Skocz do zawartości

Salony Chevy w EU po 2016 beda sprzedawac ... Qoros


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> Ano taki, że i tak wyjdziesz an tym biznesie do przodu.

> Co z tego, że sprzedasz taniej powiedzmy po 7 latach. Ale ile taniej - 5-7 tys.?

Zobacz ile teraz kosztuje Daewoo cfaniaczek.gif

> Ale na starcie było Cię stać na zakup, bo dałeś 20 tys, mniej niż w salonie uznanej marki.

No bez przesady. 20 kzł mniej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak źle nie będzie. Daewoo też zniknęło a ceny nie poszybowały w dół.

Jednak poszybowały.

> Zawsze były niskie, owszem

> ale to nie jest tak, że kupujesz za 50 i po trzech latach sprzedajesz za 5.

Aż tak to nie, ale kupując coś z grupy VAG czy japończyka za 50 sprzedajesz po trzech latach za 35, Chevrolet pewnie będzie gdzies w okolicach 20.

> Ja sprzedałem Lacetti po 4 latach za 1/3 ceny zakupu. IMO nienajgorzej. I nie sądzę że na takim np.

> Golfie straciłbym mniej.

yikes.gif Tanio poszło. Po czterech latach tylko 33% ceny zakupu? Golf pewnie poszedłby za 50-55%

> Bo sprzedałbym może za 10tys. więcej ale kupiłbym za 20tys. więcej.

To nie tak.

> A to całe zamknięcie sprzedaży może być okazją żeby kupić młode używane auto za dobrą cenę. Kupując

> używanego Chevroleta masz już największy spadek wartości za sobą.

A używki będą w dobrej cenie ok.gif Ja piszę o kupowaniu nowego teraz, moim zdaniem to średnio opłacalne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak źle nie będzie. Daewoo też zniknęło a ceny nie poszybowały w dół. Zawsze były niskie, owszem

> ale to nie jest tak, że kupujesz za 50 i po trzech latach sprzedajesz za 5.

> Ja sprzedałem Lacetti po 4 latach za 1/3 ceny zakupu. IMO nienajgorzej. I nie sądzę że na takim np.

> Golfie straciłbym mniej.

W Polsce roczna utrata wartości to jakieś 17-18%.

Po czterech latach zostaje jakieś 45% wartości. 66% po takim okresie to bardzo duża utrata wartości...

> Bo sprzedałbym może za 10tys. więcej ale kupiłbym za 20tys. więcej.

Procentowo straciłbyś mniej. Duuużo mniej - myśle że 50%.

> A to całe zamknięcie sprzedaży może być okazją żeby kupić młode używane auto za dobrą cenę.

> Kupując używanego Chevroleta masz już największy spadek wartości za sobą.

Auta tanieją praktycznie tak samo przez całe swoje życie. 5 latek też traci te 18% przez rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest tajemnica ze wraz z odejsciem GM Chevy z EU wiele dealer-ow szuka zastepstwa...

> Wyglada, ze znalezli - wielu dostalo propozycje od ...Qoros, ktory przygotowuje sie na podboj EU...

> Pierwsze Q3 sedan zostalo wlasnie sprzedane, pierwszy dealership w SK zostal juz otwarty w zeszlym

> roku

> Trezba bedzie kacik zrobic[...]

cena ponad 20 kEUR za model Q3, juz widze te pedzace tlumy klientow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo ja wiem? Bravo sprzedałem po 5 latach za 50 % ceny zakupu

Weź pod uwagę mój przebieg: 200+ kkm. Takich aut praktycznie nie ma. Gdybym dostosował przebieg do realiów rynku pewnie mógłbym zażądać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak poszybowały.

> Aż tak to nie, ale kupując coś z grupy VAG czy japończyka za 50 sprzedajesz po trzech latach za 35,

> Chevrolet pewnie będzie gdzies w okolicach 20.

> Tanio poszło. Po czterech latach tylko 33% ceny zakupu? Golf pewnie poszedłby za 50-55%

No to kwotowo.

Cennikowo Lacetti Platinum diesel stał po 73k. Kupiłem po rabatach za 58. Sprzedałem za 18. Utrata wartości wg cenników to 55k. Realna utrata wartości to 40k. Weź poprawkę na przebieg 200+. Teoretycznie auto powinno być niesprzedawalne z takim przebiegiem.

I dalej. Porównywalna Octavia czy Golf kosztowały wtedy 90-100k wg cennika. Zakładając 10k upustu na Octavię zapłaciłbym jakieś 80-85k. Niech będzie nawet 80. Czy sprzedałbym ją po czterech latach z przebiegiem 200kkm za 40-50tys? Nie sądzę.

> To nie tak.

> A używki będą w dobrej cenie Ja piszę o kupowaniu nowego teraz, moim zdaniem to średnio opłacalne

> jest.

Zależy jak długo chcesz jeździć (czas lub przebieg). Ja zakładam, że po 150-200k auto na siebie zapracowało. Więc kupno takiego auta miałoby sens. Dodatkowo, w czasie jego eksploatacji mam niezamrożone 10-20 czy nawet 30k (różnica między ceną Chevyego a innej marki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Polsce roczna utrata wartości to jakieś 17-18%.

> Po czterech latach zostaje jakieś 45% wartości. 66% po takim okresie to bardzo duża utrata

> wartości...

Jak pisałem kolegom, istotną składową tej utraty wartości był przebieg. Ogromny jak na polskie warunki.

> Procentowo straciłbyś mniej. Duuużo mniej - myśle że 50%.

Ale kwotowo zapewne więcej. A że zarabiam/wydaję kwoty a nie procenty - wybór jest prosty.

> Auta tanieją praktycznie tak samo przez całe swoje życie. 5 latek też traci te 18% przez rok...

Niekoniecznie. Chevrolet po przekroczeniu bramy salonu traci najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz ile teraz kosztuje Daewoo

No ile?

Niewiele mniej od innych strucli z tamtych roczników zlosnik.gif

> No bez przesady. 20 kzł mniej nie będzie.

Bywa zlosnik.gif

Kiedyś chciałem kupić Astrę III a kupiłem Nubirę III, czyli Lacetti.

Lacetti z wypasem jaki chciałem z lakierem metalik kosztowało mniej 49kzł.

Taka sama Astra wychodziła ponad 65 kzł.

Porównałem potem spadek na wartości. Astra traciła procentowo mniej, ale kwotowo więcej, bo od wyższej kwoty wyjściowej.

Podobnie teraz. Cruzem wyjechałem za 52kzł. Podobnie wyposażona Astra IV kosztuje ponad 80 kzł yikes.gif Licząc zniżkę za rocznik pewnie wyjdzie ponad 70kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie tak i nie ma co biadolić ze czesci nie bedzie tylko kupować nowe auto.

Tak jak dzisiaj do Lanosa czy Nubiry - części zatrzęsienie, oryginały i zamienniki w chyba najniższych możliwych cenach. Nie mówiąc o "szrotach". Poza tym niezależnie od marki dawno nie spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś miał problem z kupnem części do nawet najbardziej egzotycznego modelu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to kwotowo.

> Cennikowo Lacetti Platinum diesel stał po 73k. Kupiłem po rabatach za 58. Sprzedałem za 18. Utrata

> wartości wg cenników to 55k. Realna utrata wartości to 40k. Weź poprawkę na przebieg 200+.

Mam gdzies w domu zamowienie na Lacetti diesel sedan w najwypasniejszej wersji w PL za 45kzl (wyprzedaz 2008, zamowienie 2009), ostatecznie nie kupilem bo tylko biale juz byly (mial byc srebrny metalik).

Dealer poczatkowo plakal, bo cene ustalil na leasing, a potem stwierdzilem, ze wezme gotowka, ale po cenie z leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak dzisiaj do Lanosa czy Nubiry - części zatrzęsienie, oryginały i zamienniki w chyba

> najniższych możliwych cenach. Nie mówiąc o "szrotach". Poza tym niezależnie od marki dawno nie

> spotkałem się z sytuacją, żeby ktoś miał problem z kupnem części do nawet najbardziej

> egzotycznego modelu samochodu.

Sytaucja DU w PL i Chevroleta to sa 2 rozne, nieporownywalne bajki.

Nie chce mi sie juz toczyc tej wojenki, ale czesci do Chevroleta nigdy nie byly rownie dostepne (w calym kraju, bo PL to nie tylko Wa-wa czy Lodz z Potakiem) tak jak do DU.

Tak mialem, 2 lata Lacetti, ktory z racji swego nieznanego belgijskiego rodowodu troche mi sie psul, mialem tez 5 lat Lanosa, ktory nadal w rodzinie jezdzi.

Z racji wycofania marki z EU nigdy tez tak samo dostepne nie beda.

Ze szrotami to juz wogole nie rozsmieszaj ludzi, po w tej chwili tego za wiele na szrotach jeszcze nie ma, a z wiekiem wiele nie przybedzie, bo na drogach niewiele jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupisz nieznanego chinola, z jednym punktem dealerskim za taka cene? poza tym Q3 to raczej focus

> niz mondeo chyba

Raczej nie kupię. Ale nie zmienia to faktu, że porównanie do Mondeo jest mocno nietrafione. Nawet Octavia gdy ją podobnie wyposażyć kosztuje że 120k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co toto ma takiego ciekawego w wypasie?

8” capacitive touch screen

Qoros MMH™ (Multi Media Hub)

Bluetooth

Cruise control

AUX in / USB / iPod connectivity

Keyless entry and keyless start

Automatic engine start-stop

Authentic leather seat with 2 group memorized adjustable driver seat

Heated front seats

Ultrasonic parking distance sensor with camera and guideline

ESC (Electronic Stability Control) / TCS (Traction Control System) / CBC (Curve Brake Control)

2 zone electronic automatic temperature control (with rear outlet)

Front driver & passenger airbags / front side airbags / side air curtains

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 8” capacitive touch screen

> Qoros MMH™ (Multi Media Hub)

> Bluetooth

> Cruise control

> AUX in / USB / iPod connectivity

> Keyless entry and keyless start

> Automatic engine start-stop

> Authentic leather seat with 2 group memorized adjustable driver seat

> Heated front seats

> Ultrasonic parking distance sensor with camera and guideline

> ESC (Electronic Stability Control) / TCS (Traction Control System) / CBC (Curve Brake Control)

> 2 zone electronic automatic temperature control (with rear outlet)

> Front driver & passenger airbags / front side airbags / side air curtains

> LINK

Czyli coś jak Cruze w wysokiej wersji z silnikiem 1,4T - do kupienia za coś ponad 60kzł w wyprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie kupię. Ale nie zmienia to faktu, że porównanie do Mondeo jest mocno nietrafione. Nawet

> Octavia gdy ją podobnie wyposażyć kosztuje że 120k.

120 kpln to za mocno doposazona RS albo 1.8 TSI 180 4x4 DSG wiec bez przesady .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli coś jak Cruze w wysokiej wersji z silnikiem 1,4T - do kupienia za coś ponad 60kzł w

> wyprzedaży.

Więcej niż Cruze. Felgi 18', dwustrefowa klima, ksenony, tylne światła LED, fotele z pamięcią ustawień - pokazali jak wygląda wypas po chińsku.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Więcej niż Cruze. Felgi 18', dwustrefowa klima, ksenony, tylne światła LED, fotele z pamięcią

> ustawień - pokazali jak wygląda wypas po chińsku.

to jest coś takiego jak chińskie radio z navi za 1000zł

http://allegro.pl/najnowsze-radio-2-din-7-dvd-tv-antena-gps-gratis-i3848186325.html

pełen wypas na papierze a na żywo działa tak że można wszelkie nerwy stracić i gra jak siekiera hehe.gifzlosnik.gif

co jest takiego wypasionego w chińskich tylnych lampach LED poza nazwą? rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 120 kpln to za mocno doposazona RS albo 1.8 TSI 180 4x4 DSG wiec bez przesady .........

Fakt, sprawdziłem. Podobnie wyposażona Octavia 1,4 TSI (bez skóry - nie umiem znaleźć w konfiguratorze) to koszt rzędu 95tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest coś takiego jak chińskie radio z navi za 1000zł

> http://allegro.pl/najnowsze-radio-2-din-7-dvd-tv-antena-gps-gratis-i3848186325.html

> pełen wypas na papierze a na żywo działa tak że można wszelkie nerwy stracić i gra jak siekiera

> co jest takiego wypasionego w chińskich tylnych lampach LED poza nazwą?

Nie śmiałbym się tak, bo rzeczy chińskiej produkcji to nie jest to samo co tania chińszczyzna będąca synonimem tandety.

Mogę się założyć, że ten samochód będzie potrafił zaskoczyć malkontentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli coś jak Cruze w wysokiej wersji z silnikiem 1,4T - do kupienia za coś ponad 60kzł w

> wyprzedaży.

Tylko, ze AFAIK to, ze sprzedaz Cruze bedzie jeszcze rok-dwa, to zyczenia niektorych klientow001.gif[...], GM pod nowa CEO chce zakonczyc sprawe jak najszybciej ...

-strajki w GM Korea,

-GM Holden - teoretycznie do 2017 - praktycznie to samo - Mar 2014 - praktycznie duze redundancies z tego co zostalo oprocz Joe Blow ktory klepie auta na tasmie ...

-dealer-zy Chevy w EU - pierwsze odszkodowania maja byc Jun/2014 hmm.gif, a wiec niewiem.gif[...]

Doswiadczenie, (np wyjscie Daihatsu z AU), (Daewoo przejete przez Holden), teraz pozostalosci po Opel, czy nawet Saab globalnie - wskazuje, ze to sie tyle lat nie bedzie ciagnac ...

To raczej bedzie szybsz smiercczacha.gif, a nie powolna jak na potrzeby PR wymyslono ...

Dlatego, masz wybor (zostawmy, ze to Made in China), przeszlosc zlosnik.gif - Cruze za 60k, czy Qoros - zlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Nie do końca...

> Europa to oczywiście Porsche, BMW, Mercedes. Mimo krytyki, błędów, głupot robią biznes i robią

> technikę. Europa to też PSA. Peugeot i Citroen znów zaczęły być dumne, francuskie.

Zaczely byc dumne, ale jesli nie znajdzie sie kupiec to tracac $$$ tak jak traca, dumne na dlugo nie pozostanahmm.gif[...]

Europa to

> też włoskie, czerwone zagłębie.

Gdzie obecnie sytuacja Fiat US jest lepsza niz Fiat EUspineyes.gif[...]

> Nie można patrzeć na EU z perspektywy flotowych Opli, Fordów i Skód. W aspekcie, o którym myślę to

> oni w ogóle nie są motoryzacją.

hehe.gifwaytogo.gif - wiesz jaka nienawisc wywolasz u fab boys club na AK?hehe.gif - dolaczysz do mnie, bedziesz nienawidzonylizak.gif[...]

A jak są to jest to niska półka w kiosku ruchu. Ale ta niska

> półka jest niezbędna w krwiobiegu.

> Skoda Octavia...tak naprawdę nie ma czegoś takiego. To nie jest samochód, to nie jest pomysł i

> wykonanie. To jest jedno, wielkie zero.

Lopate masz?zlosnik.gif - kopiesz wlasny grobzlosnik.gif[...]

hmm.gif - IMVHO to jest taki pomysl na EU A-B-C = A to B car hmm.gif, dowiezie cie od A do B. To stwierdzenie "To jest jedno, wielkie zero. " dalbym dla Golf - to sie uwaza za premiumpad.gif, ma takie samo zadanie jak ta Octavia, jest maxymalnie wyplute = oszczednosci sa na max tam gdzie nie dotykasz raczkazlosnik.gif etc etc .. Z reszta mam dzis jednegohehe.gif, VII - nie przepuszcze okazji, zeby sie podzielic moimi wrazeniami - zgine z tobawink.gif[...]

[...]> Liczy się pomysł, a nie narodowość montera. Japonia jest za mała i ma za mało pomysłów...chociaż i

> tak respect. Korea jest za mała...jeszcze podzielona i ma za mało pomysłów.

Za mala pod jakim wzgledemhmm.gif? Powierzchi czy ludzi, czy moze gospodarczo?niewiem.gif?

>Chiny nie są za

> małe. Są przeogromne! Nie wierzę, że ich nie stać na rewolucję w postrzeganiu samochodu. [...]

Ale popatrz co dokonali w 5 lat, jesli podtrzymaja postep - taki sam - to przez nastepne 5 lat hmm.gif - sam niewiem.gif gdzie to nas zaprowadzi - powiedzmy, ze ostatnie 5 lat jest imponujace!ok.gif[...]

> Ozi,

wyjdź z sali pełnej klientów...i usiądź z boczku.

Jak narazie patrze z bokuzlosnik.gif, ale nie "boje" sie kupic tego Made in China...jak tu wiekszoschmm.gif[...]

> Bo konia nie trzyma się w terrarium.

Zgoda, dzis kon, ale jutro moze byc wezemzlosnik.gif - i konia zjelizak.gif[...]

> Widać doświadczenie Francuzów z czasów kolonialnych. Jak dobrze wykorzystać czarnego.

hehe.gifwaytogo.gifwaytogo.gif - dobre ... ale prawdziwehmm.gif[...]

> W tym jest moje chciejstwo.

ok.gif

> Myśl o Europie...jak myśl o Polsce...papież + Wałęsa, ale to już historia...

Tak jak i wiele innych rzeczy, IMVHO podzial na Seat = E, Fiat = I, Renault = F dawno minal, dzis to sloganyhmm.gif, bo ten Megane powstal w 2-4 centrum Nissan-Renault rozrzuconych po calym swiecie, przy udziale eng z India, Chinazlosnik.gif, siedziacych np w Singapore, po ty zeby potem zostac wyklepanym w Turkey i Korea i dumnie nosic znaczek Renaultzlosnik.gif[...]

> To GM tak chce.

To dzis, a jutro?zlosnik.gif

> No to dużo zdrowia.

Lepiej krocej i miec zabawewink.gif[...]

> W tym wystawić Włochów...na pewno wygrają.

Juz wygrali, dzieki obiadomi od US za free (Chrysler)

> Pozdro

30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego, masz wybor (zostawmy, ze to Made in China), przeszlosc - Cruze za 60k, czy Qoros - [...]

Ja w przyszłości będę się starał nie wydać na auto więcej jak 60 kzł. Ale też takiego wynalazku raczej nie kupię. Dla mnie Chevrolet był idealnym rozwiązaniem - przyzwoite, markowe auto z dobrym wyposażeniem za stosunkowo niewielkie pieniądze. buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jest tajemnica ze wraz z odejsciem GM Chevy z EU wiele dealer-ow szuka zastepstwa...

> Wyglada, ze znalezli - wielu dostalo propozycje od ...Qoros, ktory przygotowuje sie na podboj EU...

> Pierwsze Q3 sedan zostalo wlasnie sprzedane, pierwszy dealership w SK zostal juz otwarty w zeszlym

> roku

oto-najbezpieczniejsze-samochody-roku-2013 wg EuroNCAP Chiński Qoros okazał się najbezpieczniejszym kompaktem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaczely byc dumne, ale jesli nie znajdzie sie kupiec to tracac $$$ tak jak traca, dumne na dlugo

> nie pozostana

Ja doceniam PSA bo próbują, jakieś pomysły są...chociaż wciąż ich tandeciarstwo mnie wkurza.

> Gdzie obecnie sytuacja Fiat US jest lepsza niz Fiat EU[...]

Fiat to aktualnie największa zagadka, wyczekiwanie, napięcie rośnie...co zrobią? Jeszcze będzie o czym gadać. Ja liczę na komiczny włosko - amerykański mix, ale komicznie sympatyczny. No i liczę na wielki zgon wszystkiego, oznaczonego piątką i dwoma zerami. zlosnik.gif

> wiesz jaka nienawisc wywolasz u fab boys club na AK?

Gdybym nie wierzył w to, że klienci w taki, a nie inny sposób niszczą rynek i świat motoryzacji to bym tego nie pisał. 270751858-jezyk.gif

> dolaczysz do mnie, bedziesz nienawidzony

Założę konto jako Ppip i 033102bebe_1_prv.gifhehe.gif

> Lopate masz? - kopiesz wlasny grob[...]

Litości, jeśli się rozumie co piszę, nie ma tu kontrowersji. Pomysł, innowacja, wkład w historię w przypadku Skody Octavii to zero. Wszystko jest skopiowane, przejęte lub takie samo jak w Volkswagenie. Co mam szanować w Octavii? Nawet nowej nazwy nie potrafili wymyślić.

> - IMVHO to jest taki pomysl na EU A-B-C = A to B car , dowiezie cie od A do B.

Tylko ja uważam, że w roku 2014 nie ma punktów A i B. Są natomiast domy, praca, góry, lasy, morza, hobby, kochanki, dzieci, budowy, biura, sklepy, boiska, korty... Żadne A i B. Tego już nie powinno się wymagać bo właśnie to niszczy to czym się zachwycaliśmy zza żelaznej kurtyny - wybór.

> To stwierdzenie "To

> jest jedno, wielkie zero. " dalbym dla Golf - to sie uwaza za premium, ma takie samo zadanie

> jak ta Octavia, jest maxymalnie wyplute = oszczednosci sa na max tam gdzie nie dotykasz raczka

> etc etc .. Z reszta mam dzis jednego, VII - nie przepuszcze okazji, zeby sie podzielic moimi

> wrazeniami - zgine z toba[...]

Golf to zero w Europie, Octavia to zero w Polsce. ALE! Jest wielkie ale. Golf to własny pomysł Niemców. To dzieło chłopaków z "wilczego szańca". A Octa?

> Za mala pod jakim wzgledem? Powierzchi czy ludzi, czy moze gospodarczo??

Powierzchni, ludzi i potencjału. Przy Chinach...

> Ale popatrz co dokonali w 5 lat, jesli podtrzymaja postep - taki sam - to przez nastepne 5 lat -

> sam gdzie to nas zaprowadzi - powiedzmy, ze ostatnie 5 lat jest imponujace![...]

Zgadzam się. Ale to nie już? Jeszcze nie?

> Jak narazie patrze z boku, ale nie "boje" sie kupic tego Made in China...jak tu wiekszosc[...]

Mieszkasz w innym świecie. Mogę się mylić, ale mam takie odczucie, że w OZ można sobie pozwolić na krystaliczny konsumpcjonizm bez myślenia KOMU płacisz. Tam klient ma tylko prawa i zero obowiązków, zobowiązań czy głębszych wartości.

Europa to wg mnie mała konserwa. OZ to wielki, dmuchany basen ze zjeżdżalnią.

> Tak jak i wiele innych rzeczy, IMVHO podzial na Seat = E, Fiat = I, Renault = F dawno minal, dzis

> to slogany, bo ten Megane powstal w 2-4 centrum Nissan-Renault rozrzuconych po calym swiecie,

> przy udziale eng z India, China, siedziacych np w Singapore, po ty zeby potem zostac

> wyklepanym w Turkey i Korea i dumnie nosic znaczek Renault[...]

No tak jest. Jednak nie jest to wciąż proste, nie jest to wciąż wielki wór, a nastroje antyeuropejskie będą się nasilać.

> To dzis, a jutro?

Nie będzie nudno, to wiem.

> Lepiej krocej i miec zabawe[...]

? 270747800-sex.gifhehe.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja doceniam PSA bo próbują, jakieś pomysły są...chociaż wciąż ich tandeciarstwo mnie wkurza.

psa umiera ( no chyba że rząd francuski znów wpompuje kasę w nich) , bo nie wychodzi z europy ,

fiat uciekł ( przejęcie chryslera) , totalnie olewając europę oslabiony.gif , ale może dzięki temu posunięciu przetrwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> psa umiera

Oczywiście finansowo. Natomiast same modele Peugeota i Citroena są wg mnie lepsze niż na początku wieku. Lepsze materiały, ciekawe pomysły we wnętrzu, które trzeba doceniać. Bardzo ważna jest kondycja finansowa, ale nie tylko ona świadczy o tym czy jest to dobry czy zły producent. Filozofia, innowacyjność, pomysłowość, odwaga - to trzeba doceniać.

> fiat uciekł ( przejęcie chryslera) , totalnie olewając europę , ale może dzięki temu posunięciu

> przetrwa

Fiat coś kombinuje, ja mam przeczucie, że będą znów złote lata Fiata...tylko kiedy...nie wiem.

Mnie się marzy takie coś: Fiat nam daje nowe Punto, nowe Bravo, vana i SUVa na ich bazie i mówi "przepraszamy za 500-kę". zlosnik.gif

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście finansowo.

tak , tak ,o to mi chodziło , bo auta , zwłaszcza citroen robią ciekawe , ale koncentrując się na europie brną w ślepą uliczkę , co już inni dawno zauważyli , jak np vw ;

> Fiat coś kombinuje, ja mam przeczucie, że będą znów złote lata Fiata...tylko kiedy...nie wiem.

oby , fiat nie wykorzystuje potencjału swoich dobrych silników

> Mnie się marzy takie coś: Fiat nam daje nowe Punto, nowe Bravo, vana i SUVa na ich bazie i mówi

> "przepraszamy za 500-kę".

jako miłośnik włoszczyzny , także sobie tego życzę , bo to klepanie różnych odmian 500-tki jest żałosne , 500 tka powinna być tylko ta jedna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.