Skocz do zawartości

Hultaj Coupe z 98r jadę oglądać


kozi39

Rekomendowane odpowiedzi

> Pany na co zwrócić szczególną uwagę w takim kebabie?

> http://tablica.pl/oferta/hyundai-coupe-CID5-ID3pAO9.html#74dd6b3a65

> Przez telefon słodko ale chciałbym być przygotowany z wiedzą na punkty newralgiczne o ile rudą

> znajdę, potrzeba mi porady co do motorowni zawieszenia itd.

Przebieg idealnie zgodny z polska norma grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko zwracaj uwagę, począwszy od blacharki kończąc na mechanice, żeby zaraz 2 tyle nie dołożyć.

Akurat przebiegiem w tym samochodzie najmniej bym się przejmował bo niby ks serwisowej ma się spodziewać w samochodzie za 5 tysi? grinser006.gif

Stawiam zgrzewkę mineralnej, że będzie to rodzyn po niezłym strzale.

Jak obejrzysz-podziel się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany na co zwrócić szczególną uwagę w takim kebabie?

> http://tablica.pl/oferta/hyundai-coupe-CID5-ID3pAO9.html#74dd6b3a65

> Przez telefon słodko ale chciałbym być przygotowany z wiedzą na punkty newralgiczne o ile rudą

> znajdę, potrzeba mi porady co do motorowni zawieszenia itd.

Nie znam się, ale mogę się tylko domyślać, że spasowanie drzwi w aucie bez ramek pewnie jest trudniejsze jeżeli kiedyś dostał strzała. Ja bym na Twoim miejscu wziął go na myjkę z karcherem i solidnie lał po szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie znam się, ale mogę się tylko domyślać, że spasowanie drzwi w aucie bez ramek pewnie jest

> trudniejsze jeżeli kiedyś dostał strzała. Ja bym na Twoim miejscu wziął go na myjkę z

> karcherem i solidnie lał po szybach.

Wystarczy się przejechać - jeśli nie będzie nic gwizdało to znak że jest ok.

Miałem w Fordzie takie szyby i mimo że przy prędkościach >140km/h lekko szumiało, to po myjce było sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy się przejechać - jeśli nie będzie nic gwizdało to znak że jest ok.

> Miałem w Fordzie takie szyby i mimo że przy prędkościach >140km/h lekko szumiało, to po myjce było

> sucho.

U mnie natomiast jest odwrotnie. Podczas szybkiej jazdy jest względnie cicho. Po myciu karcherem wszystkie kanapy są mokre. W dodatku tyczy się to wszystkich drzwi. panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez telefon słodko ale chciałbym być przygotowany z wiedzą na punkty newralgiczne o ile rudą

> znajdę, potrzeba mi porady co do motorowni zawieszenia itd.

Wiem, że Tobie nie pomagam, natomiast z zupełnej ciekawości chciałbym zapytać. Na co Ci taki strucel z 114KM? Tam się da jakiś w miarę sensowny silnik wswapować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany na co zwrócić szczególną uwagę w takim kebabie?

Miałem Accenta 98 rok, więc imo trzeba przede wszystkim dokładnie sprawdzić tylne błotniki, progi, ranty drzwi, przewody hamulcowe - to lubi w Hyundai-u z tego okresu rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pany na co zwrócić szczególną uwagę w takim kebabie?

> http://tablica.pl/oferta/hyundai-coupe-CID5-ID3pAO9.html#74dd6b3a65

> Przez telefon słodko ale chciałbym być przygotowany z wiedzą na punkty newralgiczne o ile rudą

> znajdę, potrzeba mi porady co do motorowni zawieszenia itd.

złom ....

Te auta nie lubą lpg. Ze starych modeli to 1,3 i 1,5 można było gazować. Widać że auto bite albo ktoś ma sporo do ukrycia robiąc takie a nie inne foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie? Po nic szwagier szuka i że jako jest w rozjazdach podsyła mi co wynajdzie co oceny bo sam nie

> ma pojęcia. Wczoraj np. oglądałem mu tą rakiete:

> http://tablica.pl/oferta/honda-prelude-1997-CID5-ID3oWTl.html#675d5b4f7a

> Możesz sobie tylko wyobrazić co zastałem na miejscu

same złomy oglądasz - chyba kiedyś byłem w miejscu z tego foto - to Mstów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie? Po nic szwagier szuka i że jako jest w rozjazdach podsyła mi co wynajdzie co oceny bo sam nie

> ma pojęcia. Wczoraj np. oglądałem mu tą rakiete:

> http://tablica.pl/oferta/honda-prelude-1997-CID5-ID3oWTl.html#675d5b4f7a

> Możesz sobie tylko wyobrazić co zastałem na miejscu

Aż taki złom? Co z nią było nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o tak o zgrozo, rozrzad nie dapa, tłok nie płynie, nie żre oleju, o zgrozo....

O, znalazł się fanboj.

Zatem nauczaj, co takiego jest ciekawego w tym oto silniku, że opłaca się go wswapować do hultaja coupe? Ile przy takiej mocy ten hultaj będzie robił 100? 8 sekund? rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, znalazł się fanboj.

> Zatem nauczaj, co takiego jest ciekawego w tym oto silniku, że opłaca się go wswapować do hultaja

> coupe?

plug&play?

> Ile przy takiej mocy ten hultaj będzie robił 100? 8 sekund?

tak ale przez 500kkm i kolejne 10 lat...

i do tygo gadal wydechem a nie glosnikami jak teraz w "sportowych" auatch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak ale przez 500kkm i kolejne 10 lat...

> i do tygo gadal wydechem a nie glosnikami jak teraz w "sportowych" auatch

No tak, takie 8 sekund to musi być dopiero Sport, Sport przez duże "S"!

Swoją drogą, fajnie musi wyglądać blacha takiego coupe po 500kkm + 10 lat rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej grzmiec z glosnikow

Zdecydowanie groźniej jest grzmieć a'la Jeremy Clarkson

zZ6S3i9.jpg

Groźne grzmoty to podstawa każdego Sportowego auta, przez wielkie "S"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, takie 8 sekund to musi być dopiero Sport, Sport przez duże "S"!

> Swoją drogą, fajnie musi wyglądać blacha takiego coupe po 500kkm + 10 lat

No tak, Ty nam na pewno powiesz, co to jest auto sportowe zlosnik.gif Może Fabia 1.2? rotfl.gif Ile to ma do 100? 8 minut? hehe.gif

Po pierwsze, jak na nasze warunki 8 sek. do 100 i prędkość maksymalna w okolicach 220-230 km/h to nie jest źle, a po drugie, w aucie "sportowym", nie tylko liczy się to, w ile robi 100 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, Ty nam na pewno powiesz, co to jest auto sportowe Może Fabia 1.2? Ile to ma do 100? 8 minut?

Moja fabia, bo jak rozumiem do niej pijesz ma do setki 8.45s przy dość kiepskiej zmianie biegów, wynik do poprawy (jest filmik na youtube, możesz sobie znaleźć). Z 126hp / 211Nm. Coś jeszcze chcesz wiedzieć?

> Po pierwsze, jak na nasze warunki 8 sek. do 100 i prędkość maksymalna w okolicach 220-230 km/h to

> nie jest źle, a po drugie, w aucie "sportowym", nie tylko liczy się to, w ile robi 100 km/h.

Może dla Ciebie. Auto powyżej 5 sekund nie jest żadnym sportowcem. Co najwyżej pseudosportową furką do wyrywania lasek na wiejskich dyskotekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mocny dół, niezłe brzmienie, elastyczność, wytrzymałość i bezproblemowość.

O, przemawia do mnie ok.gif

Tylko to jakby wciąż nie jest nic szybkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja fabia, bo jak rozumiem do niej pijesz ma do setki 8.45s przy dość kiepskiej zmianie biegów,

> wynik do poprawy (jest filmik na youtube, możesz sobie znaleźć). Z 126hp / 211Nm. Coś jeszcze

> chcesz wiedzieć?

Tak, pokaż filmik i opowiedz o grubych modach, których dokonałeś w tym szatanie alien.gif

> Może dla Ciebie. Auto powyżej 5 sekund nie jest żadnym sportowcem. Co najwyżej pseudosportową

> furką do wyrywania lasek na wiejskich dyskotekach.

Jeśli wolisz żyć w krainie fantazji, Twoja sprawa ok.gif Jeśli dla Ciebie liczy się tylko czas do 100 km/h i to na poziomie 5 sek to mało wiesz o autach sportowych, żeby nie powiedzieć nic.

I jeśli dla Ciebie przykładowo Lotus Elise (każdej generacji, nie licząc najmocniejszych wersji), nie jest autem sportowym to ja nie mam pytań hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, pokaż filmik i opowiedz o grubych modach, których dokonałeś w tym szatanie

Właściwie prawie nic. A film znajdź sobie sam, nie o tym jest ten wątek - wpisz np. "Skoda Fabia II Combi 1.2 TSI acceleration - first run".

BTW. Elise akurat zbiera się w zależności od wersji właśnie w okolicach 5-tki... Zresztą nie w tym rzecz, dla Ciebie hultaj coupe to samochód sportowy, dla mnie to auto na wieś do upalania dębic vivo pod dyskotekami. Nie ma co tego dalej drążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolne też nie jest. No nie jest to auto sportowe, ale za to bardzo przyjemne "usportowione".

No szybkie również nie jest. Właśnie takie 8 sekund to mniej więcej przyspieszenie, które pozwala w miarę normalnie poruszać się na drodze, ale litości, to nie jest przyspieszenie które pozwala się z kimkolwiek ścigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właściwie prawie nic. A film znajdź sobie sam, nie o tym jest ten wątek - wpisz np. "Skoda Fabia

> II Combi 1.2 TSI acceleration - first run".

Znalazłem Twój filmik, wnioskując po nicku na YT. Zrobiłem sam pomiary, w sumie 4, zaraz po starcie i zatrzymywałem na licznikowych 100 km/h (co pewnie też nie jest do końca prawdą, bo z reguły licznik trochę zawyża prędkość). Wszystkie pomiary 8.95-8.98 sek. Czyli w rzeczywistości będzie pewnie powyżej 9 sekund na GPSie. I zastanawiam się, jak auto może zyskać 20% dodatkowej mocy, nie robiąc "właściwie prawie nic". Trochę naciągana historia, ale faktycznie nie o tym temat.

> BTW. Elise akurat zbiera się w zależności od wersji właśnie w okolicach 5-tki... Zresztą nie w tym

> rzecz, dla Ciebie hultaj coupe to samochód sportowy, dla mnie to auto na wieś do upalania

> dębic vivo pod dyskotekami. Nie ma co tego dalej drążyć.

Tylko najmocniejsze mają trochę ponizej 5 sek. Reszta ma powyżej, czyli wg Twojej teorii to nie jest auto sportowe. A tak się składa, że to jedyny cel tych aut. Dlatego Twoja teoria jest mocno słaba, na temat tego, że auto staje się sportowe, jak ma poniżej 5 sek do 100 km/h. Oczywiście to był tylko przykład, jest bardzo dużo aut uznawanych za sportowe, które mają więcej do 100 km/h. A ważniejsze od tego, jak auto przyśpiesza do 100 km/h jest to, jak skręca, hamuje, jak szybko można pokonać dany łuk. Co z tego, że nowy Range Rover Sport, będzie miał 5.5 sekundy do 100 km/h, jak przejedzie ciasny łuk z prędkością 3x mniejszą niż nawet wspomniany Hyundai.

I nie - nie uważam, żeby taki Hyu Coupe był autem sportowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No szybkie również nie jest. Właśnie takie 8 sekund to mniej więcej przyspieszenie, które pozwala

> w miarę normalnie poruszać się na drodze, ale litości, to nie jest przyspieszenie które

> pozwala się z kimkolwiek ścigać.

I tu też piszesz bzdury. Po tym co napisałeś, wnioskuje, że nigdy nie byłeś na torze. Wybierz się na jakiś autem, które ma do 100 km/h 8 sekund i wykorzystaj potencjał auta w 100%. Gwarantuje, że zajmie Ci to dłuższą chwilę, o ile w ogóle będziesz mógł stwierdzić, że wykorzystujesz auto ma maksa. I takie auto jak najbardziej "pozwala się z kimś ścigać". Pamiętaj - jeśli jeździsz tylko po prostym, to faktycznie, nawet 5 sekund na 100 może czasem być za mało, ale spróbuj pojeździć w zakrętach. I na tej podstawie definiuje się auto sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem Twój filmik, wnioskując po nicku na YT. Zrobiłem sam pomiary, w sumie 4, zaraz po starcie

> i zatrzymywałem na licznikowych 100 km/h (co pewnie też nie jest do końca prawdą, bo z reguły

> licznik trochę zawyża prędkość). Wszystkie pomiary 8.95-8.98 sek. Czyli w rzeczywistości

> będzie pewnie powyżej 9 sekund na GPSie. I zastanawiam się, jak auto może zyskać 20%

> dodatkowej mocy, nie robiąc "właściwie prawie nic". Trochę naciągana historia, ale faktycznie

> nie o tym temat.

No, zwykły powerbox vtecha, instalacja w 30 sekund. A odnośnie czasu, trudno się odnieść, ja zliczyłem czas w programie do edycji wideo. Tak czy inaczej, gratuluje 30milisekundowej dokładności w klikaniu w stoper ok.gif

> I nie - nie uważam, żeby taki Hyu Coupe był autem sportowym.

Zatem po co ten trolling? Zgadzamy się co do clou.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu też piszesz bzdury. Po tym co napisałeś, wnioskuje, że nigdy nie byłeś na torze.

Na torze (a'la Kielce) rzeczywiście nie jeździłem, natomiast sporo lat temu kręciłem się po kajtkach trochę dłubniętym SC, z lepszymi lub gorszymi rezultatami i w pełnej rozciągłości się zgadzam z tym co mówisz. Dziś tego jednak nie powtórzę, nie stać mnie bowiem na tak częstą wymianę opon, a na byle czym staram się nie jeździć.

Tak czy inaczej, wracając do meritum, ja uważam, że hultaj to auto na dyskoteki, nie jest autem ani sportowym, ani wygodnym, ani miejskim, ani funkcjonalnym. Stąd moje pytanie z początku tego wątku, bo zwyczajnie nie rozumiem ludzi którzy takie samochody kupują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, znalazł się fanboj.

> Zatem nauczaj, co takiego jest ciekawego w tym oto silniku, że opłaca się go wswapować do hultaja

> coupe? Ile przy takiej mocy ten hultaj będzie robił 100? 8 sekund?

2.0 140kM robi w 8 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.