Skocz do zawartości

Peugeot 208, jakies alternatywy w kwocie 50kpln ??


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

> Taaaa... Powielanie stereotypów jest tak samo mądre jak włożenie ptaka do maszynki do mięsa

> Skoda dla emeryta, Fiat dla desperata

No, jakby nie było to z Fabii auta stricte sportowego nie zrobisz. A nawet jak zrobisz wszystko, to ciągle masz pod maską 1.4. Z drugiej strony zaś, to bardzo ładne autko, nie tak małe w środku jak się wydaje, a do tego z fajnym wyposażeniem i ciekawym wyglądem, przez zawieszenie dające na pewno dużo frajdy z jazdy. Jak komuś wystarcza wielkościowo, to czego innego chcieć? wink.gif

Niech się sprawuje ok.gif

Ale i tak za tą cenę brałbym Swifta food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, jakby nie było to z Fabii auta stricte sportowego nie zrobisz. A nawet jak zrobisz wszystko, to

> ciągle masz pod maską 1.4. Z drugiej strony zaś, to bardzo ładne autko, nie tak małe w środku

> jak się wydaje, a do tego z fajnym wyposażeniem i ciekawym wyglądem, przez zawieszenie dające

> na pewno dużo frajdy z jazdy. Jak komuś wystarcza wielkościowo, to czego innego chcieć?

> Niech się sprawuje

> Ale i tak za tą cenę brałbym Swifta

Dla mnie Fabia to do bólu poprawne auto miejsce. Klasyczna stylistyka, wnętrze bez udziwnień i fajerwerków. Silnik 1.4 16V jest idealny do miasta. Brak sprężarki to brak kłopotów z grzaniem i chłodzeniem turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaa... Powielanie stereotypów jest tak samo mądre jak włożenie ptaka do maszynki do mięsa

> Skoda dla emeryta, Fiat dla desperata

Słyszałeś o czymś takim jak GUST? jak dla mnie po prostu Fabia wygląda staro- tak Ty to nazywasz "klasyką" - dla mnie to poziom wnętrza odpowiada mniej więcej pierwszej połowie lat 90-tych, porównywalny ze Swiftem I Generacji czy Fiestą MY 1993.

287389121-Fabia_wnetrze.JPG

post-33228-14352522653105_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałeś o czymś takim jak GUST? jak dla mnie po prostu Fabia wygląda staro- tak Ty to nazywasz

> "klasyką" - dla mnie to poziom wnętrza odpowiada mniej więcej pierwszej połowie lat 90-tych,

> porównywalny ze Swiftem I Generacji czy Fiestą MY 1993.

Tak, nie tylko słyszałem.

Nie podobają mi się te nowoczesne wnętrza. W Punto i Fabii jest OK, Fiesta i koreańskie propozycje powodują u mnie odruch wymiotny.

PS. Klasyka jest ponadczasowa. Porównaj sobie klasyczne zegary ze wskazówką i modne w latach 80-tych i 90-tych cyfrowe liczniki (Corvette, Kadet, Tipo). Które przetrwały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W porównaniu z polecaną poniżej Fabią wnętrze Fiesty jest wysmakowane jak arcydzieła Leonardo.

I trzeba dopłacić 900 złotych za uchwyt na butelki facepalm%5B1%5D.gif, nie mówiąc o podłokietniku, czy poważniejszych udogodnieniach które konkurencja daje "w cenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słuszny wybór Ja się pospieszyłem z zakupem żeby się załapać na ostatnie egzemplarze z

> wyprzedawanym silnikiem 1.4 tańszym niż 1.2.

Oj, to też ciężki wybór, ponieważ 1.4 VTI 95 KM pali niewiele mniej niż 1.6 VTI 120KM. 1.4 VTI i 1.6 VTI to konstrukcje PSA - BMW, R4. Trzeba uważać na poziom oleju w silniku, aby nie uszkodzić napinacza łańcucha rozrządu, jest on delikatny. Najlepiej utrzymywać stan >=2/3 podziałki. A silniki te lubią spalić trochę oleju - "ten typ tak ma".

Nowe silniki 1.0 VTI 68 KM i 1.2VTI 82 KM to już konstrukcje PSA. Mają pasek rozrządu. Szkoda, że to silniki R3. Ale na paliwo mają niewielki apetyt:

Dla porównania w moim Pugu 207 z silnikiem 1.6VTI, spalanie wyniosłoby w takich warunkach około 5,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I trzeba dopłacić 900 złotych za uchwyt na butelki , nie mówiąc o podłokietniku, czy

> poważniejszych udogodnieniach które konkurencja daje "w cenie".

Jak będziesz porównywał topowo wyposażony segment B z Fabią w wersji ascetix to rzeczywiście jest kłopot. Różnica jakościowa jest kolosalna i trudno się z Tobą nie zgodzić, trudno się też nie zgodzić, że takimi porównaniami robisz z siebie idiotę. Akurat Fabia w topówce ma wszystko co wymieniłeś w standardzie (i na przykład ogrzewane fotele), a i wnętrze wygląda trochę inaczej niż pamiętasz z wersji za 35kpln z dywanikami w gratisie. O tak na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bravissimo! Pokazałeś zdjęcie auta, konstrukcyjnie starszego niż spora część kącikowiczów.

Nie wiem, nie utrzymuję kontaktu z autokącikowymi nastolatkami (Cinos jest już dużym chłopcem)

A zdjęcie CC do tematu, w którym gość na poparcie tezy dot. "deski" dobrze wyposażonego samochodu seg B wkleja jakąś fotkę jego wersji budżetowej, pasuje wręcz idealnie. Tak się niestety kończy gadanie głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamowiona zostala czerwona 208mka z dluga lista opcji za realtywnie fajne pieniadze...

> btw. jakby ktos chcial, to allure'a na chwile obecna nie ma w polsce na stocku, trzeba czekac...

Pokaż co tam wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby nawet na różowo ją pomalowali to Fabia pozostanie fabią czyli bolidem dla emeryta z

> odpychającym starodawnym wnętrzem

W pełni się zgadzam. Skody nie jeżdżą. Myślę, że mrBEAN i arturo też się ze mną zgodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pug 208, 1.2 Vti, Czerwony Metallic, wersja allure z czujnikami cofania, navi, podlokietnikiem i

> jakimis tam innymi dodatkami, tyle suchych faktow

Ładne autko, niech się sprawuje ok.gif

Jakie koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I trzeba dopłacić 900 złotych za uchwyt na butelki , nie mówiąc o podłokietniku, czy

> poważniejszych udogodnieniach które konkurencja daje "w cenie".

Ja tylko podsuwam alternatywy. Mnie uchwyt na butelki specjalnie nie jest potrzebny w samochodzie hehe.gif

I jakbym miał wydać 50k (czyli kupę kasy za auto klasy B) to wolałbym na auto z jajem, które ma odrobinę życia w sobie.

P208 jest OK, ale z tym silnikiem nie za te pieniądze no.gif

Już C3 ma więcej charakteru, jeśli mamy pozostać w "rodzinie" PSA.

Ja bym wziął pod uwagę:

Ibiza FR

MiTo

Swift Premium

Sedici (bo 4x4) lub SX4

500L (co zrobię - podoba mi się wnętrze foch.gif)

Honda Jazz

i nowy note jeśli mulher.gif ma nie jeździć sama wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, podrzucam wersję RS:

> Aby było lepiej dyskutować i aby skończyło się domysły o wyglądzie wersji lepiej wyposażonych.

RS to nie jest topowa wersja wyposażenia. Elegance'a, czyli tożsamy do Allure w 208 poziom wyposażenia już wkleiłem.

Nie mniej zgadzam się, czarno-czarna kolorystyka jest dość smutna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RS to nie jest topowa wersja wyposażenia. Elegance'a, czyli tożsamy do Allure w 208 poziom

> wyposażenia już wkleiłem.

Ale podrzucaj wersje na żywo a nie jakieś rendery lub "full photoshopy". Inna sprawa - dlaczego piszesz z pogrubieniem?

btw2: dlaczego najdroższa wersja ma nie być obiektywna do porównań? Tzn. stawiać Fabię w złym świetle? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale podrzucaj wersje na żywo a nie jakieś rendery lub "full photoshopy".

Szukałem beżowego z elegance ale niestety nie ma na googlach we współczesnej konfiguracji, więc sorry. Natomiast z przyjemnością zaprezentuję na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> btw2: dlaczego najdroższa wersja ma nie być obiektywna do porównań?

Gdyż wątek tyczy się 208 Allure, którego odpowiednikiem w Skodzie jest Elegance. Czego nie rozumiesz?

Jak będziemy rozmawiać o hothatchach to sobie wkleisz interior z RSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, nie utrzymuję kontaktu z autokącikowymi nastolatkami (Cinos jest już dużym chłopcem)

> A zdjęcie CC do tematu, w którym gość na poparcie tezy dot. "deski" dobrze wyposażonego samochodu

> seg B wkleja jakąś fotkę jego wersji budżetowej, pasuje wręcz idealnie. Tak się niestety

> kończy gadanie głupot.

No fakt, gość popełnił małe faux pas.

Ale nawet w dobrze wyposażonej wersji, ta deska jest po prostu nudna i nijaka.

Ot:

z11224578Q.jpg

Dopiero w najwyższej wersji Elegance, to jakoś wygląda:

fabia_plus2.jpg

Chociaż główną robotę robi tu ten jasny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> RS to nie jest topowa wersja wyposażenia. Elegance'a, czyli tożsamy do Allure w 208 poziom

> wyposażenia już wkleiłem.

> Nie mniej zgadzam się, czarno-czarna kolorystyka jest dość smutna.

Ale RS'ka to odpowiednik/konkurent GTI u Puga. Trudno "chyba" powiedzieć, aby producenci szli na jakieś kompromisy w topowych wersjach danych modeli.

rsz7.jpg

@Kenickie - photoshopy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No fakt, gość popełnił małe faux pas.

> Ale nawet w dobrze wyposażonej wersji, ta deska jest po prostu nudna i nijaka.

Twoje zdanie. Szanuję je. Mój kumpel ma fabkę z taką właśnie (szarą) kolorystyką i mnie się ona względnie podoba.

> Dopiero w najwyższej wersji Elegance, to jakoś wygląda:

> Chociaż główną robotę robi tu ten jasny kolor.

Z wyjątkiem pokrętła do szyberdachu mam akurat zupełnie identyczne wnętrze jak w tej drugiej fotce. Ale to trzeba lubić. Żeby nie ciągnąć bez sensu tego tematu (nie chce mi się dyskutować czy komuś smakują bardziej hotdogi z ikei czy też zapiekanki) - umówmy się, że Elegance w beżu jest brzydki, nie jedzie (bo została stworzona z myślą o emerytach), a w dodatku po 10kkm topią się tłoki, pada turbo i wybucha skrzynia biegów. Nie piję do Ciebie, ale... wiesz jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale RS'ka to odpowiednik/konkurent GTI u Puga. Trudno "chyba" powiedzieć, aby producenci szli na

> jakieś kompromisy w topowych wersjach danych modeli.

Hyhy, zacne porównanie rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja przynajmniej wrzucam fotki bez przeróbek.

Spoko. Wrzucaj dalej. Nie mniej, po tym co Ci w designie imponuje zupełnie nie liczę na to że kiedykolwiek uda się w tej przestrzeni postawić jakikolwiek wspólny mianownik. Więc pozwolisz, że przekażę sztafetę komuś bardziej zaangażowanemu, a sam jednak nie będę z Tobą dyskutował nad wyższością wnętrza "GTI Puga" nad tzw klasycznym designem dla emerytów...

> Masz i Fabię Elegance:

> Może niedługo znajdę i beżową wersję.

Wykazuję umiarkowane zainteresowanie. Beżowym wnętrzem elegance przemieszczam się co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Allure wygląda niemalże tak samo (w środku). Nie występują tylko czerwone wstawki, aluminiowe nakładki na pedały, tapicerka jest domyślnie welurowa a nie skórzana/pół-skórzana.

Ok, nie musisz dalej dyskutować. Ja też w sumie o gustach nie zamierzam rozmawiać. Zacząłem ci odpisywać ponieważ swoimi postami mogłeś zasugerować, że Skoda Fabia w topowych wersjach wygląda... no prawie okazale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w sobote bylo 5 sztuk i mozna bylo wybierac, dzisiaj zostala tylko jedna, wiec maja mega popyt ma

> wysokie modele, bo active i acces maja podobno pod dostatkiem

Nic dziwnego, bo jeśli się chce dokupić kilka bajerów to cena winduje do poziomu allure, który ma w środku już zupełnie innym poziom wykończenia czy chociażby pakiet LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj, to też ciężki wybór, ponieważ 1.4 VTI 95 KM pali niewiele mniej niż 1.6 VTI 120KM. 1.4 VTI i

> 1.6 VTI to konstrukcje PSA - BMW, R4. Trzeba uważać na poziom oleju w silniku, aby nie

> uszkodzić napinacza łańcucha rozrządu, jest on delikatny. Najlepiej utrzymywać stan Nowe

> silniki 1.0 VTI 68 KM i 1.2VTI 82 KM to już konstrukcje PSA. Mają pasek rozrządu. Szkoda, że

> to silniki R3. Ale na paliwo mają niewielki apetyt:

> Dla porównania w moim Pugu 207 z silnikiem 1.6VTI, spalanie wyniosłoby w takich warunkach około

> 5,5l.

Wiem, czytałem dużo o tych silnikach BMW-PSA i liczę na to, że większość bolączek została poprawiona.

Zgadzam się też, że 1.6 już więcej nie żłopie, ale nie było mnie na niego stać, a z 1.2 się po prostu męczyłem z moim stylem jazdy.

BTW ze spalaniem w 1.2 też tak różowo nie jest smile.gif Znajomy z wypożyczalni mówi, że średnie często przekracza z dużo większych silników. Wiadomo jak klienci wypożyczalni jeżdżą, ale jeśli ktoś lubi zmieniać biegi wyżej niż mu podpowiada komputer..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pełni się zgadzam. Skody nie jeżdżą. Myślę, że mrBEAN i arturo też się ze mną zgodzą.

Nooo - szczególnie z szalonym 60 konnym lub 70 konnym 1.2 to pogromcy autostrad spineyes.gif. Doskonale wiem jakie modele mają mrBEAN i arturo więc Ci nie wyszło . I ponowne pytanie ile się tego w takich wersjach sprzedaje 1%-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trafiłem w jakiś czuły punkt dżihadowca? Może do porównania wyciągnij deskę 126p będzie Ci lżej?

> Prawda jest taka że ok 70-80 % skód Fabia wyjeżdżających z salonu tak właśnie wygląda w środku

Po pierwsze, w tym wątku nie dyskutujemy o golasach i guzik interesuje założyciela, mnie i pewnie całej reszty gawiedzi najtańsza wersja samochodu X. Nikt bowiem z powyższych nie ma zamiaru partycypować w idei zakupu takiego kastrata, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Po drugie, w związku z tym że sam zacząłeś porównywać banany do jabłek uważam że i moje porównanie w tych, zabawnych, warunkach jest jak najbardziej na miejscu. To Ty wszedłeś na ścieżkę groteski.

A swoją drogą mój Ty Fiaciany zuchu, w sposób ciągły użytkuje samochody Twojej ulubionej marki od czternastu lat. Co więcej, jeden z nich wciąż jest w moim posiadaniu. To dobra wiadomość, zła jest taka że choćby nie wiadomo co, nigdy więcej nie kupię auta tej doskonałej marki. Nie jestem godzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.