Skocz do zawartości

czym umyć felgi...?


seteman

Rekomendowane odpowiedzi

... jest zima to sobie wymysliłem ze doczyszcze swoje felgi z pyłu po klockach który upodobał sobie zakamarki i tam stwardniał. felgi alu "chromowane". dzis w ruch poszeła pasta do powierzchni chromowanych. jakis płyn potrzebuję. ale taki żeby mi chromu nie sciagnął;)

doradźcie cos co by za duzo nie pocierac a żeby płyn zrobił robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jest zima to sobie wymysliłem ze doczyszcze swoje felgi z pyłu po klockach który upodobał sobie

> zakamarki i tam stwardniał. felgi alu "chromowane". dzis w ruch poszeła pasta do powierzchni

> chromowanych. jakis płyn potrzebuję. ale taki żeby mi chromu nie sciagnął;)

> doradźcie cos co by za duzo nie pocierac a żeby płyn zrobił robotę.

Atack do felg z Autolandu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jest zima to sobie wymysliłem ze doczyszcze swoje felgi z pyłu po klockach który upodobał sobie

> zakamarki i tam stwardniał. felgi alu "chromowane". dzis w ruch poszeła pasta do powierzchni

> chromowanych. jakis płyn potrzebuję. ale taki żeby mi chromu nie sciagnął;)

> doradźcie cos co by za duzo nie pocierac a żeby płyn zrobił robotę.

ja felgi czyszcze cifem i jest malyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 65zl za plyn do mycia felg on chyba przy okazji umyje cale auto i w garazu posprzata

No właśnie yikes.gif Płacę 50 zł za kompleksowe mycie w myjni ręcznej i jak przychodzę po godzinie, to auto jest czyste, łącznie z felgami, jaki jest sens płacic 65 zł za sam płyn do felg? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie Płacę 50 zł za kompleksowe mycie w myjni ręcznej i jak przychodzę po godzinie, to auto

> jest czyste, łącznie z felgami, jaki jest sens płacic 65 zł za sam płyn do felg?

ale taka banka to starczy ci na kilkadziesiat felg, to jest wyjatkowo wydajne, a do dokładnego mycia karoserii też się stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale taka banka to starczy ci na kilkadziesiat felg, to jest wyjatkowo wydajne, a do dokładnego

> mycia karoserii też się stosuje.

No OK, ale jednak dla mnie raczej nieopłacalne jest kupowanie tego, bo i tak jak już mam brudne felgi, to i resztę auta też, więc jadę do myjni i robią to kompleksowo. Jak wyczyszczę felgi sam (czas, pobrudzę się), to i tak zapłacę 50 za mycie reszty auta, więc nie widzę sensu kupować tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O patrz, a mnie wszyscy wyszydzali, że napisałem jak poradzić sobie z zapaskudzonymi felgami.

Porządnie umyć. Na początek myjka wysokociśnieniowa, a potem woda z płynem do mycia naczyń i twarda gąbka. Do tego usunąć wszelkie smołowe kamyczki, brud, jakieś smary czy błoto, wziąć pastę lekko ścierną do nadwozi (ja mam pastę Shell) i pastować.

Potem wszystko powycierać do sucha i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Król klik

Potwierdzam, IronX zrobił robotę. Miałem uporczywy brud,którego nie imały się żądne specyfiki w tym te tanie supermegaspecyfiki za kilkanaście pln, a także domowe sposoby typu nafta,aceton,benzyna ekstr.masło itd. Dopiero po zastosowaniu IronX brud poległ na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No OK, ale jednak dla mnie raczej nieopłacalne jest kupowanie tego, bo i tak jak już mam brudne

> felgi, to i resztę auta też, więc jadę do myjni i robią to kompleksowo. Jak wyczyszczę felgi

> sam (czas, pobrudzę się), to i tak zapłacę 50 za mycie reszty auta, więc nie widzę sensu

O ile dana myjnia posiada odpowiednie specyfiki.Obawiam się,że nie każda myjnia posiada drogie i skuteczne środki.

> kupować tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tylko płynu w stylu:

80587b949a935afc019fd0db3f227d79_1378227900.jpg

Jak to mówią - nie ma bata na żaden brud. A te specyfiki bezkwasowe do felg to się nadają nie powiem do czego. Chyba tylko do codziennej pielęgnacji. Jak brud się weżre w felgę, to sobie możecie polewać tymi autolandami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie bede kupowal ani tego za 65zl ani tego za 12zl poprostu umyje auto na bezdotyku za 5-10zl i

> bedzie jak nowe

Za te kilka złotych to faktycznie umyjesz tak, żę na pierwszy rzut oka będą na zewnątrz wyglądały na czyste. Jeżeli Ciebie taki stan satysfakcjonuje, to OK. Jeżeli ktoś raz na jakiś czas gruntownie wyczyścić felgi i na zewnątrz i od środka ze wszelkich osadów, to niestety na myjni za 5-10 zł tego nie zrobis - do tego bez specjalnego środka się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam pojęcia jakie mają i jak to robią, ale felgi po umyciu są czyste

Gdy jest to bieżący brud to OK(też po wyjeździe z myjni mam czyste i lśniące),ale gdy brud jest naprawdę trwały i silnie związany z felgą to już gorzej.Do bieżącego utrzymywania felg w czystości wystarczy np. K2 do felg,ale do usunięcia poważnego syfu trzeba już użyć lepszych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za te kilka złotych to faktycznie umyjesz tak, żę na pierwszy rzut oka będą na zewnątrz wyglądały

> na czyste. Jeżeli Ciebie taki stan satysfakcjonuje, to OK. Jeżeli ktoś raz na jakiś czas

> gruntownie wyczyścić felgi i na zewnątrz i od środka ze wszelkich osadów, to niestety na myjni

> za 5-10 zł tego nie zrobis - do tego bez specjalnego środka się nie obejdzie.

Przerabiałem temat i w pełni Cię popieram. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Atack do felg z Autolandu jest ok.

Potwierdzam.

Tylko nie radzę używać go w małym pomieszczeniu. Spróbowałem w łazience jedną felgę umyć (żona akurat wyszła z domu shhh.gif). Dokończyłem na balkonie, bo o mało mi kaszel płuc nie wyrwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonax extreme do felg! Nie chcę nic innego do pyłu z klocków. Pozostałe zabrudzenia CIF! Pozostałości po kleju z ciężarków takim gumowym krążkiem (kupilem na autokosmetyki.pl) a efekt widziłaem u oponiarza jak mi czyścił. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.