Skocz do zawartości

W koncu otwarty limit km/h z glowa ... - dla ludu


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam jak przyszedl 2006 i pojawily sie te znaki nono.gif[...]

NT-1030573-M.jpg

Przyszedl 2014 i od dzis pod presja glosujacych ludzi .... nastepuje powrot do normalnosci ok.gif[...]

speed-NT-W.jpg

130km/h zamieniane na open limitdrive.gif[...]

nt-unlimited-speed-sign-625x414.jpg

falconio.jpg

Nie wszystkie stanowe Highways na poczatke ale 200km odcinek i jesli liczba wypadkow spadnie po 12 miesiacach lub bedzie taki sam to z powrotem bedzie jak bylo kiedyslizak.gif[...]

-czyli - drive.gif z glowahmm.gif, na drogach gdzie monontonnosc i zeczenie powoduje swoje

drive-to-conditions-250W.jpg

-jazda na odpowiednim index opon[...]

NT Police dalej bedzie patrolowac Highways.

A7k6anQCUAEQ838.jpg

Z dawnych lat wiekszosc - 95% ludzi drive.gif z V ok 140-160km/h i mysle, ze tym razem bedzie podobniewaytogo.gif, chociaz pewnie jakies jednostki ID-10-T sie trafia ...

Szkoda tylko ze turysci sobie nie pojezdza w nocyzlosnik.gif[...]

Wiec jak widac wszystko sie da z glowa001.gif[...] jak politycy sluza ludowi001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest autostrada?

> przeca najbardziej ekonomiczna predkosc to 70-90 km/h

Owszem, ale na pustych prostych i długich drogach wzrasta wtedy liczba wypadków powodowanych monotonią i zasypianiem. Już dawno to stwierdzono w czasach RFN i NRD na autostradzie tranzytowej z RFN do Berlina Zachodniego. Zachodni Niemcy dobrymi samochodami rozbijali się na potęgę, bo przy 90 km/h zasypiali na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest autostrada?

Pewnie nie w EU znaczeniu, to jest State Highway[...] - jesdna linia w kazdym kierunku, linie do wyprzedzania co jakis czas[...]

Stuart_Highway_Australia-e1362635346991.jpg

stuart-highway-road-train.jpg

20110520-100248.jpg

Boczne drogi sa takiezlosnik.gif[...]

58292742.jpg

> przeca najbardziej ekonomiczna predkosc to 70-90 km/h

I usnac jak przy 110km/h[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super podejscie. To nie predkosc zabija a glupota.

10 lat temu wiekszosc luda, -glownie turysci - dostawalakara.gif od policial.gif za index opon - teraz podejrzewam, ze bedzie podobnie.

Wiekszosc ludzi jest zaok.gif - monotonia potraficzacha.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, ale na pustych prostych i długich drogach wzrasta wtedy liczba wypadków powodowanych

> monotonią i zasypianiem. Już dawno to stwierdzono w czasach RFN i NRD na autostradzie

> tranzytowej z RFN do Berlina Zachodniego. Zachodni Niemcy dobrymi samochodami rozbijali się na

> potęgę, bo przy 90 km/h zasypiali na autostradzie.

Która to droga? Bo żadna z nich nie wygląda na wyjątkowo prostą...

287498964-berlinzachodni.JPG

mar00ha

post-7650-14352523077339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2,9... Jeśli uważasz je za kręte, to polecam okulistę...

2 nie znam, więc pokaż mi na niej dłuższy niż 5 km odcinek prostej..

A 9 jeździłem wielokrotnie - ani kręta, ani prosta. Zwyczajna bardzo. Niczym się nie różni od większości innych europejskich autostrad. Znaczy różni się - ma na długim odcinku więcej pasów niż 2.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Która to droga? Bo żadna z nich nie wygląda na wyjątkowo prostą...

> mar00ha

Jeździłeś tranzytówką w czasach DDR?

Bo porównywanie stanu dzisiejszego ze stanem sprzed 30 lat to trochę jak dziwienie się, że wtedy nie samochody powszechnie nie miały klimatyzacji. Droga była na ogół prawie pusta, szara i ponura, nie było z niej widać żadnych miejscowości, bo DDRowcy ją obsadzili krzaczorami i pilnowali jak terenu eksterytorialnego. I tylko kilkugodzinne stukpstuk betonowych płyt przy 90 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn. byli łapani na jeździe szybszej niż pozwalał indeks opon które mieli zamontowane?

Przywozili ze sobą w bagażu podręcznym "trefne" opony i je montowali, żeby specjalnie łamać kangurze prawo wink.gif

A mnie ciekawi jedno stwierdzenie - dlaczego turyści w nocy sobie nie pojeżdżą? Nie wolno nie-Australijczykom prowadzić pojazdów po zmroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przywozili ze sobą w bagażu podręcznym "trefne" opony i je montowali, żeby specjalnie łamać

> kangurze prawo

Po pierwsze bardzo mnie to ciekawi bo dzisiaj raczej trudno jest kupić opony o typowym rozmiarze stosowanym we współczesnych autach z indeksem niższym niż T a to jest jednak aż 190km/h. Po drugie wiele nowoczesnych aut ma możliwość ustawienia ogranicznika prędkości dla stosowanych opon. Czyli auto teoretycznie może pojechać np. 250km/h ale ustawiam sobie 190km/h bo mam takie opony i wszystko gra ok.gif Może chodzi bardziej o wiek opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 nie znam, więc pokaż mi na niej dłuższy niż 5 km odcinek prostej..

> A 9 jeździłem wielokrotnie - ani kręta, ani prosta. Zwyczajna bardzo. Niczym się nie różni od

> większości innych europejskich autostrad. Znaczy różni się - ma na długim odcinku więcej pasów

> niż 2.

> mar00ha

I wez tym teraz jedz 90 caly czas. Mozna umrzec z nudow. Przy 160 sie nudzi jak cholera, co dopiero wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 nie znam, więc pokaż mi na niej dłuższy niż 5 km odcinek prostej..

> A 9 jeździłem wielokrotnie - ani kręta, ani prosta. Zwyczajna bardzo. Niczym się nie różni od

> większości innych europejskich autostrad. Znaczy różni się - ma na długim odcinku więcej pasów

> niż 2.

> mar00ha

Jeżeli uważasz, że autostrada musi być prosta jak DOL żeby usnąć, to sorry zlosnik.gif

2ki aktualnie nie uśniesz - TIRy nie pozwolą hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś tranzytówką w czasach DDR?

No właśnie nie. Dlatego pytam.

> Bo porównywanie stanu dzisiejszego ze stanem sprzed 30 lat to trochę jak dziwienie się, że wtedy

> nie samochody powszechnie nie miały klimatyzacji.

No i co z tą drogą dziś jest? Wyparowała? Nie ma jej na mapie?

Ja pokazałem mapę. Ty pokaż gdzie ta prosta droga.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I wez tym teraz jedz 90 caly czas. Mozna umrzec z nudow. Przy 160 sie nudzi jak cholera, co dopiero wolniej.

Ależ nie musisz mi tego tłumaczyć. Ja pytam tylko gdzie ta prosta droga RFN-Berlin była/jest.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli uważasz, że autostrada musi być prosta jak DOL żeby usnąć, to sorry

Ja? icon_eek.gif

To Lucyfer pisał o "pustych prostych i długich drogach", jako przykład podając wypadki na "tranzytowej z RFN do Berlina Zachodniego".

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś tranzytówką w czasach DDR?

Klkakrotnie jezdzilem, tyle, ze nie obowiazywalo 90 a 100 km i to i tak bylo upierdliwe. Na 24 - ce zrobionych bylo kilka stacjonarnych pulapek na piuratow drogowych ktorzy przekraczali predkosc o 10 km/h .

O tym aby masowo ktos na niej zasypial nie slyszalem.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz obecnie spora czesc aut i tak jezdzi ponizej 140km/h...

Dokładnie ok.gif

W Niemcowni tam gdzie nie ma ograniczeń i tak 80% aut jedzie w okolicy i poniżej 130-140 km/h.

Raz paliwo, dwa hałas.

Sporo jest aut w przedziale 110-120 km/h czyli już w miarę szybko, a jeszcze oszczędnie.

Kto ma furę i kasę na paliwo lub potrzebę czasu idzie ogniem i tyle.

Ruch w zasadzie sam się normuje w zależności od natężenia ruchu.

Tam gdzie nie ma ograniczeń przynajmniej nie trzeba patrzeć na licznik i jedzie się przyjemniej, płynniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 nie znam, więc pokaż mi na niej dłuższy niż 5 km odcinek prostej..

> A 9 jeździłem wielokrotnie - ani kręta, ani prosta. Zwyczajna bardzo. Niczym się nie różni od

> większości innych europejskich autostrad. Znaczy różni się - ma na długim odcinku więcej pasów

> niż 2.

> mar00ha

to Ci handlowcy Deutche Banku, co zarabiali więcej niż Prezes się tam rozbijali. Ale rozumiesz, oni byli strasznie pracą zmęczeni to dlatego hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 500km do najbliższej stacji benzynowej? wow

[...]. A jak radzą sobie z

> tym motocykliści? Mają też jakieś patenty na modyfikację motocykli czy po prostu wożą

> kanistry?

Tak samo, - long ranger - + auxiliary - czyli dodatkowy bak, + modyfikacja oryginalnego.

Na szybko przychodzi mi do glowy www.safaritanks.com.au - dosc popularne

KLR-650-close-up-500.jpg

TourTank.jpg

+ oczywisciezlosnik.gif[...]

082911top-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O co chodzi z turystami w nocy ?

O to...

kangaroosign-australia.jpg

Tak wygladaja drogi po zmroku ...

osw6.jpg

... lub

l0h8.jpg

Rezultat ... jak masz szczescie to ci bullbar pognie... jak nie well001.gif[...]

kangaroo%2Bvs%2Bfordsmall.JPG

roo-crash-431x300.jpg

Ergo jak popatrzysz na warunki ubezpieczenia . nie obejmuja w duzej ilosci przypadkow zmrok-swit [...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tzn. byli łapani na jeździe szybszej niż pozwalał indeks opon które mieli zamontowane?

Dawniej tak bylo - dzis jak bedzie niewiem.gif, za prawie 10 lat duzo sie zmienilo.

Pamietam - ze np mialem opony o index T - jesli sie nie myle to bylo cos ok 190 km/h.

Highway Patrol polecialby za tobo i np drive.gif 220km/h ... bang - portef juz byl lzejszyzlosnik.gif[...]

601AS052.jpg

Teraz pewnie i tak wiekszosc aut ma index 240km/h ... wiec niewiem.gif jak bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile taka prosta ma długości?

Odcinek jest 200km - narazie- zobaczymy co sie stanie po 12 miesiacachniewiem.gif

-opcje - bedzie jak kiedys - wszlekie highways otwarty limit

-bedzie inaczej - niektore highways otwarty limit

-zostanie jak jest 130km/h

-bedzie nowy limit np 140-150km/h

Cala droga ma ciut ponad 3,000 km, w zasadzie prosta caly czaszlosnik.gif

adelaide-darwin2_458_418_cy_100.jpg

> przy 140 to sie nie usnie?

Nie, duzo czynnikow - wiekszy halas, inna koncentracja - juz dawno stweirdzono ze najgorsze sa V od 90 do 110 km/h - juz 120km/h robi roznice ... 001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie

> W Niemcowni tam gdzie nie ma ograniczeń i tak 80% aut jedzie w okolicy i poniżej 130-140 km/h.

> Raz paliwo, dwa hałas.

> Sporo jest aut w przedziale 110-120 km/h czyli już w miarę szybko, a jeszcze oszczędnie.

> Kto ma furę i kasę na paliwo lub potrzebę czasu idzie ogniem i tyle.

> Ruch w zasadzie sam się normuje w zależności od natężenia ruchu.

> Tam gdzie nie ma ograniczeń przynajmniej nie trzeba patrzeć na licznik i jedzie się przyjemniej,

> płynniej.

Spalanie tutaj jest głównym czynnikiem. Jednak powyżej tych 110-120 zaczyna rosnąć lawinowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, ale na pustych prostych i długich drogach wzrasta wtedy liczba wypadków powodowanych

> monotonią i zasypianiem. Już dawno to stwierdzono w czasach RFN i NRD na autostradzie

> tranzytowej z RFN do Berlina Zachodniego. Zachodni Niemcy dobrymi samochodami rozbijali się na

> potęgę, bo przy 90 km/h zasypiali na autostradzie.

To jest coś czego nasi drogowcy nigdy nie zrozumieją, choć tam wpadli na to już tyle lat temu. Nie wszędzie, ale u nas na niektórych autostradach mogliby znieść limity i nic złego by się nie stało. Wiele naszych autostrad jest bardzo monotonne - dłuuugie proste odcinki, w większej części ukryte za ekranami. Nuuuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to...

> Tak wygladaja drogi po zmroku ...

> ... lub

> Rezultat ... jak masz szczescie to ci bullbar pognie... jak nie well[...]

> Ergo jak popatrzysz na warunki ubezpieczenia . nie obejmuja w duzej ilosci przypadkow zmrok-swit

> [...]

to kangury włażą tylko pod auta turystów? miejscowych omijają? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co by było gdyby w Polsce wprowadzono na autostradach brak limitu?

> Według mnie ludzie i tak jeździliby dalej tak jak jeżdżą.

Tak, bi ten kto chce i tak teraz jedzie 200 km/h i więcej, reszta wychodzi z zasady eko wink.gif Nie będę jechać więcej niż np. 150 bo później pali 7, albo 15 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.