Skocz do zawartości

Samochód do 6tyś


centomaniak93

Rekomendowane odpowiedzi

> Szczerze to dziwię się, że ktoś za takie same pieniądze (6 kpln) woli kupić auto 5 lat starsze od

> tego co można kupić za tę samą kasę, np. laguna I, megane, xsara i można tak dalej. Ale

> znaczek robi swoje. Bo wybierać starego golasa w porównaniu z tym co można dostać to dziwna wg

> mnie decyzja.

Mnie też to dziwi, ale gdyby to się zmieniło miras nie miałby roboty i musiałby fizycznie robić w rajchu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez przesady SEAT czy VW z tych lat to nie klasa premium ... ;p

> Do miasta Renault czy Citroen czy Opel za taką kase i będzie młodszy i lepiej doposażony ....

> przebiegi małe to super wybór...

> Ale jakbym dużo jeździł , w trasie to bym wolał starszego , gorzej wyposażonego VW-eja z silnikiem

> 2.0 w benzynie albo 1.9 tdi i miał pewność ,że dojade , a jakby się zepsuł to wszędzie znajde

> części za grosze;p

> I tu by nie chodziło o znaczek , renome , marke .... tylko dostępność części i ich koszt i

> niezawodność.

Dostępność części do starej renaty nie ustępuje wiele dostępności części do fałweja. Jeżeli klocki hamulcowe za 30 zł, tarcze za 120 zł a np. sprężyny za 60 zł sztuka, drążek kierowniczy za 30 zł to wygórowane ceny części do renaty laguny to chowam się do jamki (ceny nowe, ze sklepu). W tej samej cenie co fałwej pełna elektryka, podgrzewane fotele i przednia szyba, automatyczna klimatyzacja, sterowanie radia z kiery a i czasami tempomat, to chyba lepiej na długie trasy niż goła buda Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostępność części do starej renaty nie ustępuje wiele dostępności części do fałweja. Jeżeli klocki

> hamulcowe za 30 zł, tarcze za 120 zł a np. sprężyny za 60 zł sztuka, drążek kierowniczy za 30

> zł to wygórowane ceny części do renaty laguny to chowam się do jamki (ceny nowe, ze sklepu). W

> tej samej cenie co fałwej pełna elektryka, podgrzewane fotele i przednia szyba, automatyczna

> klimatyzacja, sterowanie radia z kiery a i czasami tempomat, to chyba lepiej na długie trasy

> niż goła buda Niemca.

eeh daj spokój, lepiej w praktyce się przekonać tongue.gif ja już miałem kilku znajomych, nawet po zatarciu silnika wierzyli w vw jak w Boga zlosnik.gif to jest kult rajchu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostępność części do starej renaty nie ustępuje wiele dostępności części do fałweja. Jeżeli klocki

> hamulcowe za 30 zł, tarcze za 120 zł a np. sprężyny za 60 zł sztuka, drążek kierowniczy za 30

> zł to wygórowane ceny części do renaty laguny to chowam się do jamki (ceny nowe, ze sklepu).

Klocki 30zł ?? .... drążek 30zł ??? .... hah ;p jakiej firmy niby ? Coś ci się pomyliło kolego wink.gif

>W tej samej cenie co fałwej pełna elektryka, podgrzewane fotele i przednia szyba, automatyczna

> klimatyzacja, sterowanie radia z kiery a i czasami tempomat, to chyba lepiej na długie trasy

> niż goła buda Niemca.

Zapomniałeś dodać ,że nawet jeśli ceny części są porównywalne , to jednak w trasie częściej w francuzach będą wymieniane ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam dwa Golfy na oku i już niedaleka droga do finalizacji tematu....

> brać autokącikowa doradzi co lepiej brać....czy golfa '97 z silnikiem 1,4 60KM w stanie dobrym

Z tych dwóch pojazdów - nadal wybrałbym Reno Twingo w stanie lepszym grinser006.gif

I z 1/2 przebiegu powyższych golfów.

A 600-800zł. włożyłbym w hamulce (wymiana "przodu" łącznie z zaciskami, pasują od Renault 19).

Resztę trzymałbym na koncie, w razie jakby padł czujnik położenia wału. Starczy Ci na dwa wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych dwóch pojazdów - nadal wybrałbym Reno Twingo w stanie lepszym

> I z 1/2 przebiegu powyższych golfów.

> A 600-800zł. włożyłbym w hamulce (wymiana "przodu" łącznie z zaciskami, pasują od Renault 19).

> Resztę trzymałbym na koncie, w razie jakby padł czujnik położenia wału. Starczy Ci na dwa

Golfa mk3 w tych pieniądzach , zadbanego bez rdzy ..... no nie dostanie się już dziś . Niestety większość to ulepy , niezadbane i tuningowane przez amatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klocki 30zł ?? .... drążek 30zł ??? .... hah ;p jakiej firmy niby ? Coś ci się pomyliło kolego

Nie pomyliło mu się.

> Zapomniałeś dodać ,że nawet jeśli ceny części są porównywalne , to jednak w trasie częściej w

> francuzach będą wymieniane ;p

Jak rozumiem miałeś oba i porównywałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co... 240 kkm na benę to dużo? Rozumiem w SC 900, że to faktycznie dużo i może za 100kkm remont

> trzeba robić, ale proszę Cię nie w takich silnikach. Ehh jednak magia mirasów z kręceniem

> licznika mocno się wdarła w klientelę, że auto powyżej 200kkm to wysoki przebieg ...

> zależy kto jak dbał i kto jak jeździł, Ty wiesz lepiej bo widziałeś na żywo

Tak, trochę poza konkursem: mam jedną, ogromną, nie podszytą żadnym podstępem prośbę - przestać pisać "bena" bo jak czytam takie zwroty (idące w parze z brakiem poszanowania interpunkcji, stosowania dużych liter, słowotwórstwem, dźwiękonaśladownictwem i nieprawidłową składnią zdania) to mam przed oczami przygłupa z którym -niezależnie od tego co ma do powiedzenia- nie ma sensu dyskutować. Chwała Ci za polskie znaki, ale poza nimi jest jeszcze kilka zasad które wypadało by stosować w mowie i piśmie.

Bez urazy, ja tak z troski zlosnik.gif Pójdziesz później do ludzi i będą się z Ciebie śmiać za plecami.

A w samym temacie:

>Naprawdę chcesz takiego trupa? Dokładasz 1,5k i kumpel sprzedaje swoją cordobę z 2001 albo 02

Facet na do wydania równowartość przyzwoitego roweru / dwóch iPhone'ów / telewizora / metra mieszkania.... szydzenie z 16-letniego Golfa (technologicznie 91r.) i proponowanie 12 letniej Cordoby (technologicznie 93r.) a następnie określenie w ciemno stanu tego pierwszego jako 'trup' przy jednoczesnym stwierdzeniu, że 240.000 km dla czegoś, co w zasadzie jest nastoletnim VW Polo to pikuś... jest kurde trochę śmieszne zlosnik.gif

Moje osobiste zdanie - skoro do wyboru pozostaje tylko Golf vs. Golf - to najlepiej wybrać Golf'a skromny.gif Gnić będą tak samo, psuć będą się podobnie, naprawi je ten sam mechanik, koszty utrzymania będą zbliżone, żaden z nich nie zapewni tego, że rano odpali lub nie skończy żywota gdzieś w drodze. Trzeba wyhodować sobie męskie genitalia i podjąć decyzję... jak facet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pomyliło mu się.

ok podaj firmę lub nr kat. części.

> Jak rozumiem miałeś oba i porównywałeś?

dużo jeżdżę i obserwuje co stoi na poboczach wink.gif

A dwa - mam sklep z częściami i widzę , które samochody częściej się psują , również mam znajomych w warsztatach .

Nigdzie nie powiedziałem ,że Laguna 1 jest awaryjna - żeby nie było wink.gif tylko ,że będzie wymagała częstszej opieki ...

Poza tym co kto lubi ... ja się lepiej czuje w VW niż Renault - jeździłem i tym i tym ....

Renault jak dla mnie - źle pracująca skrzynia , długi lewarek , niewygodne fotele .... za szeroko rozstawione pedały

W trasie takie rzeczy mają duże znaczenie .... i klima czy skórka pod dupą albo elektryczne lusterka tego nie zmienią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kult VW się skończył razem z wejściem 2.0 TDI

oj na pewno nie grinser006.gif powiedziałbym z momentem wejścia B6, przytaczałem tutaj przykłady kolegi, który kupił 2 vw i cuda z elektroniką, pomimo, że egzemplarze pewniaki, nie od mirasa i szukane 2 lata. Oczywiście kwestia trafienia na egzemplarz, ale nie uważam, że vw wychodzi ponad średnią usterek w stosunku do innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, trochę poza konkursem: mam jedną, ogromną, nie podszytą żadnym podstępem prośbę - przestać

> pisać "bena" bo jak czytam takie zwroty (idące w parze z brakiem poszanowania interpunkcji,

> stosowania dużych liter, słowotwórstwem, dźwiękonaśladownictwem i nieprawidłową składnią

> zdania) to mam przed oczami przygłupa z którym -niezależnie od tego co ma do powiedzenia- nie

> ma sensu dyskutować. Chwała Ci za polskie znaki, ale poza nimi jest jeszcze kilka zasad które

> wypadało by stosować w mowie i piśmie.

Dziękuje, naprawdę doceniam Twoją troskę uzbroj_zlo.gif ale zawsze wolałem matematykę, j. polski ograniczał mnie do czytania wybranych lektur i nie żałuje tego, że nie traciłem czasu na bzdury ok.gif Język się zmienia i powstają nowe słówka, są krósze i każdy wie o co chodzi, pełna optymalizacja grinser006.gif

> Bez urazy, ja tak z troski Pójdziesz później do ludzi i będą się z Ciebie śmiać za plecami.

> A w samym temacie:

> Facet na do wydania równowartość przyzwoitego roweru / dwóch iPhone'ów / telewizora / metra

> mieszkania.... szydzenie z 16-letniego Golfa (technologicznie 91r.) i proponowanie 12 letniej

> Cordoby (technologicznie 93r.) a następnie określenie w ciemno stanu tego pierwszego jako

> 'trup' przy jednoczesnym stwierdzeniu, że 240.000 km dla czegoś, co w zasadzie jest

> nastoletnim VW Polo to pikuś... jest kurde trochę śmieszne

Cordoba po FL, technologicznie to stare polo, ale chyba to istotne dla autora wątku, bo są tanie części. Jednak wyposażenie i wygląda odbiega trochę od starego polo ok.gif

240 kkm w 16 letnim Golfie tdi, tak tak, wierzę w to ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok podaj firmę lub nr kat. części.

Mój mechanik kupował. Nie wiem gdzie - nie pytałem. Natomiast wiem ile płaciłem.

> dużo jeżdżę i obserwuje co stoi na poboczach

Wczoraj stał Golf IV smile.gif Podczas mojej ostatniej podróży A4 stały 4 VAGi i jedna Renówka. Ja bym to zrzucił na karb statystyki (VAGów jest więcej) ale Ty interpretuj jak chcesz.

> A dwa - mam sklep z częściami i widzę , które samochody częściej się psują , również mam znajomych

> w warsztatach .

Ja też. I wszyscy zgodnie uważają że L1 to bardzo dobre auto.

> Nigdzie nie powiedziałem ,że Laguna 1 jest awaryjna - żeby nie było tylko ,że będzie wymagała

> częstszej opieki ...

Jak coś porządnie zrobiłem to przez dwa lata nie wymagało dotykania. Potem sprzedałem.

> Poza tym co kto lubi ... ja się lepiej czuje w VW niż Renault - jeździłem i tym i tym ....

> Renault jak dla mnie - źle pracująca skrzynia , długi lewarek , niewygodne fotele .... za szeroko

> rozstawione pedały

> W trasie takie rzeczy mają duże znaczenie .... i klima czy skórka pod dupą albo elektryczne

> lusterka tego nie zmienią

No mi się wygodniej Laguną jeździło. Ale to jest jedyny, naprawdę sensowny argument - VW Ci się podoba a Laguna nie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój mechanik kupował. Nie wiem gdzie - nie pytałem. Natomiast wiem ile płaciłem.

No to ci powiem ,że jeśli faktycznie kupił coś w takiej cenie , to był to najgorszy shit z możliwych... nawet na allegro nie ma w tej cenie wink.gif Ja bym się interesował co mi do auta wsadzają.

> Wczoraj stał Golf IV Podczas mojej ostatniej podróży A4 stały 4 VAGi i jedna Renówka. Ja bym to

> zrzucił na karb statystyki (VAGów jest więcej) ale Ty interpretuj jak chcesz.

ok.gif

> Ja też. I wszyscy zgodnie uważają że L1 to bardzo dobre auto.

Bo jest bardzo dobre wink.gif Jak dla mnie 1 była najlepszą z Lagun. Bo dwójka to porażka , zwłaszcza ph1.

> Jak coś porządnie zrobiłem to przez dwa lata nie wymagało dotykania. Potem sprzedałem.

Na częściach za 30 zł wink.gif .

> No mi się wygodniej Laguną jeździło. Ale to jest jedyny, naprawdę sensowny argument - VW Ci się

> podoba a Laguna nie

I tu dochodzimy do porozumienia ;p .... Nie da się komuś udowodnić co jest wygodniejsze.... Jeden woli poduszke pod tyłkiem inny drewno wink.gif

Generalnie w tych pieniądzach zawsze rządzi się jedna zasada ! Brać to co w lepszym stanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Golfie III licznik po 300 000 przeskakuje się na 0 - więc wskazywany przebieg może być

> autentyczny

znajomy kupił sobie 2 golfy 3 , dla siebie i żony. Ściągnięte na zamówienie przez handlarza ( handlarz pewien bo ów znajomy go 2xoperował smile.gif ) oba auta bardzo fajne. Wyszło na sztukę po 8 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuje, naprawdę doceniam Twoją troskę ale zawsze wolałem matematykę, j. polski ograniczał mnie

> do czytania wybranych lektur i nie żałuje tego, że nie traciłem czasu na bzdury Język się

> zmienia i powstają nowe słówka, są krósze i każdy wie o co chodzi, pełna optymalizacja

> Cordoba po FL, technologicznie to stare polo, ale chyba to istotne dla autora wątku, bo są tanie

> części. Jednak wyposażenie i wygląda odbiega trochę od starego polo

> 240 kkm w 16 letnim Golfie tdi, tak tak, wierzę w to

nie znasz sie, golfy skladaja tyko niemcy rodowici, a seaty i skody skladaja niedokladni hiszpanie, polacy na emigracji, pakole i jugole i dlatego ta roznica w jakosci, bral bym golfa.... bo golf to golf.... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie znasz sie, golfy skladaja tyko niemcy rodowici, a seaty i skody skladaja niedokladni hiszpanie,

> polacy na emigracji, pakole i jugole i dlatego ta roznica w jakosci, bral bym golfa.... bo

> golf to golf....

myślałem, że amerykanie sick.gifgrinser006.gif

20130623233819uid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze to dziwię się, że ktoś za takie same pieniądze (6 kpln) woli kupić auto 5 lat starsze od

> tego co można kupić za tę samą kasę, np. laguna I, megane, xsara i można tak dalej. Ale

> znaczek robi swoje. Bo wybierać starego golasa w porównaniu z tym co można dostać to dziwna wg

> mnie decyzja.

widzisz...nie w tym rzecz że to vw....rzecz jest w tym że liczę się z wiekiem pojazdu a im więcej w starym rzęchu elektroniki to prawdopodobieństwo spotkania na drodze kosztownej awarii elektroniki jest o wiele większe jak w golasie....

do tego vw znam jak własną kieszeń, mam do tego kabel, program, wiem co i jak zrobić przy tej marce....przy reno musiałbym się przestawić na "francuza"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cordoba po FL, technologicznie to stare polo, ale chyba to istotne dla autora wątku, bo są tanie

> części. Jednak wyposażenie i wygląda odbiega trochę od starego polo

> 240 kkm w 16 letnim Golfie tdi, tak tak, wierzę w to

znajomy miał kiedyś Ibizę 2002r, w 1,4 silniku....nie jechało to wogóle, paliło w granicach 9l/100km, na koniec wysypała się skrzynia, o inną było ciężko....w dodatku schodząca farba z plastików w środku....tego to nawet golf 3 nie jest w stanie zapewnić....stąd po prostu mówię NIE dla seata

co do przebiegu....wiele razy na forum poruszało się ten temat...to nie jest reguła....dla potwierdzenia, moja skoda '02....i na licziku 210kkm....wg ciebie to powinna być już pod 500kkm.....a tak niestety dla ciebie nie jest.....

po trzecie....jasno i wyraźnie zadałem pytanie co wybrać, to wyjeżdźasz mi tu z jakimś seatem, jasno i wyraźnie napisane było albo golf, albo golf...nigdzie nie było seata....więc dla twojego zrozumienia...nie chciałem, nie chce i raczej nie będę chciał seata....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klocki 30zł ?? .... drążek 30zł ??? .... hah ;p jakiej firmy niby ? Coś ci się pomyliło kolego

> Zapomniałeś dodać ,że nawet jeśli ceny części są porównywalne , to jednak w trasie częściej w

> francuzach będą wymieniane ;p

Tak, takie ceny części są do Laguny I i żadne no name. Za klocki trw dałem chyba 60 zł albo i mniej. Za 100 zł to końcówka drążka z wymianą kosztuje. Przez dwa lata wymieniłem tylko końcówkę drążka, sprężyny z przodu i raz klocki hamulcowe z tyłu. Faktycznie drogie w utrzymaniu auto jak cholera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomy miał kiedyś Ibizę 2002r, w 1,4 silniku....nie jechało to wogóle, paliło w granicach

> 9l/100km, na koniec wysypała się skrzynia, o inną było ciężko....w dodatku schodząca farba z

> plastików w środku....tego to nawet golf 3 nie jest w stanie zapewnić....stąd po prostu mówię

> NIE dla seata

> co do przebiegu....wiele razy na forum poruszało się ten temat...to nie jest reguła....dla

> potwierdzenia, moja skoda '02....i na licziku 210kkm....wg ciebie to powinna być już pod

> 500kkm.....a tak niestety dla ciebie nie jest.....

> po trzecie....jasno i wyraźnie zadałem pytanie co wybrać, to wyjeżdźasz mi tu z jakimś seatem,

> jasno i wyraźnie napisane było albo golf, albo golf...nigdzie nie było seata....więc dla

> twojego zrozumienia...nie chciałem, nie chce i raczej nie będę chciał seata....

phi a bierz Pan tego golfa grinser006.gif jesteś zdecydowany to po co pytasz się tutaj? Czy ktoś Cię zmusza do czegoś innego? Zadajesz pytanie na forum i dziwisz się, że ktoś Ci udziela odpowiedzi smirk.gif jeszcze tyrasz go, mimo, że w tytule zadałeś jasne kryteria, nie wspominając nic o gofrze.

btw na seata od wczoraj 3 chętnych, skrzynia zrobiona, plastiki jak mówiłem pomalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w dodatku schodząca farba z

> plastików w środku....tego to nawet golf 3 nie jest w stanie zapewnić....stąd po prostu mówię

> NIE dla seata

Farba z plastików na tapicerce schodzi we wszystkich VAGach, nawet najdroższych Passatach więc Seat nie jest to gorszy ani lepszy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Farba z plastików na tapicerce schodzi we wszystkich VAGach, nawet najdroższych Passatach więc Seat

> nie jest to gorszy ani lepszy..

no chyba nie, nie zauważyłem tego ani w A4 '98, ani w Skodzie Octavi '02, ani w Skodzie Octavi '98, ani w Fabii '00, ani w A8 '06.....czyli chyba tylko w seatach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba nie, nie zauważyłem tego ani w A4 '98, ani w Skodzie Octavi '02, ani w Skodzie Octavi '98,

> ani w Fabii '00, ani w A8 '06.....czyli chyba tylko w seatach....

a ja zauwazylem w audi a4 2003,audi a4 2005 i teraz mam w touranie 2004.wszystkie z przebiegami ponizej 180kkm.

acha,doczytalem ze chodzi tylko o tapicerke a nie deske .to tylko touran i audi 2003.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba nie, nie zauważyłem tego ani w A4 '98, ani w Skodzie Octavi '02, ani w Skodzie Octavi '98,

> ani w Fabii '00, ani w A8 '06.....czyli chyba tylko w seatach....

zapraszam do vw, np. b6 ok.gif tam piękna łuszczyca ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba nie, nie zauważyłem tego ani w A4 '98, ani w Skodzie Octavi '02, ani w Skodzie Octavi '98,

> ani w Fabii '00, ani w A8 '06.....czyli chyba tylko w seatach....

Z moich doświadczeń ze starszymi samochodami grupy VW

1. Skoda Octavia I - 2 różne samochody

2. VW Bora (ta produkowana równolegle z Golfem IV) - 2 różne samochody

3. VW Passat B5 - 3 różne samochody

4. Audi A4 (to z lat '90)

We wszystkich plastik na uchwytach drzwi łuszczył się niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba nie, nie zauważyłem tego ani w A4 '98, ani w Skodzie Octavi '02, ani w Skodzie Octavi '98,

> ani w Fabii '00, ani w A8 '06.....czyli chyba tylko w seatach....

Daj spokój, beznajdziejnie powlekane plastiki w Vagach to klasyk i nie mam zielonego pojęcia jakim cudem tego nie zauważyłeś w tych swoich autach albo najzwyczajnie w świecie bajki piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj spokój, beznajdziejnie powlekane plastiki w Vagach to klasyk i nie mam zielonego pojęcia jakim

> cudem tego nie zauważyłeś w tych swoich autach albo najzwyczajnie w świecie bajki piszesz.

Może kupował od handlarzy a najczęstszy myk poza cofką w ramach odmłodzenia wnętrza to zmiana paneli, bo nie są drogie nawet w ASO.

Generalnie wierzchnia warstwa łuszczy się i TTTM, dopiero w B6 paskach jest lepiej, ale też bez szału bo np lakier z plastikowych przełączników się sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może kupował od handlarzy a najczęstszy myk poza cofką w ramach odmłodzenia wnętrza to zmiana

> paneli, bo nie są drogie nawet w ASO.

> Generalnie wierzchnia warstwa łuszczy się i TTTM, dopiero w B6 paskach jest lepiej, ale też bez

> szału bo np lakier z plastikowych przełączników się sypie.

Bo to standardowy myk u mirasów, znajomy od b6 znalazł sposób, na aliexpress gdzieś znalazł za grosze + free shipping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.