Skocz do zawartości

Nowy Nissan Note


rallyrychu

Rekomendowane odpowiedzi

Przejeżdżałem dziś obok salonu Nissana i akurat ściągali z lawety nowego Note, więc poszedłem go pooglądać.

Zostałem uprzedzony, że przyjechały tyko bogate wersje. Ucieszyło mnie to i stwierdziłem, że to bardzo dobrze bo będzie co oglądać zlosnik.gif

Wersja Acenta z pakietem auto (reflektory przeciwmgłowe, klima aut., automatyczne światła i czujnik deszczu), pakiet rodzinny ( przyciemniane szyby, podłokietniki, przesuwana kanapa), pakiet IT (NissanConnect 2.0, system kamer 360, systemy bezpieczeństwa).

Najbardziej interesował mnie oczywiście ostatni pakiet ale pojawił się mały problem...

Auto miało złożone lusterka. Wersja ma na wyposażeniu oczywiście elektryczną regulację, składanie, podgrzewanie i ledowe migacze.

I tu pojawił się problem, bo pani z salonu (z wieloletnim doświadczeniem - nie stażystka) poddała się i powiedziała, że musi poczytać instrukcję, bo nie wie jak te lusterka rozłożyć....

Nie widzieliśmy tam żadnego przycisku do rozkładania lusterek, nie rozłożyły się po uruchomieniu auta ani przy próbie regulacji lustra niewiem.gif

Ciekawostką dla mnie było, że samochód posiada 2 przyciski do ryglowania zamków - jeden na drzwiach kierowcy i drugi między siedzeniami - może się pomylili i jeden miał rozkładać lusterka zlosnik.gif

Autko na żywo podobało mi się bardziej niż na zdjęciach. Trochę mnie dziwi brak skóry na gałce zmiany biegów i kierownicy w tej wersji.

A sama gałka biegów jakaś taka mała i wąska. Na dodatek wszystkie wersje mają skrzynie tylko piątki.

Kanapę można przesuwać od strony bagażnika - wygodne rozwiązanie, 2 schowki w desce rozdzielczej - w jednym schowek z USB.

Ogólnie fajne auto, tylko jak rozłożyć lusterka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie nie chciałem szarpać nowego auta ale jeśli trzeba by było odjechać, to wiadomo, że można się tak ratować wink.gif

Wg specyfikacji ten model na pewno ma elektrycznie składane lusterka.

Silniki rzeczywiście dziwnie dobrane - wersja 98KM powinna być podstawową i jeszcze coś mocniejszego od niej, bo te 80KM i jeszcze malutki moment obrotowy w podstawowej wersji nie wyglądają i pewnie nie jeżdżą dobrze oslabiony.gif

Dobry pomysł z tym ekranem. Kamera i widok 360 włączał się automatycznie ale jeszcze był przycisk "camera" - może tam są opcje rozkładania lusterek skoro są w nich kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co Cię zachwyciło w Nissanie?

To niszowa marka, ścisle kontrolowana przez francuzów, zeby nie robiła im konkurencji. Słabe silniki, słaba blacha, zawieszenie też z niższej półki.

A ze ma usb... facepalm%5B1%5D.gif to może faktycznie za to wart swojej ceny.

Nissan umarł po Sunny i Primerze P11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To niszowa marka, ścisle kontrolowana przez francuzów, zeby nie robiła im konkurencji. Słabe

> silniki, słaba blacha, zawieszenie też z niższej półki.

370Z a zwłaszcza GTR. mają słabe silniki czy zawieszenia? yikes.gif

Do tego dochodzą np. Navara, Juke, cała marka infiniti, które w Japonii występują pod logiem nissana, nie mówiąc o fajnych aczkolwiek niszowych na naszym rynku leaf, czy cube.

> Nissan umarł po Sunny i Primerze P11.

Czy to, że brak na starym kontynencie kompakta, czy limuzyny średniej klasy, przekreśla markę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto miało złożone lusterka. Wersja ma na wyposażeniu oczywiście elektryczną regulację, składanie,

> podgrzewanie i ledowe migacze.

> I tu pojawił się problem, bo pani z salonu (z wieloletnim doświadczeniem - nie stażystka) poddała

> się i powiedziała, że musi poczytać instrukcję, bo nie wie jak te lusterka rozłożyć....

> Nie widzieliśmy tam żadnego przycisku do rozkładania lusterek, nie rozłożyły się po uruchomieniu

tu jest przycisk

287216999-note.png

post-41888-14352521827219_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie fajne auto, tylko jak rozłożyć lusterka

Tak - bardzo sensowne i niebrzydkie (w odróżnieniu od poprzednika) autko. Tylko szkoda, że na Europę "uspokoili" jego stylistykę . W Japonii klienci mają też do wyboru ciekawsze wizualnie wersje http://img94.imageshack.us/img94/243/ea1o.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/4245/dyhy.jpg (taki stoi w centrali - oprócz takiego są jeszcze ze dwie wersje "ulepszone", które mają inny zderzak i grill)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak - bardzo sensowne i niebrzydkie (w odróżnieniu od poprzednika) autko. Tylko szkoda, że na

> Europę "uspokoili" jego stylistykę . W Japonii klienci mają też do wyboru ciekawsze wizualnie

> wersje http://img94.imageshack.us/img94/243/ea1o.jpg

> http://img845.imageshack.us/img845/4245/dyhy.jpg (taki stoi w centrali - oprócz takiego są jeszcze

> ze dwie wersje "ulepszone", które mają inny zderzak i grill)

z przodu toyoty z tyłu jazz.... hmmm grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do katalogu dostałem mniejszy katalog dodatków - trochę tego można dobrać.

Co prawda nie ma dokładek zderzaków i progów ale spoiler można sobie strzelić wink.gif

Jest też opcja różnych nakładek na lusterka, klamki, grill, felgi, klapę w kilku wersjach kolorystycznych. Można sobie swój egzemplarz trochę spersonalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry trop, niestety w nowym Note jest tylko przełącznik lewe/prawe lusterko i strzałeczki po obu

> stronach - nie ma żadnego guziczka.

> Może sam manipulator idzie, oprócz przesunięcia w lewo/prawo, np. wcisnąć

ale to właśnie nowy note i chyba jednak nie miał składanych lusterek, skoro togo nie było.

Tu masz wersje bez składanych

287217365-note.jpg

post-41888-14352521828935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo, że auta segmentu B nie kupuje się dla osiągów...

Niekoniecznie. Są przecież wersje aut z tego segmentu, które klientów przyciągają właśnie osiągami np. Polo GTI czy Punto Abarth. Jednak Nissana Note nie wyobrażam sobie w takiej roli, to raczej mały, rodzinny pojazd.

> (...) 110 nm oraz 3 cylindry zapewne przysporzy niezapomnianych wrażeń podczas wyprzedzania w aucie

> o gabarytach nissana note

To nie jest auto na codzienne wyjazdy w długie trasy, a przy okazjonalnych wyjazdach urlopowych da sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sobie radę czyli podczas podróży na wakacje jedziemy przez 10 km za śmierdzącą ciężarówką, bo musimy mieć kilometr prostej żeby ją wyprzedzić ok.gif

Skoro z Yuka dało się zrobić wersję R, którą kupują nawet szejkowie, to z Nota się nie da ?

> Niekoniecznie. Są przecież wersje aut z tego segmentu, które klientów przyciągają właśnie osiągami

> np. Polo GTI czy Punto Abarth. Jednak Nissana Note nie wyobrażam sobie w takiej roli, to

> raczej mały, rodzinny pojazd.

> To nie jest auto na codzienne wyjazdy w długie trasy, a przy okazjonalnych wyjazdach urlopowych da

> sobie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da sobie radę czyli podczas podróży na wakacje jedziemy przez 10 km za śmierdzącą ciężarówką, bo

> musimy mieć kilometr prostej żeby ją wyprzedzić

Jak ktoś nie potrafi wyprzedzać (a jest to trudny manewr), to i 200 koni w takim Note mu nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da sobie radę czyli podczas podróży na wakacje jedziemy przez 10 km za śmierdzącą ciężarówką, bo

> musimy mieć kilometr prostej żeby ją wyprzedzić

> Skoro z Yuka dało się zrobić wersję R, którą kupują nawet szejkowie, to z Nota się nie da ?

> > sobie radę.

Cały czas nie dopuszczasz do siebie kwestii, że taki note to jest pierdzikółko na zakupy, do ostawienia dzieci do szkoły itp znaczy jako drugie/trzecie auto w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w polskich realiach samochód segmentu B jest bardzo często jedynym pojazdem w rodzinie. Sam mam znajomych którzy polo czy fabią cała rodziną z rowerami na dachu jadą nad morze.

> Cały czas nie dopuszczasz do siebie kwestii, że taki note to jest pierdzikółko na zakupy, do

> ostawienia dzieci do szkoły itp znaczy jako drugie/trzecie auto w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 370Z a zwłaszcza GTR. mają słabe silniki czy zawieszenia?

Nie porównuj aut konstruowanych na rynek amerykański przy wsparciu Nismo. To nie nissan zlosnik.gif.

Na tamtejszych rynkach, renault nie ma szans na sprzedaż, więc te modele nie są zagrożeniem dla ich marki - w europie to też niszowy element rynku.

Mówimy tu o masowce kanapowozów, dla kowalskiego w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety w polskich realiach samochód segmentu B jest bardzo często jedynym pojazdem w rodzinie.

> Sam mam znajomych którzy polo czy fabią cała rodziną z rowerami na dachu jadą nad morze.

> > ostawienia dzieci do szkoły itp znaczy jako drugie/trzecie auto w domu.

Wiesz, kwestia potrzeb. Ja przy 4-osobowej rodzinie zamieniłem kombi z segmentu D na HB w segmencie C. I uważam, że to była świetna decyzja. Na co dzień jeżdżę autem do żłobka, przedszkola i pracy, a do tego dodatkowych metrów nie potrzebuję. Zaletą jest możliwość wciśnięcia się wszędzie. A dwa razy w roku na bardzo długą trasę rowery na dachu plus kufer to nie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie porównuj aut konstruowanych na rynek amerykański przy wsparciu Nismo. To nie nissan .

> Na tamtejszych rynkach, renault nie ma szans na sprzedaż, więc te modele nie są zagrożeniem dla ich

> marki - w europie to też niszowy element rynku.

> Mówimy tu o masowce kanapowozów, dla kowalskiego w Europie.

Ale jakiej konkurencji? confused.gifhmm.gif Oni praktycznie się nie nakładają segmentami albo robią to od niedawna. Może faktycznie Micra vs Clio - ale w mojej ocenie to trochę inne grupy odbiorców. Note? - nie wiem, ale jakoś nie kojarzę takiego miejskiego vanika od Renuara grinser006.gif

Juke? - niby od niedawna jest Captur ale jeszcze nie widziałem go na ulicy

Qashqai - Koleos czy jak to się tam pisało? też niszowy udział w rynku. O ile to jeszcze sprzedają.

Navara, Pathfinder, Murano, X-trail, Patrol ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że takie auto nie musi mieć super mocnego silnika, ale mógłby mieć silniki mocniejsze niż w poprzednim modelu wink.gif Tam był chociaż 1,6 110KM.

Ale po co dywagować o jeżdżeniu tym autem, skoro jeszcze nie ruszyliśmy, bo mamy nierozłożone lusterka cool.gif

Opcja siłowa nie wchodzi w grę - specyfikacja podaje elektryczne rozkładanie, to trzeba tak rozłożyć - tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ciekawe...

Byl tam przełącznik do regulacji lewe/prawe lusterko? Bo w MB lusterka rozkładało się tym joyem naciskając strzałke do góry, gdy przełacznik lewe/prawe był neutralnie, a składało klikając strzałke w dół - moze tu jest tak samo...? A moze po prostu są manualne zlosnik.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłem się tym manipulatorem ale sugerowałem sprzedawczyni, że przecież jak się zacznie ustawiać lusterko, to może się rozłoży. Ona powiedziała, że ruszał się tylko wkład, więc to sugeruje, że manipulowała przy przełączonym manipulatorze na lusterko lewe/prawe, a nie przy położeniu neutralnym - to może być dobry trop 20.GIF

Wg specyfikacji w ulotce i na stronie internetowej lusterka są składane elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.