Skocz do zawartości

2014 Skoda Yeti - juz po chirurgii - facelift done!


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Botox juz zrobionyspy.gif[...]

botox.jpg

... RUSwaytogo.gif nalezy podziekowac za wczesniejsza prezentacjezlosnik.gifwaytogo.gif[...]

2ywz.jpg

Nie znam sie, wiec zacytuje:

-agresyswny zderzak,

-nowy grill,

-zmieniny bagaznik - jeden panel,

-zmienione swiatlalizak.gif[...]

ruws.jpg

-wyglada, ze czarny plastic zostal zastapiony kolorowym (boki),

-czarne roof racks zastapione ... srebnymizlosnik.gif,

za9n.jpg

-srodek - drive.gif ze smietnika VeeDub - i kolor pticy sie zmienillizak.gif[...]

0auc.jpg

Silniki nie zmienione001.gif[...]

Source: AutoWP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny czyli stary przód jest charakterystyczny, jest "jakiś" od razu widać że to Yeti. Fajny wyróżnik auta.

Ten obecny jest zupełnie bez polotu wtapiający się w tłum samochodów wszelkich marek.

Nieudany lift, ale może wyszło im że klienci Skody nie szukają charakterystycznego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Botox juz zrobiony[...]

Wygląda poprawnie lecz straciła charakter. Ale Skoda nie jest marką dla ludzi szukających charakteru lecz poprawności. Krok w słusznym kierunku, klienci będą zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Zrobienie kolorowego progu w tym aucie to duży błąd. Bardzo duży, a przekonają sie o tym pierwsi właściciele bardzo szybko. Czarny plastik w tym miejscu ma sporo zalet akurat przy konstrukcji tego samochodu ze względu na to w jaki sposób i gdzie leci wszelkiej maści syf z pod kół. Przód sie zrobił taki ni jaki. Obecna generacja sie przynajemnij wyróżnia, chodź jej uroda to osobna sprawa. Widze że zdeżaki też zostały całe polakierowane. Środek nie zmieniony... A silniki? Nie dostanie tych nowych co są w OIII? Dziwne..

A co z tym zmiennym bagażnikiem? Bo obecna wersja ma 3 niezależne siedzenia, zewnętrzne są do tego przesuwane no i każde można osobno złozyć i wyciągnąć. Akurat ten patent jest doskonały jak chcesz jechać gdzieś z dzieciakiem i zabrać troche wiecej gratów.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobienie kolorowego progu w tym aucie to duży błąd. Bardzo duży, a przekonają sie o tym pierwsi

> właściciele bardzo szybko. Czarny plastik w tym miejscu ma sporo zalet akurat przy konstrukcji [...]

Zgadzam sie z tobaok.gif, nawet nie brud, tylko nawet jak cos otrzesz to ci nie zalzlosnik.gif, w FJ mam plastic wyzarty na ok 5mmzlosnik.gif, i nawet tego specjalnie nie widac ... ot kosmetyka - w autach z lakierem - ganja.gif - well, 001.gif, zazwyczaj po 2 latach i tak sa u mnie czarnepalacz.gifwink.gif[...]

[...]> silniki? Nie dostanie tych nowych co są w OIII? Dziwne..

Tu sie chyba myle, ba napewno sie myle. skromny.gif, przeczytalem jeszcze raz i chodzilo o to, za u mnie dalej wersja bazowa bedzie ok 100kWidea.gif[...]

> A co z tym zmiennym bagażnikiem? Bo obecna wersja ma 3 niezależne siedzenia, zewnętrzne są do tego

> przesuwane no i każde można osobno złozyć i wyciągnąć.

Chyba chodzi o wyprofilowanie panel-aidea.gif, popatrz, ze teraz jest plaski, a tu masz po bokach jakis kat001.gif - ergo kosmetyka...

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Botox juz zrobiony[...]

> ... RUS nalezy podziekowac za wczesniejsza prezentacje[...]

> Nie znam sie, wiec zacytuje:

> -agresyswny zderzak,

> -nowy grill,

> -zmieniny bagaznik - jeden panel,

> -zmienione swiatla[...]

> -wyglada, ze czarny plastic zostal zastapiony kolorowym (boki),

> -czarne roof racks zastapione ... srebnymi,

> -srodek - ze smietnika VeeDub - i kolor pticy sie zmienil[...]

> Silniki nie zmienione[...]

> Source: AutoWP

nadal tak samo brzydki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprzednik ładniejszy ,zwłaszcza przód !

Jak tak porownuje zdjęcia, to mam nieodparte wrażenie, że Yeti "usiadło" - po facelifcie jest znacznie obniżone. To plus lakierowane w całości zderzaki i progi sugeruje, że już nawet nie próbują pozycjonować tego jako miejski SUV smile.gif

Aha - jakoś mi troszkę pojechali w stronę Merca GLK wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma opcji. 118kW? R4? Jak to sobie wyobrażasz?

niewiem.gif ... musisz spytac 451 klientow, ktorzy to kupili w 2012001.gif[...] Ja sie nie kwalifikowalem nawet jako potencjalny klient... skromny.gif[...]

Z resztaziew.gif i tak Yeti lepsze niz Porsche Cayenne - tych sprzedano 538zlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja sie nie kwalifikowalem nawet jako potencjalny klient... [...]

Zupełnie to rozumiem, auto o dobrą tonę za lekkie, o 100kW za słabe i pali z 2-3 razy mniej niż powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A VeeDub mi mowi, ze to EU Premium[...]

Ja chyba bym chciał w Skodzie pracować. Jak na razie to jest jedyna firma, którą podejrzewam o świadome dystrybuowanie narkotyków wśród swoich pracowników.

hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zupełnie to rozumiem, auto o dobrą tonę za lekkie, o 100kW za słabe i pali z 2-3 razy mniej niż

> powinno.

Nawet nie tozlosnik.gif[...], ja lubie miec wsparcie producenta... 001.gif[...] a nie peeing-in-the-snow.gif

jedyne co z tego dobre wyjdzie to 4 lata bez limitu km gwarancji - jesli sie potwierdzi...001.gif[...]

A Skoda, usuwajac na bok co firma matka robi, to marka okay, ale jak narazie nie skrojona na moj rynek i tyle...001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Botox juz zrobiony[...]

> ... RUS nalezy podziekowac za wczesniejsza prezentacje[...]

> Nie znam sie, wiec zacytuje:

> -agresyswny zderzak,

> -nowy grill,

> -zmieniny bagaznik - jeden panel,

> -zmienione swiatla[...]

> -wyglada, ze czarny plastic zostal zastapiony kolorowym (boki),

> -czarne roof racks zastapione ... srebnymi,

> -srodek - ze smietnika VeeDub - i kolor pticy sie zmienil[...]

> Silniki nie zmienione[...]

> Source: AutoWP

Co z tego ze dodali mnostwo bajerow, typu ledy, nowy grill, duzo przetloczen ... jak dalej wyglada, ze nei wyglada grinser006.gif. Brak jakis ciekawych proporcji i ladnej linii tongue.gif. Na szczescie malo tego na ulicach widuje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> . Na szczescie malo tego na

> ulicach widuje

A wiec format sie mylilizak.gif, bo juz myslalem, ze to na kazdym rogu stoi w PL001.gif...

No coz,widocznie tez EU ma problem z 4... panic.gif...

Co za roznica, czy 4.0l czy 1.4l skoro lud nie kupujezlosnik.gif...

Mowisz, ze to niepopularnezlosnik.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiec format sie myli, bo juz myslalem, ze to na kazdym rogu stoi w PL...

Myślę że tak. Biję się w pierś, jeśli tylko wskażesz gdzie napisałem, że Yeti to jest popularny, czy też najpopularniejszy w Polsce samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bezpieczeństwo samochodu zależy od masy.

Nie pozostaje nic innego jak wylać sobie do bagażnika ołowiu. U Ciebie powinno zmieścić się 378dm3 (swoją drogą niezły rozmiar) * 11.3kg/dm3=4271,4kg. Zwiększy to bezpieczeństwo Twojego samochodu o nieco ponad 2,492 raza! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę że tak.

Samokrytykazlosnik.gif?

> Biję się w pierś, jeśli tylko wskażesz gdzie napisałem, że Yeti to jest popularny,

> czy też najpopularniejszy w Polsce samochód.

Zaraz, mowiles, ze 4l nie mapanic.gif, a tu sie nawet okazuje, ze i 1.4l nie malizak.gif... Patrzac na sprzedaz w EU, to jednak gdzies te 1.4l stoja bo .... Bo za May 13 sprzedali 7,600 sztuk001.gif ....(info z ich www), wiec jakconfused.gif?

Lokalnie nie ma, to znaczy, ze nie ma, czy w PL nie ma, to znaczy, ze nie mazlosnik.gif?cfaniaczek.gif...

ŠKODA’s deliveries to customers – May 2013

Z ciekawosci, Fabia 18,900 -11% w porownaniu do May 2012...wink.gif....

I reszta....

ŠKODA Octavia (29,300; -20.0%)

ŠKODA Fabia (18,900; -11.0%)

ŠKODA Superb (8,600; -8.7%)

ŠKODA Yeti (7,600; +0.1%)

ŠKODA Roomster (3,100; -1.9%)

ŠKODA Rapid (7,500; new model)

ŠKODA Citigo (sold only in Europe: 4,100; +143.2%)

Wiec kto kupujente Yeticonfused.gif, mowisz, ze ja nie chce bo silnik za malypanic.gif, ty nie widzisz, a jednak gdzies ktos to kupuje...old.gif...Kto?spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe czy nadal są skajowe "podłokietniki" w drzwiach - zupełnie jak w starych autobusach MZK

Tego niewiem.gif...spy.gif, w ogole boje sie cos ostantio napisac i ponarzekaczlosnik.gifwink.gif, bo na kazdym rogu pewnie sie "scoda" czaizlosnik.gifwink.gif...

Ach wyraze jednak swoja opiniezlosnik.gif, imvho, lepsze po facelifting niz przed, ale charakter i roznice miedzy VeeDub sie zacieraja001.gif...

I kto teraz bedzie walczyl z "tsnimi markami"?panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego ..., w ogole boje sie cos ostantio napisac i ponarzekac, bo na kazdym rogu pewnie sie "scoda"

> czai...

> Ach wyraze jednak swoja opinie, imvho, lepsze po facelifting niz przed, ale charakter i roznice

> miedzy VeeDub sie zacieraja...

> I kto teraz bedzie walczyl z "tsnimi markami"?

Skoda jest spoko, możesz kupić dowolnie wypasiony model - masz jakość VW/Audi a jednocześnie auto nie budzi zawiści - termin bardzo popularny w Polsce zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobienie kolorowego progu w tym aucie to duży błąd. Bardzo duży, a przekonają sie o tym pierwsi

> właściciele bardzo szybko. Czarny plastik w tym miejscu ma sporo zalet akurat przy konstrukcji

> tego samochodu ze względu na to w jaki sposób i gdzie leci wszelkiej maści syf z pod kół.

Może to trochę wyjaśni całą sprawę:

Quote:

For the first time ever, the Czech compact-SUV will be available in two variants: as the elegant and stylish ŠKODA Yeti for the town, and an adventurous off-road ŠKODA Yeti Outdoor.


Yeti do błota:

287113986-130814SKODAYeti001.jpg

287113986-130814SKODAYeti003.jpg

post-31702-14352521376792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samokrytyka?

Bardziej sarkazm.

> Lokalnie nie ma, to znaczy, ze nie ma, czy w PL nie ma, to znaczy, ze nie ma?...

Nie bardzo rozumiem o czym do mnie rozmawiasz. O tym, że Yeti w Polsce nie ma nie powiedziałem Ci ja. Zresztą, zupełnie się z tym nie zgadzam, na samym MK mamy dobre 5 osób z Yeti

> Wiec kto kupujente Yeti, mowisz, ze ja nie chce bo silnik za maly, ty nie widzisz, a jednak gdzies ktos to kupuje......Kto?

Nie wiem kto to kupuje, mieszkam w mieście, SUV mnie i nikomu w okolicy niepotrzebny. A odnośnie silnika, przyjmij, że się zwyczajnie nabijam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Botox juz zrobiony[...]

Grupa VW mnie ostatnio bardzo pozotywnie zaskakuje smile.gif

O ile jeszcze z 5-7 lat temu bym sie nawet nie zastanawiał nad kupnem jakiegokolwiek ich wytworu, to teraz trudno wskazać taki który by mi się nie podobał.

Kilka dni temu jeździłem jakimś Seatem Mii z wypożyczalni. O ile z zewnątrz jest to średnio piękne auto, to już przy bliższym poznaniu było całkiem fajne. Środek to bym powiedział ze był raczej z Włoch, a nie z Niemiec zlosnik.gif Tylko włącznik świateł zdradzał że to na pewno jest od VW.

Wszystko było fajne.

Silnik był tylko beznadziejny (beznadziejny przez duże "B"), ale czego się spodziewać po mieszczuchu.

Taki lekki OT, ale to jedyne auto z tych które w ostatnim czasie miałem przyjemność używać z grupy VW. A całą resztę aut z tej grupy widzę tylko na drodze i mi się podobają.

PS. Jest szansa, że ja zwyczajnie zdziadziałem i dlatego teraz VW i spółka mi się podobają hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiec format sie myli, bo juz myslalem, ze to na kazdym rogu stoi w PL...

> No coz,widocznie tez EU ma problem z 4... ...

> Co za roznica, czy 4.0l czy 1.4l skoro lud nie kupuje...

> Mowisz, ze to niepopularne?

Na szczescie tak, jak ktos chce miec tanio kupuje Dastera, a jak ladnie (co przy takich autach nabiera znaczenia) to zapewne Skody nie kupi. wink.gif

Najwiecej widze Sportage, ix35, Dusterow, Qaskai, Rav4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szczescie tak, jak ktos chce miec tanio kupuje Dastera, a jak ladnie (co przy takich autach

> nabiera znaczenia) to zapewne Skody nie kupi.

Dokładnie tak jak mówisz, z tej też przyczyny Skoda sprzedaje w Polsce najwięcej samochodów.

MSPANC zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba dyskusja nie jest o marce tylko o danym modelu...

A to przepraszam, sprzedaż SUV wygląda tak:

Quote:


Oto modele z omawianej grupy, które od początku roku przekroczyły już poziom 1 000 sprzedanych egzemplarzy:

1. Honda CR-V

2. Ford Kuga

3. Volkswagen Tiguan

4. Suzuki Grand Vitara

5. Skoda Yeti

6. Hyundai ix35

7. Kia Sportage

8. Toyota RAV4

9. Dacia Duster


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to przepraszam, sprzedaż SUV wygląda tak:

> Quote:

> Oto modele z omawianej grupy, które od początku roku przekroczyły już poziom 1 000 sprzedanych

> egzemplarzy:

> 1. Honda CR-V

> 2. Ford Kuga

> 3. Volkswagen Tiguan

> 4. Suzuki Grand Vitara

> 5. Skoda Yeti

> 6. Hyundai ix35

> 7. Kia Sportage

> 8. Toyota RAV4

> 9. Dacia Duster

W czego sa te numerki i gdzie przekroczyly tys szt ?

W rankingach top sprzedajacych sie malych suvow pamietam tylko qaskaia i sportage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to przepraszam, sprzedaż SUV wygląda tak:

[..]

> 1. Honda CR-V

[...]

> 6. Hyundai ix35

[...]

Tylko komus sie cos screwy.gif, to sa dwie rozne klasy autzlosnik.gif, ja wiem, ze SUV001.gif[...], ale wielkosciowo to nie to001.gif[...]

Mamy:

SUV Small

Hyundai ix35

Nissan Dualis

Subaru XV

Mitsubishi ASX

Mitsubishi-ASX-w1.jpg

SUV Medium

Mazda CX-5

Nissan X-Trail

Subaru Forester

Toyota RAV-4

Honda CR-V

Honda-CRV-VTi-Luxury-wide.jpg

SUV Large

Holden Captiva 7

Ford Territory

Toyota Prado

toyota-prado-gxl_m.jpg

SUV Upper Large

Toyota Landcruiser Wagon

Nissan Patrol Wagon

Nissan-Patrol-w1.jpg

Bo inaczej porownujemy apples to orangeszlosnik.gif[...]

Wymiary robia swojehmm.gifhmm.gif, bo jak popatrzysz na sprzedaz jako calosc, to to np inaczej wyglada....

Toyota Prado 17,045

Nissan X-Trail 16,066

Mazda CX-5 15,861

Toyota RAV4 14,651

Ford Territory 14,646

Toyota Kluger 13,239

Nissan Dualis 13,141

Subaru Forester 11,533

Hyundai ix35 11,469

Holden Captiva 7 11,378

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grupa VW mnie ostatnio bardzo pozotywnie zaskakuje [...]

> PS. Jest szansa, że ja zwyczajnie zdziadziałem i dlatego teraz VW i spółka mi się podobają

Ktos to ostatnio podsumowal, pismak z 45 letnia historia zajmujaca sie moto...

VeeDub sprzedaje ludziom to co chca (marketingowo) czyli ladnie wykonczone auto. Nawet ja nie moge sie spierac, ze VeeDud nie ma najlepszych materialow w klasie plebswaytogo.gif[...]

... ale jak popatrzysz na technologie - well - niezawodnosc jest z Japan japan-flag-56.gif, konstukcje sa sprawdzone i tylko nie wielkie zmiane - np niesmiertelny 1.8l silnik w Corolla - juz nawet janie pamietam ile lat to wsadzaja, z czasem doszedl VVT-i, potem dual VVT-i, zmienily sie stopy, ale nie da sie ukryc, ze konstrukcja tak sprawdzona ... bo ma z 30 latzlosnik.gif[...]

To sie rowna NIEZAWODNOSC (ot po prostu matematyka - ilosc egzemplarzy do badania jest w milionachzlosnik.gif)

VeeDub -coz te udziwnienia, mala pojemnosc, duzo kW - i ... 001.gif[...], sie potem lud dziwi, ze auto jst na 3 lata.

Kazda gazeta w Asia Pacific ci mowi to samo:

-auto na trzy lata, swietnewaytogo.gif aleold.gif nalezy sie pozbyc zanim gwarancja sie wyczerpie = 3 lata..

Chcesz niezawodnosc, i klnie.gif plastic fantastic = idz i kup Hyundai badz Toyotaidea.gif[...]

vw-golf-7-australia-commercial-why-drive-anything-else-video-60770-7.jpg

Odp: bo wnetrze to nie wszystkowink.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko komus sie cos , to sa dwie rozne klasy aut, ja wiem, ze SUV[...], ale wielkosciowo to nie

W Polsce rynek SUV jest tak "szeroki", że nie dzieli się tego specjalnie na podklasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.