Napisano 13 Stycznia 201511 lat Autor > EDIT: Dodatkowe pytanie podzespoły SWAG, Meyle czy Febi brać? Swag to oryginał w niektórych niemieckich autach więc jest OK, do Meyle nie jestem przekonany choć opinie ma dobre, Febi mocno pojechał po jakości więc raczej ludzie tego nie polecają,
Napisano 13 Stycznia 201511 lat Rzeczywiście te poduszki są mocno skorodowane. Jednak oglądając to zdjęcie mam wrażenie, że korozja w tym wypadku nie była powodem "wyjścia" amortyzatora. Widać tutaj, że część gumowa uległa uszkodzeniu, a ta raczej nie koroduje.
Napisano 13 Stycznia 201511 lat Faktycznie powinniśmy jakieś pismo spłodzić, dalszą jazda zagraża bezpieczeństwu. Nie będę jednak czekał do wiosny z ta robota w najbliższym czasie wymienię poduszki. Aż się boję jeździć.
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > Faktycznie powinniśmy jakieś pismo spłodzić, dalszą jazda zagraża bezpieczeństwu. To kto zaczyna?
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > Pytanie co ich do tego zmusiło? Z tego co pamiętam było kilka przypadków urwanego wahacza w Niemczech. W mojej Zafirze A wymieniali sanki.
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > To kto zaczyna? Mamy tu jakiegoś dobrego pisarza? Trzeba by było dobrze technicznie opisać problem, jakieś zdjęcia podłączyć, poszkodowani mają może uszkodzone części?
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > Mamy tu jakiegoś dobrego pisarza? Trzeba by było dobrze technicznie opisać problem, jakieś zdjęcia > podłączyć, poszkodowani mają może uszkodzone części? Myślę, że to musi być praca zespołowa a więc najpierw układamy w kilku punktach plan takiego pisemka, nastepnie dajemy zalączniki i przykłady a na końcu dopiero to wszystko trzeba będzie ubrać w słowa i złozyć do kupy... Ale na samym początku należy zacząć od określenia adresata pisma, bo i styl pisma będzie od tego zależny... ?
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > Swag to oryginał w niektórych niemieckich autach więc jest OK, do Meyle nie jestem przekonany choć > opinie ma dobre, Febi mocno pojechał po jakości więc raczej ludzie tego nie polecają, no dobra SWAG czy LEMFOERDER ?
Napisano 13 Stycznia 201511 lat Autor > Myślę, że to musi być praca zespołowa a więc najpierw układamy w kilku punktach plan takiego > pisemka, nastepnie dajemy zalączniki i przykłady a na końcu dopiero to wszystko trzeba będzie > ubrać w słowa i złozyć do kupy... > Ale na samym początku należy zacząć od określenia adresata pisma, bo i styl pisma będzie od tego > zależny... ? IMO należałoby pisać do UOKiK-u - w końcu to instytucja mająca za zadanie chronić nas - klientów, >no dobra SWAG czy LEMFOERDER ? wybór jak między Mercedesem a BMW Bierz to co Ci bardziej pasuje i/lub ma korzystniejszą cenę
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > IMO należałoby pisać do UOKiK-u - w końcu to instytucja mająca za zadanie chronić nas - klientów, Dobra, zrobię jakiś wstępny zarys - liczę na Waszą pomoc... Oczywiście list piszemy jako grupa... i tak się pod nim podpisujemy ? > wybór jak między Mercedesem a BMW Bierz to co Ci bardziej pasuje i/lub ma korzystniejszą cenę Wolę Opla
Napisano 13 Stycznia 201511 lat Autor > Dobra, zrobię jakiś wstępny zarys - liczę na Waszą pomoc... > Oczywiście list piszemy jako grupa... i tak się pod nim podpisujemy ? ja się mogę podpisać nazwiskiem, nie mam nic do ukrycia, mam świadków nie z rodziny > Wolę Opla no to Febi ;p
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > ja się mogę podpisać nazwiskiem, nie mam nic do ukrycia, mam świadków nie z rodziny nie chodzi o swoje dane ale o to czy piszemy w formie "My" czy w innej osobie... Ale Ok, zaraz biorę się za plan...
Napisano 13 Stycznia 201511 lat No to czytajta załącznik (trochę "system" to zniekształcił ale sens widać)... Przerzucone niżej Czekam na propozycje...
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > No to czytajta załącznik (trochę "system" to zniekształcił ale sens widać)... > Czekam na propozycje... Muszę zobaczyć jak to wygląda w Zafirze B.
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > Muszę zobaczyć jak to wygląda w Zafirze B. Z tego co czytałem to temat na pewno tyczy się też VC
Napisano 13 Stycznia 201511 lat Autor > Z tego co czytałem to temat na pewno tyczy się też VC moja propozycja: "polegających na" ... 'niepodaniu do publicznej wiadomości usterki polegającej na korozji elementów mocowania kolumn MacPhersona w samochodach Astra H mogącej skutkować wyłamaniem mocowania amortyzatora, a w konsekwencji utraty sterowalności pojazdu i możliwości wystąpienia wypadku i narażenia życia i zdrowia ludzi. Korozja elementów kolumn MacPhersona została opisana szeroko na forach internetowych modelu Astra ale i analogicznego problemu w modelu Vectra C.' I dalej... 'w załączeniu fotografie skorodowanych elementów mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy'
Napisano 13 Stycznia 201511 lat > no dobra SWAG czy LEMFOERDER ? aż zajrzałem do naszej Astry pod dekielki i......... cywilizacja już dobrze rozwinięta tzn rdza szaleje na całego i wygląda to jak u kolegi mpek chyba należy to wymienić jak najprędzej prawda? Jaki jest orientacyjny koszt za części? Co do samego pisma do UOKiK czy aby na pewno skarżyć się na General Motors Poland Sp. z o.o. ? Nasza Astra pochodzi z rynku niemieckiego - sprowadzona przeze mnie osobiście. GM Poland nie miało w sumie nic do czynienia odnośnie naszej Astry a patrząc na Wasze wypowiedzi i pismo też czuję się pokrzywdzony przez GM że dopuściło aby niepostrzeżenie zbierała się tam woda.....
Napisano 14 Stycznia 201511 lat > Co do samego pisma do UOKiK czy aby na pewno skarżyć się na General Motors Poland Sp. z o.o. ? No ale GM Polska jest przedstawicielem GM w na nasz kraj
Napisano 14 Stycznia 201511 lat > No ale GM Polska jest przedstawicielem GM w na nasz kraj aha chyba że tak PS. orientowałeś się już mniej więcej jaki to będzie kosz wymiany?
Napisano 14 Stycznia 201511 lat > aha chyba że tak > PS. orientowałeś się już mniej więcej jaki to będzie kosz wymiany? dobre części tj. poduszki, łożyska, zatyczki 300-350 zł + koszt wymiany
Napisano 14 Stycznia 201511 lat > dobre części tj. poduszki, łożyska, zatyczki 300-350 zł + koszt wymiany Tylko dobre części wchodzą w grę. Żadnych półśrodków nie chce stosować bo nie będę oszczędzał na bezpieczeństwie. W sumie tragedii nie ma w cenie. Mam tylko nadzieję że będzie się dało odkręcić śruby i nie trzeba będzie wymieniać amortyzatorów.
Napisano 14 Stycznia 201511 lat > Z tego co czytałem to temat na pewno tyczy się też VC U mnie w zafirze schowane są pod podszybiem, także poczekam do wiosny. Ale chyba nie powinno być źle.
Napisano 14 Stycznia 201511 lat > Czekam na propozycje... Dział administracyjno-prawny autokącika uprzejmie prosi o usunięcie z pisma informacji mogących świadczyć, że AK jest stroną w tym postępowaniu .
Napisano 14 Stycznia 201511 lat > Dział administracyjno-prawny autokącika uprzejmie prosi o usunięcie z pisma informacji mogących > świadczyć, że AK jest stroną w tym postępowaniu . to tylko przykład, ale niech będzie Ale i tak z tego nic nie wyjdzie bo widzę zainteresowanie tematem 288170857-UOKIKi.txt
Napisano 14 Stycznia 201511 lat > to tylko przykład, ale niech będzie > Ale i tak z tego nic nie wyjdzie bo widzę zainteresowanie tematem ja mogę się podłączyć bo u mnie też ruda szaleje wymiana przede mną i na wiosnę to będę robił toteż wtedy mogę pomóc w jakiejś dokumentacji np fotograficznej
Napisano 15 Stycznia 201511 lat > to tylko przykład, ale niech będzie > Ale i tak z tego nic nie wyjdzie bo widzę zainteresowanie tematem w razie czego mogę zrobić dokładne foty - auto 100% bez wypadkowe i na 95% nic nie było nigdy ruszane w zawieszeniu czyli jest tak jak to zrobiła fabryka. Tylko że auto dawno po gwarancji bo to rocznik 2006. My będziemy to wymieniać do ok miesiąca
Napisano 23 Stycznia 201511 lat > to tylko przykład, ale niech będzie > Ale i tak z tego nic nie wyjdzie bo widzę zainteresowanie tematem i jak tam kolego jest jakiś postęp w temacie?
Napisano 23 Stycznia 201511 lat > Ale i tak z tego nic nie wyjdzie bo widzę zainteresowanie tematem Zainteresowanie jest. Widać po ilości odwiedzin wątku. Poza tym temat dotyczy dość wielu osób (w tym niestety też mnie ) także myślę, że podpisów pod petycją byłoby sporo.
Napisano 23 Stycznia 201511 lat > Zainteresowanie jest. Widać po ilości odwiedzin wątku. > Poza tym temat dotyczy dość wielu osób (w tym niestety też mnie ) także myślę, że podpisów pod > petycją byłoby sporo. Marnie to widzę. GM odpisze Wam zapewne, że serwisując pojazd w ASO mechanik na pewno wyłapałby usterkę w odpowiednim momencie i nie odnotowali jak dotąd zwiększonej liczby uszkodzeń tych elementów o których piszecie.
Napisano 23 Stycznia 201511 lat > i jak tam kolego jest jakiś postęp w temacie? ja dałem schemat pisma, a teraz niech ktoś inny to pociągnie...
Napisano 23 Stycznia 201511 lat Autor > Marnie to widzę. GM odpisze Wam zapewne, że serwisując pojazd w ASO mechanik na pewno wyłapałby > usterkę w odpowiednim momencie i nie odnotowali jak dotąd zwiększonej liczby uszkodzeń tych > elementów o których piszecie. wiesz, w sumie to nie ma obowiązku serwisowania aut w ASO, a o usterkach zagrażających bezpieczeństwu powinni informować powszechnie, ja napisałem wątek na forum i trochę osób go przeczyta, ale ile jest ludzi którzy jeżdżą Astrami i w ogóle nie zaglądną na forum a mają dokładnie ten sam problem? Sporo EDIT: A jak się ani UOKiK ani GMPL nie zainteresuje to można iść do TVN niech zrobią o tym reportaż zanim zaczną się wypadki Astrami H skutkujące ofiarami
Napisano 23 Stycznia 201511 lat > ale ile jest ludzi którzy jeżdżą Astrami i > w ogóle nie zaglądną na forum a mają dokładnie ten sam problem? Sporo Sądzę, że więcej jest takich, którzy ani na forum, ani tym bardziej pod maskę nie zaglądają
Napisano 23 Stycznia 201511 lat Autor > Sądzę, że więcej jest takich, którzy ani na forum, ani tym bardziej pod maskę nie zaglądają zaglądać pod maskę może i zaglądają, ale mało kto zagląda pod kapturek MCP i potem może być zdziwienie bo będzie taka usterka jaką miał kol. Tadi156
Napisano 25 Stycznia 201511 lat > ja dałem schemat pisma, a teraz niech ktoś inny to pociągnie... przydałby się ktoś kto ma na co dzień do czynienia choć w minimalnym stopniu z pismami prawniczymi bo wypadałoby to napisać odpowiednim "językiem". Ja się osobiście na tym za bardzo nie znam..... ale w razie czego mogę udostępnić materiał foto
Napisano 25 Stycznia 201511 lat > zaglądać pod maskę może i zaglądają, ale mało kto zagląda pod kapturek MCP i potem może być > zdziwienie bo będzie taka usterka jaką miał kol. Tadi156 oj tak - przed kupnem w maju dość dokładnie posprawdzaliśmy Astrę a dopiero jakiś 2-3 tyg temu dowiedziałem się z tego oto wątku że coś niepokojącego może się dziać pod kapturkiem
Napisano 25 Stycznia 201511 lat Nie robiłem zdjęć. Ale to tak samo wygląda jak na powyższych zdjęciach ... Czytałem o tym problemie. Wiec jesli widac rudę pod kapslami to sugerowalbym wcześniej to wymienić ... Mi wyszlo 550 zł (warszawa) + geometria .. Ale często mozna obejść sie bez tego, jeśli zawieszenie jest w dobrym stanie. Ja wymieniłem jeszcze tuleje w wahaczu.. Skorodowane są tez nakrętki na amortyzatorze zazwyczaj i trzeba je ciąć ... albo wymieniać od razu amoryzator. Ja mam jeszcze dobre oryginalne amortyzatory i chcialem je uratować..
Napisano 26 Stycznia 201511 lat > Po wymianie nie robiłem geometrii bo i po co, skoro nie rusza się układu kierowniczego? Jeszcze powrócę do tematu A kąt pochylenia koła nie ucieknie po demontażu i montażu MC Persona? Oczywiście mowa o sytuacji gdy kolumnę odkręcamy od piasty - jest na tych śrubach możliwość regulacji czy mają one stałą pozycję...?
Napisano 26 Stycznia 201511 lat Pisałem o tym. Na śrubach jest niewielki luz i ma to wpływ na kąt pochylenia koła, luz jest niewielki ale jednak jest. Poza tym sam Etzold w Sam Naprawiam pisze: W AG było tak samo i ja po wyjęciu kolumny i ponownym montażu na aucie odczułem pogorszenie prowadzenia się, dlatego ja osobiście pojechałem to skorygować. Jak wspomniano w książce, możesz obrysować bardzo dokładnie położenie śrub z jednej i drugiej strony. W książce zaleca się też zmianę śrub ale ja tego nie robiłem. Jeżeli chcesz to mogę wstawić tu proces montażu i demontażu kolumny w AH.
Napisano 26 Stycznia 201511 lat > Pisałem o tym. Na śrubach jest niewielki luz i ma to wpływ na kąt pochylenia koła, luz jest > niewielki ale jednak jest. > W książce zaleca się też zmianę śrub ale ja tego nie robiłem. No niby powinno się ale też nie będę tego robił > Jeżeli chcesz to mogę wstawić tu proces montażu i demontażu kolumny w AH. Mi nIe trzeba, pod blokiem nie bede tego robiła bo za zimno a garażu brak Podjadę do mechanika. Ale dla potomnych możesz wrzucić. A i jeszcze jedno poduszki i łożyska montuję w dowolnym położeniu, nie mają jakiś określonych pozycji ?
Napisano 26 Stycznia 201511 lat Żadnych znaków nie ma, w AG było z tym akurat trochę trudniej, bo obudowa łożyska była wyprofilowana i znak był
Napisano 26 Stycznia 201511 lat > W załączniku umieściłem procedury związane z pracą przy kolumnie McPhersona. będzie dla potomnych aczkolwiek nie wiem czy takie coś można tu wrzucać A tak swoją drogą, czytam trochę o pracach przy zawieszeniu i ilu piszących tyle opinii na temat geometrii Jedni piszą, że po każdej pracy przy zawieszeniu ( jego rozpięciu) trzeba sprawdzać zarówno zbieżnośc jak i kąty Drudzy, że zbieżność tylko przy rozpięciu układu kierowniczego Trzeci, że zbiezność nawet przy wymianie amortyzatora Czwarci, że kąty trzeba robić po każdym rozpięciu Mc Persona... itd. itp. Masakra
Napisano 26 Stycznia 201511 lat > będzie dla potomnych aczkolwiek nie wiem czy takie coś można tu wrzucać Najwyżej usunę ale będzie na Ciebie, bo nie chciałeś a bym Ci wysłał na PW, a tak to "kazałeś" wstawić tutaj dla potomnych
Napisano 26 Stycznia 201511 lat > Najwyżej usunę ale będzie na Ciebie, bo nie chciałeś a bym Ci wysłał na PW, a tak to "kazałeś" > wstawić tutaj dla potomnych bo myślałem, że wstawisz własny manual pamietaj to co jest w FAQ
Napisano 26 Stycznia 201511 lat a panowie powiedzcie czy po 300kkm na amorkach fabrycznych należy je wymienić? Bo sie bedę przymierzał zajrzeć pod te kapsle.
Napisano 26 Stycznia 201511 lat Nie ma reguły po jakim przebiegu amortyzatory kwalifikują się do wymiany, bardziej zależy to po jakich drogach jeździ auto najczęściej
Napisano 27 Stycznia 201511 lat > a panowie powiedzcie czy po 300kkm na amorkach fabrycznych należy je wymienić? Bo sie bedę > przymierzał zajrzeć pod te kapsle. Podjedź na stacje to ci za parę PLN sprawdza w jakim są stanie
Napisano 27 Stycznia 201511 lat > Podjedź na stacje to ci za parę PLN sprawdza w jakim są stanie Niech zalozy nowe to zobaczy jaka jest roznica Sprawdzanie na stacji IMHO nie ma sensu
Napisano 27 Stycznia 201511 lat > Sprawdzanie na stacji IMHO nie ma sensu Poniekąd tak. Pamiętam jak byłem swoją AG na przeglądzie okresowym, już przed przeglądem wiedziałem, że zawieszenie z przodu wymaga mojej interwencji, no ale pojechałem na stację, pan sprawdził sprawność amortyzatorów, obejrzał zawieszenie i mówi, że wszystko jest idealnie uśmiechnąłem się tylko
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.