Skocz do zawartości

No i jest wyrok - samochody RHD w Polsce.


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

> Takze czy to sie komus podoba czy nie, samochody RHD juz niedluga beda moglby byc rejestrowane w

> Polsce.

Czym tu się podniecać.

Przypuszczam, że:

- ceny tych samochodów wzrosną,

- ubezpieczenie będzie droższe.

Poza tym nie wróżę aż takiej popularności z uwagi choćby na wygodę. Już widzę kierowców biegających na około przy parkingowych szlabanach czy na bramkach na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czym tu się podniecać.

> Przypuszczam, że:

> - ceny tych samochodów wzrosną,

> - ubezpieczenie będzie droższe.

> Poza tym nie wróżę aż takiej popularności z uwagi choćby na wygodę. Już widzę kierowców biegających

> na około przy parkingowych szlabanach czy na bramkach na autostradzie.

na bramkach na A4 jest stanowisko do obslugi takich aut ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym nie wróżę aż takiej popularności z uwagi choćby na wygodę. Już widzę kierowców biegających

> na około przy parkingowych szlabanach czy na bramkach na autostradzie.

i nad tym bym sie skupił a nie nad szukaniem na siłę nie bezpieczeństw przy wyprzedzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takze czy to sie komus podoba czy nie, samochody RHD juz niedluga beda moglby byc rejestrowane w

> Polsce.

Rejestrowane mogą być od zawsze, bo organ rejestrujący nie wnika po której stronie jest kierownica. Gwarantuję, że (nazwijmy to masowo) takie auta nie będą jeździły po naszych drogach biglaugh.gif. Nie i już old.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i nad tym bym sie skupił a nie nad szukaniem na siłę nie bezpieczeństw przy wyprzedzaniu.

Niestety Koyotee nie masz racji. Wystarczy np w lecie w okolice wiejskich dyskotek podjechać i zobaczyć co się dzieje, szczególnie tam gdzie młodzież zmywakowa przyjeżdża się lansować w czasie wolnym do Polski.

Na boczne drogi w "porach dyskotekowych " strach wyjechać bo wyprzedzających na oślep pędzących na złamanie karku bejc różnej maści z kierownicą po prawej aż się mieni w oczach.

Dla mnie sposób jest prosty- samochód z GB musi mieć przed przyjazdem do pl aktualnie brytyjskie badanie techniczne ważne minimum 6 miesięcy. Przynajmniej unikniemy przywozu szrotu a resztę zweryfikuje rynek i ubezpieczyciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I właśnie tutaj będzie szło 90% importu tych samochodów. Do sportu mniej lub bardziej amatorskiego

Kolega znalazł mi kilka sztuk vectr, mondeo itp po 100 funtów bez mot i ubezpieczenia... Oj będzie wysyp kapeluszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I właśnie tutaj będzie szło 90% importu tych samochodów. Do sportu mniej lub bardziej amatorskiego

O ile ktoś potrafi się przełamać do zmiany biegów nie tą ręką. A nie każdemu się to udaje. Ja np., nie dałem rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega znalazł mi kilka sztuk vectr, mondeo itp po 100 funtów bez mot i ubezpieczenia... Oj będzie

> wysyp kapeluszy

Koszty sprowadzenia są w tym momencie spore. Na kołach to nie pojedzie, laweta z UK będzie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile ktoś potrafi się przełamać do zmiany biegów nie tą ręką. A nie każdemu się to udaje. Ja np.,

> nie dałem rady.

nie wiem. Nigdy nie jechałem.

Ale człowiek jest się w stanie wszystkiego nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koszty sprowadzenia są w tym momencie spore. Na kołach to nie pojedzie, laweta z UK będzie droga.

Masz racje oj masz racje. 800-1000 złotych laweta... Patrolem kolega podjechał pod lawetę w londynie, wziął 100zł za to, laweta 1000 do rzeszowa i z rzeszowa na kołąch tutaj. Jak kupujesz w dużym mieście uk wyjdzie tanio max 1500 z lawetowaniem tam i tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tym nie wróżę aż takiej popularności z uwagi choćby na wygodę. Już widzę kierowców biegających

> na około przy parkingowych szlabanach czy na bramkach na autostradzie.

O tym to już dawno pisałem, ale jeżeli jeżeli tak się krzyczy o tej wypadkowości, to nie ta grupa miałaby być problematyczna. Jakoś tych dreswagenów to ja nie widuję na autostradach czy płatnych parkingach ze szlabanami i podobnie nie pojawią się te RHDdreswagenII, ponieważ to płacić trzeba. Nasycenie rynku i tak jest na tyle duże, że amatorów na RHD będzie niewielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety Koyotee nie masz racji. Wystarczy np w lecie w okolice wiejskich dyskotek podjechać i

> zobaczyć co się dzieje, szczególnie tam gdzie młodzież zmywakowa przyjeżdża się lansować w

> czasie wolnym do Polski.

> Na boczne drogi w "porach dyskotekowych " strach wyjechać bo wyprzedzających na oślep pędzących na

> złamanie karku bejc różnej maści z kierownicą po prawej aż się mieni w oczach.

To margines - może jeszcze podać ile więcej wypadków powodują z racji palenia gum pojazdem RHD?

Ja tam widuję sporo takich pojazdów, ale niekoniecznie w okolicach zmywakowych dyskotek i jakoś problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O tym to już dawno pisałem, ale jeżeli jeżeli tak się krzyczy o tej wypadkowości, to nie ta grupa

> miałaby być problematyczna. Jakoś tych dreswagenów to ja nie widuję na autostradach czy

> płatnych parkingach ze szlabanami i podobnie nie pojawią się te RHDdreswagenII, ponieważ to

> płacić trzeba. Nasycenie rynku i tak jest na tyle duże, że amatorów na RHD będzie niewielu.

Za to pojawi się masa tego typu samochodów na lokalnych drogach.

Zanosi się , że będzie na wioskach wymiana "taboru" - bememek z początku lat 90, Golfów II-IV, wiekowych 80 -tech A4 i A6 spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To margines - może jeszcze podać ile więcej wypadków powodują z racji palenia gum pojazdem RHD?

nie pisże o paleniu gumy- problem jest inny połączenie: dres-RHD -Lokalna wąska droga jak dla mnie czacha.gif

> Ja tam widuję sporo takich pojazdów, ale niekoniecznie w okolicach zmywakowych dyskotek i jakoś

> problemu nie ma.

Dlatego napisałem- zjedź z głównych dróg i podjedź w lecie w okolice sobotnio-piątkowych miejsc do zabaw młodzieży wiejskiej. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za to pojawi się masa tego typu samochodów na lokalnych drogach.

To są jedynie Twoje domniemania, a ja śmiem twierdzić, że będzie tego margines. Teraz też się spotyka, szczególnie w okresach urlopowych, gdzie wielu rodaków przyjeżdża na urlop, do rodzin itd.

> Zanosi się , że będzie na wioskach wymiana "taboru" - bememek z początku lat 90, Golfów II-IV,

> wiekowych 80 -tech A4 i A6

To wszytko trzeba naprawiać (a im nowsze tym droższe), ubezpieczać (OC pewnie będzie wyższe) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pisże o paleniu gumy- problem jest inny połączenie: dres-RHD -Lokalna wąska droga jak dla mnie

Najwyraźniej mnie nie zrozumiałeś alien.gif

> Dlatego napisałem- zjedź z głównych dróg i podjedź w lecie w okolice sobotnio-piątkowych miejsc do

> zabaw młodzieży wiejskiej.

Czytaj może dokładniej i bez zaślepienia - widziałem takie miejsca i wiem co tam jeździ. Jak pisałem - napisz ile będzie więcej wypadków po wprowadzeniu możliwości normalnej rejestracji RHD w Polsce, skoro obecnie bez takiej jest tak, jak to przedstawiasz:

Quote:

Niestety Koyotee nie masz racji. Wystarczy np w lecie w okolice wiejskich dyskotek podjechać i

zobaczyć co się dzieje, szczególnie tam gdzie młodzież zmywakowa przyjeżdża się lansować w> czasie wolnym do Polski. Na boczne drogi w "porach dyskotekowych " strach wyjechać bo wyprzedzających na oślep pędzących na złamanie karku bejc różnej maści z kierownicą po prawej aż się mieni w oczach.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety Koyotee nie masz racji. Wystarczy np w lecie w okolice wiejskich dyskotek podjechać i

> zobaczyć co się dzieje, szczególnie tam gdzie młodzież zmywakowa przyjeżdża się lansować w

> czasie wolnym do Polski.

> Na boczne drogi w "porach dyskotekowych " strach wyjechać bo wyprzedzających na oślep pędzących na

> złamanie karku bejc różnej maści z kierownicą po prawej aż się mieni w oczach.

teraz to już trochę fantazjujesz.

No bo nie powiesz mi, że w środku nocy, z napezeciwka, z włączonymi światłami... jesteś w stanie określić po której stronie jest kierownica. skromny.gif

> Dla mnie sposób jest prosty- samochód z GB musi mieć przed przyjazdem do pl aktualnie brytyjskie

> badanie techniczne ważne minimum 6 miesięcy. Przynajmniej unikniemy przywozu szrotu a resztę

> zweryfikuje rynek i ubezpieczyciele.

przecież mamy u nas badanie techniczne. Co to zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za to pojawi się masa tego typu samochodów na lokalnych drogach.

> Zanosi się , że będzie na wioskach wymiana "taboru" - bememek z początku lat 90, Golfów II-IV,

> wiekowych 80 -tech A4 i A6

w czym ci to przeszkadza? Co się tej wioski tak uczepiłeś?

Ja do tej pory znałem 2 osoby (słownie DWIE), które jeździły w PL autami RHD na brytyjskich blachach dosć długo.

Pierwszy to był mój były szef.

Drugi to był współpracownik (Polak który na chwilę przyjechał z GB).

I nie były to ani szroty ani nie jeździli tym po wioskach ani nie jarali lacza pod dyskoteką. No bo ciężko tak powiedzieć o kilkumiesięcznym Astonie Martinie DBS że to padło i przeglądu nie powinno przejść wink.gif Toyota Avensis sprzed 5 chyba lat też raczej nie jest zgniła od spodu a zawieszenie nie trzyma się na gumkach od majtek.

Na wsi za to nie widziałem ANI JEDNEGO takiego samochodu. A bywam zarówno pod Kraśnikiem jak i pod (uwaga wrażliwi!) Radomiem skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz to już trochę fantazjujesz.

w okolicy w której mieszkam masa młodzieży pracuje w GB - stąd takie a nie inne spostrzeżenia

> No bo nie powiesz mi, że w środku nocy, z naprzeciwka, z włączonymi światłami... jesteś w stanie

> określić po której stronie jest kierownica.

czytaj ze zrozumieniem- problem dotyczy kierującego RHD który będzie usiłował cokolwiek na pl drodze jednojezdniowej wyprzedzać.

> przecież mamy u nas badanie techniczne. Co to zmieni?

icon_eek.gifZ choinki się urwałeś? przecież doskonale wiemy jak wyglądają u nas badania techniczne spineyes.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w czym ci to przeszkadza? Co się tej wioski tak uczepiłeś?

nie uczepiłem się, po prostu stwierdzam fakt, iż zajeżdżone ulepy zamienione zostaną na mniej zużyte angliki- niestety jeszcze nikt nie znalazł metody na zdrowy rozsądek kierowców.

jak dla mnie i jedno i drugie stanowi potencjalne zagrożenie na drodze.

> Ja do tej pory znałem 2 osoby (słownie DWIE), które jeździły w PL autami RHD na brytyjskich

> blachach dosć długo.

> Pierwszy to był mój były szef.

> Drugi to był współpracownik (Polak który na chwilę przyjechał z GB).

> I nie były to ani szroty ani nie jeździli tym po wioskach ani nie jarali lacza pod dyskoteką. No bo

> ciężko tak powiedzieć o kilkumiesięcznym Astonie Martinie DBS że to padło i przeglądu nie

> powinno przejść Toyota Avensis sprzed 5 chyba lat też raczej nie jest zgniła od spodu a

> zawieszenie nie trzyma się na gumkach od majtek.

> Na wsi za to nie widziałem ANI JEDNEGO takiego samochodu. A bywam zarówno pod Kraśnikiem jak i pod

> (uwaga wrażliwi!) Radomiem

Nie widzisz różnicy?- kwestia przepisów jakie masz dziś i jakie będziesz miał za chwilę. w tej chwili bez przeróbki nie zarejestrujesz takiego RHD (poza pewnymi wyjątkami)

Jeśli masz auto na blachach GB pojeździsz do czasu jak Ci się bad. techniczne skończy- potem niestety czas wracać za wodę odnowić a to kosztuje.

po zmianie przepisów będą przywozić zapewne na zasadach takich jak z Niemiec czy np Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w okolicy w której mieszkam masa młodzieży pracuje w GB - stąd takie a nie inne spostrzeżenia

> czytaj ze zrozumieniem- problem dotyczy kierującego RHD który będzie usiłował cokolwiek na pl

> drodze jednojezdniowej wyprzedzać.

> Z choinki się urwałeś? przecież doskonale wiemy jak wyglądają u nas badania techniczne

no tak.

I teraz wyobraź sobie co to nam poprawi jeśli takie auto nawet sprawne przyjedzie z GB?

Jak długo będzie sprawne?

Chciałem ci tylko delikatnie zasugerować, że w złym miejscu szukasz problemu i w złym miejscu szukasz rozwiązania tego problemu waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty czytasz co piszesz?

> Przeglady w uk sa o wiele bardziej rygorystyczne niz w pl, polowa tego zlomu z pl nie dostalaby

> przegaldu w uk.

Hefi z kim sie w dyskusje wdajesz i o oczym? Wiekszosc udzielajacych sie anglika widziala w telewizji, kikku na parkingu, ze trzech moze prowadzila takie auti. Niektorym wypowiadajacym sie brakuje wyobrazni zeby wyobrazic sobie wyprzedzanie takim autem w pl. A praktyczna wiekszosc jest przeciwna i z calego setcq zyczy drogiego oc i innych glupot bo im dupy zal sciska czy co?

Nie chca niech nie kupuja rhd, nie chca niech nie jezdza w ogole. Ja od zawsze twierdze, ze jesli unia to unia, prawo do rejestracji sie nalezy i juz.

Sam sobie zmontuje fto albo skylinea abo jescze cos inszego.

Alleluja zatem.

P.S. kiedys jz ktos mi tu udowadnial, ze jego kolega pracuje na stacji diagnostycznej w uk i wie jak sie robi moty i wszystkie te auta nie przeszlby przegladu w Pl... czujesz?

hehe.gif

Tak wiec szkoda pradu na jalowe dyskusje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że jak taki napalony kierowca bolidu RHD, podjarany faktem, iż taniutko kupił mega furę i zrobił deal życia, w sytuacji, gdy wyskoczy mi na czołówkę, bo właśnie chciał wyprzedzić 10 tirów w jedym rzucie to ja będę jechać RAMem, a nie Fabią swojej Mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. kiedys jz ktos mi tu udowadnial, ze jego kolega pracuje na stacji diagnostycznej w uk i wie

> jak sie robi moty i wszystkie te auta nie przeszlby przegladu w Pl... czujesz?

> Tak wiec szkoda pradu na jalowe dyskusje

kolega "swiko" ( jak nie pomylilem ) pracuje na SKP* w GB i swego czasu zalozyl na fordziazach watek o tym jakie "perełki" mu sie na stacji pojawiają - jesli ktos jeszcze zechce napisac ze polowa polskich aut nie przeszloby mot niech wlezie w tamten watek smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile ktoś potrafi się przełamać do zmiany biegów nie tą ręką. A nie każdemu się to udaje. Ja np.,

> nie dałem rady.

w londynie pracowalem jako kierowca - dostawca materialu na budowy

na baze jechalem swoim autem potem caly dzien angielskim busem po budowal po calym londynie, na koniec dnia na baze i do domu swoim autem

to byl dopiero mlyn spineyes.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega "swiko" ( jak nie pomylilem ) pracuje na SKP* w GB

Ja rozumiem, że wyspa i daleko... Ale nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora...

> i swego czasu zalozyl na fordziazach watek o tym jakie "perełki" mu sie na stacji pojawiają - jesli ktos

> jeszcze zechce napisac ze polowa polskich aut nie przeszloby mot niech wlezie w tamten watek

I te perełki przeszły NCT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja rozumiem, że wyspa i daleko... Ale nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora...

> I te perełki przeszły NCT?

takie perelki jezdza po wyspach oslabiony.gif

a skoro u nich tez sie tzw: prezent zostawia w aucie to znaczy ze tam tez tak robią oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega "swiko" ( jak nie pomylilem ) pracuje na SKP* w GB

Nie w GB, tylko w Irlandii.

A jesli chodzi o przeglady to bardzo duza roznica.

> i swego czasu zalozyl na

> fordziazach watek o tym jakie "perełki" mu sie na stacji pojawiają - jesli ktos

> jeszcze zechce napisac ze polowa polskich aut nie przeszloby mot niech wlezie w

> tamten watek

Perełki mu sie pojawiaja, ale przegladu nie przechodza.

Faktem jest jednak, ze w UK o przeglad (MOT) duzo latwiej niz w Irlandii i zapewne tez da sie zalatwic za przyslowiowa flaszke tak jak to i u nas w PL.

W Irlandii nie ma szans, bo do robienia przegladow jest wynominowana jedna firma ktora wygrala przetarg i z tego co wiem raczej nie robia wałków bo nie usmiechało by im sie stracic taka fuche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie perelki jezdza po wyspach

> a skoro u nich tez sie tzw: prezent zostawia w aucie to znaczy ze tam tez tak robią

Faktem jest, ze zarowno w UK jak i Irlandii jest pelno złomów. I to wlasnie takie auta sa duzo tańsze niz w Polsce, tylko ze zazwyczaj sa w tak agonalnym stanie, ze to nawet do Polski nie dojedzie.

Te przysłowiowe vectry za 100 funtow to sobie mozna miedzy bajki wsadzic.

W Niemczech tez mozna taka vectre wyrwac, tylko nikt tego nie bierze (nawet handlarze) bo nic by z tego juz nie zrobili.

Dobre auto w UK i Irlandii tez kosztuje sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te przysłowiowe vectry za 100 funtow to sobie mozna miedzy bajki wsadzic.

zwlaszcza ze kazdy szrot zaplaci od reki 150 funtow-przynajmniej tak jest u mnie hehe.gif

ale to jest wlasnie polska legenda-nie ma takiej ceny za auto aby nie mozna bylo kupic jeszcze taniej aby sasiadowi gul wyskoczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nadzieje, ze kwoty za ubezpieczenie odstrasza. Natomiast cieszy mozliwosc legalniego kupienia i

> uzywania auta, ktore nie mialo wersji z kierownica po prawidlowej stronie

Skyline GT-R 34 serduszka.gif

Idealny samochó na niedzielny car a przynajmniej w pełni legal będzie można mieć ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skyline GT-R 34

> Idealny samochó na niedzielny car a przynajmniej w pełni legal będzie można mieć

Ja bym tak sie jeszcze nie cieszyl, bo wg projekty zmiany ustawy, ktory to swoja droga pojawil sie juz 2012 roku, pojazdy beda musialy miec swiadectwo homologacji typu WE (cokolwiek to znacz).

Ale domyslam sie, ze z autami ktore byly robione tylko na rynek japonski i nigdy nie byly sprzedawane w UE, moze byc problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega "swiko" ( jak nie pomylilem ) pracuje na SKP* w GB i swego czasu zalozyl na

> fordziazach watek o tym jakie "perełki" mu sie na stacji pojawiają - jesli ktos

> jeszcze zechce napisac ze polowa polskich aut nie przeszloby hmot niech wlezie w

> tamten watek

A moj wujek jest gornikiem ok.gif

W Polsce za to igly same poganiaja ok.gif

Wg bodajze samaru 4 na 5 aut zarejestrowanych w PL ma historie kolizyjne.

Pracuje z autami na codzien, pracowalem tez w UK w tym temacie. Powi m Ci, ze pomyslowosc ludzka i skapstwo sa bezgraniczne i stad roznego rodzaju ulepy.

Jednak mimo wszystko auta w UK sa mlodsze o srenio 4-5lat od ich odpowiednikowu gdzie w UK proces krecenia licznikow w porownaniu do tego u nasto jakis marginalny ulamek bo tam przebig jest wpisywany przy kazdym przegladzie do bazy komputerowej i na odcinku z przegladu. Tak wiec nie masz racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz racje oj masz racje. 800-1000 złotych laweta... Patrolem kolega podjechał pod lawetę w

> londynie, wziął 100zł za to, laweta 1000 do rzeszowa i z rzeszowa na kołąch tutaj. Jak

> kupujesz w dużym mieście uk wyjdzie tanio max 1500 z lawetowaniem tam i tu

niezły znajomy skoro udało mu się kupić, zajechać, i przyjechać z samochodem w budżecie 1500zł, zwłaszcza, że sam głupi bilet na prom dla lawety to 100 funtów (500zł, i to do tego w przedsprzedaży) w jedną stronę, a odległość dzieląca nas od UK to 1400km w jedną stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niezły znajomy skoro udało mu się kupić, zajechać, i przyjechać z samochodem w budżecie 1500zł,

> zwłaszcza, że sam głupi bilet na prom dla lawety to 100 funtów (500zł, i to do tego w

> przedsprzedaży) w jedną stronę, a odległość dzieląca nas od UK to 1400km w jedną stronę

kolega wziął 40 funtów za lawetowanie patrola bez motu w londynie podwiózł 4 kilometry ( pisałem 100 a okazało się że 200). LAWETA londyn-rzeszów 1050 złotych brutto na fv taką naczepą na kilka aut, znaleźliśmy firmę w allegro. Z Rzeszowa Do Garażu 55 kilometrów kolejna laweta za 200 złotych. Auto rozłożone już. Każdy może w tej cenie to zrobić, Całość mniej niż 1500 a mówimy o terenówce. Jakby auto było z motem i pokroju civica spokojnie w 1000złotych bym się zmieścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wcale jeszcze nie jest takie pewne czy auta ktore mialy tylko kierownice po prawej stronie

> bedzie sie dalo zarejestrowac.

> Wiekszosc takich samochodow (o ile dobrze mi sie wydaje) bylo produkowane tylko na rynek japonski.

A te które były produkowane na rynek angielski? I amerykański?

> A w 2012 byl projekt ustawy ktora miala zezwalac na rejestracje RHD, jednak bylo tam wyraznie

> napisane ze bedzie to dotyczyc tylko samochodow majacych homologacje EU.

Super, wiekszość producentów bez problemu wydaje papier potwierdzający zgodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega "swiko" ( jak nie pomylilem ) pracuje na SKP* w GB i swego czasu zalozyl na

> fordziazach watek o tym jakie "perełki" mu sie na stacji pojawiają - jesli ktos

> jeszcze zechce napisac ze polowa polskich aut nie przeszloby mot niech wlezie w

> tamten watek

Bo wbrew pozorom angielski MOT i niemeicki TUV to nie są jakieś skomplikowane badania. Nie wiedzieć czemu obrosły one legendą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo wbrew pozorom angielski MOT i niemeicki TUV to nie są jakieś skomplikowane badania. Nie wiedzieć

> czemu obrosły one legendą.

Wymagania sa raczej takie same lub bardzo zblizone do Polskich.

Jedyna roznica, to ze te wymagania sie egzakwuje raczej, a w Polsce nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymagania sa raczej takie same lub bardzo zblizone do Polskich.

I tu sie mocno mylisz. Wymagania sa inne a dokładniej nacisk jest połóożony na inne czynniki i inne usterki sa klasyfikowane jako "poważne".

> Jedyna roznica, to ze te wymagania sie egzakwuje raczej, a w Polsce nie.

I tu znów się BARDZO mylisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.