Skocz do zawartości

BMW 116d vs Honda Civic 1.6dtec vs DS3 1.6hdi


bjo1

Rekomendowane odpowiedzi

Który z nich jako Nowy? Jakie plusy i minusy owych samochodów?

Trasa/Miasto, 50/50 przebieg roczny 30kkm, 98% tras pokonywanych tylko przez kierowce.

BMW 116KM z dodatkowymi opcjami okolice 113kzł

Honda 120KM z opcjami okolice 102kzł (nadwozie htb)

Citroen 110KM + opcje okolice 92kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który z nich jako Nowy? Jakie plusy i minusy owych samochodów?

> Trasa/Miasto, 50/50 przebieg roczny 30kkm, 98% tras pokonywanych tylko przez kierowce.

> BMW 116KM z dodatkowymi opcjami okolice 113kzł

> Honda 120KM z opcjami okolice 102kzł (nadwozie htb)

> Citroen 110KM + opcje okolice 92kzł.

najmniej straci na wartosci i da najwiecej frajdy z jazdy bmw smile.gif

dodatkowo w bmw mozna kupic darmowe przeglądy (wraz z czesciami) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę podobnie o BMW, ale w głowie też Honda jak ona mają się z dieslami ?

Wartość chyba strasznie spaść nie powinna, a samochód będzie użytkowany pewnie przez właściciela maks 3 lata... (czyli spadek wartości tak, czy inaczej spory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę podobnie o BMW, ale w głowie też Honda jak ona mają się z dieslami ?

> Wartość chyba strasznie spaść nie powinna, a samochód będzie użytkowany pewnie przez właściciela

> maks 3 lata... (czyli spadek wartości tak, czy inaczej spory)

Ten 1.6 to nowy silnik, wiec ciezko cos wiecej na jego temat. Wczesniej mieli 1.7 na bazie Isuzu/GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko, ze w przypadku pakiety BMW Inclusive Plus na 5lat / 100tys km to koszt - 5100zł,

> a Citroen Freedrive Plus na 5 lat / 100tys km to koszt 13600zł

ladnie to odzwierciedla koszt utrzymania tych aut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który z nich jako Nowy? Jakie plusy i minusy owych samochodów?

> Trasa/Miasto, 50/50 przebieg roczny 30kkm, 98% tras pokonywanych tylko przez kierowce.

> BMW 116KM z dodatkowymi opcjami okolice 113kzł

> Honda 120KM z opcjami okolice 102kzł (nadwozie htb)

> Citroen 110KM + opcje okolice 92kzł.

Osobiście nie wydałbym ok 100tys zł na żaden z tych samochodów.

Powiedz jeszcze jak długie trasy będziesz średnio tym samochodem jeździł.

Na Twoim miejscu poszedłbym obejrzeć każdy z nich i wybrał ten w którym najlepiej będziesz się czuł i będzie że tak powiem najbardziej przyjazny kierowcy (wygodna pozycja, ilość dostępnych schowków, cupholder-ów, dobrze wyciszony itp itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który z nich jako Nowy? Jakie plusy i minusy owych samochodów?

Leasing? czy zakup prywatny? koniecznie diesel?

ja bym wziął benzynę 1.8 to 18tyś taniej niz diesel, koszt serwisu tez mniejszy i mniej rzeczy moze sie zepsuć. takze biorac pod uwage cene zakupu/ serwisu/ paliwapb wychodzi taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ladnie to odzwierciedla koszt utrzymania tych aut...

Poczekaj, pakiet Citroena obejmuje przedłużenie gwarancji na 5 lat/100 tys plus serwis i części, a pakiet BMW za 5kPLN nie przedłuża gwarancji, jest to jedynie robocizna za wymianę części eksploatacyjnych, w BWM standardowo części zawarte są w cenie pojazdu jako pakiet Sevice Inclusive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko, ze w przypadku pakiety BMW Inclusive Plus na 5lat / 100tys km to koszt - 5100zł,

> a Citroen Freedrive Plus na 5 lat / 100tys km to koszt 13600zł

Tyle że Citroen Freedrive Plus = BMW Inclusive Ultimate.

Ile kosztuje pakiet Ultimate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który z nich jako Nowy? Jakie plusy i minusy owych samochodów?

> Trasa/Miasto, 50/50 przebieg roczny 30kkm, 98% tras pokonywanych tylko przez kierowce.

> BMW 116KM z dodatkowymi opcjami okolice 113kzł

> Honda 120KM z opcjami okolice 102kzł (nadwozie htb)

> Citroen 110KM + opcje okolice 92kzł.

Auta klasy C za takie pieniądze? Co w nich jest takiego że tyle kosztują?

Serio pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VW za około 4000 zł daje 5 lat /150kkm pełnej gwarancji,

> oczywiście bez części.

> Ale to raptem trochę oleju i filtrów + jakieś świece i tyle.

Przebijam - dla C4 5lat/100kkm samej gwarancji to 2930PLN minus 20% rabatu jeśli kupujesz kontrakt wraz z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który z nich jako Nowy? Jakie plusy i minusy owych samochodów?

> Trasa/Miasto, 50/50 przebieg roczny 30kkm, 98% tras pokonywanych tylko przez kierowce.

> BMW 116KM z dodatkowymi opcjami okolice 113kzł

> Honda 120KM z opcjami okolice 102kzł (nadwozie htb)

> Citroen 110KM + opcje okolice 92kzł.

Zamiast 116d bierz 116i

Spalanie takie samo , wrażenia z jazdy nie porównywalne na korzyść silnika benzynowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałeś ?

Tak. I jeżdżąc po Wrocławiu, bez przesadnych korków, zrobiłem w godzinę 30km i wg komputera średnie spalanie wyniosło prawie 9,5L/100km.

Jeździłem normalnie, a nie na zasadzie gaz-hamulec. Więc w życiu nie uwierzę, że to spali tak jak diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. I jeżdżąc po Wrocławiu, bez przesadnych korków, zrobiłem w godzinę 30km i wg komputera średnie

> spalanie wyniosło prawie 9,5L/100km.

> Jeździłem normalnie, a nie na zasadzie gaz-hamulec. Więc w życiu nie uwierzę, że to spali tak jak

> diesel.

Po Warszawie pali 7 zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym brał Citroena. Można się wyróżnić, jest elegancki no i 20k zł różnicy w cenie...

wyróżnić się kompaktem wśród kompaktów? JA bym w życiu nie pomyślał ze taka cytryna kosztuje 100kzł, jak sie na to patrzy to wygląda jak coś za max 40-50kzł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wyróżnić się kompaktem wśród kompaktów? JA bym w życiu nie pomyślał ze taka cytryna kosztuje

> 100kzł, jak sie na to patrzy to wygląda jak coś za max 40-50kzł

DS3 to nawet nie jest kompakt, chyba ze autorowi chodzilo o DS4 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba tylko przy ciągłej jeździe dwupasmówkami. Ale to mało przypomina cykl miejski.

Nie. Przy normalnej jeździe.

Około 400 km po Warszawie , średnia wyszła około 7 litrów ale pod koniec cyklu było sporo korków.

118d będzie palił tyle samo albo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Przy normalnej jeździe.

> Około 400 km po Warszawie , średnia wyszła około 7 litrów ale pod koniec cyklu było sporo korków.

> 118d będzie palił tyle samo albo więcej

Coś mi tu nie gra. Masz w stopce miejscowość podwarszawską więc zakładam,że codziennie z niej dojeżdzasz do pracy? To już robi kilkanascie-kilkadziesiąt procent trasy po drogach, na których nie ma permanentnego korka, co z kolei pozwala "zakonserwować" spalanie na niewygórowanym poziomie.

Pozdrawiam krajana z Nowodworów zlosnik.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak. I jeżdżąc po Wrocławiu, bez przesadnych korków, zrobiłem w godzinę 30km i wg komputera średnie

> spalanie wyniosło prawie 9,5L/100km.

> Jeździłem normalnie, a nie na zasadzie gaz-hamulec. Więc w życiu nie uwierzę, że to spali tak jak

> diesel.

Jak zwykle klasyczne niescislosci i jak to diesel malo pali, a benzyna duzo. A ja mam ten komfort, ze mialem jako dupowoza turbodiesla, teraz mam turbobenzyne, uzywam ich w zasadzie do identycznych dojazdow, po identycznych trasach. I generalnie wg komputerow pokladowych spalanie wychodzi okolo 1.5l/100km na korzysc diesla. Fakt, ze byl ciezszy rekompensuje pewnie to, ze benzyna jezdze nieco bardziej entuzjastycznie, bo duzo lepiej skreca i hamuje. Moce porownywalne (diesel nieco slabszy). Ot, taka praktyka z ponad 50kkm po Warszawie i okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.