Skocz do zawartości

Rav 4 znowu dała radę - żale się


CZUCZU

Rekomendowane odpowiedzi

> 10 lat temu to był 2003/2004 a nie 99.

> I porównaj ceny odpowiadających samochodów. Felicji blizej chyba do fabii?

> Poza tym nie bierzesz pod uwagę utraty wartości pieniądza.

> I szybko ta różnica z 3 razy stopnieje.

> Poza tym w te 90 tys. to najtańsza wersja? Z reszta teraz w najtańszej dostajesz wiele wiecej w

> standardzie.

Zrobiłem sobie konfiguracje astry sedan, którą kupiłem w 2004tym za 60 tyś, teraz taka kosztuje 69 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie tak. Jedyne co to ten marketing niezawodnosci Toyoty, ktory ciagle pokutuje a jest

> zwyczajna bzdura.

IMVHO nie do konca, kazdemu zdarza sie niewypal, chodzi o podejscie... Tak z ostatnich 10 lat - wszystkie auta kupione jako nowe

-2005 - HiLux 4WD - 4.0l V6 - zrobilem 189k km w 2.5 roku - awari ZERO, nic , nada. Od service do service co 10 k km - sprzedalem za $20k jeszcze[okzlosnik.gif[...]

A jedna awaria, recall na mocowanie bullbar - oryginalny Toyota - wymienili mocowanie001.gif[...]

0210_toyota_hilux_kun26r_my10_sr_utility_dual_cab_99231151284217555.jpg

-2006 - HiLux 2WD - 4.0l V6 - 120 k km w 3.5 roku - awarie - zero.

Naprawyhmm.gif - wydawalo mi sie, ze tray (paka) siadala z jednej strony, zmierzylem roznica 20mm, naprawili001.gif[...]

-2009 - Kluger 3.5l V6 110 k km - 3 lata, awari zero.

Usterki:hmm.gif:

-idiotyczny design - przy 80 k km wymieniaja filter paliwa, zeby wymienic filter trzeba ... wyciagnac bak. Nie dalo siezlosnik.gif - wycieli - zalozyli nowy bakhehe.gif[...]

- stukanie z kierownicy - auto juz PO GWARANCJI - service 100k km zrobiony po 103k km - wymiana drazka kierownicy NA GWARANCJI001.gif[...]

Poszedl do ludzi i dalej widze, ze drive.gif[...]

- 2012 FJ 4.0l V6 - dzis juz 50 k km.

Usterki:

-GPS paduzlosnik.gif, lubil sie resetowac czasami raz, dwa dziennie - potem znowu nic przez miesiac ... - wymieniony na gwarancji - sami zaproponowali, ja chcialem nowa SD cardzlosnik.gif,

-Trzy razy zabraklo mi benzyny po sordku niczego, dodatkowe x x 20l siedzialo na dachu i nie chcialo mi sie zatrzymaczlosnik.gif - po trzcim razie "fuel sender" powiedzial 30.GIF w jednym baku - czyli nie wskazywal kiedy jest niski poziom benzyny... - wymienony na gwarancji ...

-2012 - Aurion 3.5l V6 - juz 16 k kmskromny.gif[...]

Usterki: - tluczacy sie sunroof doprowadajacy Missus Ozimulher.gif do szalu.

Poprawiony przy 10 k km, wyjety - wsadzony z powrotem ...

Miesiac pozniej 15 k km - zamowiony nowy 001.gif[...]

-2012 - Land Cruiser 4.5l V8 Diesel - tu najbardziej sie obawiam co bedzie - ciut ponad 10 k km - jak narazie nic .Pierwzy service zrobiony

-2012 Prado 3.0l TD - jak narazie nic - auto ma 4 k kmlizak.gif[...]

Wiec jak widzisz, nigdy wiekszego problemu nie mialem, a jak byl to prawnie i szybko sie tym zainteresowano i upewniono, ze klient jest usatysfakcjonowany ...

Z doswiadczenia wiem, ze jaka kolwiek narzekanie na dealer-a do TMC Oz konczy sie szybka akcja - gdzie jesli klient ma racje - zawsze jest wygranym, a service manager traci bonus w robociepalacz.gif[...]

Z innych Toyota ktore mialem, Corolla - zegarek wypad po 1 k km hahaha.gif, naprawili, Echohmm.gif, tylne zawieszenie wymienili po 60 k km bo stukalo ...

Wiec niewiem.gif - moze po prostu zle trafiles ... lub PL specyfikniewiem.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co ty miales za Toyke, bo jakos mi to umkneło?

Nie mialem na szczescie zadnej. Mialem Lotusa z 2ZZ. I wszystko co w nim bylo brytyjskie dzialalo nalezycie i bylo w porzadku. A wszystko co sygnowane Toyota bylo syfiaste. Ot taki maly paradoks grinser006.gif

Poza tym pracowalem kiedys w Toyocie...znam pare tematow od wewnatrz cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj 3 letnia ravka siostry przy przebiegu niecałych 60 tysięcy wyzionęła ducha. Spaliło się na

> trasie sprzęgło przy prędkości 90 na godzinę.

Żeby przez tak krótki okres i tak mały przebieg zajechać sprzęgło to trzeba być prawdziwym mistrzem. Według mnie styl jazdy jest powodem tego, że sprzęgło się szybko zużywa.

> Auto jechało stałą prędkością, w pewnym momencie

> smród i laweta..

A co się działo wcześniej. Może częste manewry na półsprzęgle i z wysokimi obrotami silnika? Może jazda z nogą na pedale sprzęgła. Może ogólny, agresywny styl jazdy?

> Siostra nareszcie się wyleczyła z ravki. Jak nie amortyzatory do wymiany co

> 20 tysięcy,

A co się stało, że stwierdzono konieczność wymiany amortyzatorów? Bo według mnie jeżeli nie ma widocznego porządnego wycieku i broczenia olejem to wymiana jest tylko naciąganiem klienta. Nawet lekkie zapocenie nie kwalifikuje od razu amortyzatora do wymiany.

> to pompa wody do wymiany po dwóch latach, lakier jak ze zdrapki tak się łatwo

> rysuje

To kwestia indywidualnych odczuć. Dla jednego jedna rysa to już "lakier do bani", a dla innego nawet matowy samochód nie robi różnicy, byle nie rdzewiało.

> Przy okazji wyszło że tarcze hamulcowe zmieniane przy 40 tysiącach są całkowicie starte bo zaciski

> przednie słabo odbijają.

To czy tarcze są starte i jak też zależy od tego jaki kit wciśnie mechanik klientowi. zużycie hamulców zależy też - co wspominałem wcześniej - od stylu jazdy kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> amory zmieniane na gwarancji dwa razy a teraz na koszt siostry i prblem minął bo te z aso jakieś

> chińskie.

Ale jaki był powód wymiany? Z wszystkich wylał się olej, były plamy pod samochodem? Wiele razy chciano mnie naciągnąć na wymianę amortyzatorów, bo "panie toż to już ponad 10 lat i trza wymienić". A ja zawsze mówię, że nic nie wycieka, tłumią i nie chcę by je wymieniano.

Amortyzator jest do wymiany wtedy gdy olej się z niego wylał, jest cały mokry i absolutnie nic nie tłumi czyli po prostu czy amortyzator jest czy go nie ma to samochód tak samo się zachowuje, a koła podczas jazdy podskakują jak igła w maszynie do szycia.

> A lakier taki że kiedyś ryse paznokciem zrobiłem

Jak się postarasz to każdy lakier zarysujesz paznokciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 10 lat temu to był 2003/2004 a nie 99.

> I porównaj ceny odpowiadających samochodów. Felicji blizej chyba do fabii?

> Poza tym nie bierzesz pod uwagę utraty wartości pieniądza.

> I szybko ta różnica z 3 razy stopnieje.

octavia kosztowała wtedy góra 50 kzł

> Poza tym w te 90 tys. to najtańsza wersja? Z reszta teraz w najtańszej dostajesz wiele wiecej w

> standardzie.

totalny golas, nawet centralnego nie mam o klimie w manualu mogę tylko pomarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej co moją małżonka jeździ to z pompy wody mały wyciek był, ale to jakoś kosztami nie powalało, dosyć tania wymiana była, ale amorki tylne na ostatni przeglądzie zakwalifikowali do wymiany, nic nie ciekną ale tłumią słabo. Z tymi pompami to dosyć częsty problem bo i u kolegi też się posypała. Mimo to autko uważam za bardzo fajne z dosyć dynamicznym silnikiem, w tej mojej jest 177km. i 400nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mialem na szczescie zadnej. Mialem Lotusa z 2ZZ. I wszystko co w nim bylo brytyjskie dzialalo

> nalezycie i bylo w porzadku. A wszystko co sygnowane Toyota bylo syfiaste.

Cos z nim dalej robiles po awarii? W sumie mogla to byc dobra okazja na swapa na jakies K20 / K24 busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cos z nim dalej robiles po awarii? W sumie mogla to byc dobra okazja na swapa na jakies K20 / K24

Zastanawialem sie bardzo powaznie. W koncu jednak odpuscilem temat, naprawilem, wyjalem te pare zabawek, ktore do niego kupilem i sprzedalem jako serie. Meczyl mnie ten samochod...jedno z tych marzen, ktore po spelnieniu okazalo sie mocno rozczarowujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym pracowalem kiedys w Toyocie...znam pare tematow od wewnatrz

A gdzie indziej pracowałeś, dla porównania? Kurde słyszałem już tyle złych opinii od osób które pracowały w Toyocie a tymczasem klienci jacyś zadowoleni. Weź się podziel, o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie indziej pracowałeś, dla porównania? Kurde słyszałem już tyle złych opinii od osób które

> pracowały w Toyocie a tymczasem klienci jacyś zadowoleni. Weź się podziel, o co chodzi.

W zadnej wiecej motoryzacyjnej firmie poza Toyota nie pracowalem. Dlatego nie wiem jak to wyglada w Hondzie czy BMW na przyklad. Ale przypuszczam, ze podobnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawialem sie bardzo powaznie. W koncu jednak odpuscilem temat, naprawilem, wyjalem te pare

> zabawek, ktore do niego kupilem i sprzedalem jako serie. Meczyl mnie ten samochod...jedno z

> tych marzen, ktore po spelnieniu okazalo sie mocno rozczarowujace.

Chyba 'nie ma tego zlego...' wink.gif tym bardziej ze taki swap P&P by raczej nie byl - kilka workow pieniedzy na start a nastepnie sporo czasu i zabawy na dopracowanie wszystkiego w 100%. Duzym plusem bylby ofc posiadany know-how w zakresie modzenia K-serii natomiast pytanie czy robienie tego po raz drugi dalo by taka sama frajde... ja z zabawy z pierwszym B16 mam cool.gif wspomnienia, natomiast z drugim juz niekoniecznie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żeby przez tak krótki okres i tak mały przebieg zajechać sprzęgło to trzeba być prawdziwym

> mistrzem. Według mnie styl jazdy jest powodem tego, że sprzęgło się szybko zużywa.

Od stylu jazdy, a raczej ruszania zależy szybsze starcie tarczy. Jeśli sprzęgło padło przy 90km/h to raczej bym obstawiał uszkodzenie łożyskowania, mocowania tarczy a nie samej tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba 'nie ma tego zlego...' tym bardziej ze taki swap P&P by raczej nie byl - kilka workow

> pieniedzy na start a nastepnie sporo czasu i zabawy na dopracowanie wszystkiego w 100%.

Nawet paradoksalnie calkiem P&P - oczywiscie duzo zabawy z kabelkologia, dorobienie polosi na zamowienie itp. ale akurat jesli idzie o orientacje silnika/skrzyni i umiejscowienie osprzetu to K20 jest duzo blizej do Lotusa z 2ZZ niz tych z motorownia Rovera. Worki pieniedzy plus zabawa w dopracowanie oczywiscie tak, tego sie uniknac nie da.

> czy robienie

> tego po raz drugi dalo by taka sama frajde... ja z zabawy z pierwszym B16 mam wspomnienia,

> natomiast z drugim juz niekoniecznie

Wydaje mi sie identycznie. Ja to juz raz robilem, drugi raz byc takim inwestorem chyba mi sie nie chce. Albo po prostu sie zestarzalem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi mechanicy twierdzą, że E12 to ostatnie dobre Toyoty... Ale takie gadanie to się często słyszy o

> różnych samochodach.

E12 różnymi sztukami przejeździłem pewnie pod 150kkm.

Niektóre dobijały do 400kkm.

Auta w 95% bezawaryjne. Jeden jedyny raz w trasie padła mi cewka.

Oleju nie zużywały, wszystkie to były 1.4 VVTI. Genialne w swojej prostocie samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> E12 różnymi sztukami przejeździłem pewnie pod 150kkm.

> Niektóre dobijały do 400kkm.

> Auta w 95% bezawaryjne. Jeden jedyny raz w trasie padła mi cewka.

> Oleju nie zużywały, wszystkie to były 1.4 VVTI. Genialne w swojej prostocie samochody.

Moja E12 1,6 taka nie była. Brała olej; po naprawie przejechałem 7 tys. i nie bierze.

Za to ostatnio wymieniłem prawy przedni czujnik ABS. zlosnik.gif

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej Twoje zestawienie jest specyficzne - wiekszosc tych aut to typowe, proste jak budowa cepa

> woly robocze z totalnie niewysilonymi motorami. To musi byc dlugowieczne, podstawowa cecha

> takich sprzetow.

Bo takie silniki powinno się stosować a nie silnik kosiarki z 200KM a potem lament że turbo, że wtryski że to że tamto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo takie silniki powinno się stosować a nie silnik kosiarki z 200KM a potem lament że turbo, że

> wtryski że to że tamto...

Mi tego mowic nie musisz, duzo bardziej wolalbym duze V8 N/A niz kosiarke turbo. Szkoda tylko, ze w EU mamy taki okrutny socjalizm i trzeba golic na paliwie ile tylko sie da zeby wyzywic gornikow, rolnikow, hutnikow, niepotrzebne skreslic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mi tego mowic nie musisz, duzo bardziej wolalbym duze V8 N/A niz kosiarke turbo. Szkoda tylko, ze w

> EU mamy taki okrutny socjalizm i trzeba golic na paliwie ile tylko sie da zeby wyzywic

> gornikow, rolnikow, hutnikow, niepotrzebne skreslic.

To świadczy jedynie o tym że wolny rynek jest u nas utopią bo zamożny człowiek z pewnością wyrałby duży wolnossący silnik ale co z tego gdy często nie są one oferowane na rynku UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.