Skocz do zawartości

Opel Zafira - warto czy odpuścić sobie...


Szary77

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu szwagra pytam, który napalił się właśnie na Zafirę.

Między innymi chodzi o ten egzemplarz.

Ja nie wiem, ale czy te silniki nie miały jakiegoś problemu z klapkami w kolektorze przed 2007r. hmm.gif

Koledzy popatrzcie na fotki, opis i czy to się nadaje na materiał na dalsze 5-6 lat czy nie?

Ogólnie to najlepiej by było 1.8 NoPb w automacie i tak do 30-32 tysi ale jakoś nie widzę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W imieniu szwagra pytam, który napalił się właśnie na Zafirę.

> Między innymi chodzi o ten egzemplarz.

> Ja nie wiem, ale czy te silniki nie miały jakiegoś problemu z klapkami w kolektorze przed 2007r.

> Koledzy popatrzcie na fotki, opis i czy to się nadaje na materiał na dalsze 5-6 lat czy nie?

> Ogólnie to najlepiej by było 1.8 NoPb w automacie i tak do 30-32 tysi ale jakoś nie widzę za dużo.

zakładam, że ze szwagrem w przebieg nie wierzycie waytogo.gif

niech ktoś się wypowie, ale imho tam są zegary niebieskie od wersji opc

powinny być zwykłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klapa z tyłu i zderzak z przodu były robione poza tym jak już wspomniano wcześniej zegary z opc a

> wersja nawet nie opc line ogólnie ulep, ale przekonasz się o tym na własne oczy jak go

> bedziecie oglądać na żywo

zderzak przedni faktycznie coś z nim nie tak a co do klapy nie mam pewności znaczak usunąć sobie można , licznik zmienić też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W imieniu szwagra pytam, który napalił się właśnie na Zafirę.

> Między innymi chodzi o ten egzemplarz.

klapek nie ma, ale ma DPF.

Jak szwagroski nie robi 20-30tys rocznie to niech jednak szuka benzyny.

I mały ten przebieg jak na 2006... I Gniezno...

Wizja lokalna obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo się tymi wykrzyknikami i wielkimi literami na mnie wydziera handlarzyna z tego ogłoszenia, żebym to nawet czytał. Do tego przekręt na podrabiane tablice i wyłudzanie wykupienia OC: "- DO KAŻDEGO AUTA ZAPEWNIAMY TABLICE REJESTRACYJNE I UBEZPIECZENIE OC!". Po rzucie okiem na zdjęcia to bym nawet na drugi koniec miasta się nie ruszył tego oglądać.

Paranoja? Nie, moja praktyka. Na 99% nie warto nawet oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z jakich rejonów Polski można sprowadzane auta kupować w komisach?

Z zalozenia omijac komisy. A jak zalezy na zakupach na raty to zalatwic w swoim banku. Tak na chlopski rozum. Kupujesz Vana i jezdzisz smiesznie malo km? Niemiec kupil diesela i zrobil prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auto z Włoch sick.gif

2. Zegary niefabryczne (powinny być standardowe, nie OPC) sick.gif

3. Alufelgi niefabryczne (powinny być 7-ramienne Sport) sick.gif

4. Awaryjny automat AF40 (prędziej czy później padnie kosz lub sterownik) sick.gif

5. Lampy z tyłu wymienione (są od rocznika pow. 2007) + brak znaczka na tylnej klapie może sugerować przygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A z jakich rejonów Polski można sprowadzane auta kupować w komisach?

Na to lokalny patrioto nie ma reguły ale niestety wielkopolska to zagłębie ulepów ! skromny.gif

Najlepiej omijać wszelakie komisy i kupować od właścicieli ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W imieniu szwagra pytam, który napalił się właśnie na Zafirę.

> Między innymi chodzi o ten egzemplarz.

Szwagrowi "tanio" oraz "wypas" mocno przesłoniły ostrość widzenia.

> Ja nie wiem, ale czy te silniki nie miały jakiegoś problemu z klapkami w kolektorze przed 2007r.

Wady fabryczne auta to będzie najmniejszy z jego problemów. Ono się mocno różni od tego co wyjechało z fabryki. hehe.gif

> Koledzy popatrzcie na fotki, opis i czy to się nadaje na materiał na dalsze 5-6 lat czy nie?

Oczywiście. Kwestia tylko ile w te 5-6 lat chce dopłacić.

> Ogólnie to najlepiej by było 1.8 NoPb w automacie i tak do 30-32 tysi ale jakoś nie widzę za dużo.

http://otomoto.pl/opel-zafira-1-9-cdti-enjoy-C31099022.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na to lokalny patrioto

hehe.gif

Widać ze nie zrozumiałeś pytania

> nie ma reguły ale niestety wielkopolska to zagłębie ulepów !

zagłębie handlarzy a tym samym i ulepów jakie są WSZĘDZIE oslabiony.gif

> Najlepiej omijać wszelakie komisy i kupować od właścicieli

To jest właśnie oczywiste ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać ze nie zrozumiałeś pytania

Przesadzasz! smirk.gif

> zagłębie handlarzy a tym samym i ulepów jakie są WSZĘDZIE

No może więcej jak przeciętnie bo granica z Raichem blisko ok.gif

> To jest właśnie oczywiste

Tośmy się dogadali ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu szukałem takiej Zafiry dla ojca grinser006.gif .... obejrzałem 16 egzemplarzy z tego 13 w komisach ....

Tylko jedna spełaniała jakieś minimalne wymogi przyzwotości , ale wersja total bieda + wychodząca rdza w róznych miejscach (auto bezwypadkowe) ...

Reszta to totalne ulepy, spawane w różnych miejscach ....

A ten z ogłoszenia też na takiego wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bywa i tak ale od czego szare komórki ?

no to uzyj zlosnik.gif znakomita większość to import- kto to sprowadza-handlarze. Ci na pewno nie przepłacą. Druga kategoria to ktoś kto dla siebie sam przywozi- w tej kategorii długo szukać ze świecą tego który zapłaci cenę 1/3 wyższą w Niemczech niźli tutaj w PL analogicznie za to samo auto. Właściciele "krajówek" za to się cenią.

Cena auta powoduje, że ludzie wracają do komisu, kupują mniej lub bardziej zmęczone auto- jeżdżą i potem sprzedają.

Później w necie czytasz porady- nie kupuj od handlarza tylko od właściciela. W sumie to żadna różnica, może taka, że to auto od handlarza przez Kowalskiego przeszła i to od niego Nowak kupi.

Mowa oczywiście o autach z importu.

Z dwojga złego - w swoim mniemaniu wolałbym już jednak kupić od handlarza, istnieje duża szansa, że licznik tylko raz skręcony, bo Kowalski do tyłu raczej nie jeździł, a i kultura techniczna rodaków ( to już własne obserwacje po tym jak sam szukałem) zostawia wiele do życzenia. Sporo osób jak się zorientuje, że z autem nie jest różowo jak w ogłoszeniu i na placu u Mirka kombinuje jak szybko się paśćca pozbyć niż wydawać dutki na kosztowne naprawy, a ci którzy to zrobią to nie są dobrzy wujkowie, żeby sprzedać po cenie zakupu zlosnik.gif

Oczywiście trzeba przy zakupie być do bólu krytycznym coby gruzu nie kupić i to niezależnie od źródła pochodzenia autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to uzyj ........................

Używam za każdym razem i jak na razie odpukać ok.gif

Przede wszystkim przy kupnie musi być trzeźwe myślenie i kalkulacja a nie obłęd zakupu! hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrótce Ci już koledzy napisali co nie gra, wspomnieli również o Gnieźnie...Tam to można jeździć powspominać czasy rycerstwa a nie kupować samochody. Szanse że kupisz w tamtym mieście jakikolwiek dobry, nie kombinowany samochód są baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo nikłe, a kupujący dowiadują się o tym zaraz po zakupie lub za jakiś czas w czym tkwiła magia ceny wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomijając akurat ten egzemplarz, to zajefajne rozwiązanie...

Fajne, ale tylko do użytkowania.

Sam dach to porażka, garb na środku odkleja się od szyb, trzeszczy, pękają prowadnice od zasuwek szyb w dachu. Wiele było gwarancyjnych wymian całego dachu, oczywiście w Niemczech, bo w Polsce wersji z tym dachem nie było w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie temat powraca

> Szwagier upatrzył nową Zafirę na portalu jego mać.

> Co powiecie O tej Zafirce ?

> Od kolegi z forum już wiem, że nie ma 10 jaśków ale 6 - handlarze liczyć nie umieją

> Boli mnie ta niska cena, ale może taka ma być

> Słucham dlaczego ma nie kupować tego auta

Dlaczego? Cena, za niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.