Skocz do zawartości

Chyba nie jest tak ciężko....sprzedać


daryka

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wystawiona Primera na sprzedaż na tablicy dzisiaj z rana przyjechał zainteresowany, obejrzał, pojeździł no i kupił. No i trochę mi smutno frown.gif, bo Nissan 6 latek mi służył i nigdy mnie nie zawiódł. Na marginesie Mondziaka szukałem jeden dzień i w tym samym dniu co był wystawny od razu został zakupiony wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jak się uda i kwestia jeszcze ceny...czasami tak jest że samochó stoi długo, a czasami z dnia na dzień. Miewam też przypadki że 2 mieś cisza, a potem w tydzień sprzedam i jeszcze kilka telefonów. Albo cisza i nagle 3 klientów na tą samą godz chce się umawiać spineyes.gif

Pochwal się co za ile, czyli rok, stan i za ile poszła i za ile kupiłeś mondka i jakiego. Może być na prv. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wystawiona Primera na sprzedaż na tablicy dzisiaj z rana przyjechał zainteresowany,

> obejrzał, pojeździł no i kupił. No i trochę mi smutno , bo Nissan 6 latek mi służył i nigdy

> mnie nie zawiódł. Na marginesie Mondziaka szukałem jeden dzień i w tym samym dniu co był

> wystawny od razu został zakupiony .

Obecną Hondę znalazłem w czwartek wieczorem, w piątek kupiłem, w sobotę sprzedałem Hyundai'a grinser006.gif Pytanie czy ktoś chce auto "sprzedawać" czy "sprzedać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ceny za jaką chcesz sprzedać

Jakiś czas temu sprzedałem samochód który teraz bardzo ciężko sprzedać (Laguna II 1,9 dci) w 2 godziny od momentu wystawienia na aukcję, a w ciągu następnych kilku godzin było jeszcze z 5 telefonów, a jej stan nawet nie był dobry, no może dostateczny bo odpalała smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, czasem lepiej ten 500 czy 1000 opuścić niż bujać sie autem jeszcze pół roku.

Jestem tego samego zdania 700 stówek opuszczone od wyściowej, ale i tak poszła za średnią cene z allegro. Model P 11 po lifcie 2000 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wystawiona Primera na sprzedaż na tablicy dzisiaj z rana przyjechał zainteresowany,

poprzednie 2 samochody sprzedawalem w czasie doslownie 10 minut od podjecia decyzji o pozbyciu sie ich

ale faktem jest to ze chcialem sie ich pozbyc i nie bawila mnie wizja wziecia 1000 zl wiecej i bujania sie z nimi przez dluzszy czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wystawiona Primera na sprzedaż na tablicy dzisiaj z rana przyjechał zainteresowany,

> obejrzał, pojeździł no i kupił. No i trochę mi smutno , bo Nissan 6 latek mi służył i nigdy

> mnie nie zawiódł. Na marginesie Mondziaka szukałem jeden dzień i w tym samym dniu co był

> wystawny od razu został zakupiony .

Z ciekawości - jaka cena w stosunku do cenników takich, jak do ubezpieczenia?

Jeśli auto wg cennika warte 15kzł, to za ile wystawić by się sprzedało?

Też japończyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wczesniej nie mialem problemu ze sprzedaza auta.

Zwykle tydzien - dwa to max.

A niestety teraz mam wystawiona od polowy lutego Mazde 6 2.0 benzynowa na sprzedaz, i jak narazie mialem doslownie kilka telefonow i nikt sie nie pofatygowal aby zobaczyc samochod.

frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wystawiona Primera na sprzedaż na tablicy dzisiaj z rana przyjechał zainteresowany,

> obejrzał, pojeździł no i kupił. No i trochę mi smutno , bo Nissan 6 latek mi służył i nigdy

> mnie nie zawiódł. Na marginesie Mondziaka szukałem jeden dzień i w tym samym dniu co był

> wystawny od razu został zakupiony .

niesprzedawalne auto (Lancia Lybra 2,0) sprzedałą się w 2 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy wczesniej nie mialem problemu ze sprzedaza auta.

> Zwykle tydzien - dwa to max.

> A niestety teraz mam wystawiona od polowy lutego Mazde 6 2.0 benzynowa na sprzedaz, i jak narazie

> mialem doslownie kilka telefonow i nikt sie nie pofatygowal aby zobaczyc samochod.

jak wystawilem teraz audi a4 to pierwszy gosciu ktory przyjechal obejrzec od razu kupil zlosnik.gif a cena byla w gornych widelkach ok.gif magia audi hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy wczesniej nie mialem problemu ze sprzedaza auta.

> Zwykle tydzien - dwa to max.

> A niestety teraz mam wystawiona od polowy lutego Mazde 6 2.0 benzynowa na sprzedaz, i jak narazie

> mialem doslownie kilka telefonow i nikt sie nie pofatygowal aby zobaczyc samochod.

Dwa ostatnie auta sprzedawałem masakrycznie długo.

Jak przez telefon mówiłem co im dolega to dzwonili dalej szukając perełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do sprzedaży ostatniego auta podchodziłem dwa razy.

Za pierwszym zainteresowanie było nikłe, dosłownie kilka telefonów.

Za drugim razem pierwszy telefon i na następny dzień rano auto poszło po 10 minutach oględzin. W ferworze walki gość zapomniał spytać o upust etc (sam go spytałem czy nie zamierza się targować i opuściłem na bak paliwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości - jaka cena w stosunku do cenników takich, jak do ubezpieczenia?

> Jeśli auto wg cennika warte 15kzł, to za ile wystawić by się sprzedało?

> Też japończyk.

Cenniki do ubezpieczenia bywają oderwane od rzeczywistości. Przykładowo, Honda którą kupiłem za 18k zł, wg. Eurotax'u jest warta 28k zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cenniki do ubezpieczenia bywają oderwane od rzeczywistości. Przykładowo, Honda którą kupiłem za 18k

> zł, wg. Eurotax'u jest warta 28k zł

Ano właśnie,

Do ubezpieczenia liczą sobie wysoko, a realia są inne. Widzę, że nawet "japończyki" nie trzymają cen z Eurotaxu zlosnik.gif

Patrzyłem w cenach Yariski żony, to w ogłoszeniach oscylują od 11 do 18, a w cenniku do ubezpieczenia za 15 tys. zł stoi. Pewnie wywoławczą trzeba by dać jakieś 14,5 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dwa ostatnie auta sprzedawałem masakrycznie długo.

> Jak przez telefon mówiłem co im dolega to dzwonili dalej szukając perełki.

No i to byl blad. Nie warto nawet mowic / pisac co zostalo juz zrobione i wymienione, bo o dziwo to odstrasza. Ludzie chca slyszec ze wszystko jest idealnie, wiec wbrew wlasnemu sumieniu trzeba tak wlasnie opowiadac - igiełka! hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i to byl blad. Nie warto nawet mowic / pisac co zostalo juz zrobione i wymienione, bo o dziwo to

> odstrasza.

Nie koniecznie, ja potencjalnego nabywcę który de facto kupił Nissana poinformowałem przez telefon, że auto miało lakierowane praktycznie dwa boki, zaznaczyłem, że auto nie miało żadnego dzwona co zresztą później sam potwierdził wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cenniki do ubezpieczenia bywają oderwane od rzeczywistości. Przykładowo, Honda którą kupiłem za 18k

> zł, wg. Eurotax'u jest warta 28k zł

Ciekawy przypadek, z reguly jest odwrotnie - ceny z eurotaxu nijak nie przystaja do dobrych egzemplarzy danego modelu. Czasem wrecz z trudem przystaja do zlomiastych egzemplarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i to byl blad. Nie warto nawet mowic / pisac co zostalo juz zrobione i wymienione, bo o dziwo to

> odstrasza. Ludzie chca slyszec ze wszystko jest idealnie, wiec wbrew wlasnemu sumieniu trzeba

> tak wlasnie opowiadac - igiełka!

Niestety.

A ludzie którzy oglądają często próbują wmówić że coś jest uszkodzone/ było bite cokolwiek próbują na wojnę psychologiczną zbić trochę kasy kompletnie się nie znając nawet na autach. Miałem takie przypadki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i to byl blad. Nie warto nawet mowic / pisac co zostalo juz zrobione i wymienione, bo o dziwo to

> odstrasza. Ludzie chca slyszec ze wszystko jest idealnie, wiec wbrew wlasnemu sumieniu trzeba

> tak wlasnie opowiadac - igiełka!

W ogłoszeniu nic nie piszę, o czym tu pisałem zlosnik.gif i jakiś młody idealista/idiota napisał mi tutaj że cwaniakuję. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ogłoszeniu nic nie piszę, o czym tu pisałem i jakiś młody idealista/idiota napisał mi tutaj że

> cwaniakuję.

Świat jest pełen cinosów grinser006.gif Mnie to zaskoczylo, ze gdy podawalo sie pelna historie auta ludzie krecili nosem, bo pomimo ze cos zostalo wymienione to dla nich to jawilo sie wciaz jako usterka ... wiec lepiej przemilczec i odpowiadac wylacznie na konkretne pytania zgodnie z prawda ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świat jest pełen cinosów Mnie to zaskoczylo, ze gdy podawalo sie pelna historie auta ludzie

> krecili nosem, bo pomimo ze cos zostalo wymienione to dla nich to jawilo sie wciaz jako

> usterka ... wiec lepiej przemilczec i odpowiadac wylacznie na konkretne pytania zgodnie z

> prawda

Dla mnie to jest głupie myślenie, ja na przykład wiem że w moim aucie była wymieniana turbina wiec mam nadzieję że z tym będę miał spokój jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie to jest głupie myślenie, ja na przykład wiem że w moim aucie była wymieniana turbina wiec

> mam nadzieję że z tym będę miał spokój jakiś czas.

Dla mnie rowniez i chcial bym wiedziec co zostalo zrobione, ale tak to jakos działa ze ludzie zachowuja sie niezbyt logicznie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od ceny za jaką chcesz sprzedać

co wy k... a możecie wiedzieć o sprzedawaniu aut hehe.gif , ja sprzedawałem alfę romeo , to dopiero było nie lada wyzwanie zlosnik.gif

i cena w takim przypadku to nie wszystko , na takie auto potrzebny jest klient ( to nie fabieda że każdy kupi) , inna sprawa że sprzęgło już była końcówka i to mogło zniechęcać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co wy k... a możecie wiedzieć o sprzedawaniu aut , ja sprzedawałem alfę romeo , to dopiero

> było nie lada wyzwanie

> i cena w takim przypadku to nie wszystko , na takie auto potrzebny jest klient ( to nie fabieda że

> każdy kupi) , inna sprawa że sprzęgło już była końcówka i to mogło zniechęcać

To dziwne bo na moją 147 czekał już chłopak, jak zdecydowałem się sprzedać to dosłownie w ciągu godziny przyjechał z kasą, taka sprzedaż mi się podoba grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wystawiona Primera na sprzedaż na tablicy dzisiaj z rana przyjechał zainteresowany,

> obejrzał, pojeździł no i kupił. No i trochę mi smutno , bo Nissan 6 latek mi służył i nigdy

> mnie nie zawiódł. Na marginesie Mondziaka szukałem jeden dzień i w tym samym dniu co był

> wystawny od razu został zakupiony .

Moje dwa VW TDI stoja na allegro od ponad miesiąca i nikt jeszcze nie był ogladac zlosnik.gif

Jeden ma cene najnizsza, drugi dość wysoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj wystawiona Primera na sprzedaż na tablicy dzisiaj z rana przyjechał zainteresowany,

> obejrzał, pojeździł no i kupił. No i trochę mi smutno , bo Nissan 6 latek mi służył i nigdy

> mnie nie zawiódł. Na marginesie Mondziaka szukałem jeden dzień i w tym samym dniu co był

> wystawny od razu został zakupiony .

to dziwne bo primere rzekł bym ciezko sprzedać shocked.gif

ja mam honde civic i xsare II, o honde malo kto pyta, choc jest idealna od niemca, zas xsara 2, szczur, z polskiego salonu ciagle ogladaja i krecą nosem ze duza cena palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nigdy nie mialem problemu ze sprzedaza aut

Wiekszosc szla do rodziny, a kiedys to jeden wyjazd na gielde

Teraz sie balem ze nie bede mogl sprzedac Subaru Imprezy GT, patrzac po forum subaru i allegro to dlugo wisza niektore nawet rok

Moja poszla w 6 dni i to dlatego ze gosc mial do mnie 400 km i przyjechal w weekend, a cena jaka uzyskalem uwazam za b. Dobra (1 tys wiecej niz zaplacilem 1,5 roku wczesniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.