Skocz do zawartości

Idealne auto na dojazdy do pracy


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

OK to teraz myślimy nad tym co najlepiej nadaje sie na codzienne dojazdy do roboty.

Zakładamy że pon-pt jeździmy sobie do pracy. Każdy z nas ma inną odległość, jedzie w mieście, albo i nie, więc wyjdzie z tego coś innego dla każdego, a może jest jakiś wspólny samochód ktory każdego "dobrze" by do roboty zawiózł.

Po mojemu to jest tak:

Dojeżdżam codziennie 40km w jedną stronę. 50% autostrada, 50% jazda miejska.

Do roboty jadę yarisem mkII 1.33 100KM z LPG. Pod wieloma względami jest to fajne auto, bo:

- jedzie za poniżej 20zł/100km - co jest ważne przy dośc dalekim dojeździe.

- ma klimę

- ma 5 drzwi, przesuwną kanapę z tyłu i jest dośc pakowny, więc jest fajnym wózkiem na zakupy.

- w ogóle się nie psuje, więc można na nim polegać.

Wady:

- prowadzi sie jak taczka

- mała moc, szczególnie na LPG

- brak wygody, tyłek boli od jazdy tym

- głośny - na autostradzie radia nie posłuchasz.

Co na jego miejsce by było fajne?

Myślałem o mercedesie A klasa 170. Założyć mu LPG. Mógłby mieć automat - super na korki w odcinkach miejskich. Mógłby mieć webasto - nie marznie sie jak sie wsiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale dobrze licząc to większa część przebiegu to są dojazdy do pracy - szczególnie u mnie. Tak naprawdę większośc czasu spędzonego w samochodzie to jest właśnie dojazd do roboty.

Czyli to jak się wóz spisuje jako dojeżdżacz robotny powinien determinować wybór auta zlosnik.gif

Np. kupujesz galaxy bo masz dwójkę dzieci i jak jedziesz raz w roku na 2 tyg nad morze, to musisz się spakować z tobołami - a resztę roku sie mordujesz z autobusem jeżdżąc do pracy w centrum miasta, kiedy żona dzieci do przedszkola zawiozła corsą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może nie będę pisał co się najlepiej sprawdza moim mulher.gif

Wszyscy już wiedzą.

wink.gif

Ogólnie uważam, że przy profilu dojazdu rzędu 15-20km. im mniejsze i oszczędniejsze tym lepiej. Wszystko inne jest bez znaczenia.

Pozostają względy bezpieczeństwa. Wedle uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale dobrze licząc to większa część przebiegu to są dojazdy do pracy - szczególnie u mnie. Tak

> naprawdę większośc czasu spędzonego w samochodzie to jest właśnie dojazd do roboty.

> Czyli to jak się wóz spisuje jako dojeżdżacz robotny powinien determinować wybór auta

> Np. kupujesz galaxy bo masz dwójkę dzieci i jak jedziesz raz w roku na 2 tyg nad morze, to musisz

> się spakować z tobołami - a resztę roku sie mordujesz z autobusem jeżdżąc do pracy w centrum

> miasta, kiedy żona dzieci do przedszkola zawiozła corsą

W przypadku Vana mozna sie zastanawiac wink.gif

Ale kompakt czy klasa srednia IMHO idealnie nadaje sie na dojazdy do pracy ok.gif

W dodatku jezeli dojezdzasz autostrada to auta mniejszego niz kompakt bym jednak nie polecal grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 compakt 318ti LPG

wolnossace 2.0 143KM idealne pod LPG, przy jedzie mieszanaj nie oszczednej ZAWSZE mieszcze sie w 10L LPG z calego baku przy dojaxdach do pracy (25km z czego 15km drogami wiejskimi/podmiejskimi 10km miasto - wroclaw)

czesci tanie, nie psuje sie podnad przecietne

genialne prowadzenie, genialna pozycja za kierownica

jak stac na wiecej to szukac tego samego silnika w budzie 118i (120i ma juz bezposredni wtryk) lub jak spalanie nie jest tak wazne to 325ti lub 130i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co można robic przy benzynie? Same pierdoły

Opony, amortyzatory, części zawieszenia, układ chłodzenia, hamulcowy, filtry, rozrządy, części elektryczne.

Ogólnie eksploatacja, wszystko można tylko po co.

Napisz po prostu, że nerwią Cię dojazdy tym Yarisem ale chłodna kalkulacja mówi, że tak jest korzystnie finansowo i koło się zamyka ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki masz budzet?

Żaden, na tylko rozkminiam sytuację i wypytuję co dla kogo jest dobrym autem na dojazdy do roboty. Ale coś odzew marny

Jak do 40k to brac uzywanego ceeda 1.6 90KM CRDI.

> Jak nowka to Swift 1.2/Fiesta 1.0T albo wspomniana w innym watku kaczka by Ford.

no to sobie raczej z yarisa nie poprawie - fieste w domu mam, nawet dwie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nienawidze tego yarisa

> ale prawda jest taka, że nie ma żadnego racjonalnego argumentu żeby jeździć czym innym.

waytogo.gif

Dlatego należy wprowadzić argumenty nieracjonalne i od razu pójdzie sprawniej cool.gif

Czego Ci brakuje, czego chcesz doświadczyć ?

Kup coś z jajem tylko żeby LPG można było dołożyć żebyś za bardzo nie cierpiał grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego należy wprowadzić argumenty nieracjonalne i od razu pójdzie sprawniej

> Czego Ci brakuje, czego chcesz doświadczyć ?

niczego - dojeżdżać w spokoju do roboty.

jakieś auto klasy B z automatem, webasto, dobrymi siedzeniami i uczciwym wyciszeniem to by bylo to zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok w co bys celowal konkretnie?

Gdyby Chevrolet nie zrezygnował z europejskiego rynku, to poleciłbym Cruze 1,4T zlosnik.gif

Miałbyś fajny wypas za nieduże pieniądze ok.gif

Sam jeżdżę po mieście i za miasto Cruze i to sprawdza się. To przestronne ale jednak kompaktowe auto.

W mojej wersji brakuje mi turbiny i automatycznej skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> też podejrzewam że to taka sama taczka jak yaris

jeździłem 1.2 90KM- głosne to w środku, trzeba mocno kręcić.

Plastiki takie jak w yarisie, regulacja fotela taka jak w lanosie, na dźwigienkę, a nie na pokrętło jak np. w "niemcach". Opony wąskie- ogólnie rozczarowany byłem tym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wygodniejsze toto od yarisa?

> nie znam go w ogóle - będzie trzeba pomacać

tez szukalem auta na dojazdy do roboty i weekendowe zabawy (z tego ostatniego nic nie wychodzi z racji pernamentnego braku czasu)

moje typy byly nasptepujace:

yaris TS

corsa C 1.8i

saxo vts

swift 1.5

e46 compakt

i wnioski nastepujace:

yaris na tor fajna zabawka ale codzien straszna taczka i pileczka pink pong

corsy nie znalazlem w przyzwoitym stanie

saxo zajechane KJSami

swift bardzo fajny wygodneijszy od yarisa, mniej nerwowy, ale najdrozszy z tych wszystkich

BMW jak pisalem: super wygodna, idealne czucie auta i duza frajda z RWD jak sie chce lub potulna jak baranek przy wlaczonym DSC

stanelo na BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździłem 1.2 90KM- głosne to w środku, trzeba mocno kręcić.

> Plastiki takie jak w yarisie, regulacja fotela taka jak w lanosie, na dźwigienkę, a nie na pokrętło

> jak np. w "niemcach". Opony wąskie- ogólnie rozczarowany byłem tym samochodem.

1.5 ma zupelnie inne fotele i nastawy zawiasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK to teraz myślimy nad tym co najlepiej nadaje sie na codzienne dojazdy do roboty.

> Zakładamy że pon-pt jeździmy sobie do pracy. Każdy z nas ma inną odległość, jedzie w mieście, albo

> i nie, więc wyjdzie z tego coś innego dla każdego, a może jest jakiś wspólny samochód ktory

> każdego "dobrze" by do roboty zawiózł.

> Po mojemu to jest tak:

> Dojeżdżam codziennie 40km w jedną stronę. 50% autostrada, 50% jazda miejska.

> Do roboty jadę yarisem mkII 1.33 100KM z LPG. Pod wieloma względami jest to fajne auto, bo:

> - jedzie za poniżej 20zł/100km - co jest ważne przy dośc dalekim dojeździe.

> - ma klimę

> - ma 5 drzwi, przesuwną kanapę z tyłu i jest dośc pakowny, więc jest fajnym wózkiem na zakupy.

> - w ogóle się nie psuje, więc można na nim polegać.

> Wady:

> - prowadzi sie jak taczka

> - mała moc, szczególnie na LPG

> - brak wygody, tyłek boli od jazdy tym

> - głośny - na autostradzie radia nie posłuchasz.

> Co na jego miejsce by było fajne?

> Myślałem o mercedesie A klasa 170. Założyć mu LPG. Mógłby mieć automat - super na korki w odcinkach

> miejskich. Mógłby mieć webasto - nie marznie sie jak sie wsiada.

Jak miałby być nowy może celowałbym w obecną Dacie Logan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - brak wygody, tyłek boli od jazdy tym

Trochę OT - jeżdżę codziennie dwudziestokilkuletnim foxem (umownie klasa yarisa), czasem jakieś trasy (np. W-wa - Poznań_swój_kraj - W-wa), ważę sporo więcej, niż Ty i nigdy nie bolał mnie tyłek od jazdy autem. blush.gif

> - głośny - na autostradzie radia nie posłuchasz.

Mocniejsze radio/głośniki zapodaj. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klasa W168 ma baaaardzo niewygodne siedzenia.

Do tego webasto owszem, posiada w wersji z dieslem, ale tylko do podgrzewania silnika.

Automaty kapryśne, ale niezbyt drogie naprawy-padają zwłaszcza płyty sterujące i wybieraki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę OT - jeżdżę codziennie dwudziestokilkuletnim foxem (umownie klasa yarisa), czasem jakieś

> trasy (np. W-wa - Poznań_swój_kraj - W-wa), ważę sporo więcej, niż Ty i nigdy nie bolał mnie

> tyłek od jazdy autem.

> Mocniejsze radio/głośniki zapodaj.

Stary Yaris nie nadaje się w dłuższe trasy - mogę to potwierdzić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to się rozczarujesz- swift nie ma wcale wygodniejszego fotela

tak i do tego na autostradzie nie jest wiele cichszy od irysa. Do tego na autostradzie nie będzie też ekonomiczny. Nie wiem ile LPG by Ci to paliło, ale jak ostatnio jechałem Swiftem po autostradzie 130 km/h, to pokazywał że zużywa 8.5l pb95/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auris I hybrid. Spalaniem zmiazdzy kazdego diesla ( w miescie miesci sie w 5 l)

To prawda, ale przy jeździe autostradowej nie będzie już ekonomiczny. Poza tym - z praktyki - przy takim codziennym użytkowaniu doskwierać może ogólnie niska jakość tego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no własnie a może iść w oldschool

w 190ce nie ma co zrobić z nogami zlosnik.gif

ja bym poszedł w W124 320CE LPG zlosnik.gif

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/merce...previousPage=lr

proszzze

+ brak utraty wartości zlosnik.gifok.gif

ewentualnie:

http://www.marktplaats.nl/a/auto-s/merce...previousPage=lr

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.