku... i tak,

> oczwscie, nie ma nic za darmo ... ale sam powidz, nie cieszysz sie, ze uratowales tle dobrych

> rzeczy od prawdopodobnie pewnej zaglady?

> I sam dobrze wiesz, ze $$$ nie ma znaczenia. Ja chce BMW odnowic jak wyjechalo z fabryki, niestety

> - nie boje sie tego powiedziec - od wali mnie to - nie mam na to $100,000 a szkoda... Nie

> widze jednak powodu, aby malymi kroczkami calkowiecie projektu nie zaczac... i co z tego, ze

> pewnie z 10-12lat zajmie[...]

> 7,5-8 litrów w tych

Kasa nie ma znaczenia jak piszesz, ale weź pod uwagę że w PL benzyna w dużej ilości beztrosko przepalana... zalatuje dla _niestety_ większości luksusem. I to nie wina ludzi że zostali postawieni przez historię/państwo w takiej sytuacji. Minie trochę lat, miejmy nadzieję że zmienią się u nas warunki a takie tematy nie będą wywoływały takich emocji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciętne polskie wynagrodzenie to ok 3000 zł na rękę

A ja 12 lat zarabiałem średnoi 2400. Żeby OZI się pośmiał, to pomnóżmy to

przez miesiące i lata, wychodzi, że zarobiłem 345600 zł, a jest to 116 544 AUD.

I teraz niech OZI to sobie zestawi z tym co sam zarobił przez ostatnie 12 lat.

Będzie pewnie przepaść. Przeliczone znów podzielmy: 28800 AUD na rok,

tyle zarabiał OZI jak zaczynał robotę, a pewnie tyle zarabiają tam teraz nastolatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa sa tylko jest ich bardzo malo

> TU masz jak to dokladnie wyglada

U mnie na wsi zdecydowali sie na nie tylko nie montowane tego, ale także usunięcie kamer robiących zdjęcia na czerwonym. Zwiększyły one ilośc wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja 12 lat zarabiałem średnoi 2400. Żeby OZI się pośmiał,

Pytanie calkoem na powaznie... dlaczego ja mam sie z tego smiacconfused.gif?!

to pomnóżmy to

[...]

> I teraz niech OZI to sobie zestawi z tym co sam zarobił przez ostatnie 12 lat.

> Będzie pewnie przepaść. Przeliczone znów podzielmy: 28800 AUD na rok,

> tyle zarabiał OZI jak zaczynał robotę, a pewnie tyle zarabiają tam teraz nastolatki...

Twins, nie chce tego ciagnac na MK, ale zauwaz, ze w waszej pogni za $$$ - tj twojej i Format-a calkowicie nie bierzecie pod uwage innych kosztow.. Placisz za piaskownica.gif $117 na dzien zeby sobie do przedszkola poszlolizak.gif... To policz - jak juz tak wszystko liczycie... Ma dwojke001.gif, pomnoz ile... Amoze zrozumievie, ze zakup auta jest naprawde sprawa g...a001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypomnę Ci o czym rozmawialiśmy nieco ponad 10 lat temu...

> Tak, chciałeś do Chicago ściągnąć swoje Seicento, pamiętasz?

Oczywiście ,że pamiętam.

Zrobiłem wtedy swapa na 1.2L , autko było moim oczkiem w głowie i bardzo mi było szkoda go sprzedać. frown.gif

No i oczywiście nie miałem wtedy pojęcia jakie są realia wink.gif

Teraz też mam jedno małe auto Hondę Fit 1.5L AT ale to ze względu na żonę i dlatego ,że ona jeździ 99,9% w mieście.

Czasem jeżdżę tym autem i jeśli jestem w śródmieściu to jest OK ale na autostradzie auto puchnie przy większych prędkościach sick.gif

Drugim szerokim tematem jest manualna skrzynia biegów zlosnik.gif

Też kiedyś kupiłem w USA Hondę Civic MT i po roku jazdy się wyleczyłem. hehe.gif

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drugim szerokim tematem jest manualna skrzynia biegów

> Też kiedyś kupiłem w USA Hondę Civic MT i po roku jazdy się wyleczyłem.

Kolejny subtemat. Ale ja tego nie rozumiem: u nas też oferowane są wersje

z AT, a jednak ludzie masowo biorą MT. Skoro to takie wygodne, to dlaczego

się nie sprzedaje? Pomińmy cenę, skoro OZI tak prosi by nie brać $$ pod uwagę.

No, to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny subtemat. Ale ja tego nie rozumiem: u nas też oferowane są wersje

> z AT, a jednak ludzie masowo biorą MT. Skoro to takie wygodne, to dlaczego

> się nie sprzedaje? Pomińmy cenę, skoro OZI tak prosi by nie brać $$ pod uwagę.

> No, to dlaczego?

skoro u nas o wszystkim decyduje cena (sam tez tak twierdzisz), to chyba znasz odpowiedz "dlaczego" wink.gif

w jeepie mam automat i juz wiem ze gdy przyjdzie mi zmienic fiata na cos nowego to wybiore samochod z automatem, nie chce wiecej manuala clown.gif a ze nowe autoamty maja fajne manetki do zmiany biegow przy kierownicy dajac namiastkę sportowej jazdy ..... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny subtemat. Ale ja tego nie rozumiem: u nas też oferowane są wersje

> z AT, a jednak ludzie masowo biorą MT. Skoro to takie wygodne, to dlaczego

> się nie sprzedaje? Pomińmy cenę, skoro OZI tak prosi by nie brać $$ pod uwagę.

> No, to dlaczego?

Bo jest drożej. MT w zwykłym samochodzie to przeżytek, już chyba tylko w UE ludzie to kupują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny subtemat. Ale ja tego nie rozumiem: u nas też oferowane są wersje

> z AT, a jednak ludzie masowo biorą MT. Skoro to takie wygodne, to dlaczego

> się nie sprzedaje? Pomińmy cenę, skoro OZI tak prosi by nie brać $$ pod uwagę.

> No, to dlaczego?

Poza ceną to jeszcze dochodzi jeden aspekt - jak w mieście jest większość samochodów z manualem, to z automatem się trochę gorzej jeździ bo nie możesz płynnie przyspieszać za kimś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza ceną to jeszcze dochodzi jeden aspekt - jak w mieście jest większość samochodów z manualem, to

> z automatem się trochę gorzej jeździ bo nie możesz płynnie przyspieszać za kimś.

Teraz gdy połowa aut jest na benzynę a połowa to diesle nie ma to znaczenia. I tak nie da się płynnie za kimś przyspieszać bo one mają przy różnych prędkościach zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny subtemat. Ale ja tego nie rozumiem: u nas też oferowane są wersje

> z AT, a jednak ludzie masowo biorą MT. Skoro to takie wygodne, to dlaczego

> się nie sprzedaje? Pomińmy cenę, skoro OZI tak prosi by nie brać $$ pod uwagę.

> No, to dlaczego?

Też się nad tym zastanawiam.

Chyba nie da się racjonalnie wyjaśnić.

Raczej nie jest to kwestia kosztów, bo np klima, elektryka się przyjęła i jest oczywista, co jeszcze 15 lat temu standardem nie było.

Popularność manuali racjonalna nie jest z logicznego punktu widzenia, bo automatic uwalnia nas od kilkuset zbędnych ruchów ręką i noga każdego dnia. Dla porównania elektryka szyb uwalnia od kilku ruchów każdego dnia. Wiec co się bardziej przydaje ?

Ergo - relacja: płacę/otrzymuję jest dla automatycznej skrzyni rewelacyjna. To urządzenie uwalnia od olbrzymiej ilości ręcznej i nożnej roboty. Wyręcza bardziej niż elektryka, wspomaganie itd....

Popularność manuali jest chyba za zasadzie: dziadek miał, ojciec miał, nie odczuwali potrzeby zmiany, to i ja będę miał manual :-)

Ja zaakceptował bym manual tylko w mocnym aucie dla typowego funu, ale do codziennej jazdy nigdy do manuala nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się nad tym zastanawiam.

> Chyba nie da się racjonalnie wyjaśnić.

...

> Ja zaakceptował bym manual tylko w mocnym aucie dla typowego funu, ale do codziennej jazdy nigdy do

> manuala nie wrócę.

da się racjonalnie wyjaśnić.

1. zobacz jakie dyskusje toczą się tu na forum. ludzie szukają nowego auta bez dwumasy, FAP/DPF, turbiny, bezposredniego wtrysku i wszystkiego nadmiarowego co może się popsuć. automat jest potencjalnie bardziej awaryjny niż manual (urban legends o skrzyniach ZF w VAG i BMW, o awariach i nienaprawialności DSG) - czyli odpada już na starcie. bo to kosztuje i wogóle...

2. cena automatu w salonie - od 6 tys -8 tys w "normalnym" segmencie (kia, alfa, VAG, renault). to jest 10% wartości auta.

3. błędne koło - kupie automat - będę miał problem ze sprzedażą (przez 2 powyższe punkty).

osobiście - nie kupie już auta na codzień bez automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> da się racjonalnie wyjaśnić.

> 1. zobacz jakie dyskusje toczą się tu na forum. ludzie szukają nowego auta bez dwumasy, FAP/DPF,

> turbiny, bezposredniego wtrysku i wszystkiego nadmiarowego co może się popsuć. automat jest

Ale jakby wbrew temu od około dekady skomplikowane i bardzo kosztogenne diesle się przyjęły. Wytłumaczeniem jest chyba to, że dopiero teraz po 6-10 latach i przebiegach 200+ kkm ludzie zobaczyli także ich ciemną stronę.

> potencjalnie bardziej awaryjny niż manual (urban legends o skrzyniach ZF w VAG i BMW, o

> awariach i nienaprawialności DSG) - czyli odpada już na starcie. bo to kosztuje i wogóle...

> 2. cena automatu w salonie - od 6 tys -8 tys w "normalnym" segmencie (kia, alfa, VAG, renault). to

> jest 10% wartości auta.

od 4000 się zaczynają hydrauliki, racja, że na 8000 się kończą. Zautomatyzowane manuale (jednosprzęgłowe automaty-jak zwał tak zwał) zaczynają się od 2500 (np Citigo). Zautomatyzowane nie są tak płynne jak hydrauliki i dsg, ale dla mnie wystarczą bo działają smile.gif

> 3. błędne koło - kupie automat - będę miał problem ze sprzedażą (przez 2 powyższe punkty).

> osobiście - nie kupie już auta na codzień bez automatu.

Np. ja kupuję auto dla siebie, a nie dla kolejnego nabywcy. Ale rozumiem ten punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak, a pełzanie i kontrolowanie tego hamulcem?

Pełzanie jest mało użyteczne do jazdy w korkach. Problem polega na tym, że automatem ruszasz płynnie. A dookoła ludzie katują się z manualną skrzynią: sprzęgło -> gaz -> szukamy biegu (oby właściwy!) -> szarpnięcie-> oj za dużo gazu, oj za mało -> sprzęgło -> szukamy dwójki -> szarpnięcie (jest dwójka!) -> haaaamujeeeemy. W automatycznej skrzyni przekładasz nogę z hamulca na gaz i delikatnie jedziesz, potem znowu przekładasz nogę i stoisz. Pojeździj trochę automatem po mieście i zobaczysz, jak wkurzają ludzie z manualem dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pełzanie jest mało użyteczne do jazdy w korkach. Problem polega na tym, że automatem ruszasz

> płynnie. A dookoła ludzie katują się z manualną skrzynią: sprzęgło -> gaz -> szukamy biegu

> (oby właściwy!) -> szarpnięcie-> oj za dużo gazu, oj za mało -> sprzęgło -> szukamy dwójki -> szarpnięcie (jest dwójka!) -> >haaaamujeeeemy.

co Ty masz saame Lki na mieście? bez przesady.

>W automatycznej skrzyni przekładasz nogę z

> hamulca na gaz i delikatnie jedziesz, potem znowu przekładasz nogę i stoisz. Pojeździj trochę

> automatem po mieście i zobaczysz, jak wkurzają ludzie z manualem dookoła.

z autopsji problemu nie mam z charatkerystyką skrzyni biegów. Bardziej z zamulaniem (nie zauważają zielonego, albo ruszają jakby mieli 10 KM), ale to nie ma związku ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co Ty masz saame Lki na mieście? bez przesady.

Akurat teraz pełno turystów, eLek też facepalm%5B1%5D.gif

> z autopsji problemu nie mam z charatkerystyką skrzyni biegów. Bardziej z zamulaniem (nie zauważają

> zielonego, albo ruszają jakby mieli 10 KM), ale to nie ma związku ze skrzynią.

Ma. Większość wrzuca bieg dopiero jak się zmienia światło. A akurat przy wyjeździe z osiedla jest taka górka przed światłami. Paniusie panicznie się boją tej górki i ruszenie z tej górki powoduje albo obicie auta z tyłu, albo dłuższą zawiechę i ruszanie z piskiem. Przy AT ten problem nie występuje. Tak, uważam że ruch w mieście byłby o wiele płynniejszy i przyjemniejszy, gdyby większość ludzi miała normalną skrzynię biegów, czyli automatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat teraz pełno turystów, eLek też

> Ma. Większość wrzuca bieg dopiero jak się zmienia światło. A akurat przy wyjeździe z osiedla jest

> taka górka przed światłami. Paniusie panicznie się boją tej górki i ruszenie z tej górki

> powoduje albo obicie auta z tyłu, albo dłuższą zawiechę i ruszanie z piskiem. Przy AT ten

> problem nie występuje. Tak, uważam że ruch w mieście byłby o wiele płynniejszy i

> przyjemniejszy, gdyby większość ludzi miała normalną skrzynię biegów, czyli automatyczną.

mi sie bardzo podoba w stanach fala gasnących świateł stop, jak zmienia się na zielone smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście ,że pamiętam.

> Zrobiłem wtedy swapa na 1.2L , autko było moim oczkiem w głowie i bardzo mi było szkoda go sprzedać.

> No i oczywiście nie miałem wtedy pojęcia jakie są realia

Realia w Polsce nie specjalnie się zmieniły. Zwyczajnie nie znałeś hamburgerowych zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolejny subtemat. Ale ja tego nie rozumiem: u nas też oferowane są wersje

> z AT, a jednak ludzie masowo biorą MT. Skoro to takie wygodne, to dlaczego

> się nie sprzedaje? Pomińmy cenę, skoro OZI tak prosi by nie brać $$ pod uwagę.

> No, to dlaczego?

Wyższa cena zakupu, do tego potencjalne problemy ze skrzynią (częściowo urban legends) i mało fachowców od naprawy. Do tego na ogół dużo gorsze osiągi i wyższe spalanie (mowa o hydrokinetykach, dwusprzęgłowe wyglądają tu trochę lepiej).

Ale ja zauważam spory przyrost aut z ASB wśród znajomych, może to też kwestia wieku (wygoda) i lepszej sytuacji materialnej niż zaraz po studiach, kiedy się cieszyliśmy jak się po rodzinie udało kupić/dostać cokolwiek co miało 4 kółka i kierownicę grinser006.gif

W ciągu ostatnich miesięcy zrobiłem 2 wycieczki automatem (każda ponad 1000km w jedną stronę). Na autostradę bez sensu, do miasta super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ja zauważam spory przyrost aut z ASB wśród znajomych, może to też > kwestia wieku (wygoda) i

U mnie też, obecnie w rodzinie (rodzice, bracia, ja) 4 auta, 4 automaty. Jakoś ponadstandardowo zamożni nie jesteśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja 12 lat zarabiałem średnoi 2400. Żeby OZI się pośmiał, to pomnóżmy to

> przez miesiące i lata, wychodzi, że zarobiłem 345600 zł, a jest to 116 544 AUD.

> I teraz niech OZI to sobie zestawi z tym co sam zarobił przez ostatnie 12 lat.

> Będzie pewnie przepaść.

z jednej strony tak, ale z drugiej strony siła nabywcza OZIego jest trochę inna, ze względu choćby na ceny usług. U nas usługi są kilkukrotnie tańsze, więc takie porównania są bez sensu. To tak jakbyś chciał porównać zarobki w PRL do USA w dolarach w latach 70. U nas za kilka dolców kupowałeś parę kilo mięsa od gospodyni jakiego w stanach w ogóle się nie da kupić hehe.gifzlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik i wrazenia z [....]

> I tu dochodzimy do najslabszego punktu[...] a dokladniej zdechlej ryby[...]

> Auto ma 2.4l 4 cylinder silnik o papierowej mocy 148kW, lub jak kto woli na EU $$$ 201 KM i

> 250Nm...

200KM i tylko 250Nm ??? coś słabo jak na taka masę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.