Skocz do zawartości

Żarówki H4 GE +120%


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie te

W archiwum AK nie znalazłem nic praktycznego, a interesują mnie właśnie praktyczne porównania z innymi żarówkami. Obecnie mam Osram Nightbreaker +90%, ale mineły juz ponad 2 lata i niewykluczone że zaraz padna, więc chyba warto kupic nowe i założyc, a te obecne przełożyć jako zapasowe. W necie znalazłem tylko to, ale jest tam tylko porównanie GE +120% w stosunku do Osram Bilux, które są "zwykłymi" żaówkami bez iluś tam %.

GE +120% to teoretycznie najmocniejsze żarówki z homologacją do użytku na drogach publicznych, a ich cena jest dobra, dlatego wziąłem je pod uwagę. Szczególnie ciekawy jestem jak hmm.gif wypadają w stosunku do Osram NB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osram NB są ''kolorowe'' mają niby kierunkować kolorki w odpowiednie miejsca, ale mi osobiście to nigdy nie podeszło.

Biluxy są też w wersji wzmacnianej, więc nie są to ''zwykłe'' zarówki.

Co do przedmiotowych +120, tych nie testowałem, z +60 i +90 byłem zadowolony, cena przez pryzmat trwałości i jakości światła bdb. Generalnie +60 to dla mnie podstawowe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie ciekawy jestem jak wypadają w

> stosunku do Osram NB

na pewno lepiej jeżeli chodzi o H4, miałem +90% i te uważam za najbardziej udane, +120% mają jakby bardziej żółtą barwę - chyba lepiej doświetlają pobocza w stosunku do +90% ale z kolei w +90% większa plama świetlna na wprost i bardzo ładna barwa - szczególnie widać przy nowych reflektorach, generalnie jedne i drugie godne polecenia ze wskazaniem na +90 - zamieszczałem kiedyś fotki jak świecą te żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie przejeździły dwa komplety tungsrama +90%. Niby wszystko fajnie, ale w moje ręce wpadły zakupione z 10 lat temu Philipsy Premium +30%. Z ciekawosci porównywałem barwę światła w reflektorze,na ścianie,snop swiatła. Widocznosc w nocy i nie widziałem gołym okiem żadnej różnicy.

Philips nie posiada kawałka tego zółtego filterka, a jednak barwa swiatła jest taka sama.

Także szkoda kasy bynajmniej na te żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio u mnie przejeździły dwa komplety tungsrama +90%. Niby wszystko fajnie, ale w moje ręce

> wpadły zakupione z 10 lat temu Philipsy Premium +30%. Z ciekawosci porównywałem barwę światła

> w reflektorze,na ścianie,snop swiatła. Widocznosc w nocy i nie widziałem gołym okiem żadnej

> różnicy.

> Philips nie posiada kawałka tego zółtego filterka, a jednak barwa swiatła jest taka sama.

> Także szkoda kasy bynajmniej na te żarówki

h7 bo domyślam się, że w aucie z podpisu masz właśnie takie żarówki to inna bajka i nie ma sensu tego porównywać, przy h4 zdecydowanie widać różnicę, co nie zmienia faktu, że podstawowe żarówki Philipsa są po prostu dobre ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wpadły zakupione z 10 lat temu Philipsy Premium +30%.

I to był dobry produkt. Mocno świeciły i długo. Teraz się to nazywa Philips Visio +30, kupiłem i lipa. A opakowanie takie samo, tylko napis inny. Ciemno! Moje ulubione Carrefour biją je na głowę, założyłem używane Carrefour zamiast Visio +30 i poprawa zaskakująca. Następne do porównania kupiłem GE Megalight +50, bo te, +90 oraz Sportlight są dostępne w Tesco i nie muszę Tungsramów przez Internet zamawiać i za przesyłkę płacić, mam na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to był dobry produkt. Mocno świeciły i długo. Teraz się to nazywa Philips Visio +30, kupiłem i

> lipa. A opakowanie takie samo, tylko napis inny. Ciemno! Moje ulubione Carrefour biją je na

> głowę, założyłem używane Carrefour zamiast Visio +30 i poprawa zaskakująca. Następne do

> porównania kupiłem GE Megalight +50, bo te, +90 oraz Sportlight są dostępne w Tesco i nie

> muszę Tungsramów przez Internet zamawiać i za przesyłkę płacić, mam na miejscu.

Hmm. U mnie w tesco nie ma tungsramow :/

Dla mnie fajne były te sportlighty, ale w deszczu na mokrym asfalcie lipa.

Co do tamtych philipsow +30 to byly jeszcze w takim fioletowo niebieskim kartoniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczególnie ciekawy jestem jak wypadają w

> na pewno lepiej jeżeli chodzi o H4, miałem +90% i te uważam za najbardziej udane, +120% mają jakby

> bardziej żółtą barwę - chyba lepiej doświetlają pobocza w stosunku do +90% ale z kolei w +90%

> większa plama świetlna na wprost i bardzo ładna barwa - szczególnie widać przy nowych

> reflektorach, generalnie jedne i drugie godne polecenia ze wskazaniem na +90 - zamieszczałem

> kiedyś fotki jak świecą te żarówki

Ale piszesz o Osramach czy GE/Tungsram +90%?

Niestety w archiwum nie znalazłem Twoich postów z fotkami

Natomiast Google zwraca m.in.

Quote:

Różnica jest wg minimalna. Wzrokowo +90 mają poświatę zimną (blue), +120 bardziej w stronę ciepłej.

podobno w 120-tkach jest gaz inny tak pisza w reklamach ge 120 i tungsrama


I jeszcze opis producenta

Quote:

The lamp effectively provides more light on the road through exceptional coil luminance, unique blue coating and a 100% high pressure Xenon filling gas


Chyba warto zaryzykowac, tym bardziej że te zarówki mozna kupic w Zgierzu za ok. 36 zł/kpl smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze świecą Philips xtreme vision - mam już 2 lata i świecą.

Podobno max dopuszczalna w EU wartość lumenów.

Dla tych co chcą mieć białe światło bez utraty znacznej światła to polecam też philipsy ale blue vision ultra - delikatnie niebieska bańka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze świecą Philips xtreme vision - mam już 2 lata i świecą.

> Podobno max dopuszczalna w EU wartość lumenów.

A jakie napięcie na żarówkach?

> Dla tych co chcą mieć białe światło bez utraty znacznej światła to polecam też philipsy ale blue

> vision ultra - delikatnie niebieska bańka.

Na razie zanabyłem te +120%, jak znajde chwile to porobię zdjęcia nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale piszesz o Osramach czy GE/Tungsram +90%?

> Niestety w archiwum nie znalazłem Twoich postów z fotkami

Rzeczywiście nie ma już w archiwum bo to było dosyć dawno ale poszukam na backupowym dysku z fotami na pewno znajdę, pisałem o GE/ Tungsram, zdjęcia Osrama też powinienem posiadać ale w moim aucie świeciły lipnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakie napięcie na żarówkach?

> Na razie zanabyłem te +120%, jak znajde chwile to porobię zdjęcia nocne.

a ja wczoraj zdemontowałem +120% i w ich miejsce założyłem żarówki, które kupiłem razem a autem - z racji wymiany reflektorów na nowe oczywiście włożyłem nowe +120 jednak wczoraj musiałem +120 przełożyć do drugiego auta a do pierwszego zlosnik.gif zapodałem ABG Germany - jednym słowem rewelacja - barwa bardziej żółta, zasięg b. duży, plama równomiernie rozłożona, oświetlenie pobocza na duży plus w stosunku do GE - chętnie kupiłbym komplet na zapas ale gdzie tego szukać? frown.gif wyglądają też dość ciekawie - bańka jest mniejsza od większości żarówek, na górze jakby delikatnie niebieski filtr, nie oszukujmy się jak xenon to nie wygląda zlosnik.gif ale nadmierną żółcią nie razi - wpada raczej bardziej w białe niż żółte tylko co to za twór - są do tego postojówki coś a`la BV - świecą jasnym światłem odcieniem wpadającym w białe także fajnie się to komponuje - nie są to żadne led`y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w Google nic nie znajduję

no właśnie nie bardzo frown.gif może jest to jakaś firma, która, np. produkuje żarówki na patencie przykładowo Philips-a i sprzedaje taniej pod własną nazwą ale to raczej też bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie nie bardzo może jest to jakaś firma, która, np. produkuje żarówki na patencie

> przykładowo Philips-a i sprzedaje taniej pod własną nazwą ale to raczej też bez sensu

A mógłbyś wyjąć i zrobić zdjęcie? Najlepiej z opakowaniem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalozyłem i porównałem. Robiłem zdjecia ale nie mam lustrzanki więc słabo wyszły. Po założeniu wyglądało że świeca podobnie ale podczas jazdy miałem wrażenie że GE120% jednak świeca nieco jaśniej od Osram NB. Kolor praktycznie taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porównywałem ostatnio u teścia H4 NB PLUS (90%) z Tungsramem megalight +60% .Różnicy nie

> widać,więc te +120 powinny robotę zrobić.

Wczoraj jechałem w trasie po nocy i jednak wydaje mi sie że GE+120% dają nie tylko jaśniejsze światło, ale i szersze ok.gif Co prawda Osramy miały 2 lata ( ok. 30 kkm) ale mam DRL więc w dzień prawie nie były używane

A z ciekawostek - PIAA

http://www.piaa.com/store/c/44-Powersport-Bulbs.aspx

przykład

Quote:

Made with "Xtra" Technology 60/55w = 110/100w


rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj jechałem w trasie po nocy i jednak wydaje mi sie że GE+120% dają nie tylko jaśniejsze

> światło, ale i szersze Co prawda Osramy miały 2 lata ( ok. 30 kkm) ale mam DRL więc w dzień

> prawie nie były używane

> A z ciekawostek - PIAA

> http://www.piaa.com/store/c/44-Powersport-Bulbs.aspx

> przykład

> Quote:

> Made with "Xtra" Technology 60/55w = 110/100w

Ciekawe jak rozwiazali problem wytwarzania ciepla....a tym samym ew przypalanie kostek (doswiadczylem dawno na sobie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe jak rozwiazali problem wytwarzania ciepla....a tym samym ew przypalanie kostek

> (doswiadczylem dawno na sobie)

Z wytwarzaniem ciepła to one raczej nie mają problemu, raczej chodziło Ci o problem z wytwarzaniem ciepła - racja braciak kiedyś kupił do mondeo MK1 jakieś wzmocnione żarówki z większą impendancją wynikiem były tak jak napisałeś potopione kostki plus wypalony plastikowy odbłyśnik, musiał zmieniać całe lampy bo nawet z hiper mocnymi jasnymi żarówkami efekt na drodze był mizerny.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wytwarzaniem ciepła to one raczej nie mają problemu, raczej chodziło Ci o problem z wytwarzaniem

> ciepła - racja braciak kiedyś kupił do mondeo MK1 jakieś wzmocnione żarówki z większą

> impendancją

chyba z mniejszą wink.gif

wynikiem były tak jak napisałeś potopione kostki plus wypalony plastikowy

> odbłyśnik, musiał zmieniać całe lampy bo nawet z hiper mocnymi jasnymi żarówkami efekt na

> drodze był mizerny.

> PZDR VEN

Nietórzy ładują swiadomie H7 85W. rzeczywiście swieci to mocno, ale jest nielegalne. 85 w pewnie dali taką nietypową moc aby nie było problemów z wypalonymi kostkami i reflektorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ciekawe badania porównawcze żarówek

Quote:

Żarówki te wykazują od kilkunastu procent do nawet ponad 40 procent większe natężenie oświetlenia w okolicach maksimum

światłości


Czyli napisy na opakowaniach to zwykłe kłamstwo? hmm.gif

W moim przypadku ta nieco większa jasność GE wynika pewnie z tego że Osramy były już nieco wyeksploatowane, nie tylko świeceniem ale i wstrzasami

Ale wniosek taki, że nie ma sensu płacic prawie 100 zł za Philipsy +100%, które dodatkowo moga jeszcze eksplodowac w reflektorze zlosnik.gif

Najlepiej kupowac Tungsramy/GE i je regularnie wymieniać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie ostatnio przepaliła się żarówka H4 Phillips ileś tam % więcej, zakupiłem zestaw żarówek Boscha bez żadnych wodotrysków.

Wymieniłem na razie tylko jedną sztukę i patrząc na reflektor to faktycznie ta Phillipsa pomimo zużycia (jakieś 2 lata) świeci jaśniej od nowej Bosha. Patrząc na plamie na ścianie i na drodze różnicy praktycznie nie widać.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi właśnie ostatnio przepaliła się żarówka H4 Phillips ileś tam % więcej, zakupiłem zestaw żarówek

> Boscha bez żadnych wodotrysków.

> Wymieniłem na razie tylko jedną sztukę i patrząc na reflektor to faktycznie ta Phillipsa pomimo

> zużycia (jakieś 2 lata) świeci jaśniej od nowej Bosha. Patrząc na plamie na ścianie i na

> drodze różnicy praktycznie nie widać.

> PZDR VEN

żarówki powinno się raczej wymieniac parami, bo jak jedna się przepali to za chwile druga. Powtarzalnośc parametrów produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żarówki powinno się raczej wymieniac parami, bo jak jedna się przepali to za chwile druga.

> Powtarzalnośc parametrów produkcji

Dlatego zawsze wożę zapas w bagażniku, raz właśnie teraz mi się zdarzyło, że nie miałem.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie tak jest czy to tylko teoria?

Poczytaj

jakis tekst

jakis tekst1

jakis tekst2

Quote:

Przepalenie się żarówki w reflektorze i lampie samochodu jest niebezpieczene , szczególnie jesienią i zimą. Ograniczeniu ulega i widoczność kierowcy, i postrzegalność jego pojazdu. A zwykle zaraz po tej pierwszej przepala się i jej odpowiedniczka. Ale można uniknąć nerwów i stresu, jeśli zawsze wymienia się żarówki w samochodzie parami. Jeśli bowiem przepali się jedna, dni drugiej są z pewnością policzone.

Przyczyna tego paralelnego przepalania się leży paradoksalnie w wysokiej jakości żarówek. Są produkowane z tak niewielkim marginesem tolerancji, że ich trwałość niemal nie wykazuje odchyleń. Dlatego hellowscy specjaliści od oświetlenia doradzają, by wymieniać źródła światła zawsze parami. A po wymianie żarówek w reflektor głównych opłaca się podjechać do serwisu na sprawdzenie ustawienia reflektorów.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> juz chyba 3 razy przepalily mi się obydwie w krótkim czasie

Potwierdzam, u mnie Philips +30% wytrzymują około 1 do 1,5 roku (20 - 25 kkm) i jak padają to w odstępie tygodnia może dwóch. Teraz jak padnie 1 to zawsze kupuję dwie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Konkretnie te

kupilem i zalozylem tungsram +120

pacjent - panda II - wczesniej siedzialy h4 tungsram (pierwszy montaz - zarowki niespelna 2 lata) i roznica jest kolosalna na plus dla tych zarowek +120

swiatlo jest biale o bardzo duzym natezeniu i jest bardzo wyrazna granica cienia

koszt ciut ponad 40 zl za komplet 2 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupilem i zalozylem tungsram +120

> pacjent - panda II - wczesniej siedzialy h4 tungsram (pierwszy montaz - zarowki niespelna 2 lata) i

> roznica jest kolosalna na plus dla tych zarowek +120

> swiatlo jest biale o bardzo duzym natezeniu i jest bardzo wyrazna granica cienia

> koszt ciut ponad 40 zl za komplet 2 szt.

widzę, że wszyscy zachwalają to ja Żonie do Pandy również założę - czy ktoś poleci jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę, że wszyscy zachwalają to ja Żonie do Pandy również założę - czy ktoś poleci jakiegoś

> sprawdzonego sprzedawcę w necie?

akurat wczoraj i dzisiaj mialem okazje pojezdzic w nocy po miescie oraz poza miastem i tym bardziej utwierdzilem sie w przekonaniu ze zakup tych zarowek to byly dobrze wydane pieniadze

tu kupowalem te zarowki

i kiedys bralem zarowki od tego sprzedawcy

w obu przypadkach bez zastrzezen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> akurat wczoraj i dzisiaj mialem okazje pojezdzic w nocy po miescie oraz poza miastem i tym bardziej

> utwierdzilem sie w przekonaniu ze zakup tych zarowek to byly dobrze wydane pieniadze

> tu kupowalem te zarowki

> i kiedys bralem zarowki od tego sprzedawcy

> w obu przypadkach bez zastrzezen

Ja większość czasu jeździłem, ba philipsach blue vision. Kosztują one sporo, świeciły całkiem ok, ale nie w nocy na mokrej nawierzchni.

Nigdy więcej ich nie kupię, lepiej świecą te Tungsramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.