Skocz do zawartości

Seat Leon 1.4 TSI co to warte?


Mirron

Rekomendowane odpowiedzi

Joł !

Mam "okazje" kupić Leona z silnikiem 1,4 TSI z 2007r z bogatym wyposażeniem za ok 21 tysi pln, sprowadzany z przebiegiem teoretycznym 110kkm... ładny zadbany, nie gnieciony itp.

Jak te autka się sprawują? Słyszałem pantoflową opinie że silniczki te mają cug na oliwke, zaś łańcuszek rozrządu lubi się rozciągać? Prawda to ?

Jak z zawieszeniem i resztą?

Da się to zagazować?

Jeździ to to czy trzeba prosić?

Przeznaczenie: głownie jazda miejska !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Joł !

> Mam "okazje" kupić Leona z silnikiem 1,4 TSI z 2007r z bogatym wyposażeniem za ok 21 tysi pln,

> sprowadzany z przebiegiem teoretycznym 110kkm... ładny zadbany, nie gnieciony itp.

> Jak te autka się sprawują? Słyszałem pantoflową opinie że silniczki te mają cug na oliwke, zaś

> łańcuszek rozrządu lubi się rozciągać? Prawda to ?

> Jak z zawieszeniem i resztą?

> Da się to zagazować?

> Jeździ to to czy trzeba prosić?

jezdziles? wiesz ze jazda tym to prawdziwe wyzwanie dla plomb? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest jednak 1.4 63kw Bxw więc zdaje się że 1,4 MPI - dobrze kombinuje?

> Warte to coś czy trzeba prosić żeby jechał?

wydasz w sumie niemałe pieniądze a osiągi będziesz miał na poziomie lanosa 1.4 - IMO bez sensu, wiadomo nie samymi sprintami człowiek żyje ale obstawiam kiepską elastyczność, 1.4 n/a jaki by nie był zawsze w nowszym kompakcie będzie pomyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydasz w sumie niemałe pieniądze a osiągi będziesz miał na poziomie lanosa 1.4 - IMO bez sensu,

> wiadomo nie samymi sprintami człowiek żyje ale obstawiam kiepską elastyczność, 1.4 n/a jaki by

> nie był zawsze w nowszym kompakcie będzie pomyłką

do toczenia się mu starczy. nie każdy potrzebuje rakiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do toczenia się mu starczy. nie każdy potrzebuje rakiety.

to wystarczy kupić auto za ok. 1/2 ceny choćby Aveo 1.2/1.4. Nie chodzi tutaj o rakietę ale o stosunek mocy do masy - wg mnie poruszanie się autem powinno być w miarę bezproblemowe bez wysiłku i ciągłych redukcji, a do rakiety zawsze będzie daleko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to wystarczy kupić auto za ok. 1/2 ceny choćby Aveo 1.2/1.4. Nie chodzi tutaj o rakietę ale o

> stosunek mocy do masy - wg mnie poruszanie się autem powinno być w miarę bezproblemowe bez

> wysiłku i ciągłych redukcji, a do rakiety zawsze będzie daleko

jesli przesiada się z mondeo 1.8 pb to faktycznie może nie wytrzymać nerwowo. zlosnik.gifzlosnik.gif

Swego czasu poruszałem się autem klasy kompakt z 70konnym silnikiem i nie była to "rakieta" ale do normalnego poruszania się starczy.

Widzisz jednie przekładają komfort nad osiągi inni wprost odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli przesiada się z mondeo 1.8 pb to faktycznie może nie wytrzymać nerwowo.

> Swego czasu poruszałem się autem klasy kompakt z 70konnym silnikiem i nie była to "rakieta" ale do

> normalnego poruszania się starczy.

> Widzisz jednie przekładają komfort nad osiągi inni wprost odwrotnie.

Mondeo 1.8 125km w kombi to wyjątkowy muł... obiecałem sobie ze będzie cos dynamiczniejszego. .. aczkolwiek ten zakup bardziej dla żonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo 1.8 125km w kombi to wyjątkowy muł... obiecałem sobie ze będzie cos dynamiczniejszego. ..

> aczkolwiek ten zakup bardziej dla żonki.

jeździłem swego czasu htb, muł w sensie elastyczności to potwierdzam, szczególnie powyżej 3 osób na pokładzie, od 0 do 100 w 2 osoby dawało radę ale trzeba było korzystać z pełnej skali obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 2,24zł 170km/h poleci.. w przeciwieństwie do tsi

Za 2,24 to może uda się go do tych 170 rozpędzić ok.gif

Tsi inna liga jeśli chodzi o osiągi więc porównywać nie ma co, zdecydowanie brałbym TSi , silnik wolnossący 1.4 w Leonie to jak napęd na pedały w Lexusie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli przesiada się z mondeo 1.8 pb to faktycznie może nie wytrzymać nerwowo.

> Swego czasu poruszałem się autem klasy kompakt z 70konnym silnikiem i nie była to "rakieta" ale do

> normalnego poruszania się starczy.

> Widzisz jednie przekładają komfort nad osiągi inni wprost odwrotnie.

ale komfort prowadzenia samochodu, to także fakt, że nie trzeba co chwilę redukować biegów, słuchać wycia silnika, pocić się przy każdym wyprzedzaniu ze strachu czy się zdąży. Komfort to też poczucie wystarczającej dynamiki, elastyczność silnika, cicha praca silnika, rezerwa mocy, żeby w razie stresowej sytuacji uciec ze skrzyżowania czy skrócić czas wyprzedzania. Owszem, nie każdy potrzebuje rakiety, ale jest imho jakieś minimum osiągów poniżej których jazda staje się niekomfortowa i często mniej bezpieczna i bardziej stresująca.

Oczywiscie zależy do czego się używa samochodu. Jeśli tylko do przejechania w korku kilku skrzyżowań w mieście, to żaden nie będzie za słaby, ale jeżeli czasem jedziemy w trasę, wyprzedzamy, jeździmy autostradą, gdzie trzeba szybko nabrać prędkości na pasie rozbiegowym czy wyprzedzić wężyk ciężarówek zanim ten siedzący nam na zderzaku nas zepchnie, to kompakt z silnikiem 1.4 i 14s do 100km/h będzie za słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale komfort prowadzenia samochodu, to także fakt, że nie trzeba co chwilę redukować biegów, słuchać

> wycia silnika, pocić się przy każdym wyprzedzaniu ze strachu czy się zdąży. Komfort to też

> poczucie wystarczającej dynamiki, elastyczność silnika, cicha praca silnika, rezerwa mocy,

> żeby w razie stresowej sytuacji uciec ze skrzyżowania czy skrócić czas wyprzedzania. Owszem,

> nie każdy potrzebuje rakiety, ale jest imho jakieś minimum osiągów poniżej których jazda staje

> się niekomfortowa i często mniej bezpieczna i bardziej stresująca.

> Oczywiscie zależy do czego się używa samochodu. Jeśli tylko do przejechania w korku kilku

> skrzyżowań w mieście, to żaden nie będzie za słaby, ale jeżeli czasem jedziemy w trasę,

> wyprzedzamy, jeździmy autostradą, gdzie trzeba szybko nabrać prędkości na pasie rozbiegowym

> czy wyprzedzić wężyk ciężarówek zanim ten siedzący nam na zderzaku nas zepchnie, to kompakt z

> silnikiem 1.4 i 14s do 100km/h będzie za słaby

Bardzo dobrze powiedziane ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest jednak 1.4 63kw Bxw więc zdaje się że 1,4 MPI - dobrze kombinuje?

> Warte to coś czy trzeba prosić żeby jechał?

Jeździłem tym dzisiaj, tragedii nie ma... tak jak pisałem MDO 1.8 w kombi LPG wydaje się być większym mułem...

Ale mam pytanko jak jest z korozją w Seatach? Póki co egzemplarz jest wolny od korozji ale ale jak dostanie soli itp to kto wie....

Jak części, eksploatacja itp wychodzi? Jakieś większe standardowe bolączki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem tym dzisiaj, tragedii nie ma... tak jak pisałem MDO 1.8 w kombi LPG wydaje się być

> większym mułem...

> Ale mam pytanko jak jest z korozją w Seatach? Póki co egzemplarz jest wolny od korozji ale ale jak

> dostanie soli itp to kto wie....

> Jak części, eksploatacja itp wychodzi? Jakieś większe standardowe bolączki ?

Korozji brak, auta w ocynku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli czasem jedziemy w trasę,

> wyprzedzamy, jeździmy autostradą, gdzie trzeba szybko nabrać prędkości na pasie rozbiegowym

> czy wyprzedzić wężyk ciężarówek zanim ten siedzący nam na zderzaku nas zepchnie, to kompakt z

> silnikiem 1.4 i 14s do 100km/h będzie za słaby

100% racji ok.gif

A do tego dodałbym jeszcze, że:

- jak się takiego kompakta ze zbyt słabym silnikiem załaduje kilkoma osobami i bagażami to to przestaje w ogóle jechać i jakikolwiek dalszy wyjazd to męczarnia.

- na autostradzie poza komfortem że samochód sprawnie przyspiesza i bezpieczeństwem, jest też kwestia spalania - samochód jadący na wysokich obrotach, blisko swojej prędkości maksymalnej, będzie pił jak smok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ujeżdżam coś takiego grinser006.gif silnik 1.4 spokojnie daje rade jak jeździsz sam lub w 2 osoby. Jak jest załadowany 4lub 5 osób to przy wyprzedzaniu trzeba ładować trójkę grinser006.gif Do miasta wystarczy. codziennie dojeżdżam do roboty (25km w jedną stronę) i sobie chwalę. Na początku średnie spalanie z kompa miałem 6,7 (gazu 8,6), teraz schodzę do 5,3l (7,0) ale się starzeję. wink.gif Przy wciskaniu do dechy potrafi wziąć 0,2l oleju na 1000 km. Instalacja brc na której jest przejechane około 160tys. km. Wymieniany parownik bo pękła membrana. wink.gif Ja mogę polecić, pod warunkiem, że samochód nie będzie w stanie agonalnym sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ujeżdżam coś takiego silnik 1.4 spokojnie daje rade jak jeździsz sam lub w 2 osoby. Jak jest

> załadowany 4lub 5 osób to przy wyprzedzaniu trzeba ładować trójkę Do miasta wystarczy.

> codziennie dojeżdżam do roboty (25km w jedną stronę) i sobie chwalę. Na początku średnie

> spalanie z kompa miałem 6,7 (gazu 8,6), teraz schodzę do 5,3l (7,0) ale się starzeję. Przy

> wciskaniu do dechy potrafi wziąć 0,2l oleju na 1000 km. Instalacja brc na której jest

> przejechane około 160tys. km. Wymieniany parownik bo pękła membrana. Ja mogę polecić, pod

> warunkiem, że samochód nie będzie w stanie agonalnym

5.3 w mieście? toć to chyba o 5tej rano i o 21 turlając się 40.. niezły wynik wink.gif

Sprawdziłem wózek - wszystkie wbitki w książce grają z systemem Seata.. 120 tysi nalatane ma, stan wizualny spoko, jeździ się całkiem całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.