Skocz do zawartości

Woskowanie nadwozia


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

> Które rozwiązanie lepsze:

> a- wosk koloryzujący

> b- wosk w kostce

> i dlaczego?

Nic nie wiadomo o co Ci chodzi, co chcesz zrobić, co ma być lepsze? Wejdź sobie na http://forum.kosmetykaaut.pl/ albo u nas jest podpięty temat z kosmetykami. z wosków ja używam polecanego mi przez kolegę Meguiar's 16 (mirror glaze) i sobie chwalę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mycie - z brudu

> Glinka - wyczyszczenie lakieru z smoły , żywić i innych osadów.

> Pre-Wax Cleaner - dalsze czyszczenie lakieru z polerowaniem i korektą, przygotowanie pod wosk.

> Wosk/Sealant - zabezpieczenie lakieru.

Pytanie było: jaki wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim skromnym zdaniem nie

Dlaczego?

Co można zastosować w zamian, w podobnej cenie.

Chętnie kupiłbym polecany Zymöl Glasur, ale według mnie 400zł to zbyt dużo. Nawet przy założeniu, że preparat starczy mi do końca życia wink.gif Mniejszych opakowań nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego?

> Co można zastosować w zamian, w podobnej cenie.

> Chętnie kupiłbym polecany Zymöl Glasur, ale według mnie 400zł to zbyt dużo. Nawet przy założeniu,

> że preparat starczy mi do końca życia Mniejszych opakowań nie znalazłem.

A czego oczekujesz od tego typu zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić moje oczekiwania. Posłużę się raczej ogólnikami wink.gif

Chciałbym, żeby samochód mniej się brudził, lakier wyglądał efektowniej (większy połysk i głębia koloru), mam nadzieję, ze zapewni to ochronę lakieru w okresie zimowym.

Chciałbym, żeby powłoka utrzymała się na lakierze przez 2-3 miesiące (mycie co 2-3 tygodnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno określić moje oczekiwania. Posłużę się raczej ogólnikami

> Chciałbym, żeby samochód mniej się brudził, lakier wyglądał efektowniej (większy połysk i głębia

> koloru), mam nadzieję, ze zapewni to ochronę lakieru w okresie zimowym.

> Chciałbym, żeby powłoka utrzymała się na lakierze przez 2-3 miesiące (mycie co 2-3 tygodnie).

Przy dobrze przygotowanym lakierze każdy wymieniony tyle wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno określić moje oczekiwania. Posłużę się raczej ogólnikami

> Chciałbym, żeby samochód mniej się brudził, lakier wyglądał efektowniej (większy połysk i głębia

> koloru), mam nadzieję, ze zapewni to ochronę lakieru w okresie zimowym.

> Chciałbym, żeby powłoka utrzymała się na lakierze przez 2-3 miesiące (mycie co 2-3 tygodnie).

W takim razie kup coś z trójcy wosków: Collinite #476, Meguiar's #16 lub Finisk Kare 1000P. Bardzo trwale, syntetyczne woski. Duże puszki tych wosków są w cenie 60-80zł i będzie ładnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W takim razie kup coś z trójcy wosków: Collinite #476, Meguiar's #16 lub Finisk Kare 1000P. Bardzo

> trwale, syntetyczne woski. Duże puszki tych wosków są w cenie 60-80zł i będzie ładnie

Jak się ma FK1000P do Collinite 476 ? Collinite miałem - był ok (nakładanie, efekt i trwałość), z FK miałem PinkWax (efekt zajefajny, ale trwałość taka sobie - kupiłem tester). Lakier czarny metalik, w stanie takim sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się ma FK1000P do Collinite 476 ? Collinite miałem - był ok (nakładanie, efekt i trwałość), z

> FK miałem PinkWax (efekt zajefajny, ale trwałość taka sobie - kupiłem tester). Lakier czarny

> metalik, w stanie takim sobie.

FK jest minimalnie tlustszy- latwiej sie naklada, spolerowanie na podobnym poziomie. Efekt ladny ok.gif Trwalosc podobna z plusem dla FK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jeszcze dwa pytania (w tym jedno ponowione):

> Dlaczego nie Tenzi? - z ciekawości

Nie neguje Tenziego jako firmy. Koszystam z ich produktow, konkretnie z tych, ktore dzialaja i sa po prosytu na rynku konkurencyjne.

Preparaty Tenziego, ktore podales ani niedaja nic lepszego zabezpieczenia, trwalosc gorsza od podanych przeze mnie woskow, a sama aplikacja zblizona, ale tez z + dla woskow.

> Czy przygotować lakier po umyciu do woskowania?

Najlepiej uzyc glinki lakierniczej do usuniecia osadow (mozna sie wspomoc praparatami typu tar&glue remover i preparatami typu iron off), potem najlepiej cleaner pod wosk i samo woskowanie.

Od biedy zrobic samo glinkowanie, odtluscic lakier za pomoca IPA (1:1 z woda destylowana) i woskowac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od biedy zrobic samo glinkowanie, odtluscic lakier za pomoca IPA (1:1 z woda destylowana) i

> woskowac

I to mu na początek wystarczy, zwłaszcza jak wybierze Finish Kare 1000p.

Ważne jest po woskowaniu, by nie myć auta byle guanowymi szamponami z marketu. Takie szampony, jak już pisałem w innym poście, są silnymi detergentami - po ich użyciu szlag trafia warstwę wosku na lakierze. Warto wybrać coś porządnego, np. Meguiars Gold Class lub podobny z neutralnym Ph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to mu na początek wystarczy, zwłaszcza jak wybierze Finish Kare 1000p.

> Ważne jest po woskowaniu, by nie myć auta byle guanowymi szamponami z marketu. Takie szampony, jak

> już pisałem w innym poście, są silnymi detergentami - po ich użyciu szlag trafia warstwę wosku

> na lakierze. Warto wybrać coś porządnego, np. Meguiars Gold Class lub podobny z neutralnym Ph.

A jak to zrobić korzystając z myjni na stacji ?

Takiej bezdotykowej, znaczy "karcher"

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to zrobić korzystając z myjni na stacji ?

> Takiej bezdotykowej, znaczy "karcher"

Z reguły mycie ręczne jest zakazane - boją się, że nalejesz sobie do wiadra wody z mikroproszkiem bezpośrednio z lancy. Tym na bank porysowałbyś/zmatowiłbyś lakier.

Na zaprzyjaźnionej stacji możesz próbować dogadywać się z obsługą - przyjeżdżasz z własnymi wiadrami, szamponem, itp. i wodę do mycia i płukania gąbki/rękawicy nabierasz sobie z kranu w WC stacji (zakładam, że to myjnia przy stacji paliw), a myjki ciśnieniowej używasz tylko do wstępnego i końcowego spłukania.

Czy Ci się uda? Nie wiem, próbuj. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MavGT, Kenickie - dzięki za rady.

Skompletuję sobie zestaw kosmetyków bazując na Waszych zaleceniach.

Poprzedni samochód myłem samą wodą, czasami (o zgrozo!) wodą z płynem do naczyń wink.gif To karygodne postępowanie miało miejsce naprawdę sporadycznie wink.gif

Ostatnie mycia poprzedniego i wszystkie obecnego auta są już przeprowadzane z użyciem szamponu (w tej chwili Sonax, ale chyba sięgnę po coś innego, akurat się kończy).

Przyswoiłem kilka zaleceń znalezionych tutaj (np. mycie na dwa wiadra).

Mam nadzieję, że lakier będzie długo w dobrej kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Policz sobie. Detailerzy z dużą wprawą, są w stanie na średnie auto zużyć 1,5-2g. Ktoś bez

> doświadczenia, niech nawet zużyje 15g.

wink.gif

Dałem bratu takie colli do wywoskowania e30 oddając mi puszkę był zadowolony, że oszczędzał zlosnik.gif

a z puszki ubyło 50g hehe.gif

Generalnie przy nakładaniu wosku powinno się kierować zasadą - im mniej tym lepiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z reguły mycie ręczne jest zakazane - boją się, że nalejesz sobie do wiadra wody z mikroproszkiem

> bezpośrednio z lancy. Tym na bank porysowałbyś/zmatowiłbyś lakier.

Próbowałeś kiedyś nalać czegokolwiek z takiej myjki do wiadra?

Mi się nie udało więcej jak 2 litry, później ciśnienie wywala wszystko do góry.

Często myjnie ręczne mają stanowiska do mycia samoobsługowego, dają wszystko, ale nie zalecam z tego korzystać oprócz wody zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W firmie, która zajmuje się autodetailingiem powiedziano mi, żeby myć auto szamponem o neutralnym

> PH, żeby nie był kwaśny ani zasadowy (chyba). Mam szampon NIGRIN, skąd mam wiedzieć jaki ma

> odczyn jeśli na opakowaniu nie jest napisane?

Kupic mozna paski do mierzenia odczynu ph.

A skoro nie jest napisane jakie ph ma szampon to z duza doza prawdopodobienstwa mozna sprawdzic, ze nie jest neutralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swietnym wyborem na zime jest Zymol Titanium- ale to i tak 300zl.

Też trochę za dużo.

Za 200-250 chcę zestawić komplet (szampon, oczyszczacz, wosk, coś do skóry - lub raczej "skóry", szmatki, aplikator).

Uważam że w moim przypadku to i tak ogromny postęp: najpierw - przez długie lata - było mycie samą wodą, czasami wodą z płynem do naczyń, od niedawna stosuję szampon, jak teraz dojdzie wosk to już będzie zupełny inny świat wink.gif Nawet jeśli to będzie wosk za 60-70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też trochę za dużo.

> Za 200-250 chcę zestawić komplet (szampon, oczyszczacz, wosk, coś do skóry - lub raczej "skóry",

> szmatki, aplikator).

> Uważam że w moim przypadku to i tak ogromny postęp: najpierw - przez długie lata - było mycie samą

> wodą, czasami wodą z płynem do naczyń, od niedawna stosuję szampon, jak teraz dojdzie wosk to

> już będzie zupełny inny świat Nawet jeśli to będzie wosk za 60-70zł.

Za 60-70pln kupisz całkiem dobry wosk, ale jak już zacząłeś i się w to wkręcisz to gwarantuję Ci, że tej zakupionej teraz puszki nie zużyjesz do końca a już będziesz szukał czegoś nowego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.