Skocz do zawartości

MY 15 Skoda Fabia juz bez camo


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

> A skąd wiesz, że nie 1.4 tsi 160 KM?

Jeśli taki będzie to w RS. Który będzie inaczej wyglądał i miał osobną premierę. To co tu widzimy nie będzie miało takiej mocy.

> Fabia nie jest miejskim maluchem. Mylisz segment B z A (czyli fabię z citigo).

Citigo jest na rynku od 5 minut. Przez wiele lat najmniejsza była właśnie Fabia. Przez pojawienie się Citigo nie stała się nagle rodzinnym autem na trasy.

> W fabii interesujące są takie kwestie jak jazda po trasie, przestrzeń w środku oraz pojemność

> bagażnika.

Nikt nie kupuje Fabii do jazdy po trasie, jazdy z kompletem pasażerów oraz przewożenia ładunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to czym jeździ polska wieś nie jest żadnym wyznacznikiem w motoryzacji. I nie powinno być. To jest

> klasa B.

Jeżeli piszesz o wyznaczniku motoryzacji to akurat polska wieś jest tego najlepszym przykładem. Ilość niemieckiego złomu po prostu miażdży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W fabii interesujące są takie kwestie jak jazda po trasie, przestrzeń w środku oraz pojemność

> bagażnika.

Przeciez to jest miejskie auto i czasem mozna na pikinik pojechac. A czym polska wies jezdzi to malo mnie interesuje. Ja widze, ze teraz na AK jak ktos bedzie jezdzil Fabia to bedize mowil, ze ma lymuzyne. yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez to jest miejskie auto i czasem mozna na pikinik pojechac. A czym polska wies jezdzi to

> malo mnie interesuje. Ja widze, ze teraz na AK jak ktos bedzie jezdzil Fabia to bedize mowil,

> ze ma lymuzyne.

jeżeli to będzie fabia w wersji sedan, bo były takie. Jeden z najbrzydszych samochodów w historii imho zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli to będzie fabia w wersji sedan, bo były takie. Jeden z najbrzydszych samochodów w historii

> imho

Małe sedany nigdy nie grzeszyły urodą. A Fabia nie była taka zła, bywały brzydsze.

chevrolet-corsa-sedan-03.jpg

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli to będzie fabia w wersji sedan, bo były takie. Jeden z najbrzydszych samochodów w historii

> imho

Maly sedan nigdy nie jest ladny. Ale chyba nastepne auto to bedzie skoda bo wszyscy tak sie podniecaja nowymi modelami, ze az mi przykro ze w tym nie uczestnicze.

Wracajac do tematu. Skoda to jedno z droszych aut na naszym rynku. Szczeka mi opadla jak zobaczylem za co trzeba doplacac w Fabii. Zreszta nawet pare lat temu jak zastanawialem sie nad Skoda zamiast Lanosa to bylem w szoku, ze doplaty wymaga lampka w bagazniku. Dlatego tez jestem ciekaw ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli taki będzie to w RS. Który będzie inaczej wyglądał i miał osobną premierę.

Są jeszcze inne aspekty, jak komfort jazdy np. I o tym cisza.

> Citigo jest na rynku od 5 minut. Przez wiele lat najmniejsza była właśnie Fabia. Przez pojawienie

> się Citigo nie stała się nagle rodzinnym autem na trasy.

Citigo jest od ponad roku. A fabia na trasy się nadaje nie najgorzej - przez kilka lat jeździłem tym na wakacje.

I - niezależnie od tego - nie jest to auto klasy A.

> Nikt nie kupuje Fabii do jazdy po trasie, jazdy z kompletem pasażerów oraz przewożenia ładunków.

Polacy kupują samochody zazwyczaj by mieć czym jeździć. Jak ktoś kupi fabię, bo nie stać go na większy, to i w trasy będzie nią jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polacy kupują samochody zazwyczaj by mieć czym jeździć. Jak ktoś kupi fabię, bo nie stać go na

> większy, to i w trasy będzie nią jeździł.

Znasz chociaż jedną osobę, która kupiła prywatnie nową Fabię w salonie? Albo inną Skodę, ale tak do domu jako podstawowy samochód zlosnik.gif. Felicje z ubiegłego stulecia się nie liczą! grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znasz chociaż jedną osobę, która kupiła prywatnie nową Fabię w salonie? Albo inną Skodę, ale tak do

> domu jako podstawowy samochód . Felicje z ubiegłego stulecia się nie liczą!

Znam dwie takie osoby (siebie oczywiście nie liczę). Na forum octavii roi się natomiast od kupujących nowe skody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znasz chociaż jedną osobę, która kupiła prywatnie nową Fabię w salonie? Albo inną Skodę, ale tak do

> domu jako podstawowy samochód . Felicje z ubiegłego stulecia się nie liczą!

Mój brat kupił nową Fabię w salonie. Dość dawno ale jednak. Jeździ nią jego żona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co? Sportowy to jest seat. Dziwie sie, ze Octavia RS.

Tyle że do tej pory jak chciałeś szybkie kombi to była tylko Octavia.

Zresztą szybkiego malucha w Seacie też nie mają więc decyzja o wykończeniu Fabii RS jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się nie dziw, bo tego sprzedaje się zadziwiająco dużo

Oczywiscie ale pytanie o sens. zlosnik.gif Cena podobna do golfa a jednak wieksze auto. Wiec dla mnie jako konsumenta jak najbardzije na plus. Teraz pytanie jak to sie ma do strategii dlatego sie dziwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiscie ale pytanie o sens. Cena podobna do golfa a jednak wieksze auto. Wiec dla mnie jako

> konsumenta jak najbardzije na plus. Teraz pytanie jak to sie ma do strategii dlatego sie

> dziwie.

Tak to się ma do strategii, że ma przynosić $$ i przynosi ok.gif

Fabii sprzedawał się margines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to Fabia, nie Ferrari. Silniki będą miały pojemność rzędu 1,0-1,2l i możesz je dziś spotkać w

> innych autach koncernu.

> Zresztą co kogo obchodzą takie rzeczy w miejskim maluchu? To ma jakoś wyglądać i być tanie. Koniec

> kryteriów.

Zgadzam się z Toba ok.gif

W przypadku segmentu A i B, ciężko rozmawiać o parametrach technicznych , bo jakie to ma znaczenie? żadne, auta w tych segmentach sa sprzętem AGD tak jak lodówka czy kuchenka, maja pelnic swoja role i nie ma o czym gadac... (oczywiście pomijając wersje "sportowe")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fabia nie jest miejskim maluchem. Mylisz segment B z A (czyli fabię z citigo).

> W fabii interesujące są takie kwestie jak jazda po trasie, przestrzeń w środku oraz pojemność

> bagażnika.

Fabia to malutki maluch tylko do miasta, wiec nic nie myli. To segment B czyli maluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widac ogolna tandete w bagazniku

Oglądałeś właściwe zdjęcia? Tandeta w bagażniku? Złote uchwyty na mocowanie siatek by musiały być czy co? Wg mnie bagażnik bardzo poprawnie wykończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie robili trasy po kilka tysięcy km maluchem. I o czym to świadczy - że maluch jest wygodnym

> autem?

Wystarczy mi, ze zobaczylem zaglowki jak i obicie tylnych foteli. Tak wiem nikt w bagazniku nie bedzie jezdzil. Ale jakby to porownac np z Fiesta, P208 czy nawet Rio wyglada mega tandetnie. Tak samo jak w Rapid. Odnosze wrazenie,ze w nowych Skodach ktos mocno tnie jakosc materialow. I nie jestem tym co onanizuje sie nad miekkoscia deski ale tez bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znasz chociaż jedną osobę, która kupiła prywatnie nową Fabię w salonie? Albo inną Skodę, ale tak do

> domu jako podstawowy samochód . Felicje z ubiegłego stulecia się nie liczą!

Ja znam dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znasz chociaż jedną osobę, która kupiła prywatnie nową Fabię w salonie? Albo inną Skodę, ale tak do

> domu jako podstawowy samochód . Felicje z ubiegłego stulecia się nie liczą!

Czegoś nie rozumiem w tej ironii. Czyżbym był jakiś gorszy , kupiłem 2 lata temu w salonie nowego brzydkiego Roomstera i nie narzekam . Jakie inne auto (tak funkcjonalne) znalazłbym w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czegoś nie rozumiem w tej ironii.

To nie jest ironia! Ja rok temu też bardzo poważnie rozważałem Felicję albo Ibizę, ale nie było Seata w promieniu 50 km od domu więc wiesz co? 270747800-sex.gifbiglaugh.gif. Do dużego salonu/serwisu Skody mam 500m i Fabia mi się podoba! Taki seledynowy metalik mi chodził po głowie grinser006.gif, z tym mocniejszym silnikiem 1,2 tsi czy jakoś tam. Nawet byłem w stanie zaakceptować tandetność wnętrza. Ale ceny po dorzuceniu sobie tam naprawdę podstawowych udogodnień i praktycznych dodatków, felg aluminiowych czy radia z BT już nie! foch.gif. Gorzej było tylko Forda hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif, przynajmniej z Fiestą. Ta nowa Fabia podoba mi się jeszcze bardziej, ale Clio i tak jest ładniejsze serduszka.gifgrinser006.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie robili trasy po kilka tysięcy km maluchem. I o czym to świadczy - że maluch jest wygodnym

> autem?

Świadczy to o tym, że jak kogoś nie stać na typowe auto na trasy, to przy wyborze mniejszego interesuje go zapewne, czy to mniejsze jakoś jednak na te trasy się nadaje - przynajmniej w porównaniu do innych tej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.