Skocz do zawartości

Do tych co martwili się o kuraka, Skoda w górę.


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

> przyjemosc porwadzenia,

Zarówno octavię, jak i superba prowadzi się bardzo przyjemnie

> podkreslenie indywidualniosci

Czyli jeżdżenie rzadko spotykanym samochodem wyłącznie dlatego, że jest on rzadko spotykany?

> grupa ludzi pasjonatow, hobby...

To akurat jest niezależne od marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to popatrz na reklamy. Sam ten "emejzing" to już niezłe jaja są. Chyba Sibui im kampanie

> wymyślał.

Reklamy tak samo beznadziejne jak jakiejkolwiek innej marki.

> Dalej: Skoda wygrywa wszystkie porównania w Autobildach.

1. Moje porównania w rzeczywistości również.

2. W angielskim rankingu zadowolenia z pojazdu superb zajął pierwsze miejsce. To konsumenci - posiadacze głosowali, nie marketingowcy.

> Jeszcze dalej: Superb to godny konkurent klasy E Mercedesa czy BMW 5.

Jeżeli chodzi o ilość miejsca na nogi z tyłu.

> A powszechna wiara w to, że Skoda to VW a VW to prawie Bentley też się znikąd nie wzięła. My to

> tutaj obśmiewamy ale ludzie się na to łapią.

A co takiego skoda ma w sobie typowo czeskiego? Silniki? Skrzynie biegów? Zawieszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grają tym, że ich auta są dość duże a konkurencyjne nieraz bardzo ciasne.

> W takiej Octavii faktycznie jest tyle miejsca co w Insigni ale to jej nie stawia w klasie D.

Wolę większe auto klasy C niż mniejsze klasy D.

Bo - jeżeli chodzi o ilość miejsca w środku i przestrzeń bagażową - to też marketingowcy skody tu działają, czy jednak rzeczywistość przemawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reklamy tak samo beznadziejne jak jakiejkolwiek innej marki.

No nie wiem. Ten cały amejzing drażni. A Skoda miewała lepsze reklamy.

> 1. Moje porównania w rzeczywistości również.

Pomyślałby kto, że to auta bez wad. hmm.gif

> 2. W angielskim rankingu zadowolenia z pojazdu superb zajął pierwsze miejsce. To konsumenci -

> posiadacze głosowali, nie marketingowcy.

No i to na plus.

> Jeżeli chodzi o ilość miejsca na nogi z tyłu.

A jeśli chodzi o pojemność popielniczki? Wybrać jeden parametr i budować na nim takie porównania to trochę naciąganie rzeczywistości, czyż nie?

> A co takiego skoda ma w sobie typowo czeskiego? Silniki? Skrzynie biegów? Zawieszenie?

A co ma z Bentleya? Pamiętajmy, że Skoda to częściowo Volkswagen, z naciskiem na VOLK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wolę większe auto klasy C niż mniejsze klasy D.

Też dokonałeś nadinterpretacji. Nie napisałem że Octavia jest większa od Insigni.

> Bo - jeżeli chodzi o ilość miejsca w środku i przestrzeń bagażową - to też marketingowcy skody tu

> działają, czy jednak rzeczywistość przemawia?

Nie tylko ilość miejsca wyznacza klasy. Przejedź długą trasę autem klasy C i D - różnica jest ewidentna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też dokonałeś nadinterpretacji. Nie napisałem że Octavia jest większa od Insigni.

Sam dokonałeś nadinterpretacji. Nigdzie nie napisałem, że napisałeś że octavia jest większa od insigni. Napisałem jedynie, że wolę większe auto klasy C od mniejszego klasy D.

> Nie tylko ilość miejsca wyznacza klasy. Przejedź długą trasę autem klasy C i D - różnica jest

> ewidentna.

O3 oraz np. cruze doskonale nadają się na trasy. Superb jest co prawda lepszy, ale nawet właściciel c5 z hydro przyznał, że komfort jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyślałby kto, że to auta bez wad.

Od kiedy to najbardziej optymalny wybór oznacza wybór idealny?

> A jeśli chodzi o pojemność popielniczki? Wybrać jeden parametr i budować na nim takie porównania to

> trochę naciąganie rzeczywistości, czyż nie?

Podaj jakiś przykład takiego porównania. Nie twierdzę że go nie ma, po prostu jestem ciekawy jak to ujęli.

> A co ma z Bentleya? Pamiętajmy, że Skoda to częściowo Volkswagen, z naciskiem na VOLK.

Ponownie - kto porównuje skodę do bentleya?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tutaj trochę pojechałeś

Bo napisałem to, co powiedział kto inny?

BTW. Obecne hydro w c5 to żadna rewelacja.

Kiedyś pomagałem w wyborze c5 - wersji z hydro i wielowahaczem. Różnicę czułem tylko dlatego, że wiedziałem czym jadę i się sugerowałem że powinienem czuć większy lub mniejszy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reklamy tak samo beznadziejne jak jakiejkolwiek innej marki.

> 1. Moje porównania w rzeczywistości również.

> 2. W angielskim rankingu zadowolenia z pojazdu superb zajął pierwsze miejsce. To konsumenci -

> posiadacze głosowali, nie marketingowcy.

> Jeżeli chodzi o ilość miejsca na nogi z tyłu.

> A co takiego skoda ma w sobie typowo czeskiego? Silniki? Skrzynie biegów? Zawieszenie?

Walczysz z wiatrakami, szkoda prądu ok.gif

Nie każdego stać na Skodę więc jadą po marce dla sportu grinser006.gifok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wrażenia po kontaktach ze Skoda jest następujące:

1. Skoda jest tania ale w wersji zaślepka - jakiekolwiek sensowne wyposażenie powoduje ze cena staje się absurdalna.

2. Sprzedaż nakręcają firmy które dostają na floty oferty bezkonkurencyjne i kupują wersje standard z silnikami i wyposażeniem generującym jak najmniejsze koszty- np we flotach przodują TDi w manualu - jakoś nie uświadczy się TSI czy DSG.

3. samochód dojeżdża do 200 tkm staje się cud- przebieg spada do 112 tkm i idzie do ludzi stąd wszystkie grube naprawy wpadają na nabywcę

4. Samochody ani wyglądem ani komfortem jazdy czy tez niską awaryjnością nie odbiegają od przeciętnej - co więcej po moich kontaktach z tą marką (w domu jest OII 1.6) na pewno nie będę ich klientem, choć obecnie ujeżdżam auto z grupy VAG ksiadz.gif - VW CC 2.0 DSG - jak na przebieg 2500 km padło już radio i samoistnie na środku rozwarstwiła się i pękła szyba przednia (szyby nie podlegają gwarancji) palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. samochód dojeżdża do 200 tkm staje się cud- przebieg spada do 112 tkm i idzie do ludzi stąd

> wszystkie grube naprawy wpadają na nabywcę

to fakt niestety.wiadomo nie od dzis ze w Volvo czy innym Subaru nikt przebiegu nie zmienia[chyba ze zawyzajac] ok.gif ponadto byli wlasciciele w/w staraja sie przed sprzedaza wymienic kluczowe elementy jak silnik i skrzynia biegow aby nastepny nabywca nie ponosil zadnych kosztow ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to fakt niestety.wiadomo nie od dzis ze w Volvo czy innym Subaru nikt przebiegu nie zmienia[chyba

> ze zawyzajac] ponadto byli wlasciciele w/w staraja sie przed sprzedaza wymienic kluczowe

> elementy jak silnik i skrzynia biegow aby nastepny nabywca nie ponosil zadnych kosztow

szach i mat hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to fakt niestety.wiadomo nie od dzis ze w Volvo czy innym Subaru nikt przebiegu nie zmienia[chyba

> ze zawyzajac] ponadto byli wlasciciele w/w staraja sie przed sprzedaza wymienic kluczowe

> elementy jak silnik i skrzynia biegow aby nastepny nabywca nie ponosil zadnych kosztow

Szyderca grinser006.gif

Wszyscy kręcą liczniki to fakt ogólnie znany i niezależny od marki ale prawdopodobieństwo trafienia bolidu z kręconym licznikiem w przypadku tej marki jest o wiele wiele wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moje wrażenia po kontaktach ze Skoda jest następujące:

> 1. Skoda jest tania ale w wersji zaślepka - jakiekolwiek sensowne wyposażenie powoduje ze cena

> staje się absurdalna.

Nie jest tania jako zaślepka (są tańsze).

Nie jest absurdalna w wyższych wersjach, Absurdalana jest cena diesli, jak wszędzie zresztą.

bo dopłaty do wyposażenia są w korzystnych cenach.

Inną sprawą jest, że kompakta można wyposażyć tak jak klasę D i wyżej do niedawna.

Konkurencja nie jest tańsza.

A jeśli jest to z czegoś ta taniość wynika.

> 2. Sprzedaż nakręcają firmy które dostają na floty oferty bezkonkurencyjne i kupują wersje standard

> z silnikami i wyposażeniem generującym jak najmniejsze koszty- np we flotach przodują TDi w

> manualu - jakoś nie uświadczy się TSI czy DSG.

Floty kupują Skody, bo korzystny jest stosunek ceny/jakości/serwisu/kosztów eksploatacji/odsprzedaży.

Coraz więcej TSI zaczyna jeździć we flotach.

> 3. samochód dojeżdża do 200 tkm staje się cud- przebieg spada do 112 tkm i idzie do ludzi stąd

> wszystkie grube naprawy wpadają na nabywcę

Życie. Kup nowy ok.gif

> 4. Samochody ani CIACH

I bardzo dobrze, bo same Skody by jeździły grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szyderca

> Wszyscy kręcą liczniki to fakt ogólnie znany i niezależny od marki ale prawdopodobieństwo trafienia

> bolidu z kręconym licznikiem w przypadku tej marki jest o wiele wiele wieksze

jeżeli kupujesz auto poflotowe, to 99% tych aut jest serwisowane w ASO = historia do zweryfikowania.

mędrcy z AK wiedza lepiej dlaczego floty kupują wspomniany VAG, jednak fakty są inne: kupują bo się im opłaca hehe.gif

Prawdopodobienstwo kupienia tej marki z kręconym licznikiem jest faktycznie większe / bo jest ich najwięcej na rynku, druga strona jest z czego wybierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 3. samochód dojeżdża do 200 tkm staje się cud- przebieg spada do 112 tkm i idzie do ludzi stąd

> wszystkie grube naprawy wpadają na nabywcę

Ale firmy nie kręcą...kręcą handlarze "na prośbę i wymagania" kupujących ... temat rzeka.

Co do awaryjności - jest jak w przypadku większości marek - ale jednak koszty napraw, dostępność ew. zamienników, znalezienie ogarniętych mechaników to niewątpliwa zaleta

Kolejny plus - mniejsza od konkurencji utrata wartości

A floty w większości serwisują do ostatnich dni więc jest to do zweryfikowania. Innym tematem jest rzetelność ASO a to już w różnych markach robi różnicę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A floty w większości serwisują do ostatnich dni więc jest to do zweryfikowania. Innym tematem jest

> rzetelność ASO a to już w różnych markach robi różnicę

W robocie mieliśmy Fabie od Transpost z Poznania. To były czasy jak jeszcze gwara na auta wynosiła 1 rok. Po gwarancji naprawiali je taśma klejącą i drutem zlosnik.gif Zresztą na gwarancji tez nie lepiej, bo byli chyba dilerem. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W robocie mieliśmy Fabie od Transpost z Poznania. To były czasy jak jeszcze gwara na auta wynosiła

> 1 rok. Po gwarancji naprawiali je taśma klejącą i drutem Zresztą na gwarancji tez nie lepiej,

> bo byli chyba dilerem.

U nas naprawy w ASO jednak zawsze na najtanszych zamiennikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moje wrażenia po kontaktach ze Skoda jest następujące:

> 1. Skoda jest tania ale w wersji zaślepka - jakiekolwiek sensowne wyposażenie powoduje ze cena

> staje się absurdalna.

1. Opel Astra Tourer 1.4 140 KM w wersji Enjoy (druga z czterech) - 80 500 zł, z możliwością uzyskania rabatu do ok. 71 000 zł,

2. Skoda Octavia kombi 1.4 140 KM w wersji Elegance (trzecia z czterech) 76 000 zł (po rabacie), w wersji z silnikiem 1.2 (bardziej odpowiadającym Astrze osiągami) - 71 000 (też po rabacie),

3. VW Golf 1.2 (j.w.) w wersji Comfortline (druga z trzech) - 73 000 zł (po rabacie).

4. Focus kombi 1.6 150 KM w wersji Edition Start (trzeciej z sześciu) - 78 500 przed rabatem.

Skoda jest tak samo droga jak i konkurencja. oslabiony.gif

Chciałem przy okazji odwołać słowa o oczach pękających po wejściu do Focusa - siedziałem dzisiaj w wersji Ambiente Start i uważam, że jest tam o wiele przyjemniej niż w wersji Titanium confused.gifyikes.gificon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.